Bērniņa vārds

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Itkā vēl ir daudz laika.,lai izdomātu vārdu bērniņam,bet laiks skrien tik ātri,ka nepaspēs attapties,ka vārds jau būs jāliek:-D,tad nu kā izvēlējāties vārdu? Meitenei ir vārdi izdomāti, Katrīna,Sofija,bet puikam ideju nav. Galvenais ,ko vēlamies,lai nebūtu latviešu vārdi(Jānis, Pēteris, Līga. ) Gribam neitrālus vārdus, kas nebūs pārāk krieviski un pārāk latviski.:-D
31.05.2017 16:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
cerams pati vari sev so vismaz atlauties nopirkt, es tev neko nepirksu .

Tad būs vien tev jāpūlas un jāiebrauc teiktajā par lietu, ne jāturpina rakstīt kļūdaini vienu un to pašu, par ko nav runa. :D
01.06.2017 12:01 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man liekas, ka lielāka varbūtība, ka Rīdziniece pati izkropļos savu vārdu rakstiski nekā citi mutiski.
01.06.2017 12:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tu ta esi ipasi advanceta uz neprasmi izlobit realo situaciju:-D:-D:-D:-D:-D
01.06.2017 12:02 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Man liekas, ka lielāka varbūtība, ka Rīdziniece pati izkropļos savu vārdu rakstiski nekā citi mutiski.

Labais. :D
01.06.2017 12:03 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
No puišu vārdiem patīk Jānis, Mārtiņš, Kārlis.
No meiteņu vārdiem Agate, Mētra, Rasa, Grieta
01.06.2017 12:04 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Ray
Rasu skolā izkropļoja par rasistu.
Šito es tagad atcerējos. Kaut gan vārds normāls, nekāda vaina.
01.06.2017 12:13 |
 
10 gadi
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
kas gribēs, izkropļos jebkuru vārdu.
01.06.2017 12:14 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
kas gribēs, izkropļos jebkuru vārdu.

Tieši tā. Man ir vārds, kas bērnus burtiski izaicina uz izkropļošanu, bet nekad nenācās to piedzīvot. Jo uz izsmiešanu izaicina personība, nevis vārds!
Un vienmēr būs kāds, kas pārpratīs vārda rakstību vai izrunu, bet dažkārt vecāki ar vārda izvēli paši uzprasās:
Raens
Raeins
Raiens
Tev pasaka to vārdu, un kā tu viņu rakstīsi? Kāpēc lieki jāapgrūtina bērns?:-/
Man liekās stulbi, ja liek izteikti amerikāniskus vārdus ar attaisnojumu ''ja nu mazais dzīvos ārzemēs, viņam būs vieglāk''. Ņifiga nebūs vieglāk. Spellings būs pavisam cits. Ej nu iestāsti, ka Džastins ir tas pats, kas Justin. Ir pietiekami daudz starptautisku vārdu, ja ir tāda vēlme.
01.06.2017 12:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Justīns Justs skaisti vardi puisiem.
01.06.2017 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Mēs arī domājam vārdu bērniņam. Negribu neko populāru, jo zinu, ka ar reti sastopamu vārdu ir ļoti forši dzīvot. Iesaku savus izdomātos vārdu variantus ar nevienu neapspriest, jo apkārtējie ar saviem gudrajiem spriedumiem tikai sabojā visu prieku. (t)
01.06.2017 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ar to populārs/nepopulārs, manuprāt, var iebraukt auzās. Man tas nekad nebūtu kritērijs. Man arī it kā ir populārs latviešu vārds, manā lauku skoliņā arī bija pāris (>5) vārda māsas. Tolaik domāju, ak šausmas, cik izplatīts vārds, vai ta' nu nevarēja kaut ko citu ielikt. Bet tagad pieaugušā vecumā man tik daudz viņu apkārt nemaz nav. Piemēram, ne kursā, ne darba vietā - nevienas. Jo vairāk cilvēkus dzīvē satiec, jo tomēr proporcionāli "retāks" paliek jebkurš vārds. Turklāt pamatojums - "gribu, lai nevienam tāds nav" - neiztur kritiku. Jo nu, ok, tagad tev liekas, ka gribas būt šausmīgi stilīgai un hipsterīgai, egoisms dzen uz priekšu. Bet pieaugot (un bērnam pieaugot), var nākties saprast, ka no sava bērna esi uztaisījusi cirka klaunu, un viņam nabagam jāiet kaudze ar dokumentiem pildīt, lai tiktu vaļā no tā Horāciusa vai Bridžinotellas.
01.06.2017 13:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ribas būt šausmīgi stilīgai un hipsterīgai, egoisms dzen uz priekšu. Bet pieaugot (un bērnam pieaugot), var nākties saprast, ka no sava bērna esi uztaisījusi cirka klaunu, un viņam nabagam jāiet kaudze ar dokumentiem pildīt, lai tiktu vaļā no tā Horāciusa vai Bridžinotellas.
01.06.2017 13:19 | nosūdzēt | s
o jaa so man PSRS laikos dzimtsarastu nodalas tante meginaja ieskaidrot. Un ka dzive rada 28 gadu garuma taisniba bija man!
01.06.2017 13:30 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tieši tā. Man ir vārds, kas bērnus burtiski izaicina uz izkropļošanu, bet nekad nenācās to piedzīvot. Jo uz izsmiešanu izaicina personība, nevis vārds!
Un vienmēr būs kāds, kas pārpratīs vārda rakstību vai izrunu, bet dažkārt vecāki ar vārda izvēli paši uzprasās:
Raens
Raeins
Raiens
Tev pasaka to vārdu, un kā tu viņu rakstīsi? Kāpēc lieki jāapgrūtina bērns?
Man liekās stulbi, ja liek izteikti amerikāniskus vārdus ar attaisnojumu ''ja nu mazais dzīvos ārzemēs, viņam būs vieglāk''. Ņifiga nebūs vieglāk. Spellings būs pavisam cits. Ej nu iestāsti, ka Džastins ir tas pats, kas Justin. Ir pietiekami daudz starptautisku vārdu, ja ir tāda vēlme.

Bet labi taču skan ''ārzemēs mans bērns būs foršais''.
Ar to populārs/nepopulārs, manuprāt, var iebraukt auzās. Man tas nekad nebūtu kritērijs. Man arī it kā ir populārs latviešu vārds, manā lauku skoliņā arī bija pāris (>5) vārda māsas. Tolaik domāju, ak šausmas, cik izplatīts vārds, vai ta' nu nevarēja kaut ko citu ielikt. Bet tagad pieaugušā vecumā man tik daudz viņu apkārt nemaz nav. Piemēram, ne kursā, ne darba vietā - nevienas. Jo vairāk cilvēkus dzīvē satiec, jo tomēr proporcionāli "retāks" paliek jebkurš vārds. Turklāt pamatojums - "gribu, lai nevienam tāds nav" - neiztur kritiku. Jo nu, ok, tagad tev liekas, ka gribas būt šausmīgi stilīgai un hipsterīgai, egoisms dzen uz priekšu. Bet pieaugot (un bērnam pieaugot), var nākties saprast, ka no sava bērna esi uztaisījusi cirka klaunu, un viņam nabagam jāiet kaudze ar dokumentiem pildīt, lai tiktu vaļā no tā Horāciusa vai Bridžinotellas.

Ļoti labi paskaidroja domu, piekrītu.
01.06.2017 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 1397
Reģ: 18.03.2012
Es esmu bezpersoniskā vārda īpašniece.Kā tik mani nesauc:Anita, Anda,Antra, Inta...kādreiz, kad iepazinos, teicu: Santa, tikai bez S
01.06.2017 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Ar to populārs/nepopulārs, manuprāt, var iebraukt auzās.
, arī taisnība. Tik daudzi lika vārdus Sofija, Keita, Patrīcija, Raiens, Daniels, Roberts, Ralfs, ar domu, ka nu maz tādu bērnu, bet pēdējo trīs gadu laikā tik tādi vārdi vien apkārt. Viens sāk, citi turpina. :-D Zinu vismaz četras meitenes Paula Patrīcija vai Patrīcija Paula variantā.
Bet nē, es neplānoju likt neko ūbersarežģītu, jo bērniņam uzvārds jau būs pietiekoši grūti rakstāms un izrunājams. Latviešu vārds tādam neietu klāt un likt kaut ko slāvisku šķistu nepareizi. Zinu gan vīriešus, gan sievietes, kuriem ļoti krievisks vārds un uzvārds, bet viņi krieviski pat ikdienišķu sarunu nespēj izveidot. Tas pats ar krieviem, kam latvisks vārds un uzvārds. :-D
01.06.2017 13:55 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Man dikti patīk vārds Elza. Skaists, skanīgs, sievišķīgs. Bet esmu pārdomājusi, jo tagad Elzas pa pilno. Nu negribu es bērnam to pašu vārdiņu, ko ielikusi draudzene, trīs klasesbiedrenes, pāris radinieces, kaimiņi, radu radi un draugu draugi. Ir taču man arī citi varianti. :-D
01.06.2017 14:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Zinu gan vīriešus, gan sievietes, kuriem ļoti krievisks vārds un uzvārds, bet viņi krieviski pat ikdienišķu sarunu nespēj izveidot. Tas pats ar krieviem, kam latvisks vārds un uzvārds.

O jā, šitas citreiz samulsina. :D
01.06.2017 14:02 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Man gan šķiet, ka Katrīna un Sofija ir ļoti seni un slāviski vārdi. Apkārt krievvalodīgiem paziņām meitenes ir tikai Katrīnas un Sofijas, savukārt puikas nez kāpēc ir Markusi, Domeniki un Alekši :-)
Ieteiktu pameklēt interneta lapās populārus vārdus, daudzi ir ļoti neitrāli, skanīgi.
-
Savam bērnam vārdu izvēlējos kad jau piedzima, DzN, blakus boksā māmiņai skanēja radio, dzirdēju šo vārdu un uzreiz bija sajūta, ka tas būs īstais. Tajā brīdī bija salīdzinoši rets, toties tagad ir tik mulsinoši, ka nelielā Pierīgas skolā katrs 10 bērns ar tādu vārdu. :-/
01.06.2017 14:36 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Kā ir ar to vārdu likšanu,vai var likt vārdu,kas ir pirms dzimšanas dienas. Piemēram,vārds Jolanta ir augustā,bet dzimšanas diena Novembrī. Vai tam nav nozīmes? Vai jādod tā.lai pirmā ir dzimšanas diena un Pēc tam vārda diena. Ja novembrī ir dzimšanas diena ,tad decembrī vai martā,aprīlī jābūt vārda dienai.

Bail padomāt, kāds varētu būt mans vārds, ja vecāki ievērotu :D Dzimšanas diena 28.12, un vienīgais, kas kaut nedaudz iet pie sirds - Inga. Bet arī tikai tāpēc, ja būtu jāizvēlas :)
***
Man ļoti patīk vārds Aglaja :-)
01.06.2017 14:36 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Man ir ļoti izplatīts, starptautisks vārds. Populārs gan latviešiem, gan krieviem, bet man nekad nav traucējusi kāda vārda māsa, jo tas ir MANS vārds. Es to pati kā cilvēks esmu padarījusi īpašu :-) Ne jau vārds Žizelabella kādu padara īpašu tikai tāpēc, ka tas būtu vienīgais vārds Latvijā. Varbūt liks kādam pabrīnīties, pārprasīt otrreiz. Nu un? Galu galā, kas tur tik īpašs? Cilvēks tik un tā var būt pilnīgs meh. Es gribētu, lai mani bērni ar savu personību citiem radītu asociācijas ar savu vārdiņu.
01.06.2017 14:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits