Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai, jūsuprāt, uzturs ietekmē veselību?

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Tāds ir jautājums. :D Personīgi, man ir slikta dūša, pūšas vēders, tad kad ēdu neveselīgus ēdienus. Arī biežāk slimoju. To ievēroju, ka pēc 4 gadu veselīga uztura diētas atkal sāku palaisties.
Savukārt pazīstu cilvēkus, kuri visu mūžu neveselīgus produktus ēd, bet viņu veselība manai klāt nestāv, cik tā ir laba.
Kāda ir jūsu pieredze? Vai labs uzturs dara mūs stiprākus?
08.08.2017 12:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nē, nē, kur nu, tam taču nav itin nekādas nozīmes, kāda starpība ko ēst. (t)
Par tiem "veselīgajiem" - atceros vienu krievu raidījumu, kur vecs onka mēģināja visiem pierādīt, ka tosolu var dzert un nekas ļauns nebūs, katru dienu dzēra pa glāzei tosola un viņu filmēja visādos raidījumos. Pēc pusgada nomira. Nu bet protams, ka ne jau no tosola dzeršanas, jo no tā taču neviens nevarētu nomirt.
08.08.2017 13:00 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Protams, ka ietekmē. Jautājums tikai, kas kuram skaitās veselīgs.
08.08.2017 13:03 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es kādreiz ēdu super veselīgi (clean food), pēc labākajiem fitnesa ēdāju standartiem, bet ēdu daudz par maz savam organismam un tas vairs nebija veselīgi. Pazuda mēnešreizes, bija visādas mistiskas kaites olnīcām, utt. Kad pēc tam ēdu daudz neveselīgu ēdienu (reāli bija pārēšanās traucējumi), sabojāju kuņģi un lidz šai dienai cīnos ar atvilni un tā izraisītām kakla sāpēm, kas uznāk, ja kuņģis atkal tiek sakairināts vai nu ar neveselīgu pārtiku vai kādām zālēm (ibumetīns, nimesils - šie man arī kuņģi pabojāja, kad ēdu super veselīgi un sāpēja olnīcas, dzēru ibumetīnu saujām).
Laikam labākais ir zelta vidusceļš, kad nav kaut kādas apsēstības ar "visu pēc iespējas liesāk", bet arī ne nemitīgas pārēšanās ar neveselīgiem (vai kaut vai ar veselīgiem) produktiem. Jāatrod tas balanss kaut kā.
08.08.2017 13:10 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Vajag ievērot skābju ur sārmu līdzsvaru, tad veselība noteikti būs labāka, visi fastfood un pusfabrikāti utt. praktiski ir skābā pārtika, tāpēc tie nedrīkst aizņemt vairāk par 20% ikdienas ēdiena. Paskaties sārmainos un skābos produktus, praktiski visi veselīgie arī būs tie sārmainie kuriem jāsastāda 80% ikdienas uztura. Mūsdienās viss ir otrādāk 80% skābie un 20% sārmainie un tāpēc jau arī slimo, jo tie patīk vīrusiem, baktērijām un parazītiem. Tie, kuri ēs draņķus un nesūdzas, tu jau nezini 100% viņu veselības rādītājus, nedomā, ka viņus kaut vai nākotnē šī pārtika neietekmēs uz konkrētām veselības problēmām. Tas, ka viņiem nekas nesāp, nenozīmē, ka viņi 100% ir veseli.
08.08.2017 13:12 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Godīgi sakot, nezinu daudzus tādus veselīgus un skaistus neveselīgā uztura piekritējus. Vairums manu klasesbiedru, piemēram, savā vecumā izskatās uz gadiem 45-50. Sievietēm liekais svars, grumbainas sejas, vīriešiem līdzīgi.
08.08.2017 13:23 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tramps visu mūžu pārtiek no Mc donalda un KFC vistiņām , pie dieviem vēl nav aizgājis , tikai tas , ka prātiņš vājš . :-)
.
Kas kuram ir neveselīgs un veselīgs .
Es ēdu visu , arī baltmaizi , miltu produktus un pusfabrikātus , jo tiem nav ne vainas . Cilvēki rada nepamatotus aizspriedumus teiksim pret olām , baltmaizi , sieru , kas ir neatņemama uztura sastāvdaļa , tur nekā slikta nav . Nevajag noēst visu kukuli uzreiz , bet 2 baltmaizes šķēles dienā nevienu par resnu vēl nepadarīja un arī tas nav neveselīgi . Par olām un sieru pat nerakstīšu ,
.
Pusfabrikāti arī atšķiras viens no otra , vai nu tie ir 20% kaut kādas atkritumu gaļas cīsiņi , kur skaidrs , ka tas ir sūds , bet ir arī kvalitatīvi pusfabrikāti , jau sagatavoti iepakoti pilnvērtīgi ēdieni , kurus jāuzsilda mikrenē . Tiem nav ne vainas , ne ar ko neatšķiras no svaigi gatavotā , tik vien kā varbūt garšas kāpriņas ne visam ir tās pašas . Ir arī saldēti dārzeņi , ne visām markām , bet esam atklājuši vairākas , kur tie dārzeņi arī garso pēc dārzeņiem . Ja var atvieglot sev dzīvi , kāpēc ne /
.
Neapšaubāmi uzturs veselību ietekmē , tikai tas viss saistās kopā ar ģenētiku , ir cilvēki kā Tramps , kuri visu mūžu var ēst fast food un viņiem nav nekādas kuņģa problēmas , ir cilvēki , kuri ietur liesas diētas un viņiem pat ar to ir nezin kādas problēmas .
08.08.2017 13:26 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Jā, ietekmē :-D nebiju domājusi, ka kāds vēl par šo šaubās :-D
08.08.2017 13:28 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
ir cilvēki kā Tramps , kuri visu mūžu var ēst fast food un viņiem nav nekādas kuņģa problēmas

bet Tu nezini, vai ir problēmas. Tās jau neizpaužas tā, ka cilvēks uzreiz mirst nost vai nevar normāli dzīvot. Arī asins analīzes visiem nevari apskatīties, kas tur ir un kas nav.
Es piekrītu, ka nekā šausmīgi neveselīga baltmaizē nav, bet kas par daudz, tas par skādi - jebkurā gadījumā.
08.08.2017 13:30 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Pēdējā laikā ļoti sekoju līdzi uzturam - iet roku rokā ar sportu, taču tas nenozīmē, ka ēdu fitnesa diētu tikai ar vistu, rīsiem un brokoļiem. Ēdu daudzveidīgāku pārtiku, neēdu pusfabrikātus un vienmēr visu gatavoju no dabīgām sastāvdaļām. Atteicos no baltajiem miltiem un vienmēr sekoju cik daudz ir cukura produktos, kurus pērku. Bonusā visam dzeru vitamīnus, jo man švaki ar imūnsistēmu un taisu smūtijus ar augļiem, proteīna pulveri, spirulīna pulveri, makas saknes pulveri, spinātiem.
ļoti uzlabojās ādas, matu stāvoklis un kopējā pašsajūta.
08.08.2017 13:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ka tavuprat ir veseligi? Est viens salatlaps parlietas ar ellu? Nu kas tiesi?
man neveseligi ir pannu pec ceosans neizmazgat un ottreiz lietot to ellu, kas ir ista inde. Negarso fri( lotti reti) burgeri piem. hesitu labi ja rezi gadaa. Cipsi riebjas, sulas no pakam ari, cola ari... vienkarsi negarso un viss. Labak krejums, biezpiens, siers, tvaisceti darzeni, liellopa gala vai vista, labak titara gala.
un ja zinu ka esmu 100% vesela, sanitara katru gad u, tad reizi gada analizes visas ta tiri lai parbauditos, un ik pa 3 gadiem ovp..Ka jau mans gimenes arsts saka sanemot analizes katru gadu,ka vienmer viss labi.
08.08.2017 13:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Spīdola man jau liekas loģiski , ja viņam būtu baigās problēmas ar kuņģi vai zarnām , tad jau sen nomainītu savus ēšanas paradumus . Bet tas , ka viņa vecumā pilnīgi iespējams ir paaugstināts asinsspiediens vai holesterīna līmenis , kas ir norma veciem cilvēkiem , tas ir tāds nieks vien . Jo arī tiem veciem cilvēkiem , kuri ēd veselīgi , tik un tā lielākoties ir problēmas ar holesterīnu , spiedienu un pat cukuru . :)
08.08.2017 13:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Ceru autore atbilde skas tad ir viansprat veseliga edienkarte, un KA PAGATAVOTA. ;-)
08.08.2017 13:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
u. Bonusā visam dzeru vitamīnus, jo man švaki ar imūnsistēmu un taisu smūtijus ar augļiem, proteīna pulveri,
Nu luk, gadiem jau nelietoju neko maksligigu, ne zales, ne vitaminus manurat ta ir inde. Visistaka inde.
vasara garso liellopu varita gala ja slinkums gatavot un fiksie salati. Tomatus, saldos piparus, redisus, kiplokus daudz, gurkus,milzums daudz sipolu parlej ar labu krejuminu un nam nam.. ogas ar pienu...biezpens ar zalumiem un krejumu, svaigas sulas. No rita ud ens ar klat iespiestu vesela citrna sulu man brokastu vieta u mAKSLIGO VITAMUNU VIETA..
08.08.2017 13:40 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Protams. 8) Kas par to vēl šaubās?
.
Protams, ir 'pārtikas produkti', kas nav ieteicami nevienai dzīvai radībai, jo tie faktiski ir bumba ar laika degli, bet atlikušās ēdamlietas variējas tīri individuāli. Tas, kas vienam veselīgi, vērtīgi un nepieciešami, nenozīmē, ka arī pārējiem ļaudīm tas būs gana labs par visiem simts procentiem. Katram tomēr uz šīs pasaules nākas piemeklēt pašam savu individuālo ēdienkarti, ar kuru jūtas labi, ne paļauties uz to, ka tas tur ēd to un šo un tāpēc ir vesels kā rutks, tātad man arī der, vai tur lūzt vai plīst. ;) :)
08.08.2017 13:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet tiesi ta, vienkarsi gribejas zinat kas autoresprat ir tad ta veseligais? Mani izglabj tas ka loti daudz kas ka gurmanam negarso. Cipsus , sprate vispar neizprtu nu kas tur garsigs, vai ta nenormala kare pec fri? Es labak siplus , kiplusos u rumaizi ar krejumu man ta ir namma. Ja gatavoju ari neveseligi, et uz ta visa pareja fona dzive rada ka man tasniba.;-)
08.08.2017 13:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vieiagis ja es needu brokastis, nevaru 6 o rita pamosties un bliezt ko organisma , nu nevaru. Labi ka vel citronudeni varu.
08.08.2017 13:48 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Protams ietekmē. Esmu sabojājusi savu kuņģi, jo sen atpakaļ ēdu neveselīgi. Kad domāju un sekoju līdzi tad kuņģis jūtas labi. Jūtos možāka un ir vairāk spēka. No neveselīgas ēsšanad arī zarnas strādā nepilnvērtīgi. Es nekādās galējībās neeju, mēdzu apēst ceptu, bulciņu un tā, jo mazliet jau neko traku nenodara, galvenais ar mēru.
Man vecmamma neredz jēgu atturēties un neēst to vai šo, bet pati mokas ar kuņģa dedzināšanu uzskatot to par normālu parādību, ka nu nevar tak neēst ceptus kartupeļus ja viņi garšo. Bet tas nenozīmē, ka kuņģis ir vesels.
08.08.2017 14:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet kas ir tas jusuprat veseligais ediens? Un kapec vasara jaed cepti kartupeli? Nav slinkums gatavot?
08.08.2017 14:13 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Nezinu kā notiek veselīgajiem un neveselīgajiem ēdājiem, bet man ir tā, ka es pati jūtu, kad man ko vairāk prasās. Ir periodi, kad nenormāli prasās pēc gaļas, tad arī to ēdu. Pēc tam kāds periods ir vieglais, kad ēdu salātus un zupas (tādas kā atslodzes dienas).
Man jau šķiet, ka ķermenis pats liek manīt ko viņam vairāk vajag. Piemēram, es ikdienā vispār nelietoju cukuru, bet ilgstoši tas nav labi. Kad jūtu spēku izsīkumu, tad kādu periodu ēdu šokolādi vai padzeru saldas tējas un tad kādu laiku ir labi :)
Speciāli nesekoju kādam uzturam, vados pēc ķermeņa izjūtām (l)
08.08.2017 14:36 |
 
Reitings 238
Reģ: 23.07.2017
Slimības neesamība nenozīmē veselību.
Par sevi varu teikt 15-18gados dzīvoju briesmīgi =kola, čipši, enerģijas dzērieni, grādīgie dzērieni, cigaretes. Toreiz, vizuāli man deva 20gadus. Tad es vienā dienā to visu mainīju, pārgāju uz svaigi spiestām sulām, dārzeņiem, var teikt pusotra gada detox ar raw foodu. Tajā brīdī, kad ēdu šādi, jutos slikti, jo tā bija vēl vecā dzīvesstila ietekme. Tad turpinot ēst veselīgi, bet ne vairs tik strikti, es ap maniem 23 sāku just pozitīvās un svaigās ēšanas ietekmi. Daudzi, vēl aizvien saka, ka neizskatos vecāka par 18 gadiem, lai gan esmu krietni pāri. Šobrīd izjūtu, ka jāsāk atkal vairāk piedomāt pie ta ko ēdu un kā ēdu. Manā skatījumā pusotrā gadā veselību var izmainīt ļoti kardināli, tai skaitā arī izskatu. Ēdiens ietekmē ne tikai visu veselību, bet matu kvalitāti, ādas kvalitāti(struktūru vairāk), vistiešākajā veidā arī gulēšanu-miega procesus(kofeīns utt). Varu vien teikt, ka man ir vieta izaugsmei.
08.08.2017 14:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits