Darba ikdiena

 
Reitings 52
Reģ: 02.09.2010
Sveikas!
Man te panesās sarunas par darba vietām un ikdienu tajās.
Sakiet,kāds ir jūtu darba ritms un darba vietas attieksme?
Piemēram,vai darba grafiks/slodze atbilst algai? Vai vadība ir pretimnākoša? Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet? Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu? Vai kolēģi draudzīgi? Vai ir prēmijas? Vai notiek pasākumi,kolēģu sveikšana? Un tā tālāk...
Pēdējā laikā dzirdu brīnumu lietas par darba vietām. Gribu saprast,vai tam ir pamats un kāda ir reālā situācija.
02.02.2017 13:43 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
sniegpulksteniite, a variants :-D
02.02.2017 17:54 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Kā tēma par darbu, tad izrādās, ka var atnākt 2 x nedēļā, uzsmaidīt bosam, ar kolēģēm aiziet pēc makarūniem, pasēdēt Cosmo un doties prom. A ziniet ko, beidziet irst!

Nu lielā daļā gadījumu, ja var atnākt divas reizes nedēļā uz darbu, tad tās divas reizes arī jāstrādā un tiešām jāstrādā, un arī maksā par to, ka šīs divas reizes nedēļā atnāci un strādāji, tas nav tā, ka piecas dienas nedēļā sēdi darbā pa astoņām stundām un algu saņem neatkarīgi no tā, ko dari-sēdi internetā, dzer kafiju, ej pēc makarūniem vai tiešām galvu nepaceļot strādā.
02.02.2017 18:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un protams parejas sez darba neko nedarot......:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
02.02.2017 18:11 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Esmu projektu vadītāja IT uzņēmumā. Labās lietas ir - elastīgs grafiks, nav nevienam nekas jāprasa, ja darba laikā dodos darīšanās (atzīmēju prombūtni kalendārā un painformēju kabineta kolēģus, vai būšu atpakaļ un ap cikiem), ir visādi ikdienas bonusi (lai gan priekš IT uzņēmuma tie varēja būt daudz vairāk), prēmijas ir reti, toties algas pielikumu dabūju ik pēc 1-1.5 gada. Un lielākais pluss - forši kolēģi, kas rada patīkamu darba atmosfēru.
Mīnusi - lai arī skaitos nepilnu slodzi, nereti nostrādāju vairāk kā pilnu slodzi. Saspringtajā laikā ir ļoti daudz darba, stresaina vadība, kliegšanas, bļaušanas, panikošanas no dažu vadības pārstāvju puses. Kā arī tas, ka mana personīgā dzīves politika bieži vien konfliktē ar uzņēmuma politiku.
Bet ir savi iemesli, kāpēc joprojām esmu tur, kur esmu.
02.02.2017 18:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Interesanti sanāk. Kā tēma par algām, tā ir skaidrs, ka sevi cienoša kosmiete, kaut vai tikai vakarenes izglītību, bet zemāk par 2000 eur nestrādās! Kā tēma par darbu, tad izrādās, ka var atnākt 2 x nedēļā, uzsmaidīt bosam, ar kolēģēm aiziet pēc makarūniem, pasēdēt Cosmo un doties prom. A ziniet ko, beidziet irst!

Kā teiksi ;)
Tiaki pagaidām šajā topikā neesmu izlasījusi nekoo tādu, par ko būtu vērts...irt :D
02.02.2017 18:41 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Sognare pm tev
02.02.2017 18:42 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un protams parejas sez darba neko nedarot......

Tā es arī neteicu, bet nu tepat var itin bieži lasīt, ka darba laiku, atsēž, nonīkst, bet nu par pliku paldies taču tur nesēž. Es saku to, ka tas, ka uz darbu iet pāris reizes nedēļā, nebūt nenozīmē, ka tas ir viegli, tiek tikai dzerta kafija un ēsti cepumi un saņemti tūkstoši.
02.02.2017 18:43 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
ar visu kopumā esmu apmierināta, vienīgais, ka alga varētu būt lielāka, jo, ir mēneši, kad esam visi traki noskrējušies. visādi citādi - nav problēmu izskriet savās darīšanās, par atvaļinājumiem vienojamies paši savā starpā, lai nav tā, ka pārāk daudzi vienlaicīgi paņem un tad palikušie netiek galā ar darbiem. kolēģi ir viens no lielākajiem bonusiem, tiešām labi, intrigas dīvainā kārtā nav manītas, lai arī kolektīvs 99% sastāv no sievietēm.
bet mani ieinteresēja - ko dara tās, kas strādā no mājām? e-mārketings?projekti?
02.02.2017 18:57 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Mans darba laiks ir no 9-17, taču ir dienas, kad sanāk strādāt no 8-20, ir dienas, kad darbu beidzu jau 15, jo par pārstrādātām stundām man neviens nemaksā. Darbu ir daudz, gandrīz katru mēnesi nāk arvien jauni pienākumi klāt. Algas pielikumu gan neviens pakał nemet-tas arī galvenais mīnuss-alga neatbilst darba apjomam. Par to ir runāts un vienu reizi pa 2 gadiem izčīkstēju algas pielikumu. Toties ir łoti daudz citu bonusu-a/m ar apmaksātu degvielu varu lietot arī savām vajadzībām, ar noteikumu, ka nedrīkst izbraukt ārpus lv, apmaksāts telefons, laba apdrošināšana, uzñēmuma produkti par noteiktu summu mēnesī. Prēmijas ir atkarībā no bosa garastāvokła-ir bijis mēnesis, kad prēmijā par labu darbu sañemu vairāk kā algu, citreiz pat normālu naudas summu sañemu kā dāvanu dzimšanas dienā, bet tas viss ir neregulāri un nekad nevar zināt-būs prēmija vai nē. Gadā vidēji tās ir 2-3x. Tâ kā savu darbu organizēju pati, tad visai brīvi un neatskaitoties varu iziet savās darīšanās vai pusdienās ar draudzenēm, arī slimības lapu var neñemt, ja slimo ap nedēłu un par to no algas neatvelk. Kolektīvs ir super, visi esam gājuši ballēties uz Vecrīgu, svētkus svinām restorānos, par ko maksā uzñēmums..visā visumā-ok, tik tā pamatalga varetu būt atbilstošāka manam ieguldījumam:-/
02.02.2017 19:27 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Vai darba grafiks/slodze atbilst algai?
Šobrīd nedaudz sāk šķist, ka neatbilst. Vai arī pārāk daudz esmu uzņēmusies!
Vai vadība ir pretimnākoša?
Vadība un kolēģi ir vienkārši fantastiski! Jūtos savā vietā, un ļoti cienu savu vadītāju par to, kā viņa ir nokļuvusi amatā, un gluži tāpat arī citi kolēģi. Superīgs kolektīvs, pat tie, ar kuriem ikdienā kopā nestrādāju!
Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet?
Īsti nē, taču vienmēr ir iespēja pāris dienas iepriekš sarunāt, lai brīva ir visa diena. Uz 2h izskriet nevar, jo amats ir tāds, ka visu laiku ir jābūt uz vietas.
Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu?
Par vienu var droši neņemt, arī divas dažreiz var palikt mājās tā vienkārši, taču ja vairāk par divām, tad nu gan vajag slimības lapu.
Vai ir prēmijas? Vai notiek pasākumi,kolēģu sveikšana?
Mums ir ikmēneša piemaksas pēc padarītā darba kvalitātes, gada beigās vai īpašos svētkos prēmiju nav. Kopīgu pasākumu visnotaļ daudz, gan uzņēmuma līmenī darba balles un ballītes, gan komandas līmenī kopīga līdzdalība visādos pasākumos, gan ofisa līmenī sveikšanas, pasēdēšanas, kopīgas ikdienas kūku ēšanas un kafijas dzeršanas, gan arī kolēģu līmenī kopīga iešana patusēties kaut kur savos bariņos.
02.02.2017 20:00 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
darba ritms?
*mierīgs, bet ir daļēji streisains, īpaši tagad klusajā peridoā, kad nav tik daudz klientu,nākas pat vienai vairāku cilvēku darbus reizē padarīt..
darba vietas attieksme?
* nu ir daži kam nepatīk iebraucēji, tādēļ arī attieksme ir nekāda...vadītāja ir maita, tādēļ visi diezgan saspringti uz to laiku kamēr viņa ir darbā.
vai darba grafiks/slodze atbilst algai?
* saņemu minimālo stundas likmi, kas ir okey...vienīgi tas, ka citi dzen haļavu un saņem tikpat cik es, kas var reizē izdarīt vairāku cilvēku darbu. Netaisnīgi, bet nu neko padarīt.
Vai vadība ir pretimnākoša?
* Jā, bet visu var redzēt viņi bez maz vai caur negribu apstiprina. Mazāk ko lūgt un vispār prasīt!
Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet?
* Jā var, bet ja tas atkārtosies vairāk kārt, griezīs stundas nost un dos vairāk brivdienas...
Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu?
* par vienu dienu nē, bet par 2 jau jāņem slimības lapa. Atvaļinājumu gan nē, tas lai paliek tad kad vesela esmu.
Vai kolēģi draudzīgi?
* kolēģi jā, bet ir dažii izņēmumi kas, kāminēju iepriekš necieš iebraucējus!
Vai ir prēmijas?
* Nē nav, vienīgi 1x pusgadā viens no labākajiem darbiniekiem(nosaka vadība) saņem prēmiju 20euro, kas manuprāt ir smieklīgi maz, jo kompānija var atļauties vairāk piešķirt.
Vai ir darba pasākumi?
* Ir vienu reizi gadā, kur viss pašam jāapmaksā.
Tāds nu ir mans ārzemju darba apkopojums...
02.02.2017 20:44 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Darba ritms- pēdējo gadu tāds ļoti saspringts, ar nepārtrauktām pārmaiņām, izmaiņām, un notikumiem
Attieksme- ļoti laba- novērtē, atbalsta, ir dažādas ikdienas ekstras, kas priecē
Slodze un atalgojums? Šobrīd man kā vadītājai slodze ir liela, bet novērtē! Ja ne ar tiešo algu, tad prēmijām, papildus labumiem.
Vai var paņemt brīvu?
Jā var. Regulāri izskrienu pie ārsta/ uz pastu/ uz auto servisu utt.
1 slimības diena
Parasti varu neņemt lapu, bet es arī strādāju tad attālināti. Mazāk un mierīgāk, bet pulsu jūtu tā teikt.
Kolēģi
Dažādi- ir tādi, kas draugi, ir tādi kas kaitinoši, ir tādi, par kuriem vienalga.
Prēmija un darba pasākumi ir-
Prēmija 1x gadā, nedaudz lielāka kā alga. Darba pasākumi- ziemassvētkos un vasarā. Plus dažādi sīki pasākumi ofisā biežāk.
Sveikšanas- sveicam viens otru. Dzd visi metās naudu, jubilārs nes gardumus. Vārda dienās pārgājām uz individuālo sveikšanu, ja ir vēlme
02.02.2017 21:06 |
 
Reitings 205
Reģ: 16.01.2014
Sakiet,kāds ir jūtu darba ritms un darba vietas attieksme?
Darba ritms ir viļņveidīgs. Var būt extra noslogots un radīt galvassāpes vēl 2 dienām uz priekšu,var būt tā,ka pusi dienas pavadu dzerot kafiju(tiesa, samērā reti tā sanāk). Lielākoties vienkarši piepildīta diena.
Piemēram,vai darba grafiks/slodze atbilst algai?
Nē! Noteikti nē! Taču tas ir darbs ko vēlos darīt un tāpēc uz algu,vismaz pagaidām,pieveru acis.
Vai vadība ir pretimnākoša?
Salīdzinoši ar citiem uznemumiem-labākais boss attieksmes ziņā!
Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet?
Var paņemt brīvu stundu vai kaut dienu,taču tikai gadījumos kad tas tiešām vajadzīgs. Arī alga ir atkarīga no padarīt ādu,tāpēc nav vēlmes pusdienot 2h kafejnīca:D
Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu?
Slimibas lapa pa 3 gadiem vispār nav ņemta. Esmu izmantojusi iespēju paņemt bezalgas papildus atvaļinājumu uz menesi.
Vai kolēģi draudzīgi?
Jā!
Vai ir prēmijas?
Nav! Taču ir binusiņi ar darba auto,pusdienām u.c
Vai notiek pasākumi,kolēģu sveikšana?
To organizē paši kolēģi,tas nenāk no vadības.
Vasarā mēdzam vnk izcept šasliku pēcpusdienā,kad lielie darbi jau izdarīti:)
02.02.2017 21:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Te kada jautaja par darbu no majam?
http://cosmo.lv/forums/topic/203069-saki-ardievas-liekajam-svaram/ un etc, izplatisana, klientu meklesana piemeram paklaju mainas servisam. Ta ds tas darbs musu cosmietiem no majam:-D:-D:-D:-D:-D
02.02.2017 22:04 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Neesmu pašnodarbinātā, bet teorētiski strādāju no mājām. Tad gan ir stiepts jēdziens, jo daudz laika pavadu cełojot no viena klienta pie otra, mājās tiek izdarīts papīrdarbs. Kolēgi forši, bet tas varētu būt savādāk, ja "rīvētos" viens gan otru katru dienu ofisā.
Teorētiski arī ir pretimnâkoša attieksme no DD, jo tika man paziñots, lai nebaidos "izskriet" darīšanās, vajadzības gadījumā. Tas, protams, ir labi, bet ñemot vērā saplānotās vizītes (klientam jāpiedāvā vizīte divu nedēłu laikā), tāda izskriešana būtu bezmaz īpaši jāorganizē un jāplāno nedēłām iepriekš.
Novērtēju apmaksāto transportu, bet nesen atklāju nepatīkamu faktu samaksas jautājumā un tāpēc sākšu meklēt citu darbu.
02.02.2017 23:09 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
un etc, izplatisana, klientu meklesana piemeram paklaju mainas servisam. Ta ds tas darbs musu cosmietiem no majam

Kubi, atvainojos, beidz te žvadzēt. Jēziņ - ir 21. gadsimts - nav visiem jāsēž aiz letes vai 8h dienā jābūt ofisā. Telefonkonferences, videokonferences ir norma, tāpat kā darbu kārtošana e-pastos.
Ar ko pati nodarbojos? Savā darba vietā patlaban esmu vienīgais tekstu cilvēks - rakstu tekstus, (plakātiem, citiem vizuāļiem, soc. tīkliem, preses relīzes, gatavoju materiālus konkursiem, utt. Vienvārdsakot - PR darbi). Kad nāk tuvāk karstā sezona - komanda paplašinās, arvien vairāk uzņemos asistenta lomu. Arī vizuālos materiālus veidot ar mākslinieci var skype vai e-pastos. (Datorgrafiķa uz vietas mums pat cauru gadu nav) Plakātus uz druku nav jāaiznes disketē, tie ir nosūtāmi. Mana vadība vispār 50% rudens/ziemas/agra pavasara sezonu pavada ceļojot darba darīšanas, kā tad darbs ofisā neapstājas, bet viss iet uz priekšu?
02.02.2017 23:30 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Runājot par algu - patlaban mans grafiks ir atbilstošs manam atalgojumam. Nekad neesmu teikusi, ka pelnu tūkstošus. Nākot sezonai, palielinās slodze un palielinās arī atalgojums.
02.02.2017 23:31 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Piemēram,vai darba grafiks/slodze atbilst algai?
Standarta biroja darba grafiks, darbdienās pa 8h. Par atalgojumu kopumā nesūdzos, bet nav arī nenormāli augsts profesijai. Darba slodze ilgu laiku bija pavisam samērīga, pēdējā laikā kļuvusi par lielu, lai visu paspētu, bet ilgstošas virsstundas sēdēt neliek.
Vai vadība ir pretimnākoša? Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet?
Ņemot vērā, kādas šausmas ir dzirdētas/lasītas par daudziem vadītājiem, manējie noteikti ir normāli :D Noteikti arī neteiktu, ka ideāli, bet varu normāli sadzīvot. Tas tā par vadīšanu kopumā. Par izskriešanām pa dienu - var sarunāt, parasti vienkārši sarunāju, ka pastrādāšu tai dienā vakarā ilgāk. Bet jāsaskaņo laiki un parasti jau uzrakstu tomēr arī iemeslu, katru nedēļu tā atprasīties laikam īsti nevarētu. Lietas, ko var izdarīt arī ārpus darba laika, darba dienas laikā tomēr neplānoju, tik brīvi nav.
Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu?
Kamēr tāda viegla saaukstēšanās, parasti pārejam uz strādāšanu no mājām, jo mums tas tehniski ir iespējams - slimības lapu tad neņem. Ja smagāka slimība vai ilgstoši, tad ārsta lapa pēc valstī noteiktās kārtības - maksā tad laikam kādus 70% algas par to laiku. Pārmetošanas attieksmes no vadības par slimošanām nav, bet neesmu arī manījusi, ka kāds tās izmantotu ļaunprātīgi. Nebiju nekad iedomājusies variantu, ka atvaļinājumu speciāli ņem slimošanai :-O diezgan traki.
Vai kolēģi draudzīgi? Vai ir prēmijas? Vai notiek pasākumi,kolēģu sveikšana?
Kolēģi draudzīgi. Prēmijas reizi gadā aptuveni algas apjomā. Ikdienā ir daudz visādu mazbudžeta/bezbudžeta pasākumu, reizēm tiem jāpiemet mazs līdzfinansējums pašiem, 1x gadā lielāks pasākums no uzņēmuma puses.Sveikšana - kā kura nodaļa organizē, bet sveic jau kopumā visi. Mums tā diezgan vienkārši viss,bez milzīgiem galdiem un šampaniešiem. Gan galds, gan dāvana no pašu samestā - uzņēmums gan tur neiesaistās.
03.02.2017 00:21 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Vai darba grafiks/slodze atbilst algai?
Nē, diemžēl. Slodze ir stipri lielāka par samaksu. Kā arī mans darbs saitīts ar lielu atbildību (dzīvība, veselība utt).
Vai vadība ir pretimnākoša?
nē, priekšniekam viss pie pakaļas.
Vai vadība ir pretimnākoša? Vai var paņemt brīvu,ja vajag izskriet?
šajā ziņā jā
Vai par vienu slimošanas dienu ņemat slimības lapu vai atvaļinājumu?
Maximums 1-2 dienas.
Vai kolēģi draudzīgi? Vai ir prēmijas? Vai notiek pasākumi,kolēģu sveikšana?
Kādreiz bija, vairs nav.
03.02.2017 11:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits