Lidmašīna

 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Hay!
Sooo pec apm gada lidoju uz māsīcas kāzām uz Kipru (nezinu kada pilseeta). Lidosu no Lietuvas. Varbuut kads zin cik apmeram izmaksaa bilete... cik dienas ieprieks perkot buutu letaak? Kadi padomi. buus tikai rokas bagaza.
20.08.2017 20:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Duujaa, es arī reti braucu kautkur, attiecīgi, draugu kāzas ir lieliska motivācija izvilkt savu pēcpusi no mājas :)
.
Bet nu labi, jā, man nav tik sūdīgi materiālie apstākļi, lai es reizi 5 gados nevarētu atļauties pāris simtus draugu kāzām. Ja man tiešām tas finansiāli būtu neiespējamā misija, es arī varbūt kliegtu par mantrausību, snobismu, cinismu, kretīnismu un manas maigās dvēseles piekakāšanu.
21.08.2017 14:05 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
elzaelza, seko savam padomam un ej ieskrieties! Un esmu pamanījusi, ja Tevi neglauda pa spalvai, tad šis teksts par antipātijām ir topā. Bet Tev taisnība..pret stulbumu tiešām izjūtu antipātiju :D
21.08.2017 14:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bet kāpēc lemt citu vietā? Iespējams tas draugs, ja tiešām ir draugs, gada laikā spēs sakrāt to summu, jo arī VIŅŠ vai VIŅA gribēs būt sava bērnības drauga/draudzenes kazās. No tāda aspekta netiek padomāts?

Es nesaku, ka jāapmaksā. Ja man vienā vasarā sakrīt 3 kāzas, man jāizvēlas, kurš no bērnības draugu bara bija tuvākais un labākais? Un gadu iepriekš jau nu vienmēr nepaziņo.
Nevajag sadomāties no sevis sazin ko, jūs neesat vecāki vai tuvākie radinieki, meh..

Un ja brālis?
21.08.2017 14:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Jo pieļauju, ka nevis viens aicinātais būs no ārzemēm, bet vairāki.

Bieži vien - puse, ja precas jaunieši no divām dažādām valstīm. Tad to opciju nav daudz: vienalga, kuru valsti izvēlas, otras puses radiem ir jālido. Atmetot "visi arzemnieki ir briesmīgi bagāti" stereotipu, kādas opcijas paliek? Precēties divatā, aicināt un apmaksāt aviobiļetes tikai tik radiem, cik var atļauties apmaksāt, un pārējos nesaukt, vai arī aicināt visus, un cerēt, ka draugi varēs un gribēs atļauties sev šo pasākumu.
21.08.2017 14:09 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
meksikanka un to tu saki man , kura nesajēdz elementāras lietas ? Stulbene vien pati esi . :-P
21.08.2017 14:10 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Precēties divatā, aicināt un apmaksāt aviobiļetes tikai tik radiem, cik var atļauties apmaksāt, un pārējos nesaukt, vai arī aicināt visus, un cerēt, ka draugi varēs un gribēs atļauties sev šo pasākumu.

57days, ja ir iespēja un kāds no tuvākiem nevar atļauties, tam apmaksātu, bet saprastu, ja daļa nevarētu ierasties un būtu mazāk to draugu pasākumā - stulbi no abām pusēm var sanākt, kad gribas, lai draugs klāt un kad gribas, lai varu aizbraukt pie tā drauga tādā dienā.
21.08.2017 14:12 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es nesaku, ka jāapmaksā. Ja man vienā vasarā sakrīt 3 kāzas, man jāizvēlas, kurš no bērnības draugu bara bija tuvākais un labākais? Un gadu iepriekš jau nu vienmēr nepaziņo.

Un Tev tā bieži notiek? Vienā vasarā un visas kāzas ārzemēs? Sākumā draugi, tad brālis. Ja tas būtu brālis vai māsa, tad gan jau viņš/viņa ir informēts par Tavu finansiālo situāciju. Un ja tā nav spīdoša, tad jā, es uzskatu, ka forši, ja apmaksā. Bet tas ir arī atkarīgs no jūsu attiecībām galu galā.
21.08.2017 14:16 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Visos tēriņos jābūt samērīgumam , tad visu var atļauties un nežmiegties . Bet , ja sāk dzīvot tādu izšķērdīgu dzīvi , kur izmet pa 1000 eur svešām kāzām , tad jau skaidrs , kāpēc dažai labai nepietiek ne tam , ne tam un nespēj saprast kā var dzīvot ar 800 eur mēnešalgu .
100 eur uz kāda kāzām man jau šķiet ļoti daudz , bet tērēties 1000 eur ?! :D :D :D
Baigās personas atradušās un vēl tā dusmojas par to domu vien , ka tāda kā es varētu nospļauties :D
Un man draugi ir , daudz , tikai paldies dievam visiem ir veselīga attieksme pret naudu un samērīgumu . Mēs nežmtojamies un sūdus nepērkam , lai tik būtu pēc iespējas lētāk , bet tajā pašā laikā mums nesēž iekšā tā izšķērdīgā nenormālā attieksme , ka jo dārgāk , jo labāk .
21.08.2017 14:16 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Es arī neredzu neko egoistisku uzaicināt draugus uz kāzām, bet neatmaksājot ceļu. Būsim reāli, rīkot kāzas jau ir dārgi plusā īrējot visu utt, bet tādā ziņā tāpat kāzinieki maksā par visu ērtībām lai ir ko ēst, dzert un kur izklaidēties. Es esmu bijusi daudzās kāzās, kas nav manā valstī, bet es to uztveru kā izpriecu, jo kaut kur aizceļoju, kāpēc kādam būtu jāmaksā par manu labumu? :D Nu ja sūdīgi ar naudu tad vienkārši nebrauc, jo nu tas ir atrisinājums uz visām problēmām. :D Jā varbūt izmitināšanas izdevumus vēl pieļautu samaksāt, bet lidošanas maksu obligāti maksātu pati. Bet nenācu te kauties ne patēmu :D.
Kā jau citas meitenes teica, labāk pērc 2-3.mēnešus pirms, es arī tā daru. ;-)
21.08.2017 14:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un Tev tā bieži notiek? Vienā vasarā un visas kāzas ārzemēs?

Nu ja man ir brālis, labākais draugs un abiem? Un tad kaut vai 10 gadus klusums, bet es jau nedzīvoju plānojot, atlikt no katras algas 10 eiro, ja sanāk, ka tik kāds neprecas. Tā vispārīgi domāju. Nu kaut vai arī vienam Latvijā. Tāpat tomēr vienkāršam cilvēkam var iesist pa maku.
21.08.2017 14:20 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Baigās personas atradušās un vēl tā dusmojas par to domu vien , ka tāda kā es varētu nospļauties

Reāli tiešām te visiem uz Tevi nospļauties, maybe kādu reizi kāda pažēlo, jo draugi arī ir bagātība ... un tev tādu nav, ja jau kuru reizi kladzini, ka svešām kāzām.. draugi (īstie) nav svešnieki, bet par cik Tu to neuztver, nevajag kladzināt,ka draugu Tev daudz. Tieši tik vienkārši. Man draugi kādi 4, un jā, uz viņu kāzām biļeti es nopirktu.. un nezinu, no kurienes ir tie 1000 EUR. Pārbaudi nervus, neirotiķe ;)
21.08.2017 14:21 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
meksikanka ja nospļauties , ko tu tā ar putām uz lūpām strīdies ar mani un centies mani aizvainot ? :D:D
Slimā kaut kāda toč .
21.08.2017 14:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
meksikanka ja nospļauties , ko tu tā ar putām uz lūpām strīdies ar mani un centies mani aizvainot ?

blā-blā-blā. Tu esi tipisks gadījums par to skabargu svešā acī. Viss, Tu man esi apnikusi. Labāk skaties, kā nopelnīt vairāk, lai nav te ekrāns jāpiespļauj no dusmām. :-D
***
Duuja, bet ir gana daudz cilvēku, kas nevar atļauties ierasties kāzās pat LV. Žēl, ka tā. Tāpēc īsti nesaskatu problēmu kāzās ārzemēs (cilvēkiem, kas var ierasties kāzās LV + liekos 200 EUR atvēlēt biļetēm). Ja protams tās nenotiek kādā eksotiskā valstī un biļetes tik tiešām nav apmaksātas.
21.08.2017 14:29 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Džīzas, tak uz kāzām neaicina tik svešus cilvēkus, ka nav skaidrs par viņu iespējām atbraukt. Un ja ir tik grūti sakasīt naudu, lai piedalītos svinībās, vienmēr var atteikt. Vai, ja pašam ir tik svarīgi, tad vienmēr jau var kaut ko izdomāt.
Jaunajiem nav jāuzkrāmē savas problēmas - tā ir viņu diena un viņiem ir visas tiesības to svinēt tā kā viņi vēlas. Piedalīties vai nē, tā ir viesu darīšana.
21.08.2017 14:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es arī neredzu neko egoistisku uzaicināt draugus uz kāzām, bet neatmaksājot ceļu.

Nu ja sūdīgi ar naudu tad vienkārši nebrauc, jo nu tas ir atrisinājums uz visām problēmām

+1. Šūmēšanos varētu saprast, ja pāris šādā gadījumā sāktu pārmest viesiem, ka viņi neierodas.
Par tēmu - strīdēties nevaru, jo türisma jomā nestrādāju un neesmu nekādi saistīta, bet man ieteica pirkt biļetes 6 mēnešus pirms lidojuma.
21.08.2017 14:35 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Tikko atbraucu no draudzenes kāzām Itālijā. Lidojumu neviens neapmaksāja. Viesiem bija pateikts,ka dāvanas nevajag,bet lai paši atbrauc uz šo skaisto dienu,ja ir iespēja.Citi brauca kompānijā ar auto,es gan lidoju,jo auto ilgu laiku nevaru braukt - paliek slikti.
Neviens no ciemiņiem miljonus nepelna,bet tā kā bija gadu iepriekš teikts,ka kāzas būs ārpus Latvijas,tad ciemiņi tam arī bija gatavi.Viena meitene pat bija studente,kura piestrādāja haltūrās,lai varētu atbraukt un viņa pat nopriecājās,ka tiek ārā no LV uz ārzemēm,kaut gan tās bija tikai četras dienas.
Māja viesiem gan bija nodrošināta uz 4 dienām,lai var ne tikai kāzas svinēt,bet arī apskatīt pilsētu.
Nevar jau dusmoties par to,kur pāris izvēlas svinēt kāzas.Ir tak elementāri - varu braucu,nevaru nebraucu.
21.08.2017 14:44 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Par biļetēm..es pirku 5 mēnešus pirms braukšanas.
21.08.2017 14:45 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Katrs rīko kāzas tā, kā vēlas. Ja jaunais pāris grib apprecēties ārzemēs - lai precas! Šādā gadījumā jaunajam pārim jāsaprot, ka varbūt dažiem viesiem varētu būt problemātiski ierasties kāzās finansiālu apsvērumu dēļ un galvenais, lai jaunais pāris visiem neko nepārmet, ja tie atsakās doties uz viņu kāzām, kas notiek citā valstī.
Ja kāds mans vai vīra ģimenes loceklis precētos citā valstī - mēs noteikti brauktu, lai tur vai kas. Turklāt, ja, piemēram, brauktu uz Kipru - nav jau tā, ka brauktu tikai kāzu dēļ. Noteikti ieplānotu vairāku dienu ceļojumu un paceļotu pa salu. Ja tas būtu kāds radinieks/paziņa - nu tad rūpīgāk apsvēru, vai mums to vajag/vai mēs to gribam, vai nē.
21.08.2017 14:47 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Nedaudz ne pa tēmu.
Bet kāda ir lidojusi uz Kipru ar ID karti?
Vai arī nepieciešama pase?
Es atradu info,ka ID karte der, bet ,lūdzu, apstipriniet man to :D
21.08.2017 14:49 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Potenciāli jauka diskusija tika sadirsta vispār ne pa tēmu (t)
Jā, visām kāzām jānotiek godājamo viesu rajona dzimtsarakstu nodaļā, var pilnīgi mierīgi nākt bez dāvanas un randomā saģērbtiem, lai tikai nediskriminētu nevienu. Vai otrs variants - kāziniekiem jābūt tik bieziem, lai uzsauktu godājamiem nabaga viesiem transportu, naktsmītni un uzkodas pa ceļam, lai nabaga viesis nedo dies neizjūt finansiālu diskomfortu. Sadomājušies te, pē.
21.08.2017 14:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!