Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gāzes apkure

 
Reitings 52
Reģ: 02.09.2010
Sveikas, dāmas!
Varbūt kādai no jums mājvietā ir ierīkota gāzes apkure? Kādas ir atsauksmes? Vai ierīkošana atsver izmaksas un vai esat apmierinātas?
Šobrīd plānojam ieviest gāzes apkuri arī savā dzīvesvietā, bet atsauksmes tik dažādas, ka nevaram izlemt par izdevīgumu.
Ja ir kāds viedoklis, labprāt dzirdēšu!
Lai saulaina diena! :)
22.03.2017 11:59 |
 
Reitings 100
Reģ: 29.01.2009
Man lv mājā ir gāzes apkure. Dārgi,jo liela māja,bet komforts atsver visu.
22.03.2017 12:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kādi ir pārējie varianti, ko izskati?
.
Man ir gāzes, ir OK, bet man nav īsti ar ko salīdzināt.
22.03.2017 12:47 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
šobrīd jā, ir izdevīgi un ierīkošanas cenas atmaksājas ilgtermiņā uz apkures cenām. bet, vai gāzei cenas neaugs, nav garantijas.. vismaz, skatoties dzīvokļus, tā man vairāki mākleri ir teikuši.
22.03.2017 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Varu minēt piemēru.
Man mājai ir malkas apkurei tiek tērēti ap 500e gadā, vīra vecākiem mēneša maksa par gāzes apkuri ir ap 100e, tātad 1200e gadā.
Gāzi nevilktu, bet domāju par granulu katlu, arī ļoti labs variants, viss notiek automātiski, protams, cenas augstākas kā ar malku kurinot, bet komforts cits un lētāk kā ar gāzi, jo gāzes cenas nākotnē grūti prognozēt.
Ziemā nākot no darba mājās tomēr ir liels pluss ienākt siltumā, nevis vēsā mājā un skriet uzreiz uz apkures katlu un likt malku un gaidīt kamēr iesils.
22.03.2017 13:08 |
 
Reitings 16
Reģ: 07.05.2017
vai kādai ir pieredze ar gāzes apkures ierīkošanu dzīvoklī?
izmaksas, laiks, plusi/mīnusi.
p.s. dzīvoklī, kurā ir gāzes pievads, bet nav saskaņojuma.
11.04.2018 22:38 |
 
Reitings 41
Reģ: 24.10.2014
Katla jaudu izvēlās no rupja aprēķina 1kW uz 10m2. Pēc fakta mazāk par 20 kW katlu grūti dabūt. Tā nav baigā problēma, jo jaudu var regulēt, bet tad tas nestrādās optimālā režīmā un patērēs vairāk gāzes. Lai izrēķinātu gāzes patēriņu gadā (rupji)
(kW/8,6)*200*24*0,52*0,8 (neiešu sīkumos no kurienes rodas šie skaitļi). Dabūsi cik nm3 gāzes aiziet gadā. Pareizi ar gāzes cenu un dabūsi izmaksas.
Projekta izmaksas ļoti atkarīgas no tā, kurā Latvijas galā dzīvo. Rīgā, piemēram, būvvalde prasa nodevu 78 eur par projekta izskatīšanu, reģistrēšanu un skaņošanu. Loģiski, ka tas ir iekļauts projekta cenā, tāpēc par 100 eur projektu neviens netaisīs.
Man mazā mājā (ap 70 m) uz briketēm sanāk 200-230 eur gadā (atkarībā no ziemas). Bet ir ierīkota speciālā kamīnkrāsns, kas nodrošina "centrālo apkuri". Visā mājā ir radiatori un krāsns silda ūdeni. Tāpēc piesildīt telpu ir daudz ātrāk, nekā ar parasto krāsni, kā arī siltums saglabājas ilgāk un vienmērīgi sadalās pa radiatoriem, nevis "pie pečkas karsti, bet stūros var nosalt".
Granulu katlam nepieciešama atsevišķa katla telpa, turklāt paliela. Toties ir ērti katli ar "pusautomātisko" granulu padošanas sistēmu. Var uzpildīt granulas reizi nedēļā.
dzīvoklī, kurā ir gāzes pievads, bet nav saskaņojuma
Ja tā ir patvaļīga būvniecība, tad ir sods + projekta izmaksas + izbūves izmaksas + katla + apsaistes un dūmvada izmaksas. Ļoti grūti kaut ko kaut aptuveni pateikt nezinot, kas stāv aiz tā "nav saskaņojuma", cik tālu ir tas pievads, cik liels dzīvoklis un cik daudz m jāvelk pa dzīvokli, kāpņu telpu un tt. Turklāt, ja jāiet pa kāpņu telpu, nepieciešams visu mājas iedzīvotāju saskaņojums.
Atkarībā no tā, kur atrodies, var būt nepieciešama siltumtīklu turētāju atļauja (lielākās pilsētās) tam, ka nepievienosies centralizētai siltumapgādei.
12.04.2018 00:08 |
 
Reitings 16
Reģ: 07.05.2017
Paldies par atbildi!
Par to saskaņojumu vairāk domāju, ka jāsaskaņo būtu tikai sistēmas izveide dzīvoklī, ne gāzes padeves ievilkšana mājās. Ja jau dara, tad legāli, lai nav pēcāk problēmu.
Sazinājos ar LG - viņi kā provizoriskās izmaksas minēja 3000 Eur. Citos dzīvokļos jau ir gāzes apkure, tā kā par attiecīgo samaksu šķiet, ka nevajadzētu būt problēmām ar ierīkošanu.
12.04.2018 21:11 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Es gāzi nevilktu principiāli, jo gāze ir neatujaunojams resurss un šāda tipa enerģijas cenai nākotnē ir tikai divi iespējamie scenāriji, kur abos izmaksas tikai pieaug. Pie mājas pievads ir, vienā dzīvoklī arī .. bet nē, paldies, nē. Īstermiņā domāšana.
Granulu katli saistošāki :)
12.04.2018 21:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits