Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atalgojums darba sludinājumos

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
http://apollo.tvnet.lv/zinas/vairums-latvijas-iedzivotaju-atbalsta-algas-apmera-noradisanu-darba-sludinajuma/806732
Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka algas norādīšanai darba sludinājumā jābūt obligātai, liecina darba portāla «CV Market» veiktā aptauja.

Interesanti kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā. Vai jūs arī uzskatāt ka darba sludinājumos jābūt norādītiem konkrētiem cipariem, nevis jābūt frāzei "piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu"?
13.09.2017 23:19 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Uzkskatu, ka jābūt norādītam. Tā es varētu netērēt savu laiku, rakstot CV, motivācijas vēstules un deldējot drēbes darba intervijā, ja beigās izrādās, ka viss ko piedāvā ir 550 eur uz papīra.
13.09.2017 23:22 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
Jā, es tikai par, vismaz amplitūdu, jo skaidrs, ka katram speciālistam ar vienādu amata nosaukumu, alga var atšķirties. Vismaz cilvēkam būs skaidrs, vai tērēt savu laiku darba intervijām, kā arī būs iespēju novērtēt savu patreizējā atalgojuma atbilstību darba tirgum un apsvērt iespēju paklejot citos ūdeņos.
13.09.2017 23:25 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Un es uzskatu, ka katrai darbu meklējošai sekrētārei un asistentei motivācijas vēstulē ir jāieliek vismaz 3 augstas izšķirtspējas bildes, gan portrets, gan arī pilnā augumā.
13.09.2017 23:25 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Būtu obligāti jānorāda algas apmērs, tad varbūt beigtos tā darba devēju d**šana (piedodiet) par "konkurētspējīgo" atalgojumu.
Daudzās jomās šis konkurētspējīgais atalgojums ir minimālā alga ar pāris desmitiem eiro pa virsu, tērē tikai darba meklētāju laiku un nervus.
13.09.2017 23:47 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Starp citu, NVA mājaslapā to arī visbiežāk norāda.
14.09.2017 00:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jānorāda ,lai gan darba ņēmējiem ,gan darba devējiem ietaupītu laiku.
Darba ņēmējiem , lai atkristu intervijās ,kurās būs zemāka alga nekā vēlētos un darba devējam ,lai nebūtu jātērē laiks intervijās uz cilvēkiem ,kuri nav gatavi nākt strādāt par tādu algu.
Vispār tāda sajūta,kad algas slēpj un neatklāj uzreiz ,lai neaizbaidītu darbiniekus, jo citi vnk nemāk pateikt nē un viņus ir iespējams pierunāt arī strādāt par zemāku samaksu nekā viņi bija ieplānojuši, kā arī ,lai darba devējs izošņātu par kādu algu cilvēki gatavi iet strādāt (prasa- kādu algu vēlies) un izvēlas no tiem ,kuri vēlas saņemt mazāko algu un to izdevīgāko ,kurš vairāk atbilst amata prasībām.
Par to, lai no konkurentiem slēptu savu darbinieku algas- īsti neticu, jo pa lielam ,tāpat lielāka daļa zin aptuveni kādas algas saņem konkurējošā uzņēmuma darbinieki (ne visi ,bet daļa gan).
14.09.2017 00:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Jā, es neredzu sakarīgu iemeslu, kāpēc to nenorādīt, ja algas apmērs ir iepriekš noteikts. Un, ja nerunājam par ļoti augstiem amatiem vai ārkārtīgi specifiskiem speciālistiem, gandrīz vienmēr algas apmērs ir zināms iepriekš. Bet es vienalga esmu bijusi uz daudzām intervijām, kur HR pajautā, cik tad es gribētu saņemt, ieraksta kaut ko manā izdrukātajā CV un atliek šo jautājumu vismaz uz nākamo kārtu.
Nav nekāds noslēpums, ka darbinieki tās 40 stundas nedēļā ir gatavi strādāt tāpēc, lai saņemtu algu un varētu sevi nodrošināt. Tāpēc ir ārkātīgi dīvaini, ka dažkārt tikai trešajā pārrunu kārtā vai saņemot darba piedāvājumu tu uzzini, vai vispār varēsi nopelnīt pietiekami. Tas ir pilnīgs absurds un nerēķināšanās ar pretendentu laiku un darbu, ko tie iegulda, rakstot motivācijas vēstules, ejot uz intervijām un pildot "testa" darbus, ja tādi ir.
Vienreiz man vispār bija visa šī rutīna ar jautājumu par algu, kādu gribētu saņemt, un tās piefiksēšanu. Neko konkrētu neatbild. Pēc tam uzaicina uz nākamo kārtu. Es to iztulkoju tā, ka viņiem manis nosauktais cipars šķiet adekvāts. Tiekoties man sākumā pastāsta par visiem burvīgajiem (protams, nemateriālajiem) bonusiem un piedāvā algu, kas gandrīz divreiz mazāka par to, ko prasīju. Un nē, nekādu kosmosu neprasīju - tas, ko viņi piedāvāja vienkārši bija gandrīz divas reizes mazāk, nekā pienāktos.
14.09.2017 00:10 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vienā darba vietā arī nevēlējās atklāt algu pirmajā intervijas atlases kārtā. Es jau bez visa tā zināju algas lielumu, bet tā smieklīgi,kad tā viss jāslēpj. Tā viņiem atkrīt arī daļa potenciālo darbinieku ,kuri nevēlas gaidīt nākamo intervijas atlases kārtu, kas būs nezin kad ,lai beigās uzzinātu ,kad iespējams alga nemaz nav tāda kādu vēlas.
14.09.2017 00:19 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Parasti liekas, ja DD nenorāda algas apjomu, tad vai nu tur slēpjas smieklīgs cipars vai arī cer uzķert kādu DN, kura prasītā alga būs zemāka kā pienāktos amatam, kvalifikācijai.
Visvairāk besī, ja sola lielāku algu līdz ar izaugsmi, tikai sevi jāpierāda. Visi zemākā līmeņa darbinieki nevar kļūt par menedžeriem, arī viņu atalgojumam jābūt apmierinošam jau no sākuma.
Tikpat nekorekti ir norādīt, piemēram, 500-1000, bet patiesībā pamata alga ir minimālā, pārējais ir bonusi, kurus lielākā daļa fiziski nespēj tādā apjomā nopelnīt. Pārdošana nāk prātā.
14.09.2017 01:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es parasti jau telefona sarunā nekautrējos šo jautājumu uzzināt, jo kāda jēga tērēt manu un viņu laiku, ja piedāvātā alga ir jūtami zemāka par manu pašreizējo.
Atceros kašķi ar darba vietas HR, viņi uzskatīja, ja uzņēmuma algu politika būs caurspīdīga, viņiem nāktos saskarties ar daudziem atlūgumiem, jo cilvēki nepārdzīvos, ka kolēģim vai citam departamentam algas ir augstākas. Viņi laikam neiedomājās, ka cilvēki savā starpā runā, tajā skaitā par algām. Uzskatu, ka cilvēkam ir arī tiesības zināt, ja tiešajam kolēgim par tā paša darba darīšanu ir daudz lielāka alga. Vai tas norāda uz izaugsmes iespējām vai uzņēmuma negodīgo algu politiku, abos gadījumos.
Tāpat uzskatu, ja algas būs caurspīdīgas, darbinieks spēs sevi adekvātāk novērtēt. Varbūt viņš varētu pelnīt 2x vairāk, bet varbūt viņa pašreizējās kompetences darba tirgū nekotējas, un ir jāmācās, lai pārsniegtu tagadējās algas griestus.
14.09.2017 07:22 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vienmēr esmu uzskatījusi, ka jānorāda. Tāpēc piekrītu visiem augstāk paaustajiem viedokļiem. Vispār tāda sajūta, ka daudzos DD rāda izbrīnu tas fakts, ka darbinieki strādā algas dēļ un vēlas to konkrētu summu zināt, lai, kā jau minēts, netērētu savu laiku un resursus. Un vēl smieklīgi liekas tās n-tas atlases kārtas ar intervijām, uzdevumiem, lomu spēlēm u.c. vienkāršiem amatiem
14.09.2017 08:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es arī piekrītu, ka atalgojums noteikti ir jānorāda.
14.09.2017 08:43 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Noteikti, jānorāda, lai velti netērētu ne savu, ne viņu laiku.
Jo, piemēram, ja es skaidri zinu, ka pa 500 Eiro uz rokas es noteikti nestrādāšu, bet 500 ir maksimālais ko viņi man var piedāvāt, tad rezultātā ir lieki iztērēti resursi:
*Laiks (abām pusēm), jo īpaši predendentam.
*Pretendenta cerības;
*Predententa finansiālie resursi, lai nokļūtu darba intervijā;
*Predententa nervi.
Kas atkristu, ja būtu norādīts atalgojums.
14.09.2017 08:52 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Oij savulaik meklējot darbu tik daudz intervijām izgāju cauri, kur bija norādīts "konkurētspējīgs" atalgojums, bet īstenībā kapeikas vien (ņemot vērā atbildību un pienākumus) bija piedāvātas.. tādēļ arī nebrīnījos, ka tie sludinājumi vēl ilgi pēc tam stāvēja. Par tādu algu jau neviens nestrādās. Vienā no tiem sludinājumiem pamanīju, ka ar laiku vārds "konkurētspējīgs" nomainījās uz "stabils" atalgojums un bija arī norādīta summa :-D Laikam pārāk daudzi bija atteikušies... Un tie bija salīdzinoši atpazīstami uzņēmumi - bankas, apsaimniekošanas, lielāko mazumtirdzniecības veikalu biroji. Vairākās vietās, piemēram, Rimi birojā līdz izteica piedāvājumu bija jāiziet 3 kārtas (intervija ar personālatlases spec., testi, tad vēl jāpilda kaut kāds excel mājasdarbs, tad uz vietas vadītājas klātbūtnē jāizpilda tas pats darbiņš, lai pierādītu, ka es to veicu :-D, protams es ar visu tiku galā, jo pati to darīju)... un par algas jautājumu man neatbildēja, tikai pajautāja vēlamo un pateica, ka tuvu tam būs. Kad izteica piedāvājumu (tas jau bija 3 kārtā, ja skaitīt arī cv iesūtīšanu sanāk 4) atalgojums bija zemāks, nekā es vēlējos.. un man nekautrējās teikt, ka jāstrādā būs daudz virs h un ka neviens no tiem cilvēkiem, kas bija tajā amatā iepriekš strādājuši, nav spējuši tikt galā 8h, strādāja ap 10-12h.. un nāca pat uz biroju sestdienās.. un ziniet, es atteicos.. jo nu wtf :-D
bija vēl viens atpazīstams apdrošināšanas uzņēmums (šim gan nesaukšu nosaukumu), kur vadītājs nekautrējās pajautāt, dzirdot manu vēlamo atalgojumu, cik svarīgi man ir nomaksātie nodokļi :-D
14.09.2017 09:03 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Es arī pievienojos tiem, kas saka, ka atalgojuma nudien būtu jābūt zināmam, kad piesakies uz kādu amatu. Protams, pirmām kārtām no tā iegūst potenciālais darba ņēmējs, bet arī darba devējs taču ietaupīs laiku un resursus, ja caur trim atlases kārtām nedzīs cauri cilvēku, kas nav gatavs strādāt par viņa piedāvāto atalgojumu.
14.09.2017 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 680
Reģ: 29.01.2009
Vajadzetu noradit,tagad tiesi biezi skatos sludinajumus un gribetos zinat kada ir alga,bet butu stulbi ari ta uzreiz rakstit un prasit...
14.09.2017 09:14 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nekad nav bijušas tādas problēmas. Jau tad kad esmu aicināta uz interviju vienmēr esmu teikusi, ka ja atalgojums ir zemāks par x eur, tad netērēsim viens otra dārgo laiku. Parasti visu var lieliski sarunāt. Un tā algas slēpšana, trīs atlases kārtas, uzdevumi ir raksturīgi lielākiem uzņēmumiem ar personāla atlasi, nelielos uzņëmumos tā parasti nedara un visu uzreiz atklāti izstâta
14.09.2017 09:21 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Būtu jānorāda, tādēļ bieži skatos NVA mājas lapā. Ja nav norādīts, tad nekautrējos piezvanīt uz norādīto numuru un pajautāt atalgojumu.
14.09.2017 09:32 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Esmu tikai par atalgojuma norādīšanu sludinājumos. Ir jābeidz tā spēle par trāpīšanu pareizajā skaitlī, tas nav nopietni.
14.09.2017 10:10 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Būtu normāli, ja būtu norādīts. No otras puses, kāda tam jēga, ja neviens to nekontrolēs un darba devēji tāpat sludinājumos sarakstīs muļķības.
14.09.2017 10:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits