Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtniecība studiju semestra vidū

 
Reitings 88
Reģ: 29.07.2010
Sveikas,
Vēlētos uzklausīt jūsu pieredzi par studijām LU (vai citās augstskolās) un grūtniecību.
Dzīve pati ir ierādījusi ceļu un tā sanācis, ka ir pieteicies bērniņš semestra vidū. Pārlasiju daudz viedokļu un, protams, dominē uzskats par topošām un esošām supermammām, ka visu var apvienot un studijas ir jāturpina. Taču mans gadījums ir viens no tiem, kad slikta dūša man ir 24/7. Neskatoties uz to, lekcijas cenšos apmeklēt, bet ir grūti un saprotu, ka semestri pabeigt ar labiem rezultātiem nevarēšu. Jāpiebilst, ka esmu budžetā, līdz ar to teicami rezultāti man ir svarīgi, lai varētu saglabāt finansējuma veidu arī pēc akadēmiskā gada.
Zinu, ka varu ņemt studiju pārtraukumu arī semestra vidū. Lai pēc pārtraukuma man būtu jākārto mazāk kursu pirmajā semestrī, ir doma mēģināt tagad nokārtot dažus kursus, bet daži noteikti paliks. Vai šādā gadījumā man tie skaitītos kā parāds, kā rezultātā man budžets nesaglabātos?
Vispār jautājumu ir daudz.. gribētu vienkārši uzklausīt jūsu pieredzi, kad tika izvēlēts pārtraukt studijas un otrādi.
Paldies jums! p.s. Pie lietvedes iešu nākamnedēļ :)
26.11.2016 12:40 |
 
10 gadi
Reitings 4771
Reģ: 29.01.2009
Slikta dūša parasti pāriet līdz 10-12.nedēļai. ;) Kāds tev termiņš?
26.11.2016 12:44 |
 
Reitings 88
Reģ: 29.07.2010
Man šobrīd 8. nedēļa. Es ceru, ka pāries, bet tāpat esmu pārliecināta, ka otro semestri ņemšu pārtraukumu.
Jaua šobrīd ar nelabumu esmu kavējusi lekcijas, tāpēc domāju, ka reālāk būtu ņemt pārtraukumu jau tagad, bet nezinu, kā būtu ar to budžetu pēc tam.
26.11.2016 13:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ar pamatotu iemeslu akadēmisko var dabūt arī semestra vidū. Manuprāt, tad tiem kursiem nebūtu jāskaitas kā parādiem.
.
Ej izrunājies ar studiju programmas direktoru, ar šīs personas parakstu var notikt brīnumu lietas.
26.11.2016 13:56 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Es teiktu, ka bērniņa gaidīšanas laiks ir vislabākais studijām. Pēc tam Tev nekad nebūs tik daudz laika un spēka kā tagad. Nelabumi pāries. Pie tam, ar lielu punci būs "vieglāk" pie dažiem pasniedzējiem. Ļoti liela iespējamība, ka pēc tam jau vairs nesaņemsies nekad...
Pati pabeidzu bakalauru ar nepilnu gadu vecu bērnu, mağistru ar diviem bērniem jau. Tagad bērni jau paaugušies, jāstrādā, mājas solis, bērnudārzs, pulciņi, darbs... gribētu vēl pamācīties, bet nu fiziski tas nereāli. Saņemies, pārdzīvo un mācies!
26.11.2016 14:38 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man vienai kursabiedrenei piedzima semestra vidū un viņa akadēmisko neņēma. Kamēr bebītis vēl bija pavisam maziņš, mēs uz pirmās rindas galda uzlikām laptopu un viņa lekcijas klausījās skype.
Aizej pie programmas vadītāja, izstāsti, ka tev šobrīd ir slikti, bet, ka tu centies un vairāk strādā mājās, ja lekcijās nevari nosēdēt. Galu galā, pastāv taču kursa obligātā literatūra un tamlīdzīgas lietas no kurām mācīties. Kapēc tu gribi akadēmisko? Ar tavu termiņu tu vēl varētu nokārtot nākamo sesiju. Man šķiet, ka uzdošanas vērts ir jautājums, cik ieinteresēta tu esi studiju programmā (t)
26.11.2016 15:04 |
 
Reitings 10
Reģ: 20.12.2016
Es iestājos skolā un tad uzzināju, ka esmu gaidībās. Turklāt man mājās bija 6 mēnešus jauna meitiņa. Dzemdības sakrita tieši ar skolas beigšanu, eksāmeniem (vienu mācību gadu ilgas mācības), uz zini ko? Es pabeidzu skolu ar vidējo atzīmi 8, skola bija katru dienu, man nekādas atlaides nebija, jo es uz tādām neuzprasījos, turklāt visu mācību laiku saņēmu stipendiju (kavējumi bija tikai attaisnoti). Jā, protams, man bija vecākajai meitiņai piesaistīta aukle-omīte, bet tas pavisam noteikti ir izdarāms un es tagad, paskatosties atpakaļ, nevaru teikt, ka tas bija ārkārtīgi grūti un neiespējami! Veiksmi un izturību arī Tev! :)
20.12.2016 11:20 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Es arī zinu vairākas meitenes, kuras studiju laikā dzemdēja un nekādus akadēmiskos neņēma... Pārsvarā jau šis viss ir tikai gribas spēka jautājums
20.12.2016 11:34 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Man bija kursabiedrene, kas vienu sestdienu atnāca vēl stāvoklī, bet nākošajā sestdienā jau atnāca bez vēdera. :-D Es biju šokā, nodomāju: "nu tai gan iekšas". Viņai, protams, vīrs un aukle palīdz, bet neesi ne pirmā, ne pēdējā, kas studē grūtniecības laikā.
Novēlu nemest plintu krūmos. Un lai veicas (l)
20.12.2016 11:52 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es arī iesaku tomēr studijas turpināt, nelabumi tiešām pēc laiciņa pāries, lai gan zinu, cik tagad ir grūti (t) Tad jau bērniņš tev būs uz vasaru, tieši forši, manuprāt, paspēsi pabeigt vēl arī nākamo semestri un tad doties pelnītā atpūtā :) Ar mazu bērniņu pēc tam studēt ir daudz grūtāk, noteikti saņemies (l)
20.12.2016 12:02 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Viss atkarīgs no grūtniecības. Man bija augsta riska, ar saglabāšanu un zilo lapu visu grūtniecību, sekojoši studijās ņēmu pauzi. Bērns piedzima Novembrī, ar jauno semestri februārī biju atpakaļ, tikai neklātienē. Bērnu skatīja ome/tētis un atslaucu pieniņu, nu vai arī veda bērnu un baroju fakultātē. Atzīmes nav nokritušās (ja tas ir kvalitātes rādījums), virs 8 sēž.
20.12.2016 12:22 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man jau liekas, ka 70% cilvēku, kuri paņem akadēmisko.... ar to arī savas studijas beidz!
20.12.2016 13:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits