Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kalcijs

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Kādu kalcija preparātu Jūs lietojat grūtniecības laikā?:-), kas ir labs?:-)
23.08.2017 21:51 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ja ārsts liek īpaši lietot kalciju, tad labāk pirkt tādu, kas ir citrātu formā - tāds labāk uzsūcas.
24.08.2017 00:11 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Rumpumpele vari ieteikt kādu?:-)
24.08.2017 00:19 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Sognare, nemācēšu pateikt, kas tagad aptiekās dabūjams, es sen neesmu pirkusi kalcija preparātus pieaugušajiem. Vnk. jāiet aptiekā un jājautā. :) Bērniem es pērku Childlife kalcija citrāta sīrupu. :)
24.08.2017 00:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Multivitamīnus grūtniecēm , tur ir kaudzēm nepieciešamo vitamīnu noteiktās devās un nav jāuztraucas par to , kas kā uzsūcas vai nē , nav jādomā par tiem vitamīniem atsevišķi :) Kopā ar ēdienreizi apēd un lieta darīta .
24.08.2017 00:56 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
elzaelza man visi saucamie vitamīni jādzer atsevišķi, tā pati zivju eļļa,.D.vitamīns,.lecitins, C,vitamīns, Naktsveces eļļa, floradix, un šobrīd dzeru calcigran, tos ieteica aptiekā, bet varbūt ir vēl labāki, esmu dzirdējusi par tādu koraļļu kalciju un austeru kalciju, interesanti vai tie ir labi ,aptiekā nemācēja pateikt, jo tādus nav lietojusi,bet teica,ka bieži to calcigran grūtnieces pērk.:-)
24.08.2017 07:13 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Bet kāpēc tev ir jālieto visa tā kaudze ar šiem aptieku vitamīniem?
Vislabākie vitamīni šobrīd aug dārzos, dilles, pētersīļi, tomāti, gurķi, selerijas, skābenes, sīpoli, ķiploki, bagātīgi ogas(kazenes, jāņogas nupat beidzās bet sulas gan jau tirgo no jāņogām, upenēm, ērkšķogas, brūklenes, smiltsērkšķi), kabači, tūdaļ ķirbji, kāposti, rutki, bietes. Viss ir tik daudz un bagātīgi kā nevienu citu gadalaiku. |-)
24.08.2017 08:14 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Vasaras sezonā dzert sintētiski ražotos vitamīnus? (t) ..
24.08.2017 08:51 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vispār jau tā ir vispārpieņemta prakse Eiropā dzert papildus multivitamīnus gan pirms , gan grūtniecības laikā , neatkarīgi no sezonas . Kur garantija , ka tu uzņem nepieciešamo ar ikdienas ēdienreizēm ? Katru mēnesi iet un pārbaudīt līmeņus , lai tik būtu drošai ? Mūsu platuma grādos arī vasaras sezonā tas uzņemtais vitamīnu daudzums ir tāds vien aiz ausīm pavelkams . Es arī maz ticu , ka ikviena no jums katru ēdienreizi piedomā strikti pie tā , cik g jāuzņem olbaltumvielu , kādi vitamīni utt. lai tie nosegtu nepieciešamo dienas devu . Kādai varbūt negaršo zivis , cita maz ēd dārzeņus , jo problēmas ar zarnām un tās pūšās , citai nav īsti laika normāli paēst , jo turpina strādāt un iestūķē no rīta kādu karstmaizi . Pusdienās arī kaut ko sagrabina , apēd kādu ābolu vai mellenes saujiņu , citām pusdienas darba dēļ izpaliek vispār .
Tad arī rodas tā neregulārā vielu uzņemšana , kādu dienu kaut kas ir normā , citu dienu viss aiziet pa pieskari vai brīvdienu rītos tiek apēsts garšīgs , bet bezjēdzīgs ēdiens kā pankūkas :)
.
Vismaz man ārsti pateica , ka vislabāk lietot multivitamīnus grūtniecēm , jo tajā 1 tabletē ir viss nepieciešamais , lai garantētu to , ka tev vēlāk nebūs ne dzelzs deficīna , ne kālija vai joda deficīta utml .
Kaitējumu tie vispār nekādu nenodara , kāpēc būtu tā ar skepsi jājautā , kādēļ tad jālieto papildus vitamīnus .
.
Grūtniecības periods ir pavisam kaut kas cits kā vienkārši dzīvošana ārpus tā . Visas vielas un vitamīni tiek patērēti dubultā . Kāpēc tad grūtnieces saaukstējas biežāk pat ar visu labo imunitāti un visiem vitamīniem ? Jo vienkārši grūtniecībā viss reaģē saasinātāk ar dubulto atdevi jaunā cilvēciņa veidošanai :)
24.08.2017 14:43 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Protams,ka es ēdu ogas, augļus ,dārzeņus ,bet ar augļiem un dārzeņiem vien nevar visu uzņemt, tad jau kg būtu janoed lai kautcik segtu ieteicamo devu. :-) . Ēdu sieru kā kalcija produktu,bet uzskatu,ka papildus vitamīni par sliktu nenāks, jo tomēr bērns paņem ļoti daudz no mammas,kamēr aug mammas vēderā.:-), tās pašas ogas ēdu daudz, katru dienu. Āboli ar tagad no dārza manā virtuvē ir,tos ar katru dienu ēdu. Bet ar pārtiku vien nepietiek. ;-)
24.08.2017 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 38
Reģ: 05.09.2012
Veca tēma, bet no viena kalcija grūtniecības laikā nebūs jēgas. Papildus obligāti D vitamīns jālieto, jo ja nav tā, tad kalcijs tāpat normāli neuzņemsies. Un tā kā pie mums maz saules, D vitamīns dabīgi uzņemties praktiski nevar. Grūtniecības laikā īpaši svarīgi, jo no mammas reervēm veidojas mazuļa kaulu sistēma.
19.12.2017 22:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits