Dzīvokļa iegāde

 
Reitings 57
Reģ: 29.03.2015
Sveikas!
Interesējos par Rīgas mikrorajoniem. Plānoju iegādāties dzīvokli Rīgā, tā kā nav specifiski noteikts rajons pētu visus Rīgas mikrorajonus.
Varbūt varat īsumā pastāstīt par mikrorajonu, kurā dzīvojat. Plusus un mīnusus.
Paldies! :-)
11.09.2017 10:37 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Dzīvoju Klīversalā (uzreiz pāri akmens tiltam). Izcili laba vieta. Neskatoties uz rajona salīdzinoši maziem ļoti maziem izmēriem tajā ir 2 bērnudārzi, 2 bērnu aktivitāšu skoliņas, 3 pārtikas veikali, 2 sporta klubi, zobārstniecība, 2 frizētavas, aptieka , velo darbnīca un veikals, tetovēšanas salons, picērija, kafejnīca, maksas autostāvvieta, blakus lielā bibliotēka, netālu ir vēlviena kafejnīca un bērnu skoliņa, 2 spēļu zāles :-D utt. Vienīgais mīnus ka nav skolas, tuvākā ir āgenskalnā vai vecrīgā kas ir ~20min gājiena attālumā.
Tuvumā ir liels parks un Ab dambis kur var forši pastaigāties atkarībā no gaumes vai pie ūdens vai nost no ūdens, tuvu ir arī liels izklaides centrs, un Vecrīga 15-20min gājiena attālumā. Ļoti tuvu centrs bet nav centra kņadas.
Gandrīz visos pagalmos ir labs iebraucamais ceļš un gana vieta kur atstāt auto. Rajons ir kluss un drošs.
Pieejams ļoti plašs sabiedriskā transporta klāsts.
18. novembra salūts daudzām rajona mājām skatāms no dzīvokļa loga 8-)
Rajons ļoti attīstās jo daudz mājas ir atjaunotas/renovētas un šobrīd pat vienlaikus ceļ vēl 3 pavisma jaunas mājas un drīz sāks celt vēlvienu jaunu.
Rajonam vēl daļējs mīnuss varētu būt tam ka daudzas rajona mājas ir uz īpašnieku zemes, kas nozīmē maksāt zemes nomu kas nav maza dēļ zemes lielās vērtības.
11.09.2017 18:10 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Esmu dzīvojusi gan Vecmīlgrāvī, gan Iļģuciemā, gan Imantā, gan Āgenskalnā, gan Zolitūdē, gan centrā. Vismājīgākais man vienmēr šķitīs centra rajons, jo tur ir viss uz vietas. Visur ērti ar kājām tikt. Kad dzīvoju un strādāju centrā, no centra rajona pat īsti izbraukt nebija vajadzības, kas man šķiet liels pluss, jo ietaupās nauda par sabiedrisko.
11.09.2017 18:42 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Dzīvoju pierīgā, man ļoooti patīk. Nekad savu dzīvokli vairs nemainītu pret kādu Rīgas mikrorajona mitekli. Viss ir tik kluss un mierīgs, neviena narkomāna/bomža pa apkārtni nevandās, kaimiņos nedzīvo jaunieši tusētāji vai dzērājkrievi, kas mūždien bļaustās. katru dienu ir, kur nolikt mašīnu, centru ar mašīnu pāri pa Dienvidu tiltu sasniedzu 10-15min no rītiem. Pie mīnusiem varētu minēt slikto sabiedriskā transporta kustību. It kā jau kursē gan Ķekavas, gan Baložu autobusi, arī RS, bet reti- apmēram reizi pusstundā. Bez auto manā Pierīgas pusē nav ko darīt. Iepriekš dzīvoju Ziepniekkalnā- it kā bija ok, arī salīdzinoši mierīgs, nebija ne reizi nekādi starpgadījumi, bet, ja sanāca atbraukt mājās vēlāk, tad nekad nebija, kur novietot auto un tas briesmīgi krita uz nerviem:-D
11.09.2017 19:04 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Centrā gan nekad negribētu dzīvot. Visas tās vecās mājas liekas tik aukstas un nemājīgas, kā arī tas mūžīgais troksnis, karstās vasarās bezgaiss:-/
11.09.2017 19:05 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Ko jūs varat pastāstīt par dzīvošanu Vecmīlgrāvī? Ir patiesi visi tie nostāsti?
11.09.2017 22:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ko tieši runā par Vecmīlgrāvi? Man liekas, ka ir cilvēku kategorija, kuriem "vissirslikti": Sarkandaugavā psihenes iemītnieki traucē un no Brasas cietuma iznākušie, Grīziņkalnā maukas, tās pašas viņiem traucē arī VEF rajonā un Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Zolitūdē krievi, kas ir monstri tikai tāpēc, ka krievi, Mangaļsalā manjakālie makšķernieki, Bolderājā nepieskatītie suņi. Ķengaragā Maskačkas urlas, viņi arī pie centrāltirgus, bet centrā - tusētāji, bomži un narkomāni. (t) Nu tad nopērc lauku viensētu Latgalē, uzcel 4-metrīgu žogu un sēdi tur. :-D
*
Šobrīd rit jau 9.gads, kopš dzīvoju Rīgā, jaunības dullumā ir darīts viss - vēlā nakts stundā minisvārkos un augstpapēdenēs esmu gājusi no Vecrīgas uz Sarkandaugavu kājām, staigājusi pa Sarkandaugavu un pa centrāltirgus rajonu, kā arī braukusi ciemos uz Ķengaragu ar pēdējo 15. trolejbusu. Laikam esmu izcili neglīta, bet nekādi starpgadījumi vai pārmērīga uzmanības pievēršana man nav bijusi. Vienīgās 2 reizes, kad šo 8+ gadu laikā sajutos neomulīgi bija: a) Iļģuciemā pie asins donoru centra darba dienā ap pusdienlaiku mani ielenca urlisku sieviešu kompānija, prasīja cigaretes un sāka grūstīt, b) sestdien pa dienas vidu braucu uz Krasta Depo un Maskavas/Katoļu ielas rajonā palika tā dīvaini, kad pretī nāca liels jauniešu bars, bet nekas ļauns man nenotika.
Piebildīšu, ka mašīna man ir tikai 2 gadus, iepriekšējos 6 gadus ikdienā braukāju ar sabiedrisko.
11.09.2017 23:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Butiba man patik Teika, un centrs...vece nami , pamatigas ekas. Jaunie spelu projekti izraisa pretigumu u PSRS laiku ajas ariii fuiii.
11.09.2017 23:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man gan pirmskara mājas nepatīk, dzīvoju jau 2.tādā dzīvoklī, strādāju jau 2.tādā birojā. Iepriekšējā dzīvoklī ar augstajiem griestiem salu kā negudra, reizēm ziemā bija pat +13 grādi, esošais dzīvoklis no iekšpuses tā nosiltināts, ka vairs neizskatās pēc pirmskara mājas dzīvokļa, līdz ar to ļoti silts, bet gaisa cirkulācijas te nav, ventilācija neeksistē, visur metas pelējums. Par abiem birojiem vispār nekomentēšu, jo pat vasaras mēnešos man tur no aukstuma sprēgā roku āda un piemetas iesnas, +18 ir max, ko tajos birojos var dabūt. Esmu pārlaimīga par to, ka drīz tikšu strādāt PSRS laika celtas mājas birojā.
11.09.2017 23:28 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Esmu dzīvojusi centrā (Miera-Ēveles ielas rajonā), Ķengaragā, Mežciemā un Juglā. Protams, vislabāk patika centrs un konkrēti rajons kurā dzīvoju, jo bija laba infrastruktūra, pusstundas gājiena attālumā Vecrīga, apkārt veikali, bet netrūka arī klusums un pie mājas zaļā zona. Runajot par rajoniem, vismīļākais bija Mežciems - ļoti zaļš, patīkams, kluss rajons, kurā tiešām jutos droši, jo nekad nebija sanācis satikt šaubīgus tipus, neskatoties uz to, ka bieži devos garās pastaigās arī pa nakti. Taču, protams, katram rajonam, manuprāt, ir savs šarms. Savulaik bieži uzturējos arī Maskavas foršstatē un jāsaka, ka tas laiks palicis atmiņā kā viens foršs dzīves periods. Kādam citam tā vieta saistīsies tikai ar šermuļiem. Savukārt Juglā nespēju iejusties, jo, lai gan rajonam nav nekāda vaina, nejutos tajā ērti tīri sajūtu līmenī. Tā ka, manuprāt, jāvadās arī pēc emocijām un sajūtām, kādas sniedz katra konkrētā vieta. :)
11.09.2017 23:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Sasmejos , jo atcerejojs kas cela Purciku, PSRS laiku strojbats....
un ja centra nekad eesmu salusi, ja vienmer labi logi, PSRS laikos sapakoti uz ziemu... tacu par karstu bija
11.09.2017 23:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par noziedzību runājot, piemēram, vienīgais man zināmais zādzības gadījums pēdējo kaut kādu ~5 gadu laikā ir noticis Klusajā centrā, Antonijas ielas kafejnīcā darba dienā ap 10.30. Reāli, rajonā, kurā uz katra stūra ir kameras banku un vēstniecību dēļ. Virkne paziņu un draugu dzīvo citos rajonos, nekur nekas tāds pēdējā laikā nav dzirdēts.
11.09.2017 23:40 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Mangaļsalā manjakālie makšķernieki

Šis gan ir baigi smieklīgi, pat nevaru iedomāties kādi viņi ir. :-D
Laikam esmu izcili neglīta

Domāju Tev vienkārši ir 100.līmeņa "ЧСВ", tāpēc arī neviens neuzmācās. :-D
11.09.2017 23:43 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
xanax, kā pateica mans kaimiņš: "Tev ir tāds skatiens, kas liek domāt, ka tu varētu ar lietussargu acis izbakstīt".
11.09.2017 23:56 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Daenerys1 stāstītais lika atsaukt atmiņā gadījumus no savas dzīves. Savulaik, savā jaunības dullumā, es bieži vien naktīs ar kājām gāju no Vecrīgas uz Ķengaragu cauri visai Maskačkai. No visām tām reizēm (un tādas varēja būt vismaz kādas 10, ja ne vairāk), tikai vienu reizi mani uzrunāja ļoti piedzēries, bet ļoti zolīds treniņtērpā tērpies jauneklis, kurš, krieviski bārstīdams komplimentus, lūdza cigareti, kuru šim arī iedevu, bet šis vēl pāris kvartālus mani pavadīja, lai man neviens šaubīgs tips nepiesietos. :D Bet nu es vispār esmu tāds cilvēks, ka nekad necenšos atbildēt rupji vai agresīvi, tieši pretēji - aprunāšos, neskatoties uz to kāds tas cilvēks izskatīsies un kādā kondīcijā būs, jo agresīvas atbildes var izsaukt tādu pašu pretreakciju, savukārt pieklājība cilvēku atbruņo, pat tad, ja pretī stāvošais sākumā šķiet agresīvi noskaņots. Iespējams, tāpēc vienmēr esmu ar visiem it kā šaubīgajiem tipiem atradusi kopīgu valodu. Beigu beigās Ķengaragā savas mājas apkārtnē visi bija pazīstami un es droši varēju iet uz veikalu pat diennakts tumšajā laikā, jo zināju, ka man ir mana aizmugure. :D
12.09.2017 00:14 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Esmu dzīvojusi Grīziņkalnā(pie Grīziņkalna parka) un Āgenskalnā (pie Kalciema kvartāla). Kādā no šiem rajoniem noteikti arī pirktu dzīvokli, jo abi rajoni man ļoti mīļi, pazīstami un ērti nokļūt centrā ja nepieciešams.
12.09.2017 00:38 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Esmu dzīvojusi tikai Sarkandaugavā. Man patīk, ka ir pieejams visa veida sabiedriskais transports (arī vilciens un starppilsētu autobusi) visos virzienos. Līdz centram tikai 20 min. Es regulāri vēlu vakaros jau vairākus gadus pa rajonu staigāju viena, līdz šim viss ir bijis kārtībā, neviens nav piesējies utt. Vienīgais mīnuss, ka apkārt nav normālu veikalu, tad jābrauc uz Purvciemu, Vecmīlgrāvi vai citiem mikrorajoniem.
12.09.2017 08:08 |
 
Reitings 31
Reģ: 07.05.2016
Man vislabāk patīk Vecrīga - viss dažu minūšu gājiena attālumā.
12.09.2017 09:00 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Esmu dzīvojusi Imantā un Teikā. Labāk patika Imantā, neskatoties uz to, ka rajons atrodas nostāk un ir bloku māju rajons... tas ir ļoti zaļš, tuvu gan Bolderājas, gan īstā Jūrmala, ir salīdzinoši kluss un mierīgs. Teikā nodzīvoju vairākus gadus, bet tāpat velk uz otru krastu.
12.09.2017 09:23 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
uij, te riktīgi daudz jau ir bijušas diskusijas par šo tēmu, negribu atkārtoties. Varu pievienoties tikai Gintuča teiktajam. Ja man šobrīd būtu jāizvēlas, noteikti ņemtu Klīversalu. Gintuci, kuras ir tās 2 bērnu skoliņas? Zinu tikai vienu.
12.09.2017 09:24 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vienīgais mīnuss, ka apkārt nav normālu veikalu, tad jābrauc uz Purvciemu, Vecmīlgrāvi vai citiem mikrorajoniem.

Rimi pretī Banku augstskolai? Vairāk nekā normāls.
12.09.2017 10:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits