Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvokļa iegāde

 
Reitings 57
Reģ: 29.03.2015
Sveikas!
Interesējos par Rīgas mikrorajoniem. Plānoju iegādāties dzīvokli Rīgā, tā kā nav specifiski noteikts rajons pētu visus Rīgas mikrorajonus.
Varbūt varat īsumā pastāstīt par mikrorajonu, kurā dzīvojat. Plusus un mīnusus.
Paldies! :-)
11.09.2017 10:37 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Esmu dzīvojusi Mežaparkā, Mežciemā,Ķengaragā. Vislabāk patika mežciemā-transports tuvu, gan autobusi, gan trolejbusi. Slimnīca, skola, pansionāts, veikali, trase un mežs pāris soļu attālumā.
11.09.2017 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man ļoti patīk Teika.
Pati esmu dzīvojusi kādus 7 gadus Juglā- ļoti patika, arī dzživokļu cenas normālas.
11.09.2017 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nav tāda ideālā rajona, protams, ir nedrošākas vietas. Jāskatās katra māja atsevišķi un tas kas tev ir svarīgi arī mežaparkā ir nepatīkami nostūri.
Esmu ilgi dzīvojusi teikā un man mana māja nepatika, jo kaimiņi bija dīvaini un pie mājas regulāri nebija kur likt mašīnu, bet tā mierīgs un drošs rajons
11.09.2017 12:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mēs dzīvojam Juglā. Esam ļoti apmierināti ar atrašanās vietu - gandrīz pie paša ezera, tur ir tikai 2 daudzdzīvokļu mājas, blakus skola, un līdz ar to arī pastiprināta pašvaldības policijas kontrole. Ļoti laba atmosfēra, nav bail nākt mājās pa tumsu no sabiedriskā transporta (t.i., nav nelabvēlīgs kontingents kā, piemēram, citos mikrorajonos). Izdevīgi sabiedriskā transporta maršruti, jo varu nokļūt visur, kur man vajag - kursē gan uz centru, gan Imantu, gan Ziepniekkalnu, gan Mežciemu, gan Purvciemu, utt. Skaista apkārtne, zaļumi, daudz privātmāju - sajūta, ka neesmu Rīgā, bet kādā mazpilsētā, bet tai pat laikā ir arī visas civilizācijas ērtības :D
Mīnusi - nebiju par to pat aizdomājusies, bet tā kā blakus ir ezers, tad vasaras vakaros, ja ir vaļā logi (un tie mums vienmēr vaļā, jo karsti), nepārspīlējot, visi griesti nosēti ar zaļiem odiem. Tūkstošiem! Tik varu spēt katru dienu vākt ar putekļusūcēju līķīšus no grīdas un palodzēm. (t) Tas gan tikai vasaras mēnešos.
Ik rītu ap četriem - pieciem modina gailis. :-D:-D:-D Apkārt, kā teicu, ir privātmājas, un vienā no tām ir gailis, kuram dažreiz sajūk laiki un sāk skaļi aurot jau divos naktī. It sevišķi, kad pilnmēness. :-D
Līdz centram ar sabiedrisko aptuveni 40 minūtes, ja nav sastrēgumu. Pagaidām es to kā mīnusu neuztveru, jo tai laikā kaut ko klausos vai lasu grāmatu telefonā.
Nu tā kaut kā. :-)
Katrā ziņā noteikti nemainītu dzīvesvietu pret kādu no mikrorajoniem ar daudz daudzstāvu mājām, piemēram, kā Purvciemā, Pļavniekos, utt. Tajā pašā Juglā tādu arī netrūkst, bet man ļoti nepatīk.
11.09.2017 13:01 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Esmu dzīvojusi Grīziņkalnā - patiesībā man tas rajons ļoti patika, par spīti reizumis sastopamajiem lokālajiem dzērājiem un narkomāniem. Tur ir burtiski pēc konkrētā kvartāla jāskatās. Bonusu daudz - galvenokārt jau tuvums pašam Rīgas centram, daudz zaļumu, relatīvs miers un klusums, interesanta apbūve (gan vecās koka mājas, gan pirmskara dzīvokļu nami). Šis noteikti ir rajons ar atmosfēru, visiem tas nederēs, bet man tur ļoti, ļoti patika.
11.09.2017 13:23 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Savas dzīves lielāko dalu pavadīju teikā, loti patika. Kad pirku dzīvokli, nevarēju izvēlēties starp mezaparku un centru, bet beigās tomēr centrs, jo ilgterminā cela izdevumi atmaksājās + man nebija mašīnas.
11.09.2017 13:39 |
 
Reitings 238
Reģ: 23.07.2017
Esmu dzīvojusi Mežaparkā. Plusi- ļoti skaista vieta, iespējas skriet/sportot, patīkams kontingents, kluss darba dienās, svaigs gaiss, viegli sasniedzams centrs. Mīnusi-ļoti nepatīkami, it sevišķi vasarā, paliek, kad brīvdienās sabrauc daudz atpūtnieku. Skaļa cūkukūts.
.
Purvciems.Mēbeļu nama puse. Dzīvoju bērnībā. Plusi viegli sasniedzams viss-skola, bērnudārzs, pulciņi (vefs), centrs 30min attālumā. Tuvumā mežs. Mīnusi-Mēbeļu nama daļa ir mierīga, bet vairāk pie 84.vsk ir kriminālāks-kadreiz, jauniešu bandu rajons, cerams, ka tagad tas ir novērsts. Naktīs skaļš, personīgi man nav patīkama uzturēšanās uz ielas naktī.
11.09.2017 15:29 |
 
Reitings 663
Reģ: 01.08.2011
Es biju dzīvojusi uz robežas starp Ziepniekkalnu un Torņkalnu, patika ļoti, māja blakus Vienības gatvei, bet likās kluss, centrs tuvu, veikali lielie arī, slimnīca, autobuss, vilciena stacija. Bija super. Daba arī- i Lucavsala salīdzinoši tuvu, i vietas, kur ar riteni izbraukt.
11.09.2017 15:37 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Rīgā dzīvoju tikai Ķengaragā (starp Maximu un Mego), 4 gadus nodzīvoju. Varu teikt, ka visi tie šausmu stāsti par Maskačku ir stipri vien pārspīlēti.. Iespējams, ka ir tādas nedrošākās vietas Maskačkā, bet tur bija OK. Un to varu tiešām apgalvot, jo gandrīz katru dienu strādāju līdz 23.00, mājās biju ap pusnakti.. un ne reizi nebija satikts neviens alkāns vai narkomāns.. Dzīvoju tieši pie Daugavas, smuka promenāde.. Bet vasarā un vispār siltā laikā lielu troksni rāda... kaijas. Bet tas tā. Tajā pašā laikā, ja pirktu dzīvokli, Ķengaragu tomēr neizvēlētos, nepatika man tur, bet tas vairāk iekšēji, nevis kādu starpgadījumu rezultātā..
Un jā, centrs ļoti tuvu, kursē tramvaji (ja tik ļoti bail no 15. trolejbusa)
11.09.2017 15:50 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tramvajs jau tā lēni pārvietojas, tad nu man Ķengarags nešķiet tuvu :D Man gan māsīca dzīvo pie Doles, bet vienmēr liekas, ka mūžību kratos :D
11.09.2017 16:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
No Doles erti braukt darba dienasar salspils autobusu, kursek pa 20 min. un jamaksa pa Rigu 80 centi.
Rīgā dzīvoju tikai Ķengaragā (starp Maximu un Mego), 4 gadus nodzīvoju. Varu teikt, ka visi tie šausmu stāsti par Maskačku ir stipri vien pārspīlēti.. Iespējams, ka ir tādas nedrošākās vietas Maskačkā, bet tur bija OK. Un to varu tiešām apgalvot, jo gandrīz katru dienu strādāju līdz 23.00, mājās biju ap pusnakti.. un ne reizi nebija satikts neviens alkāns vai narkomāns.. Dzīvoju tieši pie Daugavas, smuka promenād
maskavas forstate vairak domata ka slikta zona kur vecie koka nami Daugavpils iela, un kur 15 trolejbuss brauc. Kengarags kur Dole un pitm tam garie veikali ir pavisam feins rajons.
11.09.2017 16:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un ja kas salspils autobuss brauc talak ka krasta ielu gar Molu, un centra no doles ir 10 lidz 15 min laika atri un loti erti.
11.09.2017 16:07 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
maskavas forstate vairak domata ka slikta zona kur vecie koka nami Daugavpils iela, un kur 15 trolejbuss brauc. Kengarags kur Dole un pitm tam garie veikali ir pavisam feins rajons.

Jpa, bet to skaidroju vairāk tāpēc, jo pasakot vārdu Ķengarags, cilvēki uzreiz drukā muļķības no sērijas viena tante teica.
***
Nu, man arī liekas, ka tramvajs lēni brauc, bet ja paskatīties sarakstu, no Doles vai Rušonu ielas (kur kāpu), ir +/- 20-25 min., nekādu korķu, t.k. tās ir tikai "liekas" elements
11.09.2017 16:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
oj25 min no Doles, ne par traku. Sakau izmantojiet salaspils autbusu par 80 centiem un 10-15 mn pasa centra klat.
11.09.2017 16:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es saku, man 25 minūtes neliekas ļoti tuvu :D Jo man no Mārupes ir 25 minūtes.. un man tas neliekas tuvu :D Bet nu laikam, ja tā kopsummā skatās pārvietošanos pa Rīgu, tad ļoti tālu nav :D
11.09.2017 16:34 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Esmu dzīvojusi Sarkandaugavā un Grīziņkalnā, Grīziņkalns patīk daudz labāk un labprāt gribētu te pirkt dzīvokli, jo tuvumā parks, līdz centram netālu, visi veikali, viss pa rokai un rajons nešķiet tāds "provinciāls". Aizbraucot uz Imantu vai Bolderāju jūtos nevis kā Rīgā, bet kā mazpilsētā, kas man ļoti nepatīk (tieši publikas dēļ). Arī Sarkandaugavā dzīvot man patika, bija OK, apsvērtu domu tur nopirkt dzīvokli. Bet Grīziņkalnā patīk labāk.
Par to, kas ir tālu vai kas nav - sorry, ja tu izvēlies strādāt Rīgā, īpaši centrā, tad rēķinies ar to, ka uz darbu būs jābrauc ilgi! Var, protams, visu laiku meklēt dzīvokļus tuvumā darbam, bet pētījumu liecina, ka cilvēki maina darbus ik pa 2-3 gadiem, tad arī visu laiku sanāk pārcelties? Svarīgs ir nevis rajons, bet braukāšanas laiks, ja darbs ir 8-17 vai 9-18, t.i. klasiskie laiki, tad vienīgā iespēja ir meklēt darbu pie dzīvokļa vai dzīvokli pie darba, vai rēķināties ar extra laiku ceļā. Kad dzīvoju Grīziņkalnā un strādāju Vecrīgā, vienalga, ar mašīnu vai ar tramvaju, ceļš vienā virzienā man prasīja 30min, un tie ir tikai 3,5km. Tagad dzīvoju turpat, strādāju Klusajā centrā, tiešā sabiedriskā transporta nav, vasarā, kas ir "klusais" periods, esmu uz darbu ar mašīnu braukusi 30min, pat 40min, pie kam tas ap 10 no rīta, ne 8 - jo visas ielas ir pārraktas, veidojas sastrēgumi.
Savukārt naktī no lidostas uz mājām ir 12min ceļā.
11.09.2017 16:35 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Vislētākie dzīvokļi ir Sarkandaugavā un Vecmīlgrāvī. Mežciemā nav ērta sabiedriskā transporta kustība.
11.09.2017 16:38 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Līdz darbam man ir aptuveni 40-50min. Līdz centram aktīvajās sastrēgumu stundās es varu ceļā pavadīt pat 2 stundas.:-D
11.09.2017 17:38 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Savu rajonu pirkšanai neizvēlētos, lai gan ir pietiekami zaļi un satiksme ir ļoti aktīva uz jebkuru vietu Rīgā. Arī skolas,veikali utt šeit ir rokas stiepiena attālumā. Kādreiz gribētu pamēģināt padzīvot Mežaparkā,paskatīties, vai tur tiešām ir tik forši.
11.09.2017 17:40 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Mēs ar Apple_pie kaimiņienes :-D
.
Esmu dzīvojusi 3 vietās Mārupē, un ļoti te patīk it visā. Ja būtu izvēle, labprāt izvēlētos kādu pierīgas rajonu. Esmu kādu laiku dzīvojusi arī Imantā, nebija tik briesmīgi, bet nu.. Nav priekš manis visi lielie blokmāju rajoni.
11.09.2017 17:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits