Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par toksiskiem cilvēkiem

 
Reitings 38
Reģ: 10.03.2017
Laiku atpakaļ, šeit pat forumā, lasot vecu diskusiju, man palika atmiņā kādas lietotājas viedoklis par toksisku cilvēku izsvītrošanu no savas dzīves. Par to, ka tas izklausās skarbi, bet laiku pa laikam tas ir jāizdara tikai sevis dēļ.
Kāda jums ir pieredze? Vai šie cilvēki paši saprot, ka nevēlaties viņus savā dzīvē? Un galu galā, vai man būtu jājūtas slikti, ja esmu tā, kas pārtrauc kontaktu nepaskaidrojot otram?
15.07.2017 12:21 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man tas galigi nesanaak diemzel lai vai kaaa gribeeju. Ja tie butu lilnibaa spesu cilveki mierigi paarsutu kontaktus..
15.07.2017 12:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Interesanta tēma, pacelšu.
15.07.2017 20:03 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Esmu tādus izsvītrojusi no savas dzīves un nenožēloju, jo vietā nāca citi, ne toksiski :)
Neko neesmu paskaidrojusi, izdomāju veidu kā neiesaistīt to cilvēku savā dzīvē vairs. Viens gan bija, kuram es konkrēti pateicu kas un kā, jo citādi nesaprata.
15.07.2017 20:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man kaut kā nav tādi cilvēki gadījušies...
15.07.2017 20:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Šķiet esmu tikusi no viena vaļā, bet neesmu pārliecināta, vai dēvētu to pat ''toksisku'' cilvēku.
15.07.2017 20:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Negribētu uzkabināt nevienam toksiska cilvēka zīmi, bet man bija viena sena paziņa, ar kuru mums laikam bija pilnīgi dažādi dzīves skatījumi. Bijām draudzenes ilgu laiku, bet atklājās visādi brīnumi (vismaz man nepieņemamas un nesaprotamas lietas), turklāt tās sāka ietekmēt manas attiecības ar ģimeni un citiem draugiem. Sapratu, ka man vajag izolēt sevi, samazināju kontaktu līdz minimumam, bet saglabāju civilizētu attieksmi, lai neizraisītu drāmu, un attiecības "dabīgi nomira". Slikti noteikti nejūtos, jo vēlu tam cilvēkam to labāko (lai cik banāli tas neskanētu), bet, pat, ja viņa kļūtu par otro Māti Terēzu, es nemainītu savu lēmumu, jo manā dzīvē ir cilvēki, kuri noteikti ir mana prioritāte. Neteiktu, ka persona ir toksiska, bet mums vienkārši nav pa ceļam.
15.07.2017 21:01 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Arī spēlē League of legends?
15.07.2017 21:32 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es pat skatījos tavas vecās diskusijas, lai saprastu, vai neesi mana "draudzene", kas šādi izrīkojas. Bet nē, neesi. Lai arī sevi par toksisku neuzskatu, bet situācijas apraksts līdzīgs un mazums, varbūt viņa mani uzskata par toksisku - viņa vienkārši vienā brīdī beidza komunicēt, lai gan pirms tam bija ļoti labas un ilgas attiecības. Tā - neko nepaskaidrojot, uz jautājumiem neatbildot. Es, protams, arī vairs necentos pēc vairākām šādām reizēm. Es ļoti gribēju uzzināt - kāpēc, tādēļ man šāds variants "vienkārši noignorēt" šķiet cūcisks. Pat ja cilvēks tev šķiet toksisks, vari pateikt to viņam, ja prasa. Tas tāpat, ka nevienam nav patīkami, ja romantiskās attiecības starp meiteni un puisi beidzās ar to, ka viens vienkārši aizbēg un neko nepasaka. Vai tiešām grūti savilkt kopā pāris vārdus un pateikt?
15.07.2017 21:38 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Bet es reāli jūtu Jums līdzi, šad tad matchmakings tādus lohus grupā samet, ka vnk nevar izturēt! Un vel tie nolādēties smurfi...
Es parasti pasaku visu, ko par viņiem domāju un obligāti reportoju,
15.07.2017 21:42 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Petunijayyy, kam Tu veltīji savu komentāru?
Manā gadījumā cilvēks neprasīja, kāpēc tā, un pats ļoti labi zināja vismaz "pēdējā salmiņa" iemeslu, jo atvainojās par to.
15.07.2017 21:47 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Brazīlijai atbildot uz jautājumu, vai jājūtas vainīgai, ja neko nepaskaidrojot pārtrauc kontaktu. Ja tās ir paziņu tipa attiecības, tad nav, ja kas tuvāks - tad uzskatu, ka jāpaskaidro, jo īpaši, ja otrs cilvēks prasa skaidrojumu /cenšas uzlabot attiecības.
15.07.2017 22:24 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Jā, esmu izsvītrojusi no savas dzīves cilvēkus, kuri man nes tajā vairāk sliktuma, nekā labuma. Nekādas dramatiskas "šķiršanās" neesmu rīkojusi, vienkārši atsvešinājos. Neredzu iemeslu labprātīgi turpināt komunikāciju, piemēram, ar manipulatoriem, narcisiem vai cilvēkiem, kuriem patīk celt savu pašvērtējumu uz citu rēķina.
15.07.2017 23:40 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Jā, pēdējā laikā tieši sanāk daudz domāt par to, kāpēc esmu izsvītrojusi cilvēkus no savas dzīves, un kā to izdarījusi.
Par dažiem cilvēkiem tagad ir žēl - ne tāpēc, ka izsvītroju, bet tāpēc, ka nepaskaidroju, kāpēc es to izdarīju. Jo, manuprāt, cilvēkiem tomēr ir tiesības zināt. Es zinu, ka es šobrīd novērtētu, ka kāds man pasaka, ka viņam ar mani tomēr nav pa ceļam "tāpēc ka".
Šķiet, ka es varu izdalīt 2 gadījumus:
1. Nav novilktas pietiekami skaidras robežas. Es neesmu pateikusi, kas man nepatīk, tāpēc otrs to nezinot, nemitīgi šīs robežas pārkāpj. Es ar cilvēku par to nerunāju, domājot, ka viņš nolasīs man no acīm, ko es gribu un kas man nepatīk, bet, kad tas nenotiek, tad tajā emociju kausā iekrītot pēdējam pilienam, tiek pielikts trekns punkts attiecībām. Šis ir tas skumjais variants, jo vienkārša izrunāšanās, manuprāt, var daudz ko izmainīt uz labo pusi.
2. Otra tipa situācijas varētu būt, kad cilvēki, kuri nemāk veidot veselīgas attiecības, no tevis sāk kaut ko pieprasīt, kaut ko pārmest, kaut ko konkrētu gaidīt, nerēķinoties ar to, ka tu esi nevis viņa papildinājums, bet iedomājoties, ka tu esi kaut kas, kam jāatbilst viņa vēlmēm, cerībām un gaidām. Otrs cilvēks nav spējīgs pieņemt to, ka tev ir savas vēlmes, vajadzības, emocijas, domas, viedokļi, utt., bet viņš gaida, kad tu pielāgosies viņam, papildināsi viņu, utt. Un, ja tas nenotiek, tad manipulē. Šīs ir tās patiešām toksiskās attiecības, kurām, manuprāt, punkts ir jāpieliek bez nožēlas un atpakaļceļa.
Šobrīd es laikam tomēr censtos atrast veidus, kā otram paskaidrot, kāpēc izvēlos pārtraukt kontaktu, izņemot gadījumus, kad zinātu, ka pār mani gāzīsies pārmetumu gūzma (un tas ir pierādījums tam, ka šīs attiecības patiešām ir toksiskas un esmu veltīgi tērējusi savu dārgo enerģiju un nervu šūnas).
16.07.2017 02:07 |
 
Reitings 156
Reģ: 08.11.2016
@Kailsals Damn. Tu tikko tik perfekti skaidri un gaiši aprakstiji manu pašreizējo sitāciju ar otro variantu!
16.07.2017 10:04 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man ir pāris cilvēki, ar kuriem laika gaitā esmu atsvešinājusies (bet ne tā pēkšņi), jo man vienkārši negribējās kontaktu, man ir daudz foršu draugu un paziņu, tādēļ šķita nevajadzīgs kontakts ar tādiem, kas man pēc tikšanās liek justies sliktāk nekā pirms, tādiem, kam mūždien viss slikti, jāburkšķ, jāizsakās nicinoši par lietām, kas saista mani, par citiem utt., man tas vienkārši nav vajadzīgs. Par to slikti noteikti nejūtos. :-P
16.07.2017 10:10 |
 
Reitings 255
Reģ: 18.02.2016
Toksiski cilvēki nespēj tikt galā paši ar sevi, savu dzīvi, tāpēc, lai nodrošinātu savu fizisko un emocionālo eksistenci parazitē uz citiem. Esot kontaktā ar šādu cilvēku "veselīgais' jūtas slikti, jo nenotiek enerģijas apmaiņa, bet gan tā tiek atņemta. Brīdī, kad cilvēks otra negatīvo ietekmi uz sevi apzinās un mēģina to pārtraukt, toksiskais draugs aktivizē visas savas šūnas, lai donoru noturētu. Bieži šo var novērot partnerattiecībās un darba vietās.
Bet tādam var nebūt arī viens konkrētais upuris. Piemēram, studiju biedrs, kas cenšas iegāzt pārējos vai grupas vājāko personu prezentācijas laikā, faktiski izplata savu toksisko smaciņu auditorijā, jo tā vietā, lai domātu par savu darbu vai atbalstītu kolēģi, viņš mēģina radīt apstākļus, kas noslēptu viņa paša nespēju labi aizstāvēt darbu.
16.07.2017 10:20 |
 
Reitings 120
Reģ: 26.09.2016
Esmu izsvītrojusi no savas dzīves vairākus cilvēkus bez paskaidrojuma. Vienkārši sapratu, ka viņi manā dzīvē man nedod neko labu, tikai otrādi. Un visu laiku pēc tā, dzirdot, kas notiek man aiz muguras, tikai priecājos par šo izvēli, lai gan sākumā tāpat šaubījos. Tagad jau to darītu daudz drošāk.
16.07.2017 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Un kā izolēt tādu cilvēku, no kā nav iespējams izvairīties? Ģimenes loceklis, tuvs cilvēks, ko gribot negribot ir jāsatiek. Zinu, ka šajā situācijā ir jāatrod sevī spēks, iekšējā pārliecība, lai ārēji sevi aizsargātu, bet kā izaudzēt biezāku ādu? (t)
16.07.2017 14:24 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Leta, sāc ar telefona numura nobloķēšanu. Un no tikšanās var maksimāli izvairīties. :)
16.07.2017 15:52 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Esmu izsvītrojusi un bez paskaidrojumiem. Otrs nemaz paskaidrojumus neprasīja. Aiz muguras veidoja kampaņas pret mani. Centās citiem par mani iestāstīt utt. Tagad šis cilvēks ir atpakaļ manā dzīve, bet kā paziņa.
16.07.2017 16:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!