Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palīdziet, lūdzu !

 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Sveikas ! Arvien vairāk un vairāk moka jautājums par savu nākotni. Mācos 12.klasē un nav ne mazākās nojausmas ko darīt ar savu dzīvi. Pat nav noteikta virziena, patīk tik daudz kas, ka nevaru izdomāt ko vēlos. Man ieteica gadu paņemt pauziti, pastrādāt un tad varbūt prāts apskaidrosies. It kā vairāk sliecos uz ekonomikas vai kosmetologijas jomu. It kā gribēju iet mācīties par kosmetiķi vai vizāžistu, bet tur grūti atrast darbu esot. Ir kādi ieteikumi ko darīt? Kurp doties, lai meklētu palīdzību? Kā jums bija ar šādu izvēli ?
21.02.2017 20:53 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Atvērtās durvju dienas. Karjeras konsultants. Man laikam paveicās, ka skolā bija jēdzīga, savā jomā tiešām speciāliste, kas bieži nāca un palīdzēja mums tikt galā ar vēlmēm.
21.02.2017 20:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man šķiet, ka pēc pauzītēm ir grūtāk uzsākt studenta dzīvi :)
Iesaku vienkārši padomāt, ko vēlies nākotnē strādāt.. un tad var domāt par to, kur stāties, lai mērķi sasniegtu :)
Es savu izvēli izdarīju jau bērnībā.. kaut kā nepārdomāju gadu gaitā :)
21.02.2017 20:59 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Man ļoti patīk domu gājiens :
"Nav jājautā sev, ko vēlies darīt, bet gan kādas problēmas vēlies risināt"
21.02.2017 21:02 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Kornelya , mācos lauku skolā, karjeras konsultanta manā novadā pagaidām nav, tā vismaz man skolā teica. Diez gan traki, bet jau kadu laiku domāju, ka varētu pati aizbraukt un parunāties. Bet diezgan traki, esmu izmisumā, nav pagājusi neviena diena, kad nedomātu par to, tomēr svarīgi.. :-):-(
21.02.2017 21:03 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Cormeum, man arī teica, ka grūti esot vēlāk ieiet ritmā. It kā gribētu mācīties to kosmetoloģiju vairāk par ekonomiku, bet nevēlos dzīvot uz ielas dēļ tā, ka nav darba. Tāpēc esmu krustcelēs.
21.02.2017 21:06 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Man arī liekas, ka pēc gada pauzes ir grūtāk atsākt mācības. Ja līdz jūnijam neizdomātu, es tavā vietā ietu studēt kaut ko, kas vismaz attāli liekas interesanti. Un tad gan jau rastos kaut kāda skaidrība. Papēti visu augstskolu programmas, aizej uz atvērto durvju dienām. Gan jau būs kādi varianti, kas stabili nē, un tādi varianti, kas liekas samērā labi.
21.02.2017 21:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ekonomiku.... Kāpēc ekonomiku? Ekonomika ir visnotaļ akadēmiska lieta, labāk mācies ko praktiskāku - personālvadību, grāmatvedību, finanses...
21.02.2017 21:09 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
mynameisInta, jebkurā Valsts Nodarbinātības Aģentūrā ir karjeras konsultanti. Tu vari mierīgi pierakstīties uz kādu karjeras konsultāciju. Un tev tas neko nemaksās.
21.02.2017 21:09 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Dianna, ņemšu vērā. :)
21.02.2017 21:10 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
57days, par grāmatvedību biju domajusi, bet nezinu vai varētu visu dienu sēdēt pie papīriem :( izskatīšu citu variantu. Vel domāju uz Banku augstskolu finanses mācīties, bet par to ar neesmu pārliecināta.
21.02.2017 21:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Liels daudzums ofisa darbu ir sēdēšana visu dienu ofisā pie papīriem :) Grāmatvežiem tieši ir tas pluss, ka zināms % grāmatvežu strādā vai nu no mājām, vai daļēji no mājām.
21.02.2017 21:16 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Xanax, es domāju, ka tas ir maksas pakalpojums. Paldies par info. :))
21.02.2017 21:17 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
kosmetoloģija nav tikai vizāžists, tas aptver sevī daudz, daudz vairāk. kuri grib, tie darbu atrod kā vizāžisti, JA ir tiešām prasmes tajā. skatoties uz sevi es zinu, ka darbs man būs vienmēr, ja es to gribēšu, esmu ieguvusi zināšanas dzīvei, ko man neviens nespēs atņemt un es sev naudu atradīšu, kaut tunelī pa piečuku matus kādam griezt. (es neesmu kosmetologs gan)
.
augstskolās man darīt nav ko, īpaši pēc tā, ko iemācījos. neticu arī, ka LV izaugs līdz tādam līmenim, lai es gribētu tur savu naudu atstāt. jāsaka gan, ka es pat par brīvu neietu mācīties mūsu augstskolās.
.
bet nonācu es principā tādā vietā, par kuru izspēlēju lomu spēles bērnībā - sēžu ofisā un daru ofisa lietas.
.
ar to visu es gribēju pateikt, ka dzīve aizvedīs tur, kur vajag :D 12. klase ir tāds fufelis vien, pēcāk arī nav ko savādāk, ja godīgi. iedomājies vidusskolu tikai ar nopietnāku mācību vielu un prātīgāku skolas režīmu (puslīdz). un ja vien tu neizmācies ko ļoti specifisku, kas šeit trūkst, nedomā, ka kāds tev darbu pakaļ metīs. pēc augstskolas, lūk, TAD ir jāsāk stresot par to, ko darīt tālāk ar dzīvi, kad neviens neatbild uz taviem CV. augstskola, brīvdienas, programmas... tas viss var izmainīties mēneša, pusgada, gada laikā un lai cik ļoti tu necenstos plānot, tāpat dzīvē viss pats saliekas pa plauktiņiem un grandiozās ilūzijas un bailes par to, kas būs pēc vidusskolas ātri vien sabruks. atskatīsies uz šo laiku kādreiz un jautāsi sev - par ko gan es satraucos. ja jau mācīties gribi un KAUT KO darīt arī, tad par alkoholiķi, narkomāni un liekēdi gan jau nepaliksi - viss kārtībā, nav ko stresot :D
21.02.2017 21:23 |
 
Reitings 46
Reģ: 15.02.2017
24.-26.februārī Ķīpsalā būs izglītības izstāde,kur varēs aprunāties ar universitātes pārstāvjiem:-)Es tādā veidā arī un esmu izvēlējusies savu studiju virzienu:-D
21.02.2017 21:32 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
mynameisInta-Tev vēstulīte :)
21.02.2017 21:32 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Winterra, paldies, pasmējos ; D Varbūt tā arī ir, ka vēlāk domāšu, par to, kāpēc satraucos. Es arī par to domāju, negribu, lai mani vecāki lieki "izmet" naudu tajā, ko nevēlos. Gandrīz visi varianti, uz kuriem tēmēju, ir maksas, tāpēc gribu kārtīgi saprast. It kā man jau viens diploms ir kabatā, vidusskola piedāvāja 1,5 gadu mācīties profesiju - lietvedi. To pabeidzu. Vismaz nebūšu galīgi "plika". Vel jau arī satraukums, ka neesmu tik gudra, lai mācītos kādā labā augstskolā. Matemātikā ir savs 7, bet nu visur puslīdz tāpat. Gribas jau izmācīties tā, ka varu atrast darbu, tāpēc negribas izniekot 4 gadus tāpat vien. Zinu, ka kosmetiķis nav tas pats, kas vizāžists. Gribēju mācīties vizāžistu atsevišķi, bet tad nonācu pie secinājuma, ka varu mācīties par kosmetiķi, kur ir kas vairāk, bet atkal aplauzos, jo sazinajos ar meiteni, kura teica, ka darbu ir ļoti grūti atrast. Nezinu, cerams, ka kaut ko atradīšu, kas tuvāk sirsniņai būs. :)
21.02.2017 21:32 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Tikko noritēja ēnu dienas, ir visādas vieslekcijas, konsultācijas utt.
Varbūt padomā,ko tieši tu nevēlētos darīt? Patīk darbs ar klientiem?
Ekonomika un kosmetoloģija ir pilnīgi pretstati.
Par to,ka neesi pietiekami ''gudra'' augstskolai, neuztraucies, ekonomiku ir grūti nepavilkt.Bet ir ļoti,ļoti sausi.
Es laikam tavā vietā ietu tur,kur tiktu budžetā.Nepatiktu/nevarētu pavilkt,nekas, stātos nākamgad kaut kur citur, nekas netiktu zaudēts,ja tāpat apsver domu gadu izlaist.
21.02.2017 21:45 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Karjeras testi varbūt var palīdzēt un tūliņ būs izstāde ''Skola 2017'', kur var aiziet. Tur arī vajadzētu būt tiem karjeras konsultantiem utt. vienuviet.
21.02.2017 21:58 |
 
Reitings 47
Reģ: 03.01.2017
Winterra, pasmējos. Noteikti vēlāk domāšu, kāpēc stresoju. ; D ir jau grūti, negribas iet mācīties to, kas nepatīk. No ta jau savā ziņā ir atkarīgs, kā būs ar to darbu. Vai ņems mani, vai nē. Visas skolas, ko skatījos ir maksas, bet negribas tāpat vien izniekot vecaku naudiņu. Laikam jāsāk mazāk par to visu iespringt
21.02.2017 22:41 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ekonomikas vai kosmetologijas

Abās jomās ir grūti atrast darbu. Man daudzi zināmie ir pabeiguši ekonomiku , taču tā arī nav atraduši darbu saistībā ar to un strādā visai zemos amatos ,kuros varētu strādāt arī bez šāda veida izglītības, jo tirgū ir pārsātinājums ar šiem speciālistiem, bet iespējams ,ka viņi vnk nav spējuši izsisties, nav tik spējīgi ,lai tajā jomā strādātu vai arī...
Par kosmetologu arī esmu dzirdējusi, ka nav viegli dabūt darbu ,klientus.
Grāmatvede. Ja ej mācīties, tad tik augstāko. Tāpat visur pārsvarā prasa augstāko un neņem vērā ,ja 1gadu esi izmācījies.
Apdomājies vai Tev patīk kontaktēties ar klientiem, vai Tev patīk rēķināt. Vai Tu gribi sēdēt kabinetā un nodarboties ar grāmatvedību un būs mazāk kontakts ar citiem cilvēkiem , vai arī gribi katru dienu satikt jaunus cilvēkus. Vai Tev vispār patīk pieskarties svešiem cilvēkiem. Vai Tu spēsi piesaistīt klientus- būsi draudzīga, pozitīva.
Kā Tev ar valodu zināšanām.
Es laikam Tavā vietā beigās izvēlētos pavisam citu jomu ,ko apgūt, bet jāmācās jau tas,ko Tu domā ,ka padosies, patiks, noderēs. Protams ,ka nav no svara tas, cik veiksmīgi var atrast darbu tajā jomā.
Ieteiktu papētīt darba sludinājumus, darba devēju prasības un vispār ,cik daudzi meklē konkrētas profesijas pārstāvjus. Lai nav tā, ka izmācies un beigās sludinājumos ir tukšums.
21.02.2017 23:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits