Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai jums ir svarīgi

 
Reitings 786
Reģ: 18.05.2014
.. atbalstīt vietējos ražotājus, pērkot viņu produkciju? Vai arī nepievēršat ražotājam nekādu uzmanību? Runa ir par jebko - pārtiku, drēbes, aksesuāri, utt. Zinu vien to, ka bieži vietējo ražotāju piedāvājums ir dārgāks nekā apmēram tāda pati prece, tikai ražota ārzemēs.
Smeļos no guļammaisu reklāmas iepriekšējā diskusijā, kurā minēts
kas svarīgi - ražots Latvijā
23.08.2017 20:28 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Man nav svarīgi, ka produkts ražots Latvijā. Tomēr pārtiku pārsvarā iegādājamies Latvijas, gaļu, olas, dārzeņus pērkam tikai no zināmiem zemniekiem. Tieši kvalitātes dēļ, jo ir daudz maz skaidrs, kā cūciņa augusi un, kur vista skrien, tāpat arī ir, kur, kā kartupeļi vai kabači aug. Par to, kas ir veikalā, nav ne jausmas.
Ir mājās dažās mēbeles, kas pasūtītas pie zināma galdnieka tepat Latvijā.
Apģērbu, kosmētiku Latvijā ražotu nepērku. Zāles, cik sanāk, pērkam Krievijā, Baltkrievijā.
Ar Latvijā ražotām precēm nereti ir tā, ka cena nekādā veidā neatbilst kvalitātei, maksāt nesamērīgi vairāk tikai tāpēc, ka Latvijā ražots, roka neceļas.
24.08.2017 18:11 |
 
Reitings 238
Reģ: 23.07.2017
Tā kā esmu minimālisma piekritēja pērku to, kas man nepieciešams, nevis to, kas modē, vai patriotisks.
24.08.2017 18:01 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Viena lieta ir ražošanas izmaksas. Lielajiem uzņēmumiem tās ir mazākas tāpēc, ka ir daudz, daudz lielāki apjomi un rūpnīcas/materiālu tirgotāji ne par kam negrib viņus zaudēt. Šajā sakarā nevajag aizmirst, ka uzņēmumiem ir arī telpu īre, komunālie maksājumi, mārketinga izdevumi, administratīvo un ne-ražošanas darbinieku algas, produktu iepakojums, loģistikas izmaksas un vēl daudz kas cits (galu galā peļņa), kas ir jāieskaita gala produkta cenā.
Bet pēc tam nāk izplatīšana. Ja ar preces izplatīšanu nodarbojas aģents, viņš ražotāja cenai uzrēķina savu komisiju, parasti 10-12%. Tad nāk veikalu uzcenojums, jo arī veikaliem ir jāmaksā darbiniekiem, par telpām, komunālajiem maksājumiem, nodokļi un viss cits. Modes industrijā normāls veikalu uzcenojums ir 2,5x, bet daudzi mēģina spiest uz 3x un noteikti arī vairāk. Tas nozīmē, ka tad, ja ražotājs pārdod Latvijā ražotu it kā vienkāršu T-kreklu par 10 eiro (nav nereāla cena, ņemot vērā visu iepriekš minēto), aģents pēc tam veikalam pārdod par 12 eiro, bet veikals tirgo tālāk jau par 30 vai 36 eiro.
Ražošanas cena NAV produkta "īstā" cena. Ir vajadzīga nauda, lai patērētājs varētu uzzināt par produktu un viņam būtu, kur to nopirkt. Bet es peikrītu Daenerys, ka daudzi Latvijas uzņēmumi nav konkurētspējīgi. Es nedomāju, ka kāds speciāli uzskrūvē cenas aiz "neko darīt", jo katram muļķim ir skaidrs - jo vairāk cilvēki var kaut ko atļauties, jo vairāk cilvēku to nopirks. Bet daudzi nedomā, kā optimizēt izmaksas, kā arī neveic reālu tirgus izpēti un neapzina patērētāju vajadzības. Daudzi vienkārši īsteno kaut kādu savu ideju un domā, ka nezin kāpēc visiem citiem arī uz to ir jāpavelkas.
24.08.2017 17:52 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Man patīk vietējā prece, pērkam vietējos produktus pārsvarā, bet parastos, nevis eko par astronomisku cenu, dārzeņus labprātāk izvēlos vietējos, bet ja ziemas sezonā vietējie būs 3x dārgāki, paņemšu lētākos.
Mazgājamos līdzekļus labprāt paņemšu vietējos, ja cena būs tāda pati vai pavisam nedaudz augstāka, ja manāmi, sorry, nē.
Uz drēbēm pat neskatos, mēs nevaram to atļauties un lupatas man nenozīmē tik daudz, lai es pārmaksātu.
24.08.2017 17:02 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Nē, neskatos. Kā jau šeit izskanēja, vērtēju kvalitāti pret cenu (ne silts, ne auksts no izcelsmes vietas). Vietējos ražotājus ir jāsponsorē valstij, nevis patērētājam. Importa tarifi vai kvotas vairumā gadījumu varbūt arī atkrīt, bet jāmeklē iespējas caur nodokļu atlaidēm, subsīdijām vai citiem mehānismiem, kā vietējam ražotājam izmaksu novilkt līdz konkurētspējīgam līmenim. Man kā gala patērētājam altruistiskiem motīviem nav jābūt un citu mājasdarbus nav jāpilda.
24.08.2017 15:23 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Atkarīgs no preču kategorijas - šeit minētos 50 eur t-kreklus ar prastu apdruku nepirktu, bet tam nav sakara ne ar cenu, ne ar ražojuma valsti - vienkārši neredzu jēgu šādam pirkumam, tas pats koncepts liekas bezgaumīgs. Bet es ļoti labprāt pērku latviešu Seal produkciju. Kopš neesmu vairs LV, īpaši novērtēju mazgājamo līdzekli "Kastanis" un roku kremu "Smiltsērkšķis" - tas bija negaidīts atklājums, ka tieši šīs lietas man pietrūkst. Ak jā, un, protams, dārzeņi... nu negaršo tie poļu gurķi un tomāti tik labi, pat, ja cena to garšu attaisno - pēc pāris mēnešiem garšas kārpiņas sāk brēkt pēc pāruzcenotajiem Getliņu tomātiem, jo, sasodīts, viņi tak garšo pēc tomātiem, nevis pēc plastmasas! :-D
24.08.2017 14:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Ja tiešām tur būtu pāris centu vai pāris eur starpība , tad jau man arī tāds "uzcenojums" neliktos nekas īpašs . Bet patiesībā tie nav nekādi pāris centi , bet daži desmiti eur uzcenojumā , kas jau rada gan skepsi , gan arī robu maciņā . (t)
24.08.2017 14:32 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Es saprotu kādēļ latviešu produkcijai (vairāk gan apģērbam) ir tāds uzcenojums. Iztika ir jānopelna. Ķīnieši pelna uz masu, latvieši to nekad nedabūs gatavu, tur arī rodas krekli par 50eur.
**
Pati pērku latviešu produkciju, ja man ir jāizvēlas starp līdzvērtīgu preci. Pāris centi vienā vai otrā virzienā tomēr būs par mūsējiem. Esmu nopirkusi apģērbu no guntinas, zvēru dārza uz atlaidēm, jo pilno cenu nevaru regulāri atļauties. Rotas gan no vietējiem (l)
24.08.2017 14:15 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
wonderwoman, paldies!
24.08.2017 14:05 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Profesore
https://www.iherb.com/
https://www.britishcornershop.co.uk/
Piemetināšu, ka te nav lēta piegādes maksa, bet piegādā ar kurjeru
http://m.americansoda.co.uk/
24.08.2017 14:03 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es saprotu, kā veidojas cena un negaidu, ka Latvijas apģērbs maksās 10 eur, bet no manas saprašanas par cenu veidošanos mans maks biezāks nepaliek. Viņu gan. :D Izvēlos sev draudzīgākas alternatīvas un neuztrauc, ka nav latviešu.
Tāpat tomēr domāju, ka ne vienmēr, bet bieži tomēr ir pārcenots. Piemēram, jau manis pieminētie benji knewman krekli, džemperi. Tas ir parasts balts krekls ar parastu melnu uzrakstu, kur ir izmantots parasts fonts, ko var paņemt no interneta legāli par brīvu. Bet tas ir "zīmols".
https://m.facebook.com/benjiknewman/?locale2=lv_LV
24.08.2017 14:00 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
wonderwoman
Kur Tu sūti šos produktus?
24.08.2017 13:21 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
vai , nu beidz attainot tos krāpniekus . Skaidra lieta , ka tas lielais uzcenojums ir tāpēc , ka grib nopelnīt . It kā pats ražotājs būtu ieinteresēts īrēt dārgas telpas , sūtīt nez kādus dārgus audumus un piederumus . Pašsaprotami , ka iepērk audumus un pārējo no masu bāzēm , pilnīgi ticams , ka tieši no ķīniešiem vairumtirdzniecībā . Un tad tik sāk apspēlēt naivos patērētājus ar skaistiem vārdiem , apvārdojot , ka tas ir īpaši darināts , tur nezin kādi dabīgie materiāli un tamlīdzīgi . Šodien jau katru sūdu var pasniegt tik skaisti , uzlikt augstu cenu un tad tādi naivie pirks , jo domā , ka viņiem patiesi pārdod zeltu .
Reāli , cik tur laika aizņem , lai uzšūtu bērnam teiksim kādus bruncīšus ar volāniņu , populāros tutu svārciņus vai tās primitīvās matu lentas ap galvu ? Pāris stundas pieredzējušai šuvējai un gatavs . Bet redz pasniedz to par kaut kādu 8. pasaules brīnumu

Gribi lai latviesu darinājuma t-krekli maksā tik pat cik h&m? Tas ir ~10eur? tas nav iespējams, jo Kambodžā, kur h&m šuj savas lupatas, darbinieku alga ir tuvu 2 dolāriem dienā, tas ir lētais darbaspēks, kur tiek nodarbināti visi, pat bērni par max mazu samaksu. Latvijā tomēr tas šuvējs paprasīs kā minimums 4eur+ stundā, nevis 4eur pa visu dienu. Lūk kur arī cenas veidojas. Droši vien audumus iepērk no Ķīnas, bet tas nemaina faktu, ka nav iespējams Latvijā sūtu Tkreklu pārdot pa 10eur, jo tas neatmaksājas. Tādēļ arī tie ir 30eur. protams, piekrītu, ka ir overpriced lietas, kā tie svārki, lācīši utt, kas maksā vnk wtf, bet var nebrīnīties par to, ka šeit dizaina t-krekli maksā 30eur un kleitas pie 100, jo nu nav šeit lētā darba spēka. Par šo visu fashion industriju ieteiktu paskatīties filmu "the true cost". Acis atveras, cik H&m, zara u.c. veikali ir drausmīgs bizness.
.
Man pašai ļoti patīk latviešu dizains, produkti utt, cenšos pirkt un atbalstīt tieši tā iemesla dēļ, ka patīk un arī modes ziņā, esmu lasījusi pietiekami daudz materiālu par to, kā lielie brendi mums skalo smadzenes un algo darbaspēku par kapeikām dienā, lai tikai būtu jauni topiņi. to īsti es neatbalstu.
24.08.2017 13:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man tas nav svarīgi, bet es bieži pērku Latvijā ražotas preces, ja mani apmierina cenas un kvalitātes attiecība. Visbiežāk pērku pārtiku un kosmētiku (Stenders, Dzintars, Madara, Mossa, dažādi mazie ražotāji, u.c.). Kāpēc? Jo man patīk un labi der, cena šķiet pieņemama. Runājot par pārtiku un kosmētiku, tas ir ieraduma jautājums, ja esmu pieradusi ēst Lāču maizi, lietot Limbažu piena kefīru, ēst Ekselenci vai Rāmkalnu sukādes, Spilvas tomātu mērci, es nevaru tā uz sitiena sākt pirkt visu Lietuvā vai Krievijā ražoto, lai ietaupītu 20 centus uz vienību - man negaršo, bieži arī kuņģis neņem pretī. Tāpat kosmētika - ir atrasts tas, kas der un kas patīk, neredzu jēgu mainīt uz kaut ko nedaudz lētāku, bet manāmi man nepiemērotāku un neierastāku. Esmu pirkusi arī latviešu dizaineru drēbes, piemēram, man patīk ZIB, ir vairākas kleitas un krekliņi, cena uz atlaidēm ir pat ļoti pieņemama, vēl esmu pirkusi Guntiņas izstrādājumus.
*
Bet es nekad nemaksāšu, piemēram, 2.50 eur/kg par kartupeļiem tikai tāpēc, ka tie redz ir LATVIJAS zemnieku kartupeļi. Es neredzu nekādu garšas atšķirību starp jaunajiem Latvijas kartupeļiem un Marokas kartupeļiem, pilnīgi. Kāpēc lai es atbalstītu kādu zemnieku, kurš ar savu produkciju ir nekonkurētspējīgs, jo tās cena priekš radītās pievienotās vērtības ir tirgum nesamērīgi augsta? Tikai tāpēc, ka viņu sauc Jānis Bērziņš? Nē, es neesmu tik patriotiska un uzskatu to par tirgus kropļošanu. Tas pats attiecas par T-krekliem par 50 eiro, kuru pašizmaksa ir piecītis, koka karotēm un dzintara brošām, kurus tirgo ar 1000% uzcenojumu. Ja pērc to kā suvenīru, tad vismaz apzinies, ka tev ir suvenīrs, nevis baigais vietējai hi-tech produkts.
24.08.2017 13:04 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Noteikti. Tomēr tas ir atkarīgs no produkta, cenas, pieejamības.
24.08.2017 12:57 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Neko nepērku no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas.
Pārtikas preces, kuras nevar no ārzemēm pasūtīt, pērku Latvijas (olas, piens, sviests, dārzeņi, augļi, saldējums u.c. lietas, kas ātri bojājas).
Lielu daļu no savām pārtikas precēm sūtu no ārzemēm (stēvija, sāls, riekstu sviesti, dažāda veida miltus, eļļas, tējas, kafijas, graužamos našķus, garšvielas, rīsi, pasta).
24.08.2017 12:43 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Reizēm patīk LV ražoti krekli ar interesantiem dizainiem. Ļoti patīk ''Zvēru Dārzs'' produkcija, taču cenas par to visu šobrīd man liekas nesamērigi augstas. Jā, ir ļoti skaisti, interesanti utt., bet cenu ziņā latvietim vidējam diezgan nepieejami, manuprāt.
Pašai ir gan Latvijā ražotas rotas, gan jau minētie krekli.
24.08.2017 12:03 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Rīdziniece ieejot tevis norādītjā tur vel sarakanajā fonā :-D sirpjus dakšas karīvurs un tad tā nacionālā patriotiksā garā! Tāds asociācijas ar soču olimpiskām pēlēm atklāšānas ceremonija :-Djau nu nemaz "nemaz" "neizskatijās" pēc varenības demonstrējumiem.
24.08.2017 11:52 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
"A tās nav ukraiņu konfektes? Ja ukraiņu, tad es nepirkšu. Nav ko tos fašistus atbalstīt"...

Ne jau visiem primāri interesē paša prece arī gadās:-D vai pagātbes nodarījumiem utt!Pa tiem telefoniem, tad kā variantu izksatu arī huawei un esmu vācietis un hujavejs?
24.08.2017 11:42 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Sviests :-)gan tā vērts lai neēstu margarīnus, kas īsti tas bija pa masu - margarīns?
24.08.2017 11:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits