Kā sadzīvot ar radiem un draugiem

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Ļoti vēlos kļūt par mammu. Bet diemžēl neveiksmīgi. Man jau ir bijuši divi MA :'-( Katra no šīm reizēm man ir bijusi ļoti smaga.
Tāpat gadi iet un draugu un radu runas kļīust arvien uzstājīgākas. Kad būs bērniņš? Vai esi jau stāvoklī? Kāpēc jums vēl nav bērnu, sen jau vajadzēja. Tādi un šitādi jautājumi jāuzklausa visu laiku. Un katru reizi pie šādiem jautājumiem man iekšā viss vienkārši apgreižas. Man taču ir tik sāpīgi, kad tādas lietas prasa, kad es, protams, vēlos bērniņu un cenšos, bet viss velti.
Viena draudzene vispār, katru, nepārspīlējot katru reizi pie tikšanās prasa to. Pilnīgi vairs negribas tikties.
Kāpēc cilvēki ir tik netaktiski?
Kā ar to sadzīvot?
07.07.2017 14:27 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Oj kā šo es saprotu, arī man kad vēl nebiju stāvoklī, diendienā jautāja ,nu vai par ģimenes pieaugumu nedomājat? A kad tad Tu dzemdēt grasies? Tu jaunāka nepaliec,pēdējais laiks sākt domāt ,vēlāk būs grūtāk,kamēr jauna to vajag ! Sākumā ,tie jautājumi nešķita nekas drausmīgs, bet kad sāka jau bezmaz vai ar pirkstu bakstīt, nu nu vai ta stāvoklī nēesi vēl? Tad gan sāka krist uz nerviem,un reiz atbildēju uz šāda tipa jautājumiem, Jums kur jāsteidzas, manā vietā dzemdēsi vai auklēt nāksi? Uz laiku miers bija,bet pēc tam atkal, sākās jautājumi ,tad atkal ,nu par laimi tagad vairāk šādus jautājumus neuzdod vairāk. Aaa nē, tagad mēdz prasīt nu tad taga tevi precēs nost ,kā tad bērns dzims ne laulībā? Pateicu, precēsimies tad kad gribēsim un punkts!
Tas gluži kā anekdotē : Pēterītim dikti nepatika iet uz kāzām, jo tās vecās tantes visu laiku bakstīja šim sānos un teica
- tu nākamais, tu nākamais!
Bet viņas to pārtrauca darīt, kad Pēterītis tāpat sāka uzvesties bērēs... :D
08.07.2017 08:15 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Zinu, kā tas ir... Mums pašiem arī nesanāk jau daudzus gadus, kontā vairākas neveiksmīgas GR.
Arī atklātība ne vienmēr ir labākais variants, jo, diemžēl, tad sākās padomu plūdi "nevajag iespringt ,vajag atslābt... Pamēģiniet to vai šito... Aizbrauciet ceļojumā... Man vienai draudzenei izdevās tā un šitā... Es varu ieteik labu ārstu..." utt.
Man pāris reižu ir gadījies pateikt "Bērnu mums nevar būt un šo jautājumu tālāk nevēlos apspriest" - šķiet, ka šis ir nostrādājis vislabāk.
08.07.2017 10:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par kāzām man vienreiz jautāja: nu kad jūs beidzot precēsieties? Es atbildēju: precēsimies tad, kad būs kāzas! :-D
08.07.2017 11:33 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Mis Take, nē, ir cilvēki, par kuriem tiešām interesē, bet tad to var uzjautāt vai kā citādi sarunā iepīt, kad par to ir runa. Nedeg jau uzzināt. Uzskatu, ka šo uztver pārāk saasināti, var normāli atbildēt, izdomāt atbildi, kas liktu apklust un miers. Bieži vien tie, kuri paši kliedz atgadījumus, kā pret viņiem izturējās, paši ir lielākie grēkāži, proti, citos redz tikai šos ''nepareizos'' jautājumus, bet sevī nē, nekad. Cilvēki nav izolēti, tādēļ jāmācās būvēt savas ģimenes aura tāda, kādu to vēlas pats, tad arī, ja kāds ko iesaka, noklausies, pasaki, ka negribi par to runāt vai kā citādi, tas nepaliek atmiņā uz mūžiem, kā nu asprātīgi izdomāju atbildēt. Ja nav nekā cita, nu jā, tad ir stāstu stāstiņi, kā es atbildēju vienam, kā otram, ne vienkārši pieklājīgi un stingri pateikt, kad vēlēsimies, piemēram, kāzas, tad būs, paši izlemsim un viss, ne pašam provocēt tālāk runas un tad klāstīt, cik visi citi ir slikti.
Beibe.Marta, +
08.07.2017 12:41 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Par to bērnu un kāzām, es biju domājusi savādāk. Protams, tas ir tikai normāli kāzas un tad bērns. Bet ne jau tā, ka visi precas, jo plāno bērnu vai uzreiz pēc kāzām sāk taisīt bēbi. Vnk tie jautājumi tikko kā apprecas, ka nu jau mazais tūliņ būs, plānojat utt... it kā gadiņu, kaut 10 nevarētu dzīvot divatā kā vīrs un sieva.
O jā, par mani un vīru par to braukšanu ceļojumā, lai es paliktu stāvoklī arī ir teikuši, lai gan ne reizi neesam teikuši, ka plānojam. Smieklīgi, ka jau nospriež, ka nesanāk
08.07.2017 12:51 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.05.2012
Uhhh,cik pazistams stats. Pati nesen aprecejos un nu tik sakas, visi pec kartas prasa par berniem. Sakuma ta pieklajigi teicu, nezinu, nezinu kad bus, nu jau vakar pat labakajai draudzenei, ta mazliet pa jokam gan, ka ka vina var zinat ka mums berni vispar var but, ka piecus gadus jau censamies un nesanak, uz to vina sabijas un teica ka cer ka es jokoju, tad es ari teicu ka jokoju, bet tad kad berni bus, tad ari pateiksim..
Pedeja laika visiem esmu ta sakusi teikt, jo ari uzskatu, ka sis ir loti netaktisks jautajums un ta ir tikai musu darisana, kad bus berni.. ari ja censamies tikt pie berna, kas viniem par dalu?
Es vel saprastu vecakus, kas interesejas par mazberniem, ka jauta, bet pavisam svesi cilveki, piedod, bet tas nu galigi neattiecas uz nevienu citu, tikai mums abiem..
08.07.2017 13:14 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Tie jautājumi par kāzām un bērniem manuprāt nav tik briesmīgi, bet veids kā mēdz bieži vien cilvēki tos jautāt ir reizēm nektaktiski. Jā ar draudzenēm mēdzam šad tad parunāt par tādām tēmām,bet uzskatam,ja cilvēks gribēs dzirdēt padomus, tad arī pajautās. Var pajautāt, neplānojat vēl mazo?Ja pasaka nē, nu tad nē, gribēs stāstīt ko vēl,stāstīs,ja nē tad neko vairāk neteiks. Speciāli sākt bārstīt padomus,ne vienmēr nozīmē palīdzēt, bieži vien tas var vēl vairāk aizskart cilvēku. Un jāprot nošķirt kuriem cilvēkiem var ko tādu prasīt, jo radiem ,paziņām kurus satiek labi jā 1x gadā ,šāda veida jautājumi nebūtu jāuzdod ,tāpat kā arī viņiem nevajadzētu šādus jautājumus uzdot.
Tad jau vēl var sākt dot padomus kādās.pozas viņiem sanāca ieņemt bērnu:-D
08.07.2017 13:24 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tiesam tik netaktiski jautat gan par berniem kur nu vel citaa Jonas. Ko darit atvalnaajumaa, cik daudz dzer, ko darit in law darit sauamigi riebjaas in pa berniem uzdot. Es sakumaa meginatu mierigi izskaidrot..ja vel neliktod mieraa tad tik jaunu vairs neatbildeetu
08.07.2017 13:31 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es piekrītu, ka sievietei, kas grib bērnus, bet nevar ieņemt, ir ļoti nepatīkami un sāpīgi dzirdēt tādus jautājumus. Es pati bērnus nevēlos un arī man ir jāklausās, ka man jau pāri 30, pēdējais laiks, nožēlošu vēlāk, utt. Kādreiz biju pieklājīga uz to atbildot. Tagad varu arī uz 3 burtiem pasūtīt. Tādā veidā esmu aizvainojusi dažu labu, bet man vienalga. Neieredzu svešās dzemdēs līdējus un cilvēkus, kas uzskata, ka viņi labāk par mani zina, ko man vajag un ko nē.
08.07.2017 13:42 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neieredzu svešās dzemdēs līdējus un cilvēkus, kas uzskata, ka viņi labāk par mani zina, ko man vajag un ko nē.

Vai ne,:-D varētu padomāt,ka tiem lielajiem padomu devējiem dzīvē kas baigi mainīsies:-D.Vai būs plāni jāmaina,jo redz tur viena draudzene palika stāvoklī!:-D
08.07.2017 13:49 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Cilvēki nav izolēti, tādēļ jāmācās būvēt savas ģimenes aura tāda, kādu to vēlas pats, tad arī, ja kāds ko iesaka, noklausies, pasaki, ka negribi par to runāt vai kā citādi, tas nepaliek atmiņā uz mūžiem, kā nu asprātīgi izdomāju atbildēt. Ja nav nekā cita, nu jā, tad ir stāstu stāstiņi, kā es atbildēju vienam, kā otram, ne vienkārši pieklājīgi un stingri pateikt, kad vēlēsimies, piemēram, kāzas, tad būs, paši izlemsim un viss

Protams, kad normāli pajautā neuzkrītoši un jautājumam piederīgá sarunà, vai kad auklėju draudzenes bēbi, un vinja pajautà, kad būs savs, ir normāli, seko arī normāla atbilde. Bet kad to jautá cilvēki, kas man nozīmè visai maz, tiekamies tikai kopīgo draugu/radu svētkos un pietam vakara gaitá pajautà 5 reizes vismaz un vienreiz skalji tosta laikā- tad es atbildu tā, ka atcerēsies visi 30 cilvēki uz ilgu laiku. Mani ar šo tēmu diemžēl var izvest no pacietības.
.
Par kāzàm daudz vieglàk- būs kad bildinàs, kad iekràsim kàzàm, kad sagribèsim, kad izdomàsim, ka bēbi gribam tad precèsimies, mès vèl jauni, iedod naudu, kaut rīt precèšos. A par to, ka nevar būt bērni atbilde tikai viena, bet vai to gribas visiem klàstīt? Lai klausītos kur labàkie àrsti?
08.07.2017 14:17 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ja normāli 1x pajautā ok. Bet kad māca un apspriež un runā ko nezin. Par tādām lietām var runāt, ja grib, bet līst un mācīt. Pff.
08.07.2017 14:30 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Zinu, kā tas ir... Mums pašiem arī nesanāk jau daudzus gadus, kontā vairākas neveiksmīgas GR.
Arī atklātība ne vienmēr ir labākais variants, jo, diemžēl, tad sākās padomu plūdi "nevajag iespringt ,vajag atslābt... Pamēģiniet to vai šito... Aizbrauciet ceļojumā... Man vienai draudzenei izdevās tā un šitā... Es varu ieteik labu ārstu..." utt.

+++
man ar šo nācās piedzīvot . Tādas dusmas nāca uz tiem cilvēkiem , kā var nesaprast , ka visa tā lieta ir stipri nopietnāka un sarežgītāka par "pamaini diētu" , "atlaidod domu" , vai vēl trakāk kad man viena piedavāja kaut kādu ekstrasensi , lai gan tādas lietas ciest nevaru , kad muļķo cilvēkus . (t)
08.07.2017 14:30 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
ak jā un plātījās , cik laba tā tantiņa ir un visādi palīdz , bet pats galvenais , tai paziņai viņas kvēlāko vēlmi tikt pie vīra tā arī joprojām neizpildīja :-D
08.07.2017 14:31 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Paši gudri citus mācot,kad pašus sāk mācīt tad tas vairs nav smuki.:-D
08.07.2017 14:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir liela atšķirība starp jautājumu: "vai jūs plānojat ģimenes pieaugumu?" un komentāru: "klausies! tev vajag bērnu!"
08.07.2017 23:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Un "kāpēc tu vēl neesi stāvoklī? " "tu taču būsi veca mamma, obligāti šogad jāpiedzemdē" "tavs vīrs nemāk bērnus taisīt?"
08.07.2017 23:30 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
es pateiktu vecākiem un tuvākajiem draugiem patiesību.
Bet, jā, man arī no draugiem besī tādi jautājumi. Vecāki neko nesaka un neteica, un neteiks.
09.07.2017 00:27 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Citi diemzel nevar izzilet kas notiek vai nenotiek.

bet kāpēc tiem citiem būtu vsp jāzin, kad, cik un kur es gribēšu bērnus? :D tā ir katra paša darīšana.
labi, ka man bērnu jautājums atkrīt. Tā vietā ir - kas Tev ir? kāpēc tev vēl nav čalis? ko tu gaidi? :D
09.07.2017 19:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tā vietā ir - kas Tev ir? kāpēc tev vēl nav čalis? ko tu gaidi?
Es savulaik tādos gadījos piedāvāju, lai man sameklē foršu čali.. tikai priecātos :D
09.07.2017 19:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits