Tu citādākas skropstas nebiji pelnījusi, kucīt... :o

 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Skatījāties vakar sižetu bez tabu, kā vienai meitenei veicās ar skropstu pieaudzēšanu? Man gandrīz slikti palika... Kā cilvēki var tā palaist muti un uzskatīt, ka nekas par to nebūs?
24.02.2017 10:49 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Patiesiibaa tas ir diksutabls jautaajums . :)
marisa
principiāli atsakās atzīt vispārzināmu faktu

tas nav vispaarzinaams fakts , tas ir "pienemts uzskatiit" :)
un tu saac visu mest vienaa kaudzee iekshaa . Kaads sakars PSRS un Latvijas veeturei ar Britu veesturi un pat tagadeejo Krievijas situaaciju ?
Kad pieleks beidzot , ka nepilsonis NAV tas pats , kas mistiskais aliena statuss Latvijaa ?
Par Aliena statusu ir runa nevis par vienkaarsi nepilsoniem .
27.02.2017 15:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kāds ir tavs viedoklis par šo diskutablo faktu? Kas liek tev domāt un uzskatīt, ka, iespējams, okupācija nenotika? :)
27.02.2017 16:00 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Apple_pie nesaaksim , turklaat nevajag uzreiz pienemt , ka neatziistu okupaaciju . Savu viedokli patureeshu pie sevis , vieniigais varu pateikt , ka veesture mainaas un viedokli par to arii , atkariibaa , kas pie varas un kura fronte domineejoshaakaa . :-)
27.02.2017 16:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tak beidz filozofēt :D Tad neizsaki pieņēmumus, kurus nevari pamatot. Tā jau man likās, ka tā būs. Kaut kāds pieņēmums, diskutabls jautājums, tikai par šo diskutablo jautājumu nespēj diskutēt. Tad nevajag uzsākt šādu tēmu par okupācijas esamību vai neesamību. ;-)
27.02.2017 16:04 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
tas ir , nevis pati veesture mainaas , bet tieshi skatiijums uz to mainaas atkariibaa no politiskaas situaacijas pasaulee , kursh ir "labais" un kursh "sliktais" kaadaa laika periodaa ;)
fakti ir un paliek fakti , bet KĀ nosauc konkreetu faktu , tas jau ir diskutabls jautaajums .
27.02.2017 16:06 |
 
Reitings 7
Reģ: 29.01.2009
tas nav vispaarzinaams fakts , tas ir "pienemts uzskatiit" - nu, protams, ir jau atsevišķas personu grupas, kas uzskata ka arī holokausts ir diskutējams jautājums, un ir tikai pieņemts uzskatīt, ka tā bija. Lielākajai daļai cilvēku gan okupācija, gan holokausts ir vispārzināmi fakti.
Nepilsonis ir un paliek nepilsonis, pat ja viņš ir nosaukts ne pārāk glaimojošā vārdā. Un ir visas iespējas tikt no šī statusa vaļā, bet, protams, principa jautājums....
27.02.2017 16:07 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Apple_pie bet kaads sakars manam viedoklim ar to , kas notiek Latvijaa un to , ka Latvijaa pastaav tas aliena statuss . Tu nesaproti , ka pakaapeniski gribi atkal rakt teemu pavisam citaa gultnee , liekot man un visiem citiem diskuteet tagad jau par "bija okupaacija vai nee" :D
Notiks tieshi tas pats , kas ar skroptu teemu , no skropstaam par diskrimineeshanu , tagad saaksim striideeties par okupaaciju ? Da nafiga ;)
27.02.2017 16:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piedod, bet šo tēmu aizsāki Tu :D Jau no sākuma, kad sāki minēt par okupācijas jautājuma esamību pilsonības eksāmenā.
No manas puses viss jau ir izteikts. Var atgriezties pie skropstām. tā kā derzaj detka :D
27.02.2017 16:11 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
es jau zināju, ka viss aizies tieši tā :D dažreiz liekas, ka daži mucās auguši. ko var muldēt, ka tiem, kas te dzīvo ntos gadus nebūtu jārunā valsts valodā, vai vēl sazin, ka viņi nevar iemācīties utt. pati nāku no jauktās ģimenes , no tēva puses radi ir KRIEVI. nevis LV krievi, bet no Krievijas. ir arī LV krievi. un nekas visi ir iemācījušies valodas un visi normāli dzīvo un nemēģina kādam citam iepotēt, ka tagad būtu jārunā tikai krievu valodā. par pieņemšanām darbā vispār absurds , krievu valodai būtu jābūt kā plusam , nevis kā obligātai vajadzībai.
27.02.2017 16:35 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Latviešu viena no lielākajām problēmām ir tāda, ka domā un runā ar emocijām, nevis saprātu. Kā var nelikties būtiski tas, ka Latvija kļuva neatkarīga jau tad, kad te normālu dzīvi nejau 2 gadus LV krievi dzīvoja, bet te bija iesakņojušies un valstij piederīgi bija tikpat kā latvieši, kuri šeit dzimuši un auguši līdz ar viņiem. Nopietni... ja mēs runātu par 100-500 nu kaut 1000 gabaliem, tad labi, bet 90. gados latviešu bija tikai relatīvi nedaudz vairāk kā Latvijas krievu. Un piesaukt okupāciju ir vispār kaut kāds absurds... it kā krievi Latvijā būtu ieradušies tikai līdz ar PSRS :-D
27.02.2017 17:04 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Viņi turpināja runāt krieviski, turpināja mācīties krieviski (lūk, tas gan ir absurds, vēl tagad tas notiek), turpināja attīstīt savu teātri, kultūru paralēli mūsu... Tu runā tā, it kā ar mietiem visi tiktu izdzīti no Latvijas, tā nenotika un nenotiks.
Okupāciju piesauca pavisam citi cilvēki, Tu pati saki, ka šiem krieviem nav nekāda sakara ar okupāciju, tātad arī šī fakta pieminēšanai eksāmenā nebūtu jāizraisa tāds sašutums.
27.02.2017 17:07 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Daugavpils. Absolūti krievvalodīgā pilsēta.
Kad es tur studēju, bieži sanāca izmantot sabiedrisko transportu. Dažas sadzīves ainiņas.*
*
*
*
Tad nu vienā jaukā reizē braucam ar draudzeni, runājamies latviski, un mūs uzrunāja viens vecs onkulis krieviski ar apmēram šādu tekstu "Vai, cik latviešu valoda jauki skan, es arī kad biju jauns runāju latviski, man bija daudz draugu latviešu, bet tagad valoda ir aizmirsusies.."
Droši vien onkulim nebija ar ko prakticēt to valodu, bet mani tas aizkustināja.
*
*
*
Braucu tramvajā. Aiz manis sēž vecmāmiņa ar mazmeitu. Cik nu no sarunām sapratu, tad mamma un tētis Anglijā naudu pelna, tēvs latvietis, mamma šīs te vecmāmiņas meita. Kādam no veikaliem logo ar tādu kā globusu virsū. Meitene saka "Земля". Vecmāmiņa uzreiz izlaboja: "Земной шар".. Tad mazmeitiņa kko latviski komentēja, un vecmāmiņa nicīgi teica, ka lai mācoties krievu valodu, latviešu valoda neesot neko vērta un ka viņai to nevajagot...
*
*
*
Man laukos ir kaimiņiene no Ukrainas, kura iemācījās perfekti runāt latviešu valodā un nokārtoja naturalizācijas eksāmenu. Tai pašā laikā viņai ir draudzene, ar kuru apmēram vienā laikā atbrauca kolhozā (pieņemu) bietes ravēt, viņa par nesaprot latviski. Abām vīri latvieši, bērni tika laisti latviešu skolā. Te uz spēles tiek likta ne tikai varēšana, bet arī gribēšana mācīties un pielāgoties...
27.02.2017 17:14 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ak, un par valodām runājot - jums tas tiešām neliekas pašām savdabīgi, apgalvot, ka ir stulbi uzlikt krievu valodu kā prasību, ņemot vērā to, cik daudz krievvalodīgo dzīvo Latvijā? :-D:-D:-D Jūs jau esat tās, kas mēģina noliegt patiesību un faktisko stāvokli, nevis krievi, kuri pēc loģikas ir taisnības pusē. Jūs pašas tagad piekopjat un popularizējat apspiešanu un diskrimināciju ar tiem "es netaisos runāt krievu valodā"! Normālās, civilizētās valstīs, kurās ir ļoti liels īpatsvars ar citā valodā runājošajiem (atsevišķi reģioni vai pat valstis) piekopj 2 valodas un neviens no tā nav nomiris. TĀ IR REALITĀTES PIEŅEMŠANA. Bet latvieši demonstrē kaut ko baigi ar krievu apspiešanu, lai gan paši nevar pat ielās iziet, lai protestētu pret pašu iznīdēšanu no savējo puses. Nodokļi, kaut kādi mistiski iepirkumi, kuros tiek izšķērdēta valsts nauda (lai pabarotu kāda deputāta sievu ar jaunu Mercedes un atvaļinājumu Maldīvās), izglītības un medicīnas jomas ir katastrofālas, nu un tā tālāk...
Principiālistes un "patriotes" :-D zin tikai 2 vārdus - "okupācija" un "izsūtīšana", tikai tas jau nekas, ka krievi te ir nākuši gan tad, kad plauka rūpniecība, gan krievu zemnieki, gan tie, kas muka no padomju varas (tātad - kādi vēl okupanti? :-D). Tāpat daudzi krievi te ieceļoja un izceļoja. PSRS laikos liekas tikai pašsaprotami, ka krievu skaits Latvijā būtiski pieauga, par to sīkāk šaubos, ka nepieciešams iedziļināties.
Jūs pašas, katra no jums, kura tik cītīgi aizstāv to latviskumu, patiesībā arvien vairāk un vairāk veicina šķelšanos, kas velkas jau desmitiem gadu.. Kā var nesaprast, ka LATVIJA ir tas, kas šeit ir tagad, kas šeit bijis pēdējos ~30 gadus (jo īpaši) un pat vairāk. Tie esam mēs ar visiem krieviem kopā. Mēs kopā esam tā Latvija, kas mums ir tagad. Un nekad Latvija nebūs tāda, kāda tā bija pirms okupācijas. Un jo ilgāk latvieši gremdēsies kaut kādās tālās un nerealistiskās atmiņās, jo ilgāk vilksies šī šķelšana. Vai pašām tiešām nekārojas to saticību un mieru?
27.02.2017 17:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Ha ha, nu bet loģiski, ka Daugavpilī latviešu valoda nav vajadzīga. Priekš kam? Tā pilsēta ir vairāk krievu nekā latviešu un priekš kam kaut ko principiāli un mākslīgi mēģināt mainīt vai tēlot, ka nesaprot kādēļ tā. Jebkurš normāls un saprātīgs cilvēks saprot kādēļ Daugavpilī runā krievu valodā. Un mainīt savus paradumus, lai izpatiktu latviešiem, kuri ir nabaga aizspriedumu nomākti gļēvuļi...nu sorry, tas ir absurds :-D
27.02.2017 17:22 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Jūs pašas tagad piekopjat un popularizējat apspiešanu un diskrimināciju ar tiem "es netaisos runāt krievu valodā"!

Ak nabadziņi. Kā es viņus apspiežu un diskriminēju nerunājot krievu valodā. :-O:-D
27.02.2017 17:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nja, tieši šāda attieksme ir raksturīga latviešiem. Ak mēs, realitātes noliedzēji, kuri liek ciest tādiem pašiem cilvēkiem kā mēs savu aizspriedumu dēļ. Redz, man nekad nav problēmas pārslēgties uz vienu vai otru valodu (krieviski nerunāju perfekti), jo man būtiski ir runāt tādā valodā, kā ērtāk abām pusēm maksimāli. Ja jūtu, ka otrs latviski runā sliktāk kā es krieviski, mani nemoka principi nerunāt krievu valodā tāpat vien, aiz "patriotisma". Nožēlojami. :-)
27.02.2017 17:30 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Vispār man šajā diskusijā ļoti simpatizē apple_pie viedoklis, bet vienmēr ir daži bet.
Es viennozīmīgi uzskatu, ka dzīvojot un strādājot Latvijā vajag zināt latviešu valodu. Vēl vairāk es uzskatu, ka mūsdienās krievvalodīgiem vecākiem ir jānodrošina viss, lai viņu bērni mācās valsts valodu, nevis potēt iekšā naidu pret šo valsti, bet tam visam ir arī otra puse. Latvijā ir visi apstākļi jauniešiem mācīties latviešu valodu un sakārtots viss ir diezgan labi, bet vienalga krievvalodīgie līdz galam netiks pieņemti. Pirms kāzām man bija krievu uzvārds un es samērā bieži saskāros ar sliktu attieksmi pret mani, pat valsts iestādēs! Kā piemēru es bieži minu situāciju namu pārvaldniekā, kad pēc manas vecmammas nāves vajadzēja kārtot papīrus par dzīvokli. Mana mamma ikdienā mēģina runāt latviešu valodā visu savu dzīvi, runā diezgan labi, bet galotnes izvēlēties neprot. Tā nu viņa savā lauztā latviešu valodā namu pārvaldnieka darbiniecei prasīja palīdzību dokumentu nokārtošanā, uz ko viņai atbildēja, ka viņai nav laika. Savukārt man, kad pārjautāju to pašu pēc minūtes bez akcenta un ar pareizām galotnēm, uzreiz bija gatava palīdzēt.
Ar to visu es vēlos pateikt, ka valodas nezināšana ne vienmēr ir iemesls sliktai attieksmei Latvijā.
27.02.2017 17:33 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Vēl vairāk es uzskatu, ka mūsdienās krievvalodīgiem vecākiem ir jānodrošina viss, lai viņu bērni mācās valsts valodu, nevis potēt iekšā naidu pret šo valsti, bet tam visam ir arī otra puse

Es nezinu nevienu pašu ģimeni (Latvijas krievu), kur vecāki potētu naidu pret Latviju saviem bērniem. Kādēļ lai viņi to darītu? Kādēļ lai potētu naidu pret valsti, kurā paši dzīvo? Vai tik nav tā, ka latvieši drīzāk saviem bērniem to potē? ;-)
27.02.2017 17:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tas tiešām bija ļoti nesmuki no to cilvēku puses! Es arī cenšos runāt krieviski ļoti bieži, arī izvēlos nepareizas galotnes vai ko pasaku nepareizi - bet cenšos, tieši tāpat es ļoti novērtēju, ka krievvalodīgais runā ar mani latviski, man tas neizraisa ne smīnu, ne nepatiku. Protams, ka ne vienmēr būs objektīvi iemesli tādai attieksmei, citreiz tie ir ļoti nesaprotami, nepareizi un neatbalstāmi iemesli, kā arī Tu minēji pati.
Un atkal - censties runāt, bet ne līdz galam pareizi nav tas pats, kas noliegt valodu, ar noliegt es domāju atteikties runāt, uzskatīt to par pazemojumu, ka to no viņa sagaida. Nē, man tas nav pieņemami. Ja mani tāpēc uzskata par nožēlojamu patrioti - lūdzu. Bet es savu kļūdu sapratu, nemācījos krievu valodu, jutu, ka tas man sagādā vairāk problēmas kā gandarījumu, tapēc sāku mācīties, mācos vēl šodien, skatos krieviski filmas, raidījumus. Ļoti skaista valoda! Un man nav problēmu sarunāties krieviski, ja mani uz ielas tā, piemēram, uzrunā cilvēks.
27.02.2017 17:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tas, ka Tu nezini, nenozīmē, ka tādas neeksistē (tāpat kā eksistē nacionālistiski noskaņotas latviešu ģimenes, protams). Spilgts piemērs. Strādāju Hesburgerā, ienāk pie manis krievu ģimenīte, Latvijā dzīvojoša, sarunājas ar mani krieviski, es atbildēju krieviski, vienā brīdī, pašai nemanot, pārgāju uz latviešu valodu, uz ko saņēmu pretī atbildi, lai beidzu runāt pretīgajā un viņiem nesaprotamajā valodā un sāku runāt pa chelovecheskom. Tas ir tikai viens piemērs.
Drogās kliente sacēla skandālu, izsauca vadītāju, jo es nezināju vienu līdzekli matiem krievu valodā, kā saucas, palūdzu, lai viņa kaut krieviski, bet izskaidro citiem vārdiem....
27.02.2017 17:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits