Hobiju nepieciešamība mūsdienās

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nesen dzirdēju no kāda cilvēka, ka cilvēki bez hobijiem ir virspusēji un neinteresanti.
Vispār man arī nav nekādu baigo hobiju ar kuriem piepildīt savu brīvo laiku. Man patīk lasīt grāmatas un visādas citas "vairak uz iekšējo pasauli" vērstas lietas. Un mani piepilda mans darbs, ko daudzi nesaprot. Uzskatu ka ari lieli hobiji nepadara cilvēku bagātāku. Viss ir atkarīgs no viņa domāšanas un pasaules uztveres.
Ko jūs par to domājat? Vai hobiji ir liela vajadzība mūsdienās? Pat darba intervijās prasa par hobijiem. Liekas, ja pateiksi ka nav hobiju tad domās- "tukšs cilvēks".
Ko jūs par to domājat?
Pati pazīstu cilvēkus ar ntajiem hobijiem - sports mūzika utt. Bet neteikšu, ka viņus visus šie hobiji ir padarījuši bagātākus (iekšēji).
Tā ir pārdomu diskusija, nevis tieši par mani. :)
19.02.2017 16:08 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Veselīgam dzīvesveidam būtu jābūt ikdienai, nevis hobijam :) Lai cik forši būtu, ka cilvēks sporto, tas viņu nekādā veidā nepadara par inteliģentāku, interesantāku un daudzpusīgāku cilvēku :)
Un nevaru nepiekrist šim : "Jādara tas, kas pašam patīk, nevis tas, kas modē."
19.02.2017 18:51 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nez, es personīgi nezinu nevienu, kas panesoties uz maratoniem un līdzīgām aktivitātēm, būtu palicis slimāks. Bet nu varbūt man kaut kādi ļoti īpaši paziņas.
Un tas, ka Winterra spēj noadīt 4 pārus cimdu dienas laikā ir vispār fucking amazing, turklāt, ja tev tas patīk un tevi iepriecina, tas tevi manās acīs nostāda augstāk par darbs-televizors-darbs-televizors dārzeni un man liekas interesanti, un varbūt varam pie tējas krūzītes parunāt par to, kā vislabāk izadīt īkšķi, jo es to neprotu, bet tu proti :-)
19.02.2017 18:55 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
haha, Ieva294, no tējas krūzēm nekad neatsakos, bet būs baigi sarežģīti izskaidrot, jo katrs cimds man sanāk savādāks. pēdējā reizē izvēlējos nevis adīt, bet tamborēt. un zeķes tamborēt, ahhh, PALDIES, tagad man gribas tamborēt atkal.
19.02.2017 18:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Rokdarbu hobijus es vērtēju ļoti augstu, jo man pašai absolūti nepadodas tādas lietas un to uztveru kā kaut ko diezgan sarežģītu. Un vispār, ja cilvēks mūsdienās izvēlas padarīt kaut ko ārpus tv, datora un telefona, tas jau ir daudz! Jo dažreiz rodas iespaids, ka cilvēki neprot bez tā visa dzīvot un sevi nodarbināt.
19.02.2017 19:05 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Hobijs ir vałasprieks, līdz ar to es grāmatu lasīšanu, filmu skatīšanos utt. pieskaitu hobijiem un, vismaz manuprāt, liekākajai dałai cilvēku tādi ir (hobiji). Jautājums, kas kuram ir interesants un nevaru saprast kāpēc viens hobijs kādu padarītu vispārīgi interesantāku vai "netukšāku". Protams, es gan saausītos, ja kādam hobijs būtu itāłu ēdienu gatavošana (:-D) un teorētiski lielākas iespējas izveidot kontaktu būtu ar cilvēku, kuram ir līdzīgas intereses kā man, bet tajā pašā laikā vienas no foršākajām sarunām ir bijušas ar juristi, kurai bija izteikts darbs-mājas režīms.
19.02.2017 20:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un tad, kad hobijs vai vaļasprieks pārtop par peļņas avotu t.i. ikdienas darbu, tad sanāk, ka tas cilvēks ir bezdarbnieks ar hobiju vai darbaholiķis bez hobija?... Darbs arī var būt hobijs, no kura gūsti prieku, iedvesmu un apmierini savas intereses. Teikt, ka cilvēks bez hobija ir mazāk interesants par cilvēku ar hobiju ir aprobežoti. Ne visiem ir nepieciešams hobijs, ne visi alkst darīt kaut ko ārpus darba, ne visi vnk filmu vakaru sauc par hobiju, bet vnk ikdienu... Tas viss nekādā veidā neparada cilvēku seklāku par citiem!
19.02.2017 20:42 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Diemžēl daudzu Latvijas veču populārākais hobijs ir gulēt uz dīvāna, sūkt aliņu un skatīties televīzoru.:-(
19.02.2017 20:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es esmu cilvēks bez hobijiem ("pāris vakarus mēnesī palasu grāmatu", manuprāt, neskaitās).
.
Sekla es nejūtos, pataloģiski interesanta apkārtējiem gan, jāsaka, arī ne.
.
Hobiji nepadara ne labāku, ne sliktāku, ne seklāku, ne interesantāku. Būs hobiji, ar stāstiem par kuriem varēsi izklaidēt sarunu biedru, bet būs arī tādi, kurus jāmāk īpaši labi pasniegt, lai neiemidzinātu otru, kurš nav tava hobija cienītājs.
19.02.2017 20:51 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es fotografēju, rakstu dažāda veida darbus (dzeja, stāsti, blogs), agrāk dziedāju, taisīju rokdarbus, tagad izklaidējos brīvprātīgajā darbā. Mans darbs ir mans hobijs. Vai tas padara mani interesantāku salīdzinājumā ar tiem, kas, piemēram, lasa grāmatas vai gatavo. Nē, jo katram ir savs interešu loks - viens būs darbaholiķis, cits riteņbraucējs, kāds grāmatu tārps. Galvenais, lai pats cilvēks ir apmierināts.
19.02.2017 21:15 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Par hobiju gluzi nesauktu, bet loti patik rokdarbi, neteiksu, ka daru to ari katru dienu.
Sobrid esmu uzsakusi vel kaut ko jaunu - ari rokdarbi. Bet sis ceru, ka ievertisies nopietnak.
Patik ari gatavot est. BET, kad darba devejs man jauta kadi ir mani hobiji/valasprieks , nu , vai ari draugi jauta - es labak saku, ka neko nedaru.
Vispar interesanta tema!
19.02.2017 21:18 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
TalisQualis uzrakstīja to, ko domāju arī es.
Ir super, ja cilvēkam ir daudz interešu un nodarbju, viņš ir nepārtrauktā kustībā vai vienkārši periodiski aktīvs, bet man ļoti lielas antipātijas izraisa tie, kuri sāk mērīt krāniņus un izsvērt, kurš ir pilnvērtīgāku dzīvi dzīvojošs un kurš vien skumji eksistē. Labi, mums laikam jau ģenētiski iekodēts salīdzināt un salīdzināties, bet tomēr.
Man ir paziņa, superaktīvs, enerģisks, ko tik viņš nedara un kur tikai nav bijis, es tiešām viņu apbrīnoju, bet viņam tik neglīta pārākuma apziņa ir sākusi bāzt laukā degunu! Respektīvi, kamēr citi guļ pie Tv vai sēž mājas čībās un stagnē, avīzi lasīdami, es eju, daru un piedzīvoju un esmu džekiņš baigi foršs. Foršāks, nekā "tie". Un man tas šķiet nu tik augstprātīgi!
Neko jaunu jau nepateikšu - mērenība un balanss arī šajā jomā ir way to go, manuprāt.
19.02.2017 21:23 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Vai bizness skaitās hobijs?
Mani nekad nav saistījušasa aktivitātes, no lurām nav labuma. Ja tā cimdu adīšana nes naudu, ok. Ja nē, kāpēc velti izšķiest laiku.
Visbriesmīgāk man liekas pilnīgi bezjēdzīga laika pavadīšana, kā seriālu skatīšanās. Zinu vienu sievieti, kas skatās padsmit seriālus!!! Būtu tad labāk zeķes adījusi un pārdevusi.
19.02.2017 21:25 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
drostala, visu naudu nenopelnisi un ne vienmer dzive svarigakais ir nauda.
19.02.2017 21:28 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
drostala es gan nedomaaju , ka hobijam obligaati jaanes pelnu . Hobijs ir valasprieks un tas nav nekaadaa veidaa saistiits ar biznesu . Tie , kas grib , tie paarsveersh to par pelnas avotu , bet paarsvaraa cilveekiem hobijs ir personiska lieta .
19.02.2017 21:29 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Mans hobijs ir rakstīšana. Tiesa gan, ne vienmēr ikdienā izdodas tam atrast laiku. Rakstu romānu, kuru nekad tā arī nekur nepublicēšu, taču rakstu to sev un pieeju tam visam ar lielu nopietnību un uzmanību. Tiesa gan, es neteiktu, ka cilvēki, kuriem nav hobiju, būtu tukšāki vai seklāki kā tie, kuriem tādi ir. Esmu savas dzīves laikā sastapusi interesantus, erudītus cilvēkus, kuriem nav nekādu hobiju, gan arī tādus, kuriem tādi ir, bet paši ir tik tukšas personības, ka nerodas vēlme ar tādiem pārmīt vairāk kā pāris vārdus.
19.02.2017 23:19 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Domāju, ka hobijam ir jābūt. Ja cilvēkam laika un finansu resursi to atļauj, bet nav vaļasprieku, dzīvi piepilda vien skola/darbs/ģimenes pienākumi, tad kaut kas tur īsti kārtībā nav. Tomēr es neuzskatu, ka hobijs "skaitās" tikai tad, ja tam pievēršas "x" reizes "x" laika posmā.
Interesanti, vai tās, kas saka, ka hobijs nepadara cilvēku interesantāku un labāku, iedomājās, kāds šis cilvēks ir bez sava hobija?
20.02.2017 00:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Neuzskatu, ka cilvēks bez hobijiem ir virspusējs un neinteresants.
Ceļošanu un grāmatu lasīšanu īsti par hobiju neuzskatu, jo uzskatu, ka tas lielākā vai mazākā mērā būtu jādara visiem cilvēkiem, ja vien viņam to ļauj veselība. Mūsdienās vispār hobiju jēdziens ir izkropļots, esmu dzirdējusi, ka par hobiju uzskata žurnālu lasīšanu un TV skatīšanos. Nu paklau, tad jau alus dzeršana arī ir hobijs, vai alus pudeļu vākšana, vai kaķa WC tīrīšana, jo mājās ir kaķis un WC jātīra katru dienu.
______
Man cilvēks, kurš daudz ceļo un daudz lasa bez īpatnējiem hobijiem liksies daudz interesantāks un būs vairāk par ko parunāt nekā ar cilvēku, kurš ada zeķes vai katru nedēļu dodas makšķerēt vai visu brīvo laiku pavada dārzā. Tie ir hobiji, bet nuuu... ja tas ir vienīgais, ar ko cilvēks aizpilda savu brīvo laiku, tas manā skatījumā ir bēdīgi.
20.02.2017 11:21 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Palasīju komentārus un galīgi jums nepiekrītu. Man ir sadarbības partneri, kuriem ir ļoti saspringts darba laiks, bet darbs ietver dalību dažādu konkursu vērtēšanā, vakariņas ar uzņēmējiem, ministriem, augstskolu profesoriem, visādas pieņemšanas, prezentācijas, komandējumus, utt. Brīvajā laikā šie cilvēki ceļo. Ik pa laikam atļaujas noskatīties tiešām LABU filmu vai izlasīt tiešām LABU grāmatu. Viņiem nav tādu izteiktu hobiju kā futbols, makšķerēšana, tamborēšana, monētu kolekcionēšana, bet tie cilvēki ir ļoti erudīti, zinoši, ar savu viedokli, kuru prot arī paust, jēdzīgi diskutē par politiku, viņiem ir ļoti plašs redzesloks un viņi ir interesanti sarunu biedri.
Pretstatam noliksim Viļānu pamatskolas skolotāju - 2 bērnu māti, kurai pa lielam ir mājas-darbs-mājas-ģimene-darbs režīms, ziemā viņas hobijs ir adīšana,kam nododas katru vakaru, vasarā - dārzkopība un dāliju gumu kolekcija. 2 spēcīgi hobiji, ar kuriem bieži nodarbojas. Filmas neskatās, uz teātri nebrauc, jo tālu, grāmatas nelasa, jo nav laika. Man ar šo cilvēku, visticamāk, nebūtu par ko parunāt un es viņu par inteliģentu un interesantu pilnīgi noteikti neuzskatīšu.
20.02.2017 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man liekas, ka dzīve būtu garlaicīga bez hobijiem. Man ir 2 hobiji, kurus pat īsti neuzskatu par hobijiem, bet par dzīvesveidu. Viens ienes arī papildus naudiņu. Arī uz teātri es eju cik bieži varu un grāmatas lasu, bet tos neuzskatu par hobijiem. Mana dzīve noteikti nebūtu piepildīta tikai ar darbu un brīvo laiku.
20.02.2017 13:45 |
 
Reitings 351
Reģ: 07.11.2013
Es ļoti gribētu, lai man ir kaut kāda hobijs, kas ļoti aizrauj , bet diemžēl neko tādu neesmu atradusi. :-(
20.02.2017 14:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits