Stabilitāte vs. risks

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
Daudzu darbu postu iespaidā nolēmu ieskatīties, kas jauns notiek cv.lv portālā, un pirmais, kas ieleca acīs bija RIMI reklāma par savām vakancēm, kas sludināja "Izvēlies stabilitāti". Un man tāds... vai tas ir labākais uz ko likt uzsvaru savā darba reklāmā? Vai tiešām latviešu šo "pērk"?
Un tad likās, ka gan jau, ka pērk gan, latviešiem jau ir bijis tāds... ka labāk stabili zemu, nekā svārstīgi, un, ka stagnācija mēdzam saukt par stabilitāti, vai ne?
Kā ir ar Jums? Risks vs. stabilitāte?
Kurā brīdi zināt, ka Jūsu darba vieta vairs nav stabila? Vai kuras tad ir tās "riskantās"? Kur man būtu jāiet, ja vēlos izvēlēties risku?
Un kā ir tām, kas dzīvo ārzemēs? Kā tur cilvēki skatās uz sabiedrisko sektoru vs. privāto? Stabilajiem darbiem vs. riskantākiem un ienesīgākiem?
02.09.2017 09:24 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manuprāt, daudzos uzņēmumos,kur esi zvanu centros(vnk zvani un piesaisti klientus) nav izdevīgi noteikumi, algas un citos pat attieksme pret Tevi kā pret neko. Uzņēmuma attieksme ir arī atkarīga no tā kādā amatā strādā. Esmu ievērojusi,ja strādā tādā zemā amatā,tad daudzos uzņēmumos ir slikta attieksme ,bet ,ja jau esi lielā līmeņa amatā, tad uzreiz labāka attieksme, alga..un uzņēmums uztraucas un dara visu, lai ir patīkami un darbinieks paliek.
Vispār par tādiem veikaliem ir dzirdēts,ka jānostrādā 1gads, jānomokās ar super mazu algu un algu palielina aptuveni 500EUR uz rokas. Tur ik pa laikam to algu ceļ un nav ,ta kā visu laiku ir sākumalgas izmērā.
Latellecom ir ļoti labi bonusi, ja strādā kādā norm. amatā- prēmijas, dāvanas. Esmu dzirdējusi,ka zvanu centrā patiešām nav vērts iet.
Es izvēlos stabiltāti, taču citreiz stabīls darbs var pārvērsties par nestabīlu:-/ Katrā ziņā mana darba izvēle ir atkarīga no daudziem faktoriem:
1. darba amats, pienākumi;
2. darba alga;
3. darba atrašanās vieta;
4. darba laiks.
Un tad nāk viss pārējais.
Savos gados es vairs nepaciestu sliktu kolektīvu, attieksmi. Vispār jau ir darba vietas, kur pieklibo attieksme. Aizej un izturas kā pret sūdu..un tad es vnk aizeju prom.
Vēl vajadzētu apdomāties tiem darba devējiem ,kuri nosaka- Tev būs jāatstrādā katra darba minūte un nevar vnk ne minūti atpūsties, neko nedarīt..,jo es sajutu vairākās kafejnīcās tāda veida noteikumus ,kaut gan īpašsnieks nemaz nebija klāt un izvēlējos vairs nekad tur nespert kāju. Ja Tu sēdi ēd un pēkšņi kāds sāk slaucīt sienas, tad vēl putekļus ,kuri nav, grīdu utt.Vai arī stāvi rindā un kāds Tev gar kājām ar grīdas lupatu brauc:D Es piem. gribu mierīgu atmosfēru, bez skatiem kā,kaut kas ,kaut ko uzkopj ,ja tas nav nepieciešams. Vnk man bojā apetīti netīra grīdu lupata..Uzskatu,ka bez vajadzības nav,ko štrubīt. Pirms/pēc darba un ,ja kāds pielāčo...Labāk ,lai stāv aiz letes un smaidoša gaida nākamo klientu!
02.09.2017 12:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār jau esmu ievērojusi,ka tie ,kuri uzsver to,kas jau pienākas pēc likuma- atvaļinājuma dienas, regulāra algas izmaksāšana, jauks kolektīvs-tur parasti ir zema alga. Nav viņiem citus bonusus, ko piedāvāt un skata pēc uzraksta jau to, ko jānodrošina katram darba devējam.
Risku izvēlētos tik,tad ,ja būtu ļoti liela alga un zinātu, kad izmaksās ,bet varētu būt variants- nezini,cik ilgi Tev nodrošinās tādu darbu.
02.09.2017 12:14 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vispār par tādiem veikaliem ir dzirdēts,ka jānostrādā 1gads, jānomokās ar super mazu algu un algu palielina aptuveni 500EUR uz rokas. Tur ik pa laikam to algu ceļ un nav ,ta kā visu laiku ir sākumalgas izmērā.

Un ko par to saka Rimi darbinieka algas lapiņa?(Viss ir norādīts latos)

No paziņām zinu ka tagad par ļoti labu darbu parastajam Rimi darbiniekam tiek nozīmēta stundas likme apmēram 3.10 Eiro(pirms nodokļu nomaksas). Ja darbiniekam uzliek 160 darba stundas mēnesī, tad sanāk 3.10 X 160 = 496(brutto).
02.09.2017 12:29 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
xanax kas tev tajā lapiņā nepatīk? Alga uz rokas pāri 200 latiem priekš tiem laikiem pietiekoši laba ( nav minimālā).
Un kas tev skaitās parasts darbinieks? Man pazīstamie pārdevēji Rimi (zāles darbinieks) pelna ap 3.30-3.45 (konkrēti neatceros, bet bija šajās robežās). 3.10 varētu būt darbiniekam kurš tiko sācis strādāt.
02.09.2017 12:57 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
xanax kas tev tajā lapiņā nepatīk?

Nepatīk, jo alga nav konkurētspējīga, pat tajos laikos(2015.gads) 200 lati neskaitījās pārāk nopietns cipars.
Un kas tev skaitās parasts darbinieks? Man pazīstamie pārdevēji Rimi (zāles darbinieks) pelna ap 3.30-3.45 (konkrēti neatceros, bet bija šajās robežās). 3.10 varētu būt darbiniekam kurš tiko sācis strādāt.

Kaut vai tas pats kasieris vai pārdevējs. Tur jau tā lieta ka es ar savām acīm redzēju algas lapiņu cilvēkam, kurš jau 2-3 gadus strādā Rimi par pārdevēju un tur likme ir bijusi 3.10, acīm redzot katrā veikalā ir savas stundu likmes, bet nedomāju ka tas ir adekvāti.
02.09.2017 13:04 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Viņi saka ka Rimi nav ko piedāvāt potenciālajiem darbiniekiem, tāpēc sākuši izdomāt visādu "h#jņu" ka ievilināt naivos lohus.

Piekrītu šim! Skatoties darba sludinājumus, ļoooti esmu ievērojusi, ka pie lietām, kas darbiniekam tiek piedāvātas, ir sociālās garantijas, draudzīgs kolektīvs, interesants, dinamisks darbs utt. Tad man ir tāds-kooo? Ir kā šie būtu baigie bonusi. Smiekli nāk:-D Manuprāt, diezgan zema alga arī slēpjas zem "konkurētspējīgs atalgojums".
Kas attiecas uz mani, es viennozīmīgi izvēlos stabilitāti. Neciešu stresošanu, jo nespēju vienkārši mājās atslēgties no darba. Neietu vairs strādāt tādā darbā, kas nenodrošina apdrošināšanu, piemaksas un vēl kādus bonusus. Pašlaik man ir visi šie+ auto, telefons, divi datori un citi ne materiāli bonusi. Tiesa, diez ko stabili pēdējā laikā vairs nejūtos, jo atlaiž daudzus darbiniekus. Ne dēļ štatu samazināšanas:-/
02.09.2017 13:07 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Nepatīk, jo alga nav konkurētspējīga, pat tajos laikos(2015.gads) 200 lati neskaitījās pārāk nopietns cipars.

Man šķiet, ka lielveikalos pārdevējām algās nekad netiek izmaksāti nopietni cipari. Bet Tevis ieliktā algas lapiņa nevar būt no 2015. gada, jo eiro Latvijā ir ieviests kopš 2014. gada.
02.09.2017 13:07 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/socialos-tiklus-parsalc-rimi-darbinieka-algas-izraksts/
vienspats palasi pats, raksts ir datēts ar 19.01.2015. Bet piekritīšu, iespējams tā lapiņa ir no kāda 2012 vai 2013 gada, bet lietas būtību tas nemaina.
02.09.2017 13:13 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
xanax es atklāti saku - man nekad tavs viedoklis nepatīk dēļ tavas nelojālās nostājas Latvijas/latviešu jautājumā.
Bet nu šis ir pierādījums, ka tev vien tev ir prevalstiska domāšana, bet arī tu citus uzskati par idiotiem! Tu domā, ka es nezinu par šo lapiņu neko? Es pati lasu LV portālus tāpēc esmu agrāk lasījusi par šo lapiņu. Un viegli caur googli atradu rakstu.
Minētajā attēlā redzamais mēnešalgas izraksts ir par kādu 2012. gada mēnesi, Skaties.lv skaidroja gan Rimi, gan Valsts darba inspekcijā (VDI). Iespējams, pat, ka šāda alga Rimi darbiniekam ir bijusi tālajā 2010. gadā.
Tātad, attiecīgi mēneša beigās Rimi darbinieks nav saņēmis 129 eiro, bet gan 129 latus, kas savukārt vienādi ar 183 eiro. Savukārt, tas, kas apzīmēts kā ”ieturējumi” un algas kartiņā veido 113 latus, ir tajā laikā esošie nodokļi.
”95 lati iepriekš tika izmaksāti avansā,” Skaties.lv skaidro VDI pārstāvis Uģis Kozlovskis, norādot, ka kopējā summa, ko tādējādi darbinieks saņēmis kā savu mēnešalgu, ir 224 lati (aptuveni 319 eiro). Savukārt minimālā alga 2012. gadā bija 200 lati (284 eiro), bet minimālā stundas likme – 1,18 lati (1,68 eiro). Attiecīgi attēlā redzamajā RIMI algas izmaksas kartiņā norādītā stundas likme ir 1,44 lati.

Tātad par kādu 2015. gadu tu te runā? Par raksta gadu? Tajā laikā pati pa vasarām strādāju pa minimālo, un saņēmu ap 160 latiem uz rokas, Tāpēc es saku, ka priekš tiem laikiem tā nav tik zema alga. Mūsdienu alegorijā runājot tie būtu 350 eiro, ieskaitot inflāciju, minimālās pacelšanu.
Nezinu cik ilgi Rimi tavi paziņas strādā, bet no drošiem avotiem zinu, ka Rimi katru gadu paceļ likmi.
02.09.2017 13:18 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
xanax, palasīju uz ātro rakstu "Minētajā attēlā redzamais mēnešalgas izraksts ir par kādu 2012. gada mēnesi, Skaties.lv skaidroja gan Rimi, gan Valsts darba inspekcijā (VDI). Iespējams, pat, ka šāda alga Rimi darbiniekam ir bijusi tālajā 2010. gadā."
02.09.2017 13:18 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
xanax es atklāti saku - man nekad tavs viedoklis nepatīk dēļ tavas nelojālās nostājas Latvijas/latviešu jautājumā.

:-D:-D Mēs te par algām, naudām un darbu runājam, bet dažs labs tajā pamanās saskatīt kādas pretvalstiskas darbības un nelojalitāti. Pareizi vien saka ka nacionālisms - tā ir psihiska slimība, kuru ir jāarstē.
---
Bet es taču minēju ka nav principiāli svarīgi vai tas bija 2015 vai 2012 gads. Ja kāds uzskata algu 350 eiro apmēra par normālu un viņam patīk dzīvot nabadzībā, tad OK lai dzīvo.
02.09.2017 13:30 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Daudz zābaku pa zemi staigā
Un manai zemei dikti sāp
Daudz zābaku pa manu zemi staigā
Bet ko tāds zābaks zin no sāpēm
Tas nedomā, bet virsū kāpj
Tie smagi kāpj un kāpj uz ēnām
Uz ēnām, kuras no mums krīt
Kaut suņi izkostu tiem robus
Kaut savā sirdsapziņā sapītos
Kaut zibens iespertu tiem zolēs
Ir mūsu posts šais zābakos
Daudz zābaku pa manu zemi staigā

Šī leģendārā Līvu dziesma par tevi(l)
02.09.2017 13:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Da kāds rimi sakars ar latviskumu. Vergu kantoris, kamēr paši tēlosim vergus, tikmēr viņi algu necels
02.09.2017 13:38 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Apple_pie to prasi tam Putina atbalstītājam. Mana replika nebija par šo tēmu, bet par kopējo viedokli pret viņa komentāriem jo kā zināms viņš pārstāv uzskatus kas ir naidīgi latviešiem un neatkarīgas Latvijas idejai, kas man ir ļoti svarīgi.
Bet šim jau nav ko teikt vai ir cāļa smadzenes un iedomājās, ka jaucu nesaistītu tēmu iekšā. Tā kā prasi tam Putina/Ušakova atbalstītājam!
02.09.2017 13:46 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Bet es taču minēju ka nav principiāli svarīgi vai tas bija 2015 vai 2012 gads. Ja kāds uzskata algu 350 eiro apmēra par normālu un viņam patīk dzīvot nabadzībā, tad OK lai dzīvo.

Algas mainās katru gadu, gan vidējās, gan minimālās. Diez gan nepareizi 2017. gadā algu konkurētspējas argumentēšanai izmantot 2010.(2012.) gada algas un tās uzdot par 2015. gada algām.
Konkurētspējīga alga tā varētu būt savā jomā - konkurējot ar Maximas, Elvi, Mego, Vesko utml. algām. Katram tur strādājošajam noteikti ir savs iemesls kāpēc viņš strādā tieši tur un diez vai tas būtu lielais algas apmērs vai mērķis dzīvot nabadzībā.
02.09.2017 13:56 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
to prasi tam Putina atbalstītājam. Mana replika nebija par šo tēmu, bet par kopējo viedokli pret viņa komentāriem jo kā zināms viņš pārstāv uzskatus kas ir naidīgi latviešiem un neatkarīgas Latvijas idejai, kas man ir ļoti svarīgi.

Tā kā prasi tam Putina/Ušakova atbalstītājam!

flower666 ja Tu beidzot iemācītos lasīt latviski un spēt izvilkt domas, kuras es cenšos pateikt, tad Tu saprastu ka nekāds Putina vai Ušaka fans es neesmu un nekad tāds neesmu bijis. Ir jāmāk lasīt līdz galam visu viedokli, nevis raut ārā no teksta vienu teikumu un bļaut pa visu forumu. Skatīsimies patiesībai acīs, Tu esi parasta naciste, kura šķiro cilvēkus pēc tautības, bet centies savu būtību noslēpt un dēvēt to par patriotismu.
02.09.2017 14:15 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
par Lattelecom gan muļķības, ka neievēro likumu.
Nezinu gan, mans ex kolēģis ir pastrādājis Lattelecom un pat reiz personīgi bija vērsies Darba inspekcijā, bet sakarā ar ko vairs neatceros, kaut kas nebija labi ar darba līgumiem.

Manam tētim darba stāžs Lattelecomā sasniedz 40 gadus, ir kaut kas slikts, ir kaut kas labs, bet neesmu dzirdējusi par to, ka brutāli apkāš, strādā bez atvaļinājumiem vai tml. Tagad sadarbojās ar Lattelecom meitas uzņēmumu. Kādreiz vēl sanāca parunāt ar sekretāri - teica, ka alga maza, bet tā darbs ir ok un vismaz bonusi ir. Pati arī esmu izmantojusi viņu bonusus - visiem darbiniekiem ir tāda Lattelecom karte, kuru pēc tam var izmantot kā atlaidi viņu veikalos (man laikam tā bija mīnus 200 eur toreiz), gan kā fitneskluba abonamentu, gan vēl viskautkā.
02.09.2017 15:15 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Katrā ziņā man šķiet, ka tādi lieli uzņēmumi kā Lattelecom, Latvenergo, Rimi, Bite utt. vismaz ir spiesti ievērot likumu, jo sava lieluma/atpazīstamības dēļ nevar atļauties neizmaksāt algas u.tml. kā tas notiek mazāk zināmos kantoros.
02.09.2017 15:19 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Tiem, kas tur strādā ļoti ilgi nekas tāds nebūs, jaunajiem mazkvalificētajiem darbiniekiem krīzes laikā labumus, kas pienākās pēc likuma nogrieza. Par ofisu un normāliem amatiem ir pavisam cits stāsts.
02.09.2017 15:19 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Maite, tu to man adresēji sakarā ar Lattelecomu vai kādam citam? Neko nesapratu.
02.09.2017 15:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!