Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māņticības vai nē?

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nezinu, ko gribu, laikam jau pajautāt, vai jūs kam tādam ticat vai esat saskārušās?
Sākās viss ar to, ka pirms gada un pāris mēnešiem man sapņos sāka rādīties mirusī omes māsa un brīdināt, ka ģimenē būs jāmeklē zārks, fonā mironis, var redzēt vīrieša kājas. Tādi sapņi kopumā bija divu - trīs mēnešu garumā kādi 5 vai 6. Pēdējā no tiem redzēju, kā mirst tuvs radinieks un parādās tā omes māsa un saka - šis ir tas zārks, kas jāmeklē. Piebildīšu, ka sapņi par nāvi man līdz šim ir izrādījušies pareģojoši, it sevišķi tādi, kas atkārtojas (pirms gandrīz astoņiem gadiem nosapņoju tēta nāvi, kas notika pēc dažām dienām... un citas reizes arī, tādēļ man bija pamats satraukties par tādiem brīdinājumiem.). Sapnī es jautāju tai omes māsai, kādēļ viņa mani biedē, viņa atbildēja, ka nebiedē, bet grib brīdināt.
Mani šie sapņi satrauca, tādēļ vasarā biju aizgājusi pie gaišreģes, pie kuras gāju atkārtoti, jo viss, kas pateikts iepriekšējā reizē pirms dažiem gadiem, bija piepildījies, arī veca cilvēka nāve ģimenē, u.c. Neteicu viņai savu "problēmu", bet viņa pati uzreiz man saka, ka redz, ka viens liels notikums būs *tuva vīrieša bēres ģimenē* UN ka man par to ir bijuši un vēl būs brīdinājumi, ka tas notikšot tuvāko divu gadu laikā.
Es sevišķi neieciklējos uz viņas teikto, jo man viss bija labi, un nedomāju par to, līdz pagājušajai nedēļai.
Es neticu klasiskajām māņticībām par spoguļiem, melniem kaķiem (tie man ļoti patīk), bet viena māņticība mūsu ģimenē ir saglabājusies, jo vienmēr ir piepildījusies. Ja logā iesitas putns, kāds ģimenē drīzumā mirst. Varbūt tie ir tikai māņi, nezinu, bet līdz šim tā ir bijis. Pēdējo reizi pirms tēva nāves pirms tiem gandrīz astoņiem gadiem.
Bet man logā ietriecās balodis pirms nedēļas, tad arī aizdomājos par tiem saviem sapņiem un gaišreģes teikto, jo tuvojas tas termiņš, ko viņa minēja. Taču tik daudz par to nedomāju. Bet pirms dažām dienām mamma zvana un saka, ka viņai arī tā noticis. Un šorīt raksta māsa, ka arī viņai šorīt logā ietriecies putns un nomiris... Līdz šim astoņu gadu laikā ne reizi, bet tagad 3x nedēļā. Vai sakritība?
Un pirms šī visa arī redzēju sapni, kurā minētais cilvēks pienāk klāt, nobučo uz vaiga un dodas projām, ar vārdiem, tad jau nekad vairs neredzēsimies, un pazūd miglā...
Loģiskais saprāts saka, ka sakritības, ka viss būs labi, un ka nevajag raizēties. Bet tāda ļoti neomulīga sajūta.
Vai jums ir bijušas kādas zīmes, kas beigās tiešām liecinājušas par kaut ko?
06.07.2017 13:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Sarakstījās viss vienā putrā, lai arī liku atstarpes starp rindkopām. (e)
06.07.2017 13:41 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Ir bijušas zīmes. Tik spilgtas kā Tev, protams, nē. Negribu Tevi satraukt, bet es Tavā vietā baidītos :-( Kā ir tam cilvēkam šobrīd? Ar veselību viss kārtībā?
06.07.2017 13:54 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Es satrauktos. Man visi brīdinājumi parasti nāk sapņos. Ja brīdina par nopietnākām lietām, tad arī tāpat kā Tev atkārtojas tas pats sapnis atkal un atkal :(
06.07.2017 13:58 |
 
Reitings 786
Reģ: 18.05.2014
Baisi. Man ir bijušas zīmes sapņos, taču ne tik izteiktas un ne tik nopietnas. Vislabākais, ko var darīt šobrīd, ir koncentrēšanās tam, ka tās ir tikai sakritības..
06.07.2017 14:03 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Runa nebija par veselības problēmām, bet iespējamu negadījumu. Cilvēks ir gados jauns. :(
06.07.2017 14:04 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Nu, protams, var teikt cilvēkam, lai ir piesardzīgs, neskrien uz ceļa, nelien, kur nevajag, bet neviens jau galu galā no likteņa neizbēs!
Otra lieta - vai ar visu šo domāšanu, analizēšanu, baidīšanos, iespringšanu utt, jūs pašas nekultivējat šo enerģiju un nepiesaistāt?
06.07.2017 14:06 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Iespējāms,ka zemapziņā jūti un saucamā intuīcija tevi brīdina ,tādēļ rodas sapņi, bet par to putnu logā,es vairāk domāju,ka sakritība.
Man parasti, kas aizgājuši no šīs pasaules, radās ,ja laiks mainās,vēl interesanti,ka sen atpakaļ bija sapnis,kur tēta brālis grib ienākt iekšā sētā, vecmāmiņa priecīga iet uz vārtiem ielaist iekšā,bet es skrienu un turu vartinus.ciet,sakot,ka tas nav viņas dēls, un vairāki šādi sapņi man bija, bija arī kad viņu vecmāmiņa ielaida mājā, es uz brīdi takā priecīga, skrienu pretī,bet tad tāds klasiķis, ka viņa nav vairāk un aizskrēju aiz dīvāna noslēpos, un centos pakliegt,lai vecmāmiņa neit klāt viņam,bet viņa teica,tas tak mans dēliņš. :-/. Nesen kaķi savu redzēju, es zinu,ka viņš nav dzīvs ,bet redzu viņu kā spoku, kas staigā caur sienām, gribu tētim parādīt,bet viņš nedzird ko saku. Tik redz kā es ar rokām plātos.
Man tētis stāstīja,ka es bērnībā jau maza būdama, jutu ,ka būs kas slikts, otra vecmāmiņa gulēja slimnīcā, es uz slimnīcu braucu, tāda nemierīga, iegāju palāta,ieraudzīju tukšu gultu, uzreiz sāku raudāt, tikmēr tētis gāja uzzināt ko pie ārstiem. Kā tētis pateica,es uzreiz sapratu,ka kautkas nav,kaut biju 5gadus veca.
06.07.2017 14:17 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ka tik tie vārdi pie gaišreğes nav nostrādājuši kā suģestija?
Bet vispār, ticu tādām lietām
06.07.2017 14:19 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Re, tur tā lieta, ka es par tiem sapņiem un gaišreģes teikto pat biju piemirsusi, nemaz nedomāju par to. Atcerējos tikai tad, kad tas nelaimīgais balodis nositās. Bet nu tā, ka vēl mammai un māsai tas pats notiek vienas nedēļas laikā (citās pilsētās!), tad ir tā neomulīgi.
06.07.2017 14:20 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ka tik tie vārdi pie gaišreğes nav nostrādājuši kā suģestija?
Bet vispār, ticu tādām lietām

īsti nē, jo pēc tā gaišreģes apmeklējuma es tiešām kaut kā nomierinājos, nedomāju nemaz par to. Tas bija pagājušajā augustā. Atcerējos tikai pagājušajā nedēļā. Vairāk mani tie sapņi ietekmēja, jo tā omes māsa man sapņos arī citas lietas ir teikusi, kas piepildījušās. Kaut arī dzīvē es viņu vispār biju redzējusi tikai vienu reizi.
Tur jau tā lieta, ka negribas jau arī tur rakstīt, brīdināt to cilvēku, jo nu uz kāda pamata un vēl vairāk tikai satraukt var utt. Man gan mamma vienmēr par saviem sapņiem par mani zvana un stāsta, viņai arī tie piepildās. :D Man tas iedzimts..
Kaut kad 20 gadu vecumā vienā ballītē nokritu uz stikla pudeles un bija ļoti daudz asiņu, uz gurna ir divas šuves. Mammai neko neteicu, protams. No rīta man zvana un prasa, kas man kaiš, jo sapnī esot redzējusi mani asiņu peļķē. :-D Pateicu, ka nekas, ka vienkārši sapnis, bet nu fakts kā tāds.
06.07.2017 14:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ieteiktu paļauties uz savām sajūtām un intuīciju, bet ne uz "gaišreģu" teikto.
Par putniem runājot - manas mājas bēniņos dzīvo ļoti daudz baložu, gandrīz katru dienu kāds iesitas logā. Oi, ja visi ģimenē tagad sāktu mirt... Man nesalasītos tik daudz radu.
06.07.2017 14:28 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet vispār tie vārdi varbūt klīda kaut kur zemapziņā...
Man mamma arī vienmēr zvana un stāsta sapņus, bet parasti es nesasaistu ar kaut kādu notikumu savā dzīvē, bet kaut kāda saistība jau ir, bet ne tik konkrēta. Vairāk tā priekšnojauta nostrādā, kaut kā pusmiegā vairāk nāk pēkšņas domas galvā
06.07.2017 14:31 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Es tamlīdzīgām māņticībām neticu, nekad arī neesmu novērojusi sakarību starp kaut kādām zīmēm un pēc tam attiecīgiem notikumiem. Es pat nezinu smieties vai raudāt par cilvēkiem, kas tam nopietni tic. Man mājās putni logos ietriecas regulāri, bet nomiris tāpēc neviens nav. :D
Es ticu tikai pozitīvām zīmēm, bet nesauktu to par māņticību, bet drīzāk pozitīvo domāšanu. :D
Par sapņiem runājot, tiem gan ir vērts pievērst uzmanību, jo zemapziņā cilvēks pats to neapzinoties zina vai nojauš daudzas lietas, kas ar prātu nav izskaidrojamas.
06.07.2017 14:34 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Nu Tev laikam sakrītības ne mazums bijušas! Tā liela māņticība, sevis noskaņošana uz kaut ko(sazin vel ko) kā nevajag! Nav vajadzība meklēt un saistīt to kas savstarpēji reāli nemaz nav saistīts. Nezin, sievietēm tādas domas var iet pa galvu. Tāpat ar apsēstu ticību horoskopiem utt to laikam reti kas pārspēs! Ar līdzīgi, kurš tad vairs var pateikt, kas viņs it kā ir, ja ne mēnesis, bet cilvēka būtība nāk pa lielam no senčiem saviem vai senākiem. Un smieklīgākais, tas, ka izdomā, kad konkrētā mēnesī piedzimst tad aŗī cilvēks būtu tas :-D. Kaut gan rodas absurbs, jo tas kas ir cilvēks ir no senčiem pamatā un pēcāk, kāds izveodojas dzīves laikā. Tad arī senčiem visiem, kā viens būtu jābūt dzimušiem tai mēnesī, vai dienā vai minūtē :-D:-D:-D, bet realitātē arī senči dzimuši visa gada periodos un iznākumā katrs ir visi horoskopi vienā :-D:-D:-D. Tas par ko nav šaubu, tas kad cilvēki dalās tipos, līdzīgi un atkārtojas, bet vajadžība tur iepīt kaut kādus māņticību elementus un uzlikt ramjus kādi tieši ir un ne savādāki (t)? Tā ir anekdote. Nedod dievs vel maskāt, par tām muļķībām un meklēt tajās saisības.
06.07.2017 14:36 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
man pilnīgi zosāda uzmetās.:-|:-|:-|
es laikam lūgtu Dievu, lai sargā manus mīļos, baznīcā iedegtu svecīti un censtos sevi no šādām domām noslēgt. :-|
06.07.2017 14:36 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es neesmu māņticīgs cilvēks no sērijas - man šorīt saplīsa spogulis, pārskrēja melns kaķis, neiešu no mājas ārā (tad es vispār no mājas netiktu ārā, jo man pašai ir melns kaķis, kurš katru dienu skrien man šurpu turpu atpakaļ :D )
06.07.2017 14:42 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Pati uz šādām lietām skatos skeptiski, bet izlasot šo uzmetās zosāda. (t)
Izlasot atcerējos arī gadījumu, kas notika ar radiniekiem. Viena sieviete (pa dzīvi diezgan bezatbildīga), nezinu kādā sakarā, bija pie gaišreģes. Gaišreģe pastāstīja par viņas bērniem, ka vienam no viņiem konkrētā vecumā būs "grūts posms", ja tajā laikā viņu nosargās, viss dzīvē turpmāk būs kārtībā. Diemžēl nenosargāja, pēc tā kā tas viss beidzās, šķiet, ka pat nemēģināja nosargāt. :-(
06.07.2017 14:47 |
 
Reitings 134
Reģ: 08.04.2017
Vienīgais ko varu pateikt- tiešām baisi:-O:-((s)
06.07.2017 14:52 |
 
Reitings 134
Reģ: 08.04.2017
Pati uz šādām lietām skatos skeptiski, bet izlasot šo uzmetās zosāda. (t)

Absolūti man tas pats! +++ Pilnīgi šermuļi skrien pār kauliem...:-/
06.07.2017 14:54 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Ticu šādām lietām, pat esmu jutusi tuvojošos nelaimi, un diezgan precīzi - vietu, veidu (t) Piekrītu, ka dažkārt cilvēki ielasa random lietas un notikumus savās bailēs un piešķir pārlieku lielu nozīmi nenozīmīgām lietām. Bet tavi sapņi, nu jā... baisi. Uz zīlnieces ''termiņiem'' nepaļautos, un vispār - termiņu uzstādīšana kādam ir slikta lieta. Vismaz kristietība ir tāds uzskats, ka ļaunie gari nedzird cilvēka domas, uztraukumus, bet tikai to ko izrāda un pasaka skaļi. Un viņi to var piepildīt. Tāpēc vairums zīlnieku nesaka, cik kādam atlicis dzīvot. Domāju, ka mirušie sapņos nerādās tā pat vien, tāpēc lūdz dievu, lai sargā un brīdini tuvinieku, lai uzmanās.
06.07.2017 15:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)