Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā ir dzīvot Jēkabpilī?

 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Piemēram, ja pastāv variants tur atrast dzīvesvietu un darba vietu (kaut kādi dzīves pamati tā kā ir). Nesaku, ka uz turieni pārceļos, bet tomēr - man tur ir vairāk radu, tuvāk ģimenei būtu un tā. Un tomēr.. Mani attur tas, ka tā priekš manis ir pilnīgi sveša vieta. Ja pazūd radu dotais darbs, nezinu vairs kur un ko dabūtu atbilstošu. Kā arī - man ir sajūta, ka es tur justos ļoti vientuļi, jo liekas, ka cilvēki, kuri tur iepazīstas, noteikti to dara klubos vai kaut kā "satusē", bet es par sevi teiktu, ka neesmu tāda tipa cilvēks, tāpēc liekas, ka privātā dzīve būtu nulles līmenī.
Lai gan, es jūtos ne mazāk vientuļi tur, kur jau tagad esmu. Daudzi man no malas saka, ja arī pārceltos, vai es šeit ko īpašu zaudētu? Tāpat īrēts dzīvoklis, parasts darbs, tuvu bijušajam dzīvoju (vakar pat redzēju viņa mašīnu, kā viņš brauca uz mājām. Pašas zināt, kāda Rīgā satiksme, kur nu vēl atšķirt, kāda kuram mašīna.. Kārtējais atgādinājums par to, ka bijām kopā).
.....
Tātad, kā jums liekas - vai Jēkabpilī ir interesanti dzīvot? Man liekas, ka tur ir vientuļi. Nezinu, kāpēc tā.
22.06.2017 21:05 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Vientuļi ir tad, ja sevi izolē no ārpasaules. Ej kaut kādos kursos, randiņos, tā arī sapazīsies ar jauniem cilvēkiem, ja ir nepieciešamība.
22.06.2017 21:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nodzīvoju tur no dzimšanas līdz 19 gadu vecumam. Par spīti tam, ka bija draugi un izmantoju katru izdevību patusēties (saprāta robežās), man tur nepatika. Nepatika ļoti. Jau no sākumskolas klasēm sapņoju, ka pārcelšos uz Rīgu. Tās pilsētas dzīves ritms man ir daudz, daudz par lēnu. Nepatīk arī piedāvātās iespējas, piemēram, ja Cēsīs vai Liepājā var atrast foršus restorānus vai omulīgas kafejnīcas, Jēkabpilī pārsvarā visās sabiedriskajās vietās personīgi es jūtos kā nelūgts viesis un lieka persona.
22.06.2017 22:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ej kaut kādos kursos

Varbūt tagad ir kaut kas mainījies, bet pirms 10 gadiem tur pat normālas kursu izvēles nebija. Gribēju mācīties spāņu valodu, vienīgais, ko piedāvāja pilsētā no "eksotiskajām" valodām bija franču (to arī gāju mācīties). Gribēju iet manikīra kursos, tie bija pieejami tikai bezdarbniekiem, bet es mācījos vidusskolā. Tos tur nevarēja iziet pat par maksu, ja gribi - brauc uz Rīgu vai Daugavpili. Jā, autoskolā gan tur varēja iet, ko arī izmantoju.
22.06.2017 22:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man Jēkabpils vienmēr šķitusi tāda diezgan nolaista, ielās daudz prastu, jo prastu cilvēku, kultūras dzīve absolūti nepiemērota jauniešiem. Ja radi dzīvo uz Līvānu pusi, izvēlētos turieni, bet tad jādomā par darba iespējām
22.06.2017 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es arī no tās puses esmu. Kā jau mazpilsēta, darba iespējas mazas, algas mazas, izaugmes iespējas mazas. Kulturas dzīve nekāda, tas pats kas ir vairāk tendēts pensionāriem.
Bet nu katram savs. Mana klasesbiedrene aizmuka no Rīgas, viņai laukos patīkot.
22.06.2017 23:07 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Šobrīd esmu Rīgā, liekas, ka pareizāk būtu palikt te, kaut gan ģimene un vēl daži citi saka, ka labāk būtu braukt uz Jēkabpili. Citi saka, ka ir ko Jēkabpilī darīt, Kultūras namā pasākumi notiek un tā, bet atkal liekas, ka tie Citi ir tie paši, kuriem tur droši vien no bērnības ir draugi, no skolas laika paziņas un kas jau apraduši ar to vidi.
Es laikam vienkārši nevaru pārdzīvot šķiršanos ar bijušo draugu. Mēs dzīvojam 20 minūšu brauciena attālumā un jā, es neviļus skatos uz to pusi, kur viņš brauc, cerot katrā mašīnā ieraudzīt viņa seju. Netieku tam pāri.
22.06.2017 23:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja radi dzīvo uz Līvānu pusi, izvēlētos turieni, bet tad jādomā par darba iespējām

Jēkabpilī ar darba iespējam ir tikpat bēdīgi. Vīriešiem vismaz atliek fiziski smags darbs Ošukalnā, Latgranā, var veidot karjeru cietumā, policijā. Bet sievietei?? Vai nu skolotāja, vai medmāsa (ja ir izglītība), šaubos, ka sieviete braukās ar palešu ratiņiem pa Latgrana teritoriju.
22.06.2017 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Ar ko tu Rīgā nodarbojies?
Kāds vispār vecákiem sakars ar šo lēmumu?
22.06.2017 23:23 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Man ir Rīgā pārdevējas darbs, īrēts dzīvoklis.
Vecākiem nekāds sakars, vienkārši mamma un vecmamma iesaka, ka tikpat labi es varētu dzīvot tādā Jēkabpilī, jo tur ir vairāk radu, kas kad vajadzētu, kaut ko palīdzētu. Tikai tas. Citādi man Jēkabpils ir tas pats, kas Liepājniekam (pieņemsim) Rūjiena - neko neizsaka, ja nav konkrētas saistības ar to vietu.
22.06.2017 23:26 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tas darbs ir tik labi atmaksāts ,lai būtu vērts pārcelties? Padomā ,ko darīsi, ja vairs nebūs radu dotais darbs, jo J-pilī patiešām nav lielas darba iespējas.
Netālu labāk vnk pārcelties tālāk no sava bijušā puiša? Uz citu Rīgas rajonu?
22.06.2017 23:28 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Pēc vidusskolas aizbraucu uz Rīgu un ļoti ceru nekad vairs neatgriezties Jēkabpilī. Manuprāt, jauniem cilvēkiem tur nav ko darīt. Visus 19 gadus sapņoju pārvākties uz galvaspilsētu un tagad beidzot esmu laimīga, pat dzīvojot kojās, un darīšu visu, lai Rīgā arī paliktu.
Kur Jēkabpilī var aiziet? Uz Drogām vai uz Sēliju, vai lielo Maximu. Parks pilns ar dzērājiem, Krustpils puse vispār kā lauki, par kultūras pasākumiem labāk paklusēšu. Dažreiz paskatos bildes no Jēkabpils klubiem un pateicos vecākiem, kuri nekad nav ļāvuši uz tiem iet. Nekad nebiju neko dzirdējusi par kursiem Jēkabpilī, kuri būtu pieejami visiem interesentiem. Buts piedāvā kaut kādus kursus bezdarbniekiem, tas arī viss. Darbu atrast arī nav viegli. Labākais, ko manai ex klasesbiedrenei izdevās atrast, ir darbs kaut kādā call-centrā, kurš nesen atvērās. Vēl var strādāt par kasieri Maximā vai Rimi.
Vienīgais, kas Jēkabpilī ir labs, ir humpalas! 8-)
22.06.2017 23:30 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Varbūt vari pārvākties uz citu rajonu Rīgā?
Es uz Jēkabpili nemūžam nepārvāktos. Pati dzīvoju citā lielā LV pilsētā, un pat te man jau ir smacīgi, lai gan salīdzinot ar Jēkabpili mēs megapolise esam. Ko radi? Ko viņi Tev īsti palīdzēs? Darbā iekārtos?
22.06.2017 23:32 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Tas darbs būtu ar garantētu 300 eiro algu, ja liels pieprasījums precei, tad 500 eiro. Bet atkal - tas darbs noteikti nebūs mūžīgs un man daudzi tikai saka, ka Jēkabpilī jau nu var atrast darbu, kas tur ko neatrast.. Bet to saka tie, kas tur strādājuši nav. Labi, mans viens paziņa atrada darbu Jēkabpilī, bet viņam noveicās, dabūs fiziski vieglāku darbu nekā celtniecībā, bet atkal - dabūs tikai tāpēc, ka kāds iepriekšējais darbinieks darbā apzagās un tagad vajag jaunu vietā. Man tāda sajūta, ka tie, kas dzīvo Jēkabpilī un labi iekārtojušies kaut kur, tik ātri tās iesildītās vietiņas nepamet.
22.06.2017 23:33 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Man tāda sajūta, ka tie, kas dzīvo Jēkabpilī un labi iekārtojušies kaut kur, tik ātri tās iesildītās vietiņas nepamet.

Bet protams! Tādās mazās pilsētās palikt bez darba ir traģiski.
22.06.2017 23:37 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jāizrēķina ,kas ir materiāli izdevīgāk. No vienas puses J-pilī ir daudz lētāka dzīvokļu īre un pat par samērā mazu naudu var nopirkt dzīvokli, jo visi mūk prom, bet no otras puses -mazas darba iespējas, izklaides un alga gan jau arī tuvu minimālajai, bet ja arī Rīgā Tev nav liela alga, jāīrē dzīvoklis un viss var teikt aiziet par dzīvokli, ēšanu,tad izrēķini ,kur iznāk ,ka paliek nauda pāri.
22.06.2017 23:37 |
 
Reitings 109
Reģ: 09.05.2017
Man sanāk, ka abās vietās sanāk daudzmaz līdzīgi ar naudu (kas paliek pāri). Bet vismaz liekas, ja nu Rīgā kaut ko var pazaudēt, tad vismaz ir kādas iespējas vietā ko atrast ātri. Jēkabpilī tā nebūtu.
22.06.2017 23:39 |
 
Reitings 163
Reģ: 14.05.2013
300 eiro (t) :-O tad jau jaadzivo pie radiem, lai varetu vispar kautko atljauties :-O
22.06.2017 23:40 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu mana klasesbiedene atrada darbu Statoil. Nav jau bezcerīgi. Bet tiešām tik maz no dzīves gribi?
22.06.2017 23:43 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es negribegu tur dzivot tiesi del bezdarba un garlaicibas. Esmu pilsetniece. Man patik kad apkart ir daudz cilveku, ara kafuzi , daudz lielu eeku,kustiiba.
22.06.2017 23:46 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Caramel, Tu visu mūžu taisies par pārdevēju strādāt? Tev nav izglītības un prasmes, kas ļautu dabūt labāku darbu? Ja nav, tad ar izglītību jāsāk un dzīvošanas izmaksas vnk jāsamazina. Pārvākties uz Jēkabpili pa lielam nozīmē norakstīt sevi...
22.06.2017 23:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits