Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Breketes

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Jau teju divus mēnešus draudzējos ar breketēm, prieks, ka ļoti ātri viss iztaisnojies, lai gan zobi man tik ļoti šķībi nemaz nebija.
Visus šos divus mēnešus regulāri vairākas reizes dienā kārtīgi un cītīgi tīru zobus, skaloju tos ar tam paredzētiem līdzekļiem, bet šajā laikā ne reizi neesmu tīrījusi starpas, izmantojot zobu diegu. Nopirku arī to zobu diegu, kas ir tādā kā kātiņā, ar to tāpat nemāku tikt klāt, birstītes man cauri starpām neiet.
Par cik man zobi ļoti ātri bojājas, baidos, ka neuzrodās kāds caurums, tāpēc gribu aiziet pie higiēnista (pēdējo reizi biju pirms trīs mēnešiem).
Tām, kam bijušas breketes, kā tur īsti ir, vispirms breketes jānoņem, tad var iet pie higiēnista un pēc tam liek atpakaļ, vai var pie higiēnista iet ar visām breketēm? Aizmirsu dakterei pajautāt.
Vai es drīkstu tīrīt zobus ar elektrisko zobu birsti un vēl, kā ar balinošajām pastām? Nebūs tā, ka, ja tagad, lietojot balinošo zobu pastu, zobi paliek baltāki un noņemot nost breketes, paliks tumšāki plankumiņi? Varbūt man tikai tā tāda paranoja. :-D
28.06.2017 22:44 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tiešām, tiešām neviena nezina, kā īsti ir ar to higiēnistu? Protams, nav jau degoši, bet tomēr gribu saskaņot vizītes jau tagad, jo vasarā visiem atvaļinājumi un pieraksti arī jāgaida ilgu laiku.
* * *
Radās vēl viens jautājums. Drīz breketes likšu arī apakšējai zobu rindai, bet jārauj ārā kāds zobs. Par cik mutē nav daudz vietas, abi apakšējie gudrības zobi ir izlīduši, bet nav pilnībā izauguši. Lika man tos raut ārā, aizgāju pie zobārsta un viņš saka, ka labus zobus, turklāt pusizaugušus ārā raut nevajag, raus to, kas blakus, bet tad man esot jāgaida, kamēr tie izaugs pavisam un tas var aizņemt laiku. Izstāstīju ortodontam un viņš teica, ka esot vienalga, kuru rauj. Ir kādi ieteikumi?
30.06.2017 12:31 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tām, kam bijušas breketes, kā tur īsti ir, vispirms breketes jānoņem, tad var iet pie higiēnista un pēc tam liek atpakaļ, vai var pie higiēnista iet ar visām breketēm?

Nekas nav jāņem nost. Higiēnists zinās, kā tikt visam klāt.
kā ar balinošajām pastām?

Man daktere teica, ka nedrīkst lietot.
Radās vēl viens jautājums. Drīz breketes likšu arī apakšējai zobu rindai, bet jārauj ārā kāds zobs. Par cik mutē nav daudz vietas, abi apakšējie gudrības zobi ir izlīduši, bet nav pilnībā izauguši. Lika man tos raut ārā, aizgāju pie zobārsta un viņš saka, ka labus zobus, turklāt pusizaugušus ārā raut nevajag, raus to, kas blakus, bet tad man esot jāgaida, kamēr tie izaugs pavisam un tas var aizņemt laiku. Izstāstīju ortodontam un viņš teica, ka esot vienalga, kuru rauj. Ir kādi ieteikumi?

Es jau rautu gudrības ārā, nevis tos, kas blakus. (t)
30.06.2017 12:40 |
 
Reitings 378
Reģ: 24.05.2010
Pie higiēnista jāiet ar visām breketēm.
Man tas šķiet neprofesionāli, ka ortodonts uzskata,ka vienalga kuru zobu raut.. (t)
30.06.2017 12:42 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Paldies! Tagad viss skaidrs. Man neviens īsti neko nav paskaidrojis kas un kā. Tajā brīdī vienmēr aizmirstu visus interesējošos jautājumus pajautāt.
Visu šo laiku lietoju balinošās pastas! :-D
30.06.2017 12:50 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Pat tad, kad ortodonte nebija pateikusi par balinošajām zobupastām, man bija skaidrs, ka tās lietot nebūtu laba doma. Pie tam, ja regulāri to darīsi, tad tiešām tiksi pie pleķainiem zobiem. (t)
30.06.2017 13:20 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Radās vēl viens jautājums. Drīz breketes likšu arī apakšējai zobu rindai, bet jārauj ārā kāds zobs. Par cik mutē nav daudz vietas, abi apakšējie gudrības zobi ir izlīduši, bet nav pilnībā izauguši. Lika man tos raut ārā, aizgāju pie zobārsta un viņš saka, ka labus zobus, turklāt pusizaugušus ārā raut nevajag, raus to, kas blakus, bet tad man esot jāgaida, kamēr tie izaugs pavisam un tas var aizņemt laiku. Izstāstīju ortodontam un viņš teica, ka esot vienalga, kuru rauj. Ir kādi ieteikumi?

No šāda ortodonta es bēgtu, pavisam godīgi. Viņai pirms tu biji aizgājusi pie zobārsta jau bija jāredz, ko jārauj. Bildi pie ortodonta taisīja? Ne kaut ko izrauj, lai ir vieta, bet tas ir ļoti svarīgi. Brekešu likšanai, ja vajag raut, ortidonts skatās, kā sabīdīsies pārējie, lai, tā teikt, sejas izskats nemainās un kuri zobi, kur būs. Un ja žoklī nepietiek vietas, rauj labus, veselus zobus arī. Ja gudrības zobi vēl nav izauguši, tad divi varianti: raut/operēt viņus uzreiz ārā vai gaidīt, kad izaug pēc cik gadiem un tad ņemt visticamāk vien tos pašus laukā. Ja izraus to, kas blakus, uzliks breketes, neko nevarēs pārāk normāli saregulēt, jo zobi mainās un nav izauguši savā vietā un noņemot pastāv iespēja, ka viss vējā, ja gudrības zobs turpinās augt un jaukt rindu.
30.06.2017 13:33 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Un vispār, tu saki, ka gribi likt arī otram žoklim... Kāpēc neliki reizē?
Man ortodonte teica, ka neliks tikai vienam. Tikai abiem reizē, citādi sakodiens būs nepareizs, pastāv risks, ka viena žokļa labojums aizies vējā utt.
30.06.2017 13:38 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Un vispār, tu saki, ka gribi likt arī otram žoklim... Kāpēc neliki reizē?
Man ortodonte teica, ka neliks tikai vienam. Tikai abiem reizē, citādi sakodiens būs nepareizs, pastāv risks, ka viena žokļa labojums aizies vējā utt.

Divi mēneši, kas autorei pagājuši, tas vēl normāli. Uzliek vienam, pierod vienu mēnesi parasti un tad liek otram. Tik ātri nekas nenotiek. :-)
30.06.2017 13:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Un vispār, tu saki, ka gribi likt arī otram žoklim... Kāpēc neliki reizē?
Man ortodonte teica, ka neliks tikai vienam. Tikai abiem reizē, citādi sakodiens būs nepareizs, pastāv risks, ka viena žokļa labojums aizies vējā utt.

Tas, ka breketes jāliek abiem žokļiem, nenozīmē, ka to dara reizē, parasti to dara tieši ar laika nobīdi. Man uzreiz bija skaidrs, ka jāliek ir abiem žokļiem, bet ne vienlaicīgi - vispirms uzlika augšžokli, nedaudz pataisnoja, pēc 6 mēnešiem uzlika apakšžoklim. Citādi nemaz nevarēja.
30.06.2017 13:43 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Jāizrauj gan šķiet bija pirms lika vispār augšai, bija jāsaprot, ko tad un kā īsti darīs un kā tas saies kopā ar abiem žokļiem. Bet varbūt nav tik traki.
30.06.2017 13:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es darīju tā - pierakstījos pie ortodonta un uz higiēnu, aizgāju, ortodonts man noņēma stīpu, gāju ar visām breketēm pie higiēnista, man taisīja higiēnu, tad gāju atpakaļ pie ortodonta un man uzlika stīpu un visu saregulēja.
30.06.2017 13:44 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Breketes, pie higiēnista ejot, nost nav jāņem. Var gadīties, ka kaut kas nokrīt, bet pielīmēs atpakaļ.
30.06.2017 13:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Var gadīties, ka kaut kas nokrīt, bet pielīmēs atpakaļ.

To pašu nokritušo gabalu nevar pielīmēt atpakaļ - līmēs jaunu. Man bija safīra breketes, nokritušos gabaliņus nereti bija speciāli jāpasūta un jāgaida vairākas dienas.
30.06.2017 13:57 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Aizgāju uz pirmo konsultāciju. Tā kā viens augšējais gudrības zobs jau bija izrauts gadus atpakaļ, bija jāizrauj tikai otrs. Kad aizgāju otro reizi, man jau uzreiz līmēja virsū breketes - neko ne skatījās, ne mērīja, ne fotogrāfēja.
Teica, ka pēc trim, četriem mēnešiem jāliek arī apakšai, citādi, no augšējā žokļa taisnošanas nav nekādas jēgas. Tagad ir tā, ka zobi taisni, bet nevaru, piemērm, nograuzt diegu, kā to darīju iepriekš. :-D Sakodiena dēļ jātaisno apakša.
Prasīju, ko darīt ar apakšu, viņa teica, lai vienkārši izrauju abus gudrības zobus. Zobārste teica, ja gribu, tad jau izraut viņa var, bet, lai vēlreiz pārjautājot. Tagad, kad pirmo reizi mainīju stieplīti, izstāstīju, ka zobārsts teica, ka raut ārā neizaugušu zobu viņa negrib, jo ar to, kas blakus, man ir mūžīgas problēmas ar sāpēšanu - labāk likvidēt to. Atbildēja, ka var jau raut vienalga ko. Beigās izraušu kaut ko nepareizi un atkal nekāda labuma. Toreiz ortodonte vispār brīnījās, kāpēc gribu taisnot apakšu. Laikam garastāvokļa cilvēks.
Nākamo nedēļu vizīte - tad viss jāpārprasa vēlreiz, bet attiekse tāda - nekāda. Vienīgais māsiņa tāda sakarīga un paralēli stāsta, ko dara un tādā garā.
30.06.2017 13:59 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
To pašu nokritušo gabalu nevar pielīmēt atpakaļ - līmēs jaunu.

Taisnība, bet nu vienalga, nekas traģisks. Es vienreiz ar kaut ko mājās uzkodu un domāju, kā nu būs, bet pff, uzlika un pat jāmaksā nebija par to. :D
30.06.2017 14:00 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
DevaVey, es teikšu tā - neprofesionāli manām ausīm izklausās, bet gan jau būs labi. :D Bija taču skaidrs, ka jāliek abiem žokļiem, ar raušanu bija jātiek galā uzreiz, lai stāvoklis mutē skaidrs un var rīkoties, ne skraidīt pie viena, tas kaut ko paķimirē, tad pie otra, tas vispār nezina, ko darīt tālāk. Ja tieši sakodienā vaina, tad breketes nebūs risinājums.
30.06.2017 14:06 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ā, nu ok. Tagad skaidrs,ka var arī nelikt reizē. (s) :D
Bet es priecājos, ka dabūju reizē. Vismaz vienā piegājienā jāčakarējas. :D
30.06.2017 14:14 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Matilde, kā man saka, tā es daru. Es nezinu, kā ir pareizi un kā nē. :-D Nav neviens pazīstamais ar pieredzi, kam paprasīt.
30.06.2017 14:33 |
 
Reitings 13
Reģ: 05.03.2015
Zobu diegošana:
https://www.youtube.com/watch?v=n_JSmlrmhfU
čakarīgi, bet tā var izdiegot, kad ir breketes.
30.06.2017 14:53 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
O, paldies, Nelson! Nebiju iedomājusies paskatīties. Priekšējos tad vēl varbūt kaut kā var, bet arī ne pildībā. Ar aizmugurējiem tā lielākā skāde.
30.06.2017 15:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!