Mana briesmīgā Ziemassvētku dāvana

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sveikas!
Aicinu šajā diskusijā dalīties ar dažādām Ziemassvētku (vārda dienas, dzimšanas dienas, ...) dāvanām, kuras nav patikušas. Vai esat saņēmušas dāvanā kaut ko tādu, kas nav paticis?
26.12.2016 02:41 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piekritīšu, ja cilvēks zina, ka, piemēram, neēdu gaļu, bet uzdāvinātu cienastā gaļas pīrāgu, es nebūtu laimīga, drīzāk pat aizvainota. Es vienmēr cenšos padomāt, kas otram patiktu, ja zinu un pazīstu cilvēku.
28.12.2016 14:13 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Ernestīne,nav vērts! :-D Tagad mums uz pieres ir iededzināts "mantkārīgās cūkas" vai "dižciltìgā,mantkārīgā caca".:-D Lai jau!
Tas neatsver to prieku,kuru redzēju savas mammītes acīs,jo dāvana sastāvēja no visa,ko viņa bija vēlëjusies un sen runājusi. Jā,es nopirku vienu lielu lietu un visādus sīkumiņus (jauns briļļu maciņš,virtuves piederumu komplekts utt.). Viņas prieks bija neizmērojas. Tā ir mana mīļā mammìte un viņa ir pelnìjusi visu. Ja varētu,tad nonestu viņai zvaigznes! Visas!!!
Runa ir par to,ka mēs ieklausamies. Un iepriecinam savus vistuvākos! :-) un tādos brìžos man ir dziļi pie kājas cik tas maksā un ko teiks citi!
28.12.2016 14:17 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
KristīnA!
Tieši ta - ieklausāmies, jo tas liekās svarīgi. Iespējams, ka katram ir sava svarīguma skala, kur dāvanas nelikās svarīgas, bet man tās ir bijušas svarīgas kopš sevi atceros. Atceros, kā skolas gados krāju naudu no savas kabatas naudas, pusdienu naudas lai vecākiem nopirktu dāvanas uz svētkiem. Jā un man tas likās svarīgi, jo arī materiālais veids, kā izrādīt mīlestību un attieksmi ir tikpat labs, kā vārdiskais & emociju/jūtu.
Es savējo mammu apsveicu līdzīgi, nopirku veselu maisu ar dažādām lietiņam kuras viņa nevar atļauties ( pensionārs tomēr.. ) smuki sapakoju un tiešām izbaudiju to sajūtu, kad redzēju ka viņai patīk :)
28.12.2016 14:24 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet ja piedaloties šajā "sociālajā spēlē" kur tu esi vienā "materiālajā labklājības līmenī" tu izvēlies nedomāt par personalizētu dāvanu cilvēkam, kuru pazīsti vairāk par 7gadi, tad manuprāt kaut kas nav ok, iespējams ar šo cilvēku, attiecībām vai ko citu.

Nu ar tādu konveijera domāšanu nebrīnos, ka no mušas esi uzpūtusi ziloni. Nu nav visi vienādi. Es neesmu! Un ļoti daudzi nav! Man nav vispār būtiski ko un par cik un kā man uzdāvina un vai vispār uzdāvina, pat tie, kurus pazīstu no bērna kājas! Man pašos pamatos dāvanas kā tādas, nav svarīgas. Ir super saņemt dāvanas, protams, ka ir! Bet es negaidu ziemīšus tādēļ, lai varētu rīvēt plaukstas un gaidīt, ka tagad nu tik būs! Ja ir - tad priecājos, ja nav - nu un? Tādēļ manu pauri nenotrulina ŽULTS par to, ka man uzdāvināta tāda vai nekāda dāvana, bet Baibai šitāda.
Es tev iesaku aizdomāties šādi - lielākā daļa "slikto dāvinātāju" vienkārši cant be bothered ar to visu, bet konveijerdomātāji uzspiež to savu ziemassvētku tradīciju...tirgotāji dara visu, lai tu "neaizmirstu" nopirkt to dāvanu. Visur reklāmas, filmas, izpārdošanas utt. Tas viss ir tik komerciāli. Un man ir skumji noskatīties uz to, cik pārskalotas smadzenes ir lielākajai daļai sabiedrības! Tikpat, cik tu domā, ka ja jau mēs dzīvojam materiālā sabiedrībā, tad mums vajag visiem tagad pielāgoties, citi domā tieši pretēji... un tas uzskats, ka tuvam jau nu vajadzēja neignorēt TAVAS dāvanu vēlmes, ir vispār kronis. Kas tu tāda esi, lai cilvēks skrietu un ķertu to, ko tev vajag un gribās, bet pati pirkt nevēlies vai nevari? Kādēļ kādam ir vispār janoskrienās, jātērējās, lai apmierinātu tavu alkatību un lai tu pēc tam nesēdētu forumā un nenodirstu savu draudzeni? Acīmredzami, ka neesi tu ne laba draudzene, ne tu esi cilvēkam svarīga īsti, ja viņš tā nolēma ar tevi nežēlīgi izrīkoties.
28.12.2016 14:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Atceros, kā skolas gados krāju naudu no savas kabatas naudas, pusdienu naudas lai vecākiem nopirktu dāvanas uz svētkiem

wow, mēs visi tā darījām, jo kabatas nauda bija mūsu vienīgais ienākums. Vēl kāds varoņdarbs?
28.12.2016 14:27 |
 
Reitings 177
Reģ: 28.10.2015
Smējos kolēģim, ka man dāvina traukus ar ziediem.
Un šeku reku drauga ome uzdāvināja.
Lai gan bija noruna, ka saņemsu vilnas zeķes.
Nepatīk nedz trauki, nedz gultasveļa, jo man patīk ļoti askētisks stils un labas lietas.
tad, lai labak dāvina tiešam zeķes un kaut ko ēdamu.
Nevis mantas, kuram nevar atrast pielietojumu.
28.12.2016 14:31 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Neatbalstu Ziemassvētku komerciju.. šis ir laiks, kad labdarības organizācijas uzdarbojas ar 100 kāršu joni, veikalu reklāmas burtiski kliedz pirkt nesamērīgu dārgu dāvanu, bankas un citi augļotāji kliedz aizņemties .. apkārtējie ar nosodošu skatu metas virsū, ja neesi uzdāvinājis pietiekami labu dāvanu.. kas notiek? Ja ledusskapis un galds nelūzt no pārpilnības ar visādiem draņķiem un zem eglītes nav saliktas 101 dāvana tie nav svētki.. kur mēs virzamies?:-O kur paliek prieks par kopā būšanu, dalīšanos un vienkārši uzklausīšanu? Tā vietā selfiji un dāvanu atrādīšanas iG, snapchat utt.. :'-(
28.12.2016 14:35 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
dr567309 vietaam izsakaas skarbi, bet tomeer piekriitu :D es arii nesaprotu to viebshanos, shausminaashanos un veel saliidzinaashanu! par daavanaam (t) un daudzas te baigo drosmi saaedushaas seezhot aiz zilajiem ekraaniem un klabinot taustinjus, tik nez kaapeec tiem daavinaataajiem sejaa nevarat pateikt, ka jums vinju daavinaatos suudus nevajag, lai nakoshgad nemaz nepuulas un lepni iespiest to kraamu atpakalj rokaas!
28.12.2016 14:36 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Netìk iet cauri visai diskusijai,bet neatceros,ka kāda bùtu teikusi,ka Ziemassvētkus gaida TIKAI dēļ dāvanām. (t)
28.12.2016 14:37 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
yay, tomēr es laikam neesmu vienīgā, kura redz to, kas šajā diskusijā izlīdis uz āru :) Un tās, kas internetā uztaisās par pūkainākajām un smaidīgākajām, šeku reku, izrādās ir tās lielākās čūskas. Dažu labu draudzenes un radi ir pelnījuši redzēt savu "tuvinieku" patiesās sejiņas :-D
28.12.2016 15:02 |
 
10 gadi
Reitings 2507
Reģ: 29.01.2009
Interesanti būtu uzzināt, kas tad ir tās dāvanas, ko jūs gribētu saņemt, ja zinat, ka cilvēks nezina jūsu gaumi? Jo acīmredzot nav nekas tāds, kas der pilnīgi visiem? Kā tad lai uzmin?
Varbūt tiešām cilvēks ir centies, stundām ilgi meklējis veikalā ko piemērotu, bet jums tik un tā nepatīk. Ko tad viņam, nabadziņam, darīt?
28.12.2016 15:21 |
 
10 gadi
Reitings 2507
Reģ: 29.01.2009
Vēl pie tam, ja jūs nepasakat, ka tomēr nav īsti manā gaumē, labāk nevajadzēja neko dāvināt. Tad jau nav ko brīnīties, ja nākamreiz saņemat to pašu.
28.12.2016 15:25 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man personigi nepatik meklet davanas. Ne nu man patik davinat, bet kamer tu izzile ko tam cilvekam varetu uzdavinat, es sirmoju.
28.12.2016 15:56 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Bet ja cilvēkam pasaka tieši,ka nevēlies tādu dāvanu un beigās saņem tieši tādu? Kur loģika? Ja grib ,lai vnk iznāk totāli pa lēto ,ir iekrājumi mājās, dabūts par velti un atdāvina otram ,tad, lai patiešām nedāvina.Ja zin ,ka pārvākšos uz dzīvokli ,kur nebūs vanna, tad ,kāpēc jādāvina vannas bumbas , vai arī vannas putas? Var uzdāvināt dušas želeju, vai arī vnk konfekšu tūtu:-) Protams,ka to dāvanu es beigās atdevu citai personai. Vismaz kādam kāds mazs prieciņš bija.
28.12.2016 15:57 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ja zin ,ka pārvākšos uz dzīvokli ,kur nebūs vanna, tad ,kāpēc jādāvina vannas bumbas , vai arī vannas putas?

ak tu izlutinātā mamzele. sēdi, priecājies un nākošajos svētkos pārdāvini tālāk!:-D tieši tā taču ir dāvanas loģika! Ja tev nepatīk, tas nenozīmē, ka citam (tam, kuram pārdāvināsi) nepatiks. Lai tā dāvana ceļo tik ilgi, kamēr atradīs savu īsto saimnieku :-D
28.12.2016 16:02 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Pilnìgai skaidrībai laikam ir jānodala divu veidu dāvanas. Pirmās ir no ģimenes,draugiem,bet otrā grupa ir visi pārējie. (Koléģi,sadarbības partneri utt).
Ja pirmā grupa man uzdāvinātu vannas bumbas,kaut man nav vannas,tad es apvainotos. Ja to bumbu dāvinātu otrā grupa,tad man būtu vienalga. Atdotu kādam.
Un tā ir ar visām dāvanām. Es negaidu,lai svešie mani iepriecina pa manai gaumei,bet ģimenei to būtu jāprot,manuprāt.
Universālas dāvanas,manuprāt,ir tēja/kafija,konfektes,augļu grozi,riekstu maisījumi.Varbùt sveces un kalendārs(ja runa ir tieši par Ziemassvētkiem). Nekas cits universāls nenāk prātā.
28.12.2016 16:05 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Netika pārdāvināts uz citiem svētkiem .Vnk paprasīju pazīstamajiem -kam vajag un atdevu.
28.12.2016 16:05 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Selìna!:-D Es tik ĺoti sasmējos par mamzeli!:-D Sen nebiju dzirdējusi šo vārdu.
28.12.2016 16:06 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu un cik tad tev bieži ir gadījies tā, ka tu konkrēti pasaki nedāvināt to, bet tev to tāpat uzdāvina? Neticu, ka tas ir regulārs pasākums.
Apvainoties par vannas bumbām...njā.
28.12.2016 16:07 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Dāvināja tuva persona. Protams,ja randoma cilvēks ,tad es tā neskatos, ko dāvina, bet ja tuvs cilvēks ,kurš apzinās ,kas man patīk un kas nē, tad ir kā ir. Vnk es parasti aptaigāju vairākus veikalus, vairākas dienas veltu dāvanu meklēšanai , uztraucos vai otram patiks, mēģinu izdibināt, kas otram patīk un es noteikti nedāvinātu to,kas personai nepatīk. Ja man teiktu- es nevēlos nekādas karotes, dāvini jeb ko ..tik ne to-tad es vnk izvēlētos no citiem 1000091 variantiem ,ko dāvināt!
28.12.2016 16:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits