Gatavošanās grūtniecībai un alkohols

 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Ar vīru gatavojamies ieņemt bērniņu. Jau tika atlikts par mēnesi, jo vasarā bija liela jubileja, līdz ar to alko lietošana. Domāju, ka beidzot varēsim sākt. Bet te atkal bija radu pasēdēšana un viņš iedzēra. Es reāli sadusmojos, jo atkal nākas atlikt. Viņš laikam nesaprot, ka tā jau nav tik ātra padarīšana, ka var aizņemt pat gadu. Tāpēc es negribu atlikt un atlikt dēļ kaut kādām ballēm.
Un pat ja ir tā balle, es esmu gatava ziedoties un nelietot alko. Viņš saka, ka viņš arī var nelietot, bet tai pat laikā viņam ir grūti atteikt, ja ģimenes vīrieši cienā, nu kā ta viņš tā nepaņems to glāzīti.
Es nesaprotu, man nav problēmu atteikt un pateikt kaut vai 10x nē, ja man piedāvā.
Vai man ir pamats dusmoties?
05.10.2016 15:43 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Cik ilgi jūs ar vīru nebijāt lietojuši alkoholu, pirms palikāt stāvoklī?
Tās, kas to ievēroja
05.10.2016 16:27 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man vispār pirmā dzirdēšana, ka plānojot bēbi pilnībā jāatsakās no alkohola. Grūtniecības laikā jā, bet jau plānojot? Man ir tikai info par folijskābi un citiem vitamīniem, ko iesaka palietot. Un ka vīrietim jāatsakās no kaut kā, arī nebiju dzirdējusi. Un kā tad ar visiem vīriešiem un sievietēm, kas pirms grūtniecības smēķē gadiem? Man tas šķiet daudz kaitīgāk kā pāris glāzes alkohola.
Bet nu tā kā es ēl vismaz gadu par bērniem domāt īsti negribu, tad neesmu arī interesējusies. Grūti gan būs iztikt bez 2-3 vīna glāzēm nedēļā. Neko citu man pat nevajag. Vīram gan nebūs problēma, alkoholu praktiski nelieto, tikai lai saskandinātu ar mani. Smēķējuši abi neesam vispār pastāvīgi nekad.
05.10.2016 16:32 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka pirms grūtniecības taču ir jāsagatavojas. Jāattīra organisms, jāievēro veselīgs dzīvesveids. Nav jālieto alkohols. Par smēķēšanu es vispār pat nerunāšu.
Jā, protams, ir kas vispār neko neievēro un pat bērnus neplāno un kuriem gadās. Bet nu tā nav nopietna attieksme pret bērna radīšanu
05.10.2016 16:37 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jums ir kāds pamatots iemesls, kāpēc ir pilnībā jāaturas no alkohola lietošanas bērna plānošanas laikā? Glāze reizi mēnesī kādā veidā traucē?
05.10.2016 16:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Labāk nenopietna attieksme , nekā tāda apsēstība ;-)
05.10.2016 16:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Džonsija, tas, ka vēlies pilnībā attīrīt organismu pirms bērniņa plānošanas, ir tikai apsveicami. Gan jau kaut kādu labumu tas dod (un, pat ja nekā neietekmē bērniņa radīšanu, tad vismaz pašam/-ai organisms attīrīts). :)
Bet nu nav tā, ka tas ir obligāts pasākums, līdz ar to nevajag pārmest, ka meitenēm, kas to neievēro, ir nenopietna attieksme pret bērnu radīšanu. Tad jau tikpat labi vajadzētu abiem aiziet no darba, ja darbs stresains (un tāds ir lielākajai daļai mūsdienās), pāriet uz pilnībā veselīgu uzturu, atteikties no jebkādiem kaitīgiem ieradumiem - nu nav tas viss tik viennozīmīgi. (t)
05.10.2016 16:49 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Es arī esmu par to, ka nevajag tik ļoti iespringt uz pāris glāzem alko. Plānojot grūtniecību, es tieši nodomāju, ka jāizbauda, ka varu iedzert vēl kādu vīna glāzi :D protams, neaizrāvos, bet tā kā ievēroju veselīgu dzīvesveidu ikdienā, tad alkohols tāpat nav ikdienas prieks.
Labāk padzer vitamīnus un sāc uztvert visu vieglāk :)
05.10.2016 16:54 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
bet ko tad lai saka par 16 and pregnant :D :D :D
tur lielāka daļa pālī un pārējais :D
nafig tāda piesardzība, man jāsaka, ka jo tu vairāk uztrauksies, jo sliktāk būs, tev taču tarakāni galvā, es ar domāju, jo brīvāki abi būsiet, atrāk arī bēbis pieteiksies!!
05.10.2016 16:54 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vēl varu piebilst - esmu bēbīšplānotāja ar ļoti lielu stāžu un vairākām (un dažādām) neveiksmēm. Ir bijušas gan stimulētas un ļoti rūpīgi plānotas grūtniecības, gan pilnīgi nejaušas (tā teikt - vispār neiespringstot un cerības atmetot), ir bijusi gan ilga atturēšanās no alkohola, pirtīm, neveselīga uztura, gan alkohola lietošana nezinot, ka esmu stāvoklī - un rezultāts tāpat viens - bērniņa man nav. :-(
Ja vien būtu tik vienkārši, kā pārstāt lietot alkoholu un padzīvot veselīgu dzīvesveidu, lai mazais pieteiktos un viss veiksmīgi noritētu - bet nu tā nav nekāda veiksmes atslēga, tas tikai var kaut kā palīdzēt tajā visā procesā, bet tāpat ir simtiem citu lietu, kas šo procesu pozitīvi vai negatīvi ietekmē. Un nav mūsu varā noteikt vai ietekmēt visu, kas ietekmē grūtniecību. :-/
Katrā ziņā - novēlu mazāk uztraukties un lai jums viss izdodas! :-)
05.10.2016 17:02 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
mes ar viru aturejamies tris menesus pirms "noteikta" datuma, kad domajam "sakt"!
kapec- ta ir katra pasa izvele un stastit meitnei, ka nevajadzetu ieverot vbeseligu dzivesveidu pirms bernina, jo redziet daudzi ir palikusi stavokli esot pali!!! nu vai zinies, tikai apsveicami, ka ir cilveki, kas piedoma pie veseliga dzivesveida, bernina planosanas un vispar alkohola nelietosanas!!
mums ar viru ari bija noruna- man problemu ar to nebija, vinam.. nu tiesi ka autore sak, ta viena glazite likas, kas tad nu bus! protams, ka nekas, bet man bija svarigi pats princips un just vina gatavibu atteikties no lietam, jo es zinaju, ak grutniecibas laika un pec tiesi man sanaks no daudz ka atteikties! so izrunajam un vins saprata manu nostaju!
mes vienojamies par tris menesiem pirms un lidz es palieku stavokli, ja tris menesu laika "kaja paslid", tad viss tiek sakts no sakuma!
vins loti gribeja berninu, lidz ar to motivacija bija, bet tapat man liekas divreiz vinam kaja paslideja vai dikti gribejas, bet atgadinaju musu norunu un vins sanemas!
ir jasaprot, ka viriesiem tas ir savadak- fiziski vini nejut klatbutni saja radisanas procesa, nesasana! tad nu es vinam devu piemeru, ka esmu "zeme" un vins ir "sekla" tapat ka zemi pavasari sagatavo, tapat jaizvelas labak sekla, nevis ta, kas pa rokai un cermas, ka izaugs kaut kas!
sis piemers ir smiekligs, bet visi, kas dzirdejusi, uz viniem strada! visi grib but labaka sekla!
05.10.2016 17:22 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
havaja, tas ir lieliski, malači, ka spējāt to ievērot! :) Neviens jau nesaka autorei, ka viņai tagad jāpiedzeras un jārada bērni dzērumā.
05.10.2016 17:26 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Domāju, satraukties vajadzētu, ja viņš kārtīgi pieliktu mūli, bet, ja vienkārši iedzer un tikai mazliet iereibst, nekāda lielā skāde nebūs. Protams, ja viņš to dara reizi nedēļā vai biežāk, tas varētu kaitēt.
05.10.2016 17:43 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mēs vispār ļoti reti lietojam alkoholu, tāpēc tā nebija nekāda problēma. Kaut kā spējam izklaidēties arī bez alkohola lietošanas. Laikam mums patīk mūsu draugi un, lai ar viņiem pavadītu laiku, nav jālieto alkohols :-D
05.10.2016 17:52 |
 
Reitings 62
Reģ: 21.05.2016
Piekrītu freya viedoklim. Vienīgi, man vienmēr licies dīvaini, ka nevar pateikt "NĒ", kad piedāvā alkoholu. Kā tas ir- nevar atteikt?
05.10.2016 18:49 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vēl varu piebilst - esmu bēbīšplānotāja ar ļoti lielu stāžu un vairākām (un dažādām) neveiksmēm. Ir bijušas gan stimulētas un ļoti rūpīgi plānotas grūtniecības, gan pilnīgi nejaušas (tā teikt - vispār neiespringstot un cerības atmetot), ir bijusi gan ilga atturēšanās no alkohola, pirtīm, neveselīga uztura, gan alkohola lietošana nezinot, ka esmu stāvoklī - un rezultāts tāpat viens - bērniņa man nav.
Ja vien būtu tik vienkārši, kā pārstāt lietot alkoholu un padzīvot veselīgu dzīvesveidu, lai mazais pieteiktos un viss veiksmīgi noritētu - bet nu tā nav nekāda veiksmes atslēga, tas tikai var kaut kā palīdzēt tajā visā procesā, bet tāpat ir simtiem citu lietu, kas šo procesu pozitīvi vai negatīvi ietekmē. Un nav mūsu varā noteikt vai ietekmēt visu, kas ietekmē grūtniecību.
Katrā ziņā - novēlu mazāk uztraukties un lai jums viss izdodas!

Sit pieci ;-) tiesa mums beigu beigās noveicās un ir bērniņš , noteikti jums arī būs , jo agrāk vai vēlāk pienāk laiks , kad ir ! Bet esmu pērusies ilgu laiku tieši par šo pašu , mēs abi priekšzīmīgi veselīgā uztura un dzīvesveida piekritēji , arī veseli kā rutki , bet arī nesanāca un nesanāca , pāris reizes pa vidu sanāca ar neveiksmi , bet tie , kuri šķiet dara visu pretēji un dzīvo kreizī neveselīgi , tiem bēbji dzimst kā pupas .
Joprojām nezinu , kas bija mūsu veiksmes faktors , bet
arī domāju , ka speciāli bremzēt ieņemšanu , ja tiek rīkotas ballītes , nevajadzētu .
Kad būsi stāvoklī , tad arī atturēsies .
05.10.2016 18:58 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Emmm varbut vajag atslabt?!
Tam nac nekada diza nozime ja vien neesat alkashi kuri katru weekendu buhaa
05.10.2016 19:26 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Forši būtu kādu gadu pirms ieņemšanas ievērot veselīgu dzīvesveidu. :) Zinu pārus, kas tā ir darījuši.. Manuprāt, ļoti forši, ka arī vīrietis saprot, cik tas ir svarīgi.
05.10.2016 19:30 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Protams, ka pirms grūtniecības taču ir jāsagatavojas. Jāattīra organisms, jāievēro veselīgs dzīvesveids. Nav jālieto alkohols. Par smēķēšanu es vispār pat nerunāšu.

izskatas, ka te nav verts pat muti virinat.
05.10.2016 19:30 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Tam nac nekada diza nozime

+++ zinu daudzus pārus, kur abi dzerstās un ballējas non stop pirms un pēc sīkā un vis ok un ēd arī max neveselīgi :D tas ir pilnīgi normāli un nevajag speciāli no tā atturēties ;-)
06.10.2016 20:49 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Jā, jā Raivīt, tas ir pilnīgi normāli. :D
06.10.2016 20:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!