Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hobiju nepieciešamība mūsdienās

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nesen dzirdēju no kāda cilvēka, ka cilvēki bez hobijiem ir virspusēji un neinteresanti.
Vispār man arī nav nekādu baigo hobiju ar kuriem piepildīt savu brīvo laiku. Man patīk lasīt grāmatas un visādas citas "vairak uz iekšējo pasauli" vērstas lietas. Un mani piepilda mans darbs, ko daudzi nesaprot. Uzskatu ka ari lieli hobiji nepadara cilvēku bagātāku. Viss ir atkarīgs no viņa domāšanas un pasaules uztveres.
Ko jūs par to domājat? Vai hobiji ir liela vajadzība mūsdienās? Pat darba intervijās prasa par hobijiem. Liekas, ja pateiksi ka nav hobiju tad domās- "tukšs cilvēks".
Ko jūs par to domājat?
Pati pazīstu cilvēkus ar ntajiem hobijiem - sports mūzika utt. Bet neteikšu, ka viņus visus šie hobiji ir padarījuši bagātākus (iekšēji).
Tā ir pārdomu diskusija, nevis tieši par mani. :)
19.02.2017 16:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Hobijiem ir nepieciešams laiks ,nauda ...un ne visiem tas ir .Nav piem. pašlaik nav īsti ne liekas naudas , ne arī laiks ,lai veltītu laiku hobijiem ,kuri aizņem diez gan daudz laika.
Man pašlaik ir svarīgāk pilnveidot sevi tā, lai palielinātu savas darba iespējas nākotnē un viena no tām jomām aizņem diez gan daudz man brīvā laika un nav ta kā man tas ļoti patiktu, bet vnk to vajag darīt.
19.02.2017 16:13 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Pati vados pēc uzskata, ka laime nav jāmeklē darbā, tā ir jāmeklē hobijos un citās lietās ārpus darba. Laikam tādēļ man vairāk patīk cilvēki, kuriem ir savas aizraušanās un hobiji :-)
19.02.2017 16:17 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man nav nekādu hobiju, nav ne laika, ne spēka tam. Lasu grāmatas, bet tās ir vairāk izklaidējoša rakstura un nedomāju, ka tā ir sevis pilnveidošana. Vienmēr pabrīnos, no kurienes radies uzskats, ka jābūt hobijam, ka bez tā ir tukšs cilvēks. Smieklīgi, ka tad nu cenšas kā māk-par hobijiem nosauc lietas, ar kurām nodarbojas 2x gadā. :-D
19.02.2017 16:24 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ja man kāds pateiktu, ka cilvēks bez hobija ir virspusējs un neinteresants, tad, visticamāk, ar savu aso mēli iedzeltu, ka nav mans hobijs citus izklaidēt ar saviem hobijiem :D
.
Man hobiji (vaļasprieki) ir tas, ko patīk darīt, bet par ko nav nevienam jāatskaitās :-P Daru sava prieka pēc, nevis lai obligātā kārtā izlielītos, cik esmu 'daudzpusīga' un 'interesanta' :-P ;)
19.02.2017 16:30 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Man hobiju ir daudz. Kā parādās, tā palielam tā interese nepāriet, intereses ir noturīgas, bet dažādos periodos te aktualizējas vairāk kas viens, citā kas cits.
Man bez tā reāli būtu stipri garlaicīgāk. Jā, man liekas, ka cilvēki kuriem ir aizraušanās dzīve ir pilnvērtīgāka. Bet esmu redzējusi arī cilvēkus, kuriem tiešām darbs ir sirds lieta un to nevar nejust, tādā gadījumā tas ir savādāk.
19.02.2017 16:30 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Maniem hobijiem nekādu īpašu naudu nevajag, vien laiku un lai cik aizņemta es arī nebūtu, lietām, kas mani priecē, laiku vienmēr atradīšu. Rakstu stāstus, vēlos kādreiz tikt arī līdz romāna uzrakstīšanai. Zīmēju, nodarbojos ar rokdarbiem. Nespēju sevi bez tā iedomāties. Nevarētu dzīvot tā, ka man nebūtu nekā, kur vismaz uz brīdi atslēgties no mūždien steigā un stresā esošās mūsdienu pasaules un ikdienas.
Cilvēku bez hobijiem uzreiz nesauktu par tukšu un neinteresantu, bet es personīgi nespētu tā dzīvot, ka ir tikai darbs-mājas un vairs nekas.
19.02.2017 16:33 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Arī par "hobijiem" var būt tikai virspusēja interese, īpaši par CV minētajiem :-D Manā skatījumā hobijs ir patiesa aizraušanās ar kaut ko - tas, ka pāris reizes mēnesī aiziej noskatīties aktuālos blokbāsterus manā skatījumā nenozīmē, ka kino ir tavs hobijs. Vai mūzika - come on, praktiski visi cilvēki klausās mūziku, bet tas nenozīmē, ka tas ir viņu hobijs! Bet jāsaka, cilvēki bez aizraušanās ir garlaicīgi, man patīk, ka cilvēks ir erudīts un spēj aizrautīgi, padziļināti sarunāties par dažādām viņam/man interesējošām tēmām - kaut vai tā būtu zemledus makšķerēšana, datorspēles, svarcelšana vai nagu dizains.
19.02.2017 16:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Masn ir dazi hobiji, ja un naudu ari un laiku jaiegulda. Tacu dzive svarigi lai cilveks ari par ko citu interesejas, nevis tikai obligati hobija esamiba. Ta ka man pazina lidz navei garlaiciga. Jauna simpatiska sieviete bet ar vinu var runat tikai par tamboresanu un berniem. Jo nav nekad bijusas citas intereses. Pat datoru jamaca lietot...divaina tada jauna bet jau ka veca 100 gadiga ome. Tikai par un ap berniem un ta gadiem.Un ne nav vini daudzbernu gimene.Vienkarsi vinai po uz visu parejo pasauli.Lieki teikt ka nav drauzdenu un virs maja aizvien retak paradas.
19.02.2017 16:36 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka cilvēki tagad sacenšas, kuram vairāk hobiju!
Arī kino skatīšanās 2 reizes mēnesī ir hobijs! Nav svarīgi, cik daudz laika tam cilvēkam sanāk sr to nodarboties - ja cilvēkam ļoti patīk kaut ko darīt, tad tas viņam arī ir hobijs!
Mani kaitina cilvèki, kas cenšas pateikt man to, ka hobijs ir tad, kad tu ar to nodarbojies vismaz n reizes mēnesī!
19.02.2017 16:50 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Mārdža, nez es piemēram, ne ar vienu nesacenšos, jo nav bijuši kompleksi par šo jautājumu.
Varu minēt, divus no hobijiem - filcēšana un pirts. Gan vienā, gan otrā ir pieredzes,zināšanas. Bet ir bijis, ka pusgadu piemēram, nefilcēju neko. Nu un? Tāpat prasmes izstrādāt skaistus priekšmetus man tāpat ir, un tāpat var uznākt kāds mēnesis kad varu arī 2 vakarus nedēļā to darīt. Un tāds mainīgs "grafiks" man jau sen. Nav tāda hobija kur ir konkrēts, blīvs grafiks, tāpēc jau arī tas ir hobijs, jo nav kā darbs ar grafiku un atskaites punktiem.
19.02.2017 16:57 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Paulalala - es arī to pašu gribēju teikt!
Ir bijis, kad cilvēks smejas par mani, un saka - kas tad tas par hobiju - tu jau ar to nenopienti reizi nedēļā padarbojies!
Tad es palieku dusmīga :-D
19.02.2017 17:04 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vispār man arī šķiet, ka cilvēki, kuriem ir kāda aizraušanās, neskaitot, piemēram, seriālu skatīšanos, datorspēles, sērfošanu netā un tusiņus, ir interesantāki. Bet ikdienā es cilvēkus tā neiedalu. Vēl esmu pamanījusi tādu ekstravertu uzspiestu tendenci, ka mūsdienās cilvēka hobijam jābūt aktīvam, vēlams, sporta veidam. Citādi tas cilvēks nav stilīgs un skaitās nūģis. Bet ko lai dara, ka intravertiem patīk čubināties vienatnē ar kaut ko radošu vai intelektuālu? Bet tas nav pietiekami stilīgi :D
19.02.2017 17:27 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Es esmu diezgan izteikts ekstraverts, bet es augstāk cienu radošu un intelektuālu nodarbi :) Aktīvas nodarbes gan arī foršas.
19.02.2017 17:31 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Piekritu īpaši Nerea komentaram. Mūsdienās sabiedrībā ir vairāk pieņemti hobiji kuri ir vērsti uz āru: sports utt. Pietam tādu hobiju kā piemēram stastu rakstīšanu neizprot visi. Ja pateiksi ka ej uz fitnesu tad uzreiz radīsies visādi jautājumi un attīstīsies saruna.
Neuzskatu cilvēkus bez hobijiem par tukšiem. Katrs iedvesmojas no sava, kādam vajag savu brīvo laiku piepildīt ar aktivitātēm, kādam pietiek ar mierīgu pastaigu un kādu foršu filmu vakarā.
19.02.2017 17:53 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Atkarīgs no hobija. Nedomāju, ka aizrautīgs motociklists vai svarcēlājs būs sevišķi interesantāks sarunbiedrs sava hobija dēļ. Tie, kuri aizraujas ar mākslu, kultūru vai pasaules izzināšanu saistītām lietām, tie ir lieliski sarunbiedri, bet kaut kādi "mans hobijs ir gēla nadziņi" šķiet tikpat neinteresanti, kā vidusmēra klubu tusētājs.
Man ir vairāki hobiji un aizraušanās, bet speciāli nevienam neatskaitos, tāpēc bieži vien saskaros ar pārsteigtām sejām, ja sarunas kaut kādā veidā šīs aizraušanās atklāj. Galvenais, lai pašam dzīve šķiet piepildīta, nav svarīgi, ko citi par to domā :)
19.02.2017 17:59 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Man šķiet, ka hobijs no parastām nodarbēm atšķiras tieši ar to, ka tas netiek darīts, lai notriektu laiku, aiz garlaicības, kā tv, sērfošana, seriāli, ka tas noteikti rada prieku, gandarījumu, kur var izlikt dvēseli. Interesanti, ka hobijs pat ir pretējs laika notriekšanai, jo tieši hobijam parasti nav tik viegli atrast laiku.
Hobija esamība priekš manis tomēr norāda, ka cilvēks māk plānot laiku, kas mūsdienās ir liels retums, kā arī, skanēs skarbi, bet rada iespaidu, ka cilvēks dvēselē ir dzīvs, nevis robots - darbs/mājas. Taču nav fakts, ka ar tādu vienmēr būs, par ko runāt.
Ideāli ir tad, ja hobijs rada ienākumus un kļūst par darbu. Tur tad arī izliek savu dvēseli, taču nejaukt ar darbaholisu, kas ir jau kaut kas cits.
19.02.2017 18:02 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Man gan liekas, ka tas ir super labi, ka beidzot "modē" ir aktīvie hobiji! Ja kaut viens cilvēks neaptaukosies, jo piesekos šai tendencei, tad jau tas būs ieguvums visai sabiedrībai :)
Ar to es negribu nolikt ne-sporta hobijus, nudien ne, man pašai tādi ir vairāk nekā laika tiem pieslēgties, bet nu teikt, ka sporta hobiji nav forši, arī ir kaut kā neriktīgi.
UN, piekrītu, ka cilvēki, kurus kaut kas aizrauj, ir interesantāki - vismaz priekš manis :-)
19.02.2017 18:21 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ir forši, ja ir hobiji, bet bieži vien nākas sastapt cilvēkus, kas kaut ko dara, lai kaut ko darītu, t.i. aizpildītu kaut kādu tukšumu. un tad tukšums it kā aizpildīts, laiks kaut kā pavadīts, bet prāts nav ticis izaicināts un nav radušās jaunas domas un sajūtas, tikai apziņa, ka esi interesants, jo kaut ko taču dari. un tad ir cilvēki, kas neko nedara, bet daudz domā un ir lieliskākie sarunu biedri pasaulē. tā kā teikt, ka vieni ir interesantāki par otriem, tas ir ļoti relatīvi.
19.02.2017 18:24 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
as ir super labi, ka beidzot "modē" ir aktīvie hobiji!
negribas piekrist. Jādara tas, kas pašam patīk, nevis tas, kas modē. Nokaitināja tā pēdējo gadu mode skriet maratonu, baigi "veselīgi" pēc tam tie skrējēji liela daļa saslima, man tas iekavēja dažus pasākumus.
19.02.2017 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
es ar saviem hobijiem svešiniekam esmu tikpat garlaicīga kā bez tiem. tas, ar ko aizraujos, nemaina manu personību, nepiekrītu, ka hobiji padara cilvēku interesantāku. tas, ka dienas laikā varu noadīt 4 pārus cimdu, jo mani tas aizrauj, nekādīgi nepadara mani par interesantāku cilvēku.
19.02.2017 18:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits