Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieksme pret medībām.

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Kāda ir jūsu attieksme pret meža dzīvnieku medīšanu un lietošanu uzturā? Rakstu mikropētījumu par dzīvnieku ētikas tēmu, ļoti noderētu viedokļi. Drīkst piemetināt, vai pašas uzrurā lietojat gaļu (arī lielveikala), bet tas nav obligāti.
22.07.2017 01:50 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Ir tikai pozitīva attieksme pret medībām un meža dzīvnieku gaļas lietošanu uzturā.
Dodu priekšroku tieši medījuma gaļai, jo tieši tā būs ekoloģiski tīra un veselībai nekaitīgāka kā lielveikala gaļa.
22.07.2017 07:19 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Ģimene ir cieši saistīta ar medībām, tāpēc esmu tikai par. Bieži diskusijās par šo tēmu saņemu pārmetumus no sērijas "tev nav dzīvnieku žēl", bet nē, nav. Uzskatu, ka mednieki dara ļoti labu darbu, jo kādam ir jākontrolē meža dzīvnieku populācija.
Gaļu uzturā lietoju, priekšroku dodu meža gaļai (izņemot meža cūku), jo kā jau iepriekš minēja, tā ir tīrāka.
22.07.2017 08:26 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Nekad neesmu ēdusi meža dzīvnieka gaļu, uzturā lietoju tikai cūkgaļu.
Pret medībām man ir diezgan neitrāla attieksme, kā jau minēja, ir jākontrolē meža dzīvnieku skaits un vairošanās, taču, ja man parādītu fotogrāfiju ar nogalinātiem zvēriem, nedaudz žēl paliktu, bet tā nu tas ir.
Paziņu lokā ir vairāki vīrieši, kas medī, taču, cik saprotu, tad, kamēr to maz drīkst darīt, jāiziet garš un grūts apmācību posms.
22.07.2017 09:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neitrāla attieksme.. pati nespētu piedalīties medības (gluži kā zvejošanā).. psiholoģiski smagi būtu. Toties gatavs uz šķīvja rosina apetīti :)
22.07.2017 09:49 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Pozitīva. Rados, draugos ir daudzi mednieki. Pati labprāt vairāk ēdu medījuma gaļu. Gaļa ekoloģiski tīra un daudz veselīgāka. Parasti pati gatavoju stirnu,briedi,bebru. Meža cūku īsti nē. Regulāri brālis no medījuma gaļas sagatavotu sardeles, salami, konservus.
Cilvēki, kas ir pret medībām, nespēj iedomāties kādu postu var radīt meža dzīvnieks, ja tas nekontrolējami vairojās. Jau tagad daudzi lauksaimnieki cīnās ar meža dzīvniekiem par izpostītiem sējumiem, izraktiem kartupeļu laukiem.
22.07.2017 09:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es ēdu cūciņu, vistiņu, gotiņu, trusīti un citus pūkainīšus no veikala, attiecīgi, no "vai tev nav žēl zvēriņu" viedokļa uzskatu, ka nošaut un apēst mežacūku, kurai bijusi forša (un absolūti bio-eko) dzīve brīvā dabā ir savā ziņā pat ētiskāk, nekā mocīt to zvēru lielajās industriālajās fabrikās, kur viņš dzīvo saspiestībā, telpās, ēd lētākos barības izstrādājumus, un turas pie dzīvības pateicoties antibiotikām (jā, dramatizēju!)
.
Pati gan nešautu. Tāpat kā gaļas kautuvē nestrādātu.
22.07.2017 09:56 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Ēdu cūkgaļu, liellopa gaļu un vistas gaļu, dažreiz tītaru, bet pārējos gan nē. Nejūtu nekādu vajadzību pēc tiem, vispār neiekārdina, lai vai kā pagatavota. Medībās nekad mūžā nepiedalītos, bet par to, vai tādas vispār vajadzīgas, neņemos spriest, jo neko nezinu par to populācijas kontrolēšanu utt.
22.07.2017 10:08 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pati medībās neietu un nešautu, bet gribētu, lai vīram būtu šāds hobijs (medības). No medījuma gaļas noteikti neatteiktos un gaļu ikdienā lietoju daudz.
22.07.2017 10:08 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Cilvēki, kas ir pret medībām, nespēj iedomāties kādu postu var radīt meža dzīvnieks
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
22.07.2017 10:25 |
 
Reitings 230
Reģ: 08.07.2017
Ja medības ir domātas zvēru populācijas kontrolēšanai, tad es saprotu. Tomēr tos, kas medī prieka pēc un pozē pie dzīvnieka līķa vērtēju negatīvi. Ja tik ļoti gribas pierādīt, lai tad pamedī tos,kas šauj pretī-Donbasā vai Sīrijā.
22.07.2017 10:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pati negribētu medīt, bet saprotu tos, kas medī. Taču neatbalstu medīšanu trofeju dēļ.
22.07.2017 10:40 |
 
Reitings 786
Reģ: 18.05.2014
Jā, atceros pāris gadījumus, kad cilvēki, pārlieku lepojoties ar savu veikumu, izliek soctīklos smaidīgas bildes blakus beigtam, nomedītām dzīvniekam. Nu tas ir neglīti, to es nespēju saprast. Arī neatbalstu medīšanu, ja to dara jau minēto trofeju dēļ. Visādi citādi tas ir iztikas veids jau gadsimtiem ilgi, neko darīt, lai arī ir žēl.
Gaļu ēdu, īpaši vistas gaļu. Cūkgaļu retāk.
22.07.2017 11:14 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Niks1
+++
Par trofejām.
Katram jau savs. Kādam patīk gleznas, kādam ragi pie sienas.
22.07.2017 11:33 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Tomēr tos, kas medī prieka pēc un pozē pie dzīvnieka līķa vērtēju negatīvi.

+++
Ok, ja tā ir "populācijas kontrolēšana", bet bieži vien tas mijās ar tīksmināšanos un trofeju vākšanu, tā kā nav tas viennozīmīgi.
Medījumus neēdu, nav vēlmes piedalīties medībās.
22.07.2017 12:12 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nedomāju, ka kāds medī ar galveno cēlo mērķi ierobežot populāciju, cilvēki medī prieka/hobija/adrenalīna/gaļas/kažoku/trofiju utt. dēļ, neticu, ka kāds medītu, ja nebūtu kāds labums pašam no medībām, populācijas kontrole ir vienīgi atrunas īstajam mērķim kāpēc katrs medī. Neesmu pret medībām, bet liekas smieklīgi, kāpēc, lai kāds tērētu savus personīgos līdzekļus tikai, lai ierobežotu cēla mērķa vārdā populāciju, jo medības nav lēts prieks. Neticu visiem šiem altruistiem, medī pirmkārt personīgu labumu dēļ un tad nāk viss pārējais.
22.07.2017 12:35 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man ir nenoformulēts viedoklis. Neesmu pilnīgi pret medībām kā tādām, tomēr mednieki kā cilvēku kategorija manī izraisa nepatiku. Jo tajā cilvēkā tomēr ir šī vēlme nogalināt vājāku. Tas ir primitīvi, senatnīgi utml., it kā vīrišķīgi. Bet es zinu, ka mednieki mēdz būt arī puišeļi, kuri ar plikām rokām vispār neko nevarētu nomušīt. Un tas, savukārt, man liekas nožēlojami. Ja tu, atgriezies kurā tur laikmetā nebūtu spējīgs nobeigt to radību ar primitīviem līdzekļiem, tad tev arī nav jādod rokās bise, jo tu vēl esi puišelis, un tā šaušana ir tikai krāna pagarināšana.
Ēdu tikai vistu un cūkgaļu.
22.07.2017 12:57 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
No vienas puses populācijas ierobežošana ir vajadziga, tomēr medības kā hobiju neatbalstu. Man it kā pat nav žēl to zvēru apēst, bet nogalināšana prieka pēc nav pieņemama. Cilvēks, šķiet ir vienīgais ,,zvērs'', kuram nogalināt ir hobijs, dzīvnieki nogalina tikai, lai aizsargātos vai paēstu.
Lielveikala gaļu ēdu.
22.07.2017 13:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Sarežģīta tēma. Es neatbalstu medības. Rados ir mednieks, tādēļ pie vecākiem bieži ir meža gaļa, tagad pēdējais - mežacūkas. Esmu pagaršojusi, bet vispār neēdu. Man tā principā ir ar visu gaļu, ka teorētiski ēst varu, bet negaršo, reāli garšo tikai vista, Protams, arī morālie aspekti. Atgriežoties pie medniekiem - ja mednieks medī klusi un noēd savu gaļu klusi, nu, man nepatīkami, bet lai jau. Bet tās trofeju bildes! Latvijā ne tik sen bija gadījums ar lūša mammu, bet cik ārzemēs - ar lauvām utt. Tas ir reāli slimi! Uzskatu, ka līdzvērtīgi slepkavai/izvarotājam būtu krāt bildes ar saviem upuriem.
22.07.2017 13:21 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Man kaut kā liekas liekulīgi tie cilvēki, kuri ēd lielveikala gaļu, bet noliedz medības, reāli komerciālās gaļas iegūšana ir briesmīgāka par medībām. Visi taču zina kā dzīvo tie dzīvnieki būros un kas notiek lopu kautuvēs, bet redz medības ir it kā briesmīgākas. Medību laikā nogalināto dzīvnieku skaits ir tiešām ļoti mazs, salīdzinot ar tiem apmēriem, kurus katru dienu nogalina kautuvēs.
22.07.2017 13:23 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
neticu, ka kāds medītu, ja nebūtu kāds labums pašam no medībām, populācijas kontrole ir vienīgi atrunas īstajam mērķim kāpēc katrs medī.

Protams, ka NEVIENS to nedara cēlā mērķa labad. Runājot par populācijas kontroles mērķi, kaut kā aizmirst pieminēt, ka viņiem par katru nomedīto dzīvnieku valsts samaksā. Protams, tā samaksa nav tur nez kādi tūkstoši, bet samaksa par nomedīto + nomedītā gaļa un iespēja to realizēt pašiem vai pārdot, atkal iegūstot naudu + slepkavnieciskā gribuļa apmierināšana = tas viss skan pat ļoti labi medniekiem.
22.07.2017 13:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits