Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Saslimis zīdainis

 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Sveikas, esmu izmisumā, manai mazulītei (5 mēneši) nu jau nedēļu ir vēdera vīruss. Bijām slimnīcā, trīs reizes mums laida sistēmu, papildus dodam Smektu un Hydrosek, Enterol un Linex baby. Dzer daudz ūdeni, vēl gan nevar apēst savu standarta porciju, bet 2/3 no dienas normas apēd. Kāpēc es satraucos? Pirmkārt, mazulītei šomēnes svars ir pieaudzis tikai par 150 gramiem, tagad pēc slimības noteikti būs vēl mazāk. Ribiņas izspiežas, vēderiņš ir ierāvies. Daktere to redzēja un skaidro, ka tas ir normāli, ka pēc slimības sāks labi ēst un ātri vien atgūsies. Tas mani galīgi nenomierina, jo jau ir pagājusi nedēļa...
Otrkārt, vēdera izejā parādās aizvien vairāk asinis (sākumā tās bija stīdziņas, tagad jau gļotu sajaukumi ar asinīm), ko daktere arī skaidroja, ka labajām baktērijām jāpalīdz, bet vai tas nav bīstami tik ilgi??
Piebildīšu, ka citādi meitiņa jūtas labi, tagad, protams, ir jūtams nogurums, vairāk guļ, mazāk spēka, bet nezinātājs nemaz nepateiktu, ka bērniņš slimo.
Es nezinu kāpēc īsti rakstu, ja pat daktere nav spējīga mani nomierināt, bet visu nedēļu dzīvoju nenormālā stresā...varbūt kādai pozitīvs pieredzes stāsts, ieteikums??
15.03.2017 10:54 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Nedēļa ir ilgi un slikti vēl tas, ka vēdera izeja nepaliek labāka. Noteikti aizej pie vēl kāda ārsta.
Gan jau būs labi, bet nav ko riskēt.
15.03.2017 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Es arii ietiektu aiziet veel pie kaada aarsta.Nezinu kaa citas,bet es jau pusi Riigas buutu apskraidiijusi,liidz manam beebitim tieshaam butu labaak.Vai arii atrastu taadu dakteri kas speetu mani nomierinaat un visu izskaidrot taa,lai es saprastu.;-)Un vispaar turies,noveelu lai atraak atlabst tavs beernins!:-)
15.03.2017 11:37 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Es jau neskaitāmas reizes esmu zvanījusi uz ģimenes ārstu informatīvo tālruni, gājusi un zvanījusi mūsu ģiemens ārstei, slimnīcā mazo aprūpēja vēl 3 ārsti. Visi mani mierini, skaidro, ka tas ir normāli, ja ir vīruss. Visu internetu esmu pārmalusi.
Pēdējā daktere ar kuru runāju slimnīcā visu izskaidroja un nomierināja mani, mierīgu sirdi aizbraucu mājās, bet kā pienāk nakts, tā viss.. man iestājas stress un panika.
15.03.2017 11:53 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu tas ir tikai normaali,ka tu uztraucies par savu beerninju.Man tapat bija liels stress,kad mazaa 5 meneshos dabuuja riktiigas iesnas,bet tas pat tuvu nav salidzinams ar to ko juuti tagad tu.;-)Viss buus labi!
15.03.2017 11:57 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Piedod, bet tu izklausies pēc vienas no tām stresainajām mātēm, kruām viss ir slikti.
Domā bērnam vajag stresainu māti? Viņam no tā tikai sliktāk, ne labāk. Māte ar bērnu ir ļoti saistīti tādā agrīnā vecumā. Jo mierīgāka, pārliecinātāka un relaksētāka būti pati, jo bērnam labāk
15.03.2017 12:00 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Protams, ka esmu stresaina, ja runa ir par manu bērnu, to man arī vīrs saka. Un noteikti tāpat par mani domāja visas māsiņas slimnīcā, bet nu nespēju es būt mierīga un relaksēta, ja mana mazulīte palikusi tik tieviņa. Tāda sajūta, ka viņai vajadzētu izmēru mazāku pamperi.
Varbūt kāda varētu ieteikt kādu labu( tiešām labu) maksas pediatru, kurš var pieņemt tuvākajā laikā?Rīgā
15.03.2017 12:08 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Es nesapratu - mazajai paliek labāk vai ne? Varbūt tiešām pārspīlē - ja jau izrakstīja no slimnīcas, tad ir labāk, ne?
Ja man būtu nemierīgs prāts, sauktu speciālsitu uz mājām. Ja nemaldos tie paši ARS speciālsiti brauc uz māju. Ja dosies uz vizīti, aplaidīsi vēl kādu citu bērnu.
15.03.2017 12:28 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Rīgā dzīvo? Smektu ar Hidrasec vienlaicīgi dzerat? Brrr... Ar pienu vēl baro? Rehidronu nedevi sākumā? Kāds tieši vēdera vīruss bija? Mana mazā 3x jau paspējusi pie vēdera vīrusa tikt un esmu trakākām lietām cauri gājusi, kaut vai pēc tādas gulēšanas slimnīcā tiekot pie vēl viena vīrusa no blakus guļošā bērniņa un meitas, kad vairs nereaģē pat tad, ja viņai dur.
15.03.2017 12:34 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Vemšanas vairs nav, vēdera izeja tāda pati, apetīte ir uzlabojusies. Varbūt tiešām arī nespēju objektīvi izvērtēt situāciju
Dzīvojam Rīgā. Nē, smektu ar hidrosek nelietoju vienlaicīgi, ievēroju vismaz 2 h pauzi, to mums slimnīcā izskaidroja. Baroju ar maisījumu un rīsu putru. Rehidronu paspēju vienu reizi iedot, pēc tam devāmies uz slimnīcu, kur lika sistēmu, tāpēc šīs zāles vairs nedevu.
Mums ir adenovīrusa enterīts.
15.03.2017 12:50 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.02.2015
"ir jūtams nogurums, vairāk guļ, mazāk spēka", ar šādiem simptomiem es nu galīgi nesēdētu mierā....
15.03.2017 13:10 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
"ir jūtams nogurums, vairāk guļ, mazāk spēka", ar šādiem simptomiem es nu galīgi nesēdētu mierā....

nu kāpēc uzreiz tā ? Tas ir tikai saprotami , ka bēbim pēc smagākas slimības fāzes ir nespēks , tas ir tāpat kā mums visiem pēc ... rota vīrusa , teiksim . Jūs jūtaties pēc tā ļoti ņipras ? Domāju nē un daudzas arī zaudē pāris kg , ir nespēks un miegainums .
Nedomāju , ka šādi simptomi pēc aktīvās fāzes ir kaut kas īpašs .
Ja jau satraukties , tad satraukties tieši par vēdera izeju , kas neuzlabojas !
15.03.2017 13:42 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Bijām pie vēl vienas dakteres. Teica, ka šis vīruss līdz 21 dienai. Ieteica par ēšanu, teica, lai ievērojam visus higiēnas pasākumus, un jā, ka krītas svars ir OK pie vēdera vīrusa. Principā praktiski visās saka vienu un to pašu, bet es, stresainā māte, nespēju pieņemt.
15.03.2017 14:01 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2017
Izklausās, ka tu visu esi izdarījusi pareizi. Ja slimnīcā bijāt, ārsti apskatījāt, sazvanāties ar ģimenes dakteri un ir sadotas zāles - Tad pēc būtības, tu neko vairāk, kā nomierināties, nevari darīt. Ko gan tu gaidi no cosmo sievietēm, ja jau visi ārsti vairrākkārtīgi ir tev apskaidrojuši un izstāstījuši?
Vēdera vīruss ir ļoti nepatīkama kaite jau pieaugušam cilvēkam. Pieaugušie notievē, apetītes nav utt. Mazam bērnam viss notiek identiski. Galvenais, lai daudz dzer šķidruma. Tas ir galvenais. tas,ka neēd pilniem vaigiem ir pilnīgi normāli. Vēl kādu laiku neēdīs.
Pašai arī der mazliet norimt. Tomēr daudz mediķi jau ir apskatījuši bērnu. Ja apskatīs vēl vairāk - bērns nesāks labāk ēst.
15.03.2017 14:04 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2017
varbūt kādai pozitīvs pieredzes stāsts, ieteikums??

Man ir pozitīvs stāsts. :-D zīdainis būdams, mans dēls izslimoja vēdervīrusu. Vēma un kakāka un kakāja ūdeni vēl ilgi, pēc tam, kad vairs nevēma. Iztievēja, neēda, daudz gulēja. Apzinīgi konsultējos/atrādīju bērnu ārstiem, devu daudz dzert. Sāku dot labvēlīgās baktērijas maziņjiem un pēc kāda laika tikām pilnīgi uz strīpas. Bērns atsāka normāli ēst, kakāt un dzīvoties.
15.03.2017 14:07 |
 
Reitings 40
Reģ: 08.02.2017
jā, ka krītas svars ir OK pie vēdera vīrusa.

Ja cilvēks (mazs vai liels) vemj, kakā viu laiku un nav apetītes - tas taču ir tikai loģiski,ka svars krītas. No kā gan viņam "celties"? No šķidruma?
Tu liecies pārāk sanervozējusies, ka neuztver ārstu teikto.
15.03.2017 14:14 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.02.2015
elzaelza, mums arī mazajam bija vēdera vīruss, nogurums, maz spēka, rezultātā tikām uz pāris dienām slimnīcā. Bet nu katram jau savādāk, es pēc savas pieredzes.
15.03.2017 14:38 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Stresainajam mammam vienmer iesaku dr. Vizmu Meiksani (tagad pienem Riga Capital Clinic).
15.03.2017 16:22 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
To, ka svars īpaši neaugs, ja bērns praktiski neēd es saprotu. Es nesaprotu kā ārsti var 3 nedēļas netikt galā ar vēdervīrusu???
Manējam drīz būs pusotrs gads, šķidrs vēders līdz šim ir bijis 2x, bet tas vienmēr pārgāja 2-3 dienu laikā bez nekādām asins stīgām pamperos un sistēmu laišanām slimnīcā.
Varbūt bērnam ir kādas nepanesamības (tā paša maisiījuma?), ja jau tik ilgi neiet uz labo pusi?!
Katrā ziņā pilnīgi saprotu tavu uztraukumu un tavā vietā meklētu labāku, zinošāku ārstu, kurš uztaisītu arī kādas analīzes!
15.03.2017 16:55 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Man laikam vajag vēl vienu kafijas krūzi. :D Sistēmu laišana man sajuka ar 3 nedēļām vēdervīrusa.
15.03.2017 16:57 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
UVA
Tu dari visu pareizi, un mazulītei viss būs kārtībā. Vēdervīrusi ir agresīvi un tik mazam bērniņam ir nopietns pārbaudījums, bet viss būs labi. Svaigas asinis pēc vīrusa kakā arī nav nekas pārdabisks - protams, ja neievelkas. Mans viengadnieks pirms dažām nedēļām izslimoja vēdervīrusu - caureja ilga divas nedēļas, svars ļoti nokritās, asinis kakā uz beigām arī bija pāris dienas, bet viss pārgāja, un puncis saregulējās. Un jums arī viss būs labi! Nu, vienīgais, vēl ir tāda lieta, ka vēdervīruss var sabojāt imunitāti, līdz ar to bēbītis var saķert visus vīrusus, ko citi atnes mājās, tāpēc pastiprināti jāuzmanās. Viss būs labi! Veselību mazulei!
15.03.2017 17:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits