Dzīvokļa iegāde

 
Reitings 57
Reģ: 29.03.2015
Sveikas!
Interesējos par Rīgas mikrorajoniem. Plānoju iegādāties dzīvokli Rīgā, tā kā nav specifiski noteikts rajons pētu visus Rīgas mikrorajonus.
Varbūt varat īsumā pastāstīt par mikrorajonu, kurā dzīvojat. Plusus un mīnusus.
Paldies! :-)
11.09.2017 10:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Butiba man patik Teika, un centrs...vece nami , pamatigas ekas. Jaunie spelu projekti izraisa pretigumu u PSRS laiku ajas ariii fuiii.
11.09.2017 23:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ko tieši runā par Vecmīlgrāvi? Man liekas, ka ir cilvēku kategorija, kuriem "vissirslikti": Sarkandaugavā psihenes iemītnieki traucē un no Brasas cietuma iznākušie, Grīziņkalnā maukas, tās pašas viņiem traucē arī VEF rajonā un Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Zolitūdē krievi, kas ir monstri tikai tāpēc, ka krievi, Mangaļsalā manjakālie makšķernieki, Bolderājā nepieskatītie suņi. Ķengaragā Maskačkas urlas, viņi arī pie centrāltirgus, bet centrā - tusētāji, bomži un narkomāni. (t) Nu tad nopērc lauku viensētu Latgalē, uzcel 4-metrīgu žogu un sēdi tur. :-D
*
Šobrīd rit jau 9.gads, kopš dzīvoju Rīgā, jaunības dullumā ir darīts viss - vēlā nakts stundā minisvārkos un augstpapēdenēs esmu gājusi no Vecrīgas uz Sarkandaugavu kājām, staigājusi pa Sarkandaugavu un pa centrāltirgus rajonu, kā arī braukusi ciemos uz Ķengaragu ar pēdējo 15. trolejbusu. Laikam esmu izcili neglīta, bet nekādi starpgadījumi vai pārmērīga uzmanības pievēršana man nav bijusi. Vienīgās 2 reizes, kad šo 8+ gadu laikā sajutos neomulīgi bija: a) Iļģuciemā pie asins donoru centra darba dienā ap pusdienlaiku mani ielenca urlisku sieviešu kompānija, prasīja cigaretes un sāka grūstīt, b) sestdien pa dienas vidu braucu uz Krasta Depo un Maskavas/Katoļu ielas rajonā palika tā dīvaini, kad pretī nāca liels jauniešu bars, bet nekas ļauns man nenotika.
Piebildīšu, ka mašīna man ir tikai 2 gadus, iepriekšējos 6 gadus ikdienā braukāju ar sabiedrisko.
11.09.2017 23:21 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Ko jūs varat pastāstīt par dzīvošanu Vecmīlgrāvī? Ir patiesi visi tie nostāsti?
11.09.2017 22:04 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Centrā gan nekad negribētu dzīvot. Visas tās vecās mājas liekas tik aukstas un nemājīgas, kā arī tas mūžīgais troksnis, karstās vasarās bezgaiss:-/
11.09.2017 19:05 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Dzīvoju pierīgā, man ļoooti patīk. Nekad savu dzīvokli vairs nemainītu pret kādu Rīgas mikrorajona mitekli. Viss ir tik kluss un mierīgs, neviena narkomāna/bomža pa apkārtni nevandās, kaimiņos nedzīvo jaunieši tusētāji vai dzērājkrievi, kas mūždien bļaustās. katru dienu ir, kur nolikt mašīnu, centru ar mašīnu pāri pa Dienvidu tiltu sasniedzu 10-15min no rītiem. Pie mīnusiem varētu minēt slikto sabiedriskā transporta kustību. It kā jau kursē gan Ķekavas, gan Baložu autobusi, arī RS, bet reti- apmēram reizi pusstundā. Bez auto manā Pierīgas pusē nav ko darīt. Iepriekš dzīvoju Ziepniekkalnā- it kā bija ok, arī salīdzinoši mierīgs, nebija ne reizi nekādi starpgadījumi, bet, ja sanāca atbraukt mājās vēlāk, tad nekad nebija, kur novietot auto un tas briesmīgi krita uz nerviem:-D
11.09.2017 19:04 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Esmu dzīvojusi gan Vecmīlgrāvī, gan Iļģuciemā, gan Imantā, gan Āgenskalnā, gan Zolitūdē, gan centrā. Vismājīgākais man vienmēr šķitīs centra rajons, jo tur ir viss uz vietas. Visur ērti ar kājām tikt. Kad dzīvoju un strādāju centrā, no centra rajona pat īsti izbraukt nebija vajadzības, kas man šķiet liels pluss, jo ietaupās nauda par sabiedrisko.
11.09.2017 18:42 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Dzīvoju Klīversalā (uzreiz pāri akmens tiltam). Izcili laba vieta. Neskatoties uz rajona salīdzinoši maziem ļoti maziem izmēriem tajā ir 2 bērnudārzi, 2 bērnu aktivitāšu skoliņas, 3 pārtikas veikali, 2 sporta klubi, zobārstniecība, 2 frizētavas, aptieka , velo darbnīca un veikals, tetovēšanas salons, picērija, kafejnīca, maksas autostāvvieta, blakus lielā bibliotēka, netālu ir vēlviena kafejnīca un bērnu skoliņa, 2 spēļu zāles :-D utt. Vienīgais mīnus ka nav skolas, tuvākā ir āgenskalnā vai vecrīgā kas ir ~20min gājiena attālumā.
Tuvumā ir liels parks un Ab dambis kur var forši pastaigāties atkarībā no gaumes vai pie ūdens vai nost no ūdens, tuvu ir arī liels izklaides centrs, un Vecrīga 15-20min gājiena attālumā. Ļoti tuvu centrs bet nav centra kņadas.
Gandrīz visos pagalmos ir labs iebraucamais ceļš un gana vieta kur atstāt auto. Rajons ir kluss un drošs.
Pieejams ļoti plašs sabiedriskā transporta klāsts.
18. novembra salūts daudzām rajona mājām skatāms no dzīvokļa loga 8-)
Rajons ļoti attīstās jo daudz mājas ir atjaunotas/renovētas un šobrīd pat vienlaikus ceļ vēl 3 pavisma jaunas mājas un drīz sāks celt vēlvienu jaunu.
Rajonam vēl daļējs mīnuss varētu būt tam ka daudzas rajona mājas ir uz īpašnieku zemes, kas nozīmē maksāt zemes nomu kas nav maza dēļ zemes lielās vērtības.
11.09.2017 18:10 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Mēs ar Apple_pie kaimiņienes :-D
.
Esmu dzīvojusi 3 vietās Mārupē, un ļoti te patīk it visā. Ja būtu izvēle, labprāt izvēlētos kādu pierīgas rajonu. Esmu kādu laiku dzīvojusi arī Imantā, nebija tik briesmīgi, bet nu.. Nav priekš manis visi lielie blokmāju rajoni.
11.09.2017 17:57 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Savu rajonu pirkšanai neizvēlētos, lai gan ir pietiekami zaļi un satiksme ir ļoti aktīva uz jebkuru vietu Rīgā. Arī skolas,veikali utt šeit ir rokas stiepiena attālumā. Kādreiz gribētu pamēģināt padzīvot Mežaparkā,paskatīties, vai tur tiešām ir tik forši.
11.09.2017 17:40 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Līdz darbam man ir aptuveni 40-50min. Līdz centram aktīvajās sastrēgumu stundās es varu ceļā pavadīt pat 2 stundas.:-D
11.09.2017 17:38 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10507
Reģ: 29.01.2009
Vislētākie dzīvokļi ir Sarkandaugavā un Vecmīlgrāvī. Mežciemā nav ērta sabiedriskā transporta kustība.
11.09.2017 16:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Esmu dzīvojusi Sarkandaugavā un Grīziņkalnā, Grīziņkalns patīk daudz labāk un labprāt gribētu te pirkt dzīvokli, jo tuvumā parks, līdz centram netālu, visi veikali, viss pa rokai un rajons nešķiet tāds "provinciāls". Aizbraucot uz Imantu vai Bolderāju jūtos nevis kā Rīgā, bet kā mazpilsētā, kas man ļoti nepatīk (tieši publikas dēļ). Arī Sarkandaugavā dzīvot man patika, bija OK, apsvērtu domu tur nopirkt dzīvokli. Bet Grīziņkalnā patīk labāk.
Par to, kas ir tālu vai kas nav - sorry, ja tu izvēlies strādāt Rīgā, īpaši centrā, tad rēķinies ar to, ka uz darbu būs jābrauc ilgi! Var, protams, visu laiku meklēt dzīvokļus tuvumā darbam, bet pētījumu liecina, ka cilvēki maina darbus ik pa 2-3 gadiem, tad arī visu laiku sanāk pārcelties? Svarīgs ir nevis rajons, bet braukāšanas laiks, ja darbs ir 8-17 vai 9-18, t.i. klasiskie laiki, tad vienīgā iespēja ir meklēt darbu pie dzīvokļa vai dzīvokli pie darba, vai rēķināties ar extra laiku ceļā. Kad dzīvoju Grīziņkalnā un strādāju Vecrīgā, vienalga, ar mašīnu vai ar tramvaju, ceļš vienā virzienā man prasīja 30min, un tie ir tikai 3,5km. Tagad dzīvoju turpat, strādāju Klusajā centrā, tiešā sabiedriskā transporta nav, vasarā, kas ir "klusais" periods, esmu uz darbu ar mašīnu braukusi 30min, pat 40min, pie kam tas ap 10 no rīta, ne 8 - jo visas ielas ir pārraktas, veidojas sastrēgumi.
Savukārt naktī no lidostas uz mājām ir 12min ceļā.
11.09.2017 16:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es saku, man 25 minūtes neliekas ļoti tuvu :D Jo man no Mārupes ir 25 minūtes.. un man tas neliekas tuvu :D Bet nu laikam, ja tā kopsummā skatās pārvietošanos pa Rīgu, tad ļoti tālu nav :D
11.09.2017 16:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
oj25 min no Doles, ne par traku. Sakau izmantojiet salaspils autbusu par 80 centiem un 10-15 mn pasa centra klat.
11.09.2017 16:29 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
maskavas forstate vairak domata ka slikta zona kur vecie koka nami Daugavpils iela, un kur 15 trolejbuss brauc. Kengarags kur Dole un pitm tam garie veikali ir pavisam feins rajons.

Jpa, bet to skaidroju vairāk tāpēc, jo pasakot vārdu Ķengarags, cilvēki uzreiz drukā muļķības no sērijas viena tante teica.
***
Nu, man arī liekas, ka tramvajs lēni brauc, bet ja paskatīties sarakstu, no Doles vai Rušonu ielas (kur kāpu), ir +/- 20-25 min., nekādu korķu, t.k. tās ir tikai "liekas" elements
11.09.2017 16:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un ja kas salspils autobuss brauc talak ka krasta ielu gar Molu, un centra no doles ir 10 lidz 15 min laika atri un loti erti.
11.09.2017 16:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
No Doles erti braukt darba dienasar salspils autobusu, kursek pa 20 min. un jamaksa pa Rigu 80 centi.
Rīgā dzīvoju tikai Ķengaragā (starp Maximu un Mego), 4 gadus nodzīvoju. Varu teikt, ka visi tie šausmu stāsti par Maskačku ir stipri vien pārspīlēti.. Iespējams, ka ir tādas nedrošākās vietas Maskačkā, bet tur bija OK. Un to varu tiešām apgalvot, jo gandrīz katru dienu strādāju līdz 23.00, mājās biju ap pusnakti.. un ne reizi nebija satikts neviens alkāns vai narkomāns.. Dzīvoju tieši pie Daugavas, smuka promenād
maskavas forstate vairak domata ka slikta zona kur vecie koka nami Daugavpils iela, un kur 15 trolejbuss brauc. Kengarags kur Dole un pitm tam garie veikali ir pavisam feins rajons.
11.09.2017 16:06 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tramvajs jau tā lēni pārvietojas, tad nu man Ķengarags nešķiet tuvu :D Man gan māsīca dzīvo pie Doles, bet vienmēr liekas, ka mūžību kratos :D
11.09.2017 16:00 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Rīgā dzīvoju tikai Ķengaragā (starp Maximu un Mego), 4 gadus nodzīvoju. Varu teikt, ka visi tie šausmu stāsti par Maskačku ir stipri vien pārspīlēti.. Iespējams, ka ir tādas nedrošākās vietas Maskačkā, bet tur bija OK. Un to varu tiešām apgalvot, jo gandrīz katru dienu strādāju līdz 23.00, mājās biju ap pusnakti.. un ne reizi nebija satikts neviens alkāns vai narkomāns.. Dzīvoju tieši pie Daugavas, smuka promenāde.. Bet vasarā un vispār siltā laikā lielu troksni rāda... kaijas. Bet tas tā. Tajā pašā laikā, ja pirktu dzīvokli, Ķengaragu tomēr neizvēlētos, nepatika man tur, bet tas vairāk iekšēji, nevis kādu starpgadījumu rezultātā..
Un jā, centrs ļoti tuvu, kursē tramvaji (ja tik ļoti bail no 15. trolejbusa)
11.09.2017 15:50 |
 
Reitings 663
Reģ: 01.08.2011
Es biju dzīvojusi uz robežas starp Ziepniekkalnu un Torņkalnu, patika ļoti, māja blakus Vienības gatvei, bet likās kluss, centrs tuvu, veikali lielie arī, slimnīca, autobuss, vilciena stacija. Bija super. Daba arī- i Lucavsala salīdzinoši tuvu, i vietas, kur ar riteni izbraukt.
11.09.2017 15:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits