4 suņi saplosa mazu bērnu

 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Kā tas nākas ka par dienas šokējošāko ziņu Latvijā nav neviens topiks?
http://apollo.tvnet.lv/zinas/cetri-suni-babite-lidz-navei-saplosa-piecus-gadus-vecu-meiteniti/777193
05.11.2016 22:30 |
 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Suņi piederēja bērnu vecmammai nevis vecākiem.
Vai viņa sēdēs cietumā? Diez vai.
Latvijā kā liberālā valstī visaugstāk tiek vērtētas nevis upuru tiesības, bet slepkavu, pedofilu, geju, suņu u.c. tiesības un vajadzības.
Ko pierāda fakts, ka šie suņi pat nav likvidēti, bet nogādāti patversmē, kur tos tālāk nodos citām ģimenēm un atkal varēsim lasīt traģiskus stāstus.
06.11.2016 00:02 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Traģiski!
Vecs cilvēks tak noteikti nemaz nesaprata ar kādiem suņiem ir darīšana. Būtu zinājusi, tad noteikti nebūtu ļāvusi bērniem ar tiem spēlēties savā nodabā. Tā ir vecāku vaina, ja nesniedz normālu drošības instrukciju vecam cilvēkam, atstājot tam bērnus. Nespēju iedomāties kā vecais cilvēks tagad jūtas.. un protams arī ģimene. :'-(
Radiniekiem ir Amerikāņu buldogi. Protams mācīti, miermīlīgi, taču es tāpat ieturu drošu distanci un cenšos ar viņiem īpaši nedraiskoties. Kad viens no viņiem ieleca gultā pie manis un sāka laizīt seju - lieki piebilst, ka es nekādu laimes sajutu neizjutu. Biju pārbijusies līdz nāvei, jo to milzīgo lempi bija ļoti grūti un bailīgi dabūt no sevis nost. It kā suns vienkārši no priekiem mani laiza, taču uzkāpis tā ar visām četrām, ka neiespējami pakustēties. Tajā brīdī arī domāju par to, lai viņš neiedomājas, ka es ar viņu cīnos vai kaut ko tamlīdzīgu daru, grūžot nost.
06.11.2016 00:05 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Labi, vecās mammas vaina, atstājot bērnus vecam cilvēkam, nenododot kārtīgu instruktāžu.
06.11.2016 00:08 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Piekrītu, ka jebkuru suni var izaudzināt gan par agresīvu sargsuni, gan par mierīgu mājas mīluli. Un šie, ja nav attiecīgi audzināti, pēc dabas ir agresīvi cīņas suņi. Vecvecmammu arī žēl - tāds smagums uz visu atlikušo dzīvi sirdī :-/
Skatos, ka šī tiešām bijusi audzētava, kas nu jau ir slēgta :-/
06.11.2016 00:13 |
 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Varbūt citās rietumvalstīs tas nav tik izteikti , jo ir stingrāki noteikumi un sabiedrība izglītotāka, bet Latvijā milzīga problēma ir suņu saimnieku tupums un bezatbildība.
Ir tak it kā rakstīts noteikumos, ka vedot suni pastaigā tam jābūt uzpurnim, bet realitātē tam ne tikai nav uzpurnis, bet tie pat nav saitē. Un tā tie suņi daudzos gadījumos uzbrūk svešiem cilvēkiem, bērniem.
06.11.2016 00:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Varbūt citās rietumvalstīs tas nav tik izteikti , jo ir stingrāki noteikumi un sabiedrība izglītotāka, bet Latvijā milzīga problēma ir suņu saimnieku tupums un bezatbildība.
Ir tak it kā rakstīts noteikumos, ka vedot suni pastaigā tam jābūt uzpurnim, bet realitātē tam ne tikai nav uzpurnis, bet tie pat nav saitē. Un tā tie suņi daudzos gadījumos uzbrūk svešiem cilvēkiem, bērniem.

Te nevar nepiekrist. Šodien, lasot šīs ziņas, vēl ar manu vīrieti spriedām, ka pavasaros ielās ir redzēti suņu bari - kuce meklējas, un tad visi kaimiņu suņi pakaļ skrien. Protams, uz Brīvībenes tādus skatus neredzēs, bet kādā Ziepniekkalna privātmāju rajonā, Ķekavā vai Carnikavā - cik nav redzēts. Cilvēku stulbumam nav robežu.
06.11.2016 00:22 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Daudziem vienkārši šķiet, ka ja jau mājās nekādas agresijas pazīmes nav novērotas, tātad tāda riska nav.
Kādam pietiek izlasīt un saprast, ka zvērs ir un paliek zvērs, kam ir savi instinkti, kam nav tādas domāšanas kā cilvēkam, lai ari cik paklausīgs un "gudrs" viņš būtu - kādam vajag savu pieredzi, kurā kāds iet bojā vai tiek ievainots. Nav par ko brīnīties, katrs esam ar savu intelekta līmeni un es dzīvojot esmu sapratusi, ka pasaulē ir ļoti daudz cilvēku, kuri nesaprot vienkāršas lietas
06.11.2016 01:05 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es vakar vēl delfos lasīju, ka suņi pieder vecākiem. Briesmīga trağēdija, kuru domājot varēja novērst.
06.11.2016 06:56 |
 
Reitings 187
Reģ: 29.01.2009
Kādos tieši "noteikumos" rakstīts, ka suni pastaigā jāved ar uzpurni? Nevajag muļķības izplatīt. Pie pavadas - jā, daudz kur, bet uzpurnis jālieto tikai dažās noteiktās vietās.
Izstrādājot MK 2006.gada 4.aprīļa noteikumus Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai, pārvadāšanai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” tika nolemts, ka uzpurnis kā obligāts lietojams tikai suņiem, kas atzīti par bīstamiem (tātad ir jau reiz uzbrukuši cilvēkam vai dzīvniekam un par to ir ziņots attiecīgai komisijai, kura pieņem lēmumu par suņa atzīšanu par bīstamu). Tas ir noteikts minēto MK noteikumu 12.2.punktā – „sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai’’.
Vēl viens gadījums, kad sunim jābūt uzliktam uzpurnim, ir to pārvadājot sabiedriskā transportā.
Pārējā laikā suns var būt ar vai bez pavadas, bet bez uzlikta uzpurņa.

Par šo traģēdiju man ir sakāms tikai viens - izcili atspoguļo daudzus bērnu vecākus Latvijā. Paši ir absolūti bezatbildīgi, bet, tiklīdz notiek nelaime, vainīgi ir visi pārējie (suņi, ārsti, kas neizglāba utt.).
06.11.2016 08:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Šausmīga nelaime! Es neizteikšos, ko es domāju par šiem bezatbildīgajiem vecākiem, jo man liekas, ka lielāks sods, kā tas, ar ko viņiem tagad nāksies sadzīvot vairs nav iespējams.
Lai mūžīgs miers mazajai dvēselītei!
06.11.2016 09:18 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.10.2016
Vainīgi ir vecāki, vecvecāki un pārējie pieaugušie. Cilvēki, kuri saka, ka vainīgi ir suņi vai bērni, laikam neko nezina par situāciju. Šī ģimene ir bordo suņu audzētāji, kucēnus pārdod sākot ar 700eur. Internetā var atrast daudzus sludinājumus, kur tiek īpaši izcelts, ka suņi dzīvo speciāli mājās un socializējas ar cilvēkiem, bērniem, tieši tas arī pieminēts, ka suņiem nav voljēra, ikdienā dzīvo ar bērniem, tāpēc ir draudzīgi blabla. Tas bija tikai laika jautājums, jo nevienam sunim nepatīk, ja viņu aiztiek tā, kā to var darīt bērni, raujot utt, turklāt tie ir cīņas suņi, turklāt tas ir 4 suņu bars, turklāt bērni nepieskatīti ikdienā paliek ar suņiem. Suņi uzvedas kā suņi, žēl, ka viņi tagad ir bezpajumtnieki, bet, zinot šķirni, noteikti atradīsies apzinīgāki saimnieki. Ja bijušie saimnieki nežmogotos ar naudu un nebūtu tik alkatīgi, viss joprojām būtu kārtībā.
Ja kādam vajag, katru savu vārdu par audzētavu varu pierādīt ar linkiem.
06.11.2016 10:21 |
 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Manī raisa neizpratni, ka šie asinssuņi vēl joprojām nav likvidēti.
Tie, kas pagaršojuši cilvēku asinsgaršu, tas vairs ir tikai laika jautājums kad būs nākamā traģēdija.
06.11.2016 11:25 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Anakin Skywalker, pilnīgākās muļķības. Suņi nebija veci, ja jau tika turēti kucēnu audzēšanai. Suņus var paraudzināt. Protams, tas nenozīmē, ka kādā brīdī viņus varēs atstāt vienus ar mazu bērnu, bet viņus var pāaudzināt. Atvainojos par tiešumu, bet viņi needa meitenīti, viņi viņu saplosīja.
Zing gadījumu, kad vācu aitu suns saplosīja mazāku suni, to nogalinot. Bet ģimene vienalga viņu paņēma, un pāraudzināja. Sākumā suns pat mazos sunīšus pat par dzīvniekiem neuztvēra, jo nebija dabiskie suņa instinkti, otru suni satiekot, apostīt - viņš uzreiz vēra vaļā muti un ķērās pie rīkles, nemaz neapostot. Bet tagad suni droši var atstāt vienu ar citiem suņiem. Un nav pagājis pat gads.
Tā nav suņu vaina, ka viņi ir tādi. Bet ir iespējams labot. Manuprāt ir slimi pilnīgi veselus dzīvniekus iemidzināt.
06.11.2016 11:33 |
 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Ja manu bērnu kāds suns sakostu vai kā šajā gadījumā nogalinātu, es to suni/suņus pats personīgi nogalinātu.
Bet pēc būtības šīs darbības ar suņu likvidēšanu jāveic valstij pašai kā citur. Visās rietumvalstīs, ja suns nogalina kādu, tad viņu automātiski likvidē, bez kaut kādas auklēšanās un zoofīlu iebildumiem, ka viņu tak varēs pāraudzināt.
06.11.2016 11:39 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Anakin Skywalker, jā protams es arī nevēlētos šo suni redzēt dzīvu. Bet tās ir manas vēlmes nevis veselais saprāts un loģika. Un starpcitu, arī Latvijā piekopj šādu kā tu teici rietumvalstu praksi, bet tas tā.
06.11.2016 11:43 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.10.2016
Es nevelos redzēt vecākus dzīvus, ko nu, man jāiet viņus apšaut? Vai vismaz lai atņem vecāku tiesības par otru bērnu.
Varbūt nākamos viņi audzēs krokodilus pārdošanai un ļaus otrajam bērnam spēlēties ar krokodiliem. Tad atkal ieteiksiet apšaut krokodilus? Bet nākamie būs /ielikt jebkura bīstama dzīvnieka vārdu /un tā līdz bezgalībai. Tiešām tik grūti saprast, ka vaina ir vecākos, nevis dzīvniekos?
06.11.2016 12:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kas notiks ar šiem suņiem pēc tam? ļoti ceru, ka patversmē viņi dzīvos īsu laiku, lai veiktu novērošanu un pēc tam tiks nogalināti, nevis atgriezti bijušajam saimniekam vai citam.
Visvairāk šokē, ka patversmes uztur agresīvus suņus, kas uzbrukuši cilvēkam. http://ulubele.blogspot.com/2015/12/patversmes-stasti-sariks.html
Būtu mana teikšana, patversme par šādām darbībām tiktu likvidēta momentā.
06.11.2016 12:17 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Šarika stāsts (nikolas ieliktais) īstenībā ir ļoti labs piemērs cik nežēlīgi un stulbi ir cilvēki.
06.11.2016 12:26 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.10.2016
Atvainojos, bet Nikola ir pretīgs cilvēks.. Es ceru, ka suņi atradīs sev normālus saimniekus, jo ar suņiem kā reiz viss ir kārtībā.
06.11.2016 12:37 |
 
Reitings 140
Reģ: 03.09.2016
Nekorekts piemērs par krokodiliem.
Starp citu Zooloģiskajos dārzos, ja kāds no tiem zvēriem, plēsoņām uzbrūk un pat nogalina cilvēku, vai tas būtu kopējs vai apmeklētājs, tad viņu bez ierunām pēc tam likvidē.
06.11.2016 12:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits