Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Feminisms?

 
Reitings 2
Reģ: 13.09.2016
Sveikas meitenes!
Vēlējos uzzināt jūsu viedokli kādā jautājumā.
Es pati ļoti ticu sieviešu vienlīdzībai, uzskatu sevi par feministi, taču nereti saņemu dažādas reakcijas, kad atklāju šo faktu citiem. Tāpēc vēlējos jautāt, kā ir ar jums?
Vai ticat dzimumu vienlīdzībai?
Vai uzskatāt sevi par feministēm un kāda ir Jūsu pieredze šajā jautājumā?:-)
14.09.2016 13:49 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Elizabete. tās tiesības ko tu nosauci var attiecināt uz vienlīdzību starp dzimumiem. Feminisms cīnās tikai par sieviešu tiesībām. Viņas neaizstāvēs vīriešus kuri tiek diskriminēti no sieviešu puses. Tiešām esi feministe vai tomēr vienlīdzības aizstāve?
Mazliet pakomentēšu tevis rakstīto:
...................................................
Vai tiešām kāda būtu gatava nolikt savu brīvību, savu iespēju būt likuma priekšā tādam pašam cilvēkam kā vīrietim, būt finansiāli neatkarīgai, iegūt izglītību un strādāt tādu darbu, kādu vēlas?

Tieši par to cīnās vienlīdzības aizstāvji, bet feministes tikai daļēji. Kad kāda feministe ir bijusi lai dažos jautājumos likuma priekšā abi būtu vienādi? Nebūsim naivi domājot, ka likuma kalpi uz visām izskatāmajām lietām raugās vienādi, nešķirojot dzimumu. Jā, kādu reizi varbūt vīrietis ir ieguvējs, bet pamatā tā ir sieviete.
Finansiāli neatkarīga? Dīvaini...cosmo krējums, starpcitu arī tādas kas sevi sauc par feministēm tak vēlas lai vīrietis viņas uztur, lai viņas nopelnītais paliek tikai viņai. Dīvaina feminisma padarīšana...pēc vienlīdzības aizstāvju puses tā būtu vīriešu diskriminēšana.
Iegūt izglītību? Mūsdienās tam vairs īsti nav nekāds sakars ar feminismu. Pēc datiem augstāko tieši sievietes vairāk iegūst.
Ak jā darbs...lasīji iepriekš manis minēto piemēru par cosmieti -automehāniķi un mani kā pārdevēju? Tā feminisms darbojas - sieviete lai var strādāt visur kur vēlas, vīrietis lai paliek gadsimtiem iesakņojušajās sfērās. Feministes ir divkosīgas!
...............................
Atvaino tas gan ir mīts, ka par vienādu darbu maksā sievietēm mazāk! Cita lieta, ka sievietes paša neizvēlas strādāt grūtākos/atbildīgākos amatos, kur maksā vairāk.
Ja tu uzskati, ka maksā mazāk, tad dod piemēru, kur tā ir. Vismaz LV tā nav. Protams var būt atsevišķi izņēmumi.
...............................
Kā vienā diskusijā noskaidrojās tad lielākās diskriminētajas par to dekrētu ir pašas sievietes. Un kas attiecas uz darba tirgu...tu tak zini, ka tā saucamajās ''sieviešu'' profesijās tiek diskriminēti vīrieši? Kāpēc tad feministes par to klusē?
.............................
Katra ģimene izvēlas savu modeli. Normāli būtu, ka abi pieliek roku kopīgai saimniecībai. Nezin, manā ģimenē nav tavs raksturotais modelis.
............................
Feminisms nav par īpašu, pārmērīgu privilēģiju nodrošināšanu sievietēm, bet par vienlīdzīgu iespēju radīšanu dzimumu vidū

Pēc definīcijas varbūt, bet realitātē nē. Kā jau vairākas reizes esmu minējis tad tajās jomās/lietās kur šobrīd ir sievietēm priekšrocība pār vīrieti, tur feministes negrib vienlīdzību. Viņas grib vienlīdzību tur kur vīrietim gadsimtiem ir kādas priekšrocības. Katra ziņā vai ir atbalstīt tādu pseidocīnītāju grupu vai nē, bet no vīrieša skatu punkta vai skatoties no malas, neitrāli, tad šī kustība ir vairāk ar mīnusu ne +. Kad feministes iemācīsies, kas patiešām ir vienlīdzība, tad parunāsim citu dziesmu.
16.09.2016 10:31 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Caloo es tikai minēju piemēru, ne par sevi ko minēju! Es uzskatu, ka reāli piemēri ir labāki par izdomājumiem!
16.09.2016 10:39 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
LV
Ok, atvaino, tad būšu pārlasījies. :) Šķita, ka teici, ka labi ja 2 reizes pievilkties vari - ar to nekādam normatīvam nepietiek...
16.09.2016 10:43 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Tieši tā teicu. Bet tas piemērs ir no dzīves. Es nevaru pievilkties, tāpat kā vel citi džeki, kam ir problēmas pievilkties. Bet mums obligāti bija jāpievelkas, nevari? Dabū savu slikto atzīmi.
Kamēr meitenēm bija jāpiepumpējas. Ja nevarēja pareizi, tad ļāva taisīt uz celīšiem. Kas tā vairs par pumpēšanos...
Jā, es nekaunos atzīt ka neesmu tik fiziski spēcīgi attīstīts kā vajadzētu tāpēc būtu izvēlējies taisīt parasto piepumpēšanos.
Uz šo piemēru jūs koncentrējāties uz to, ka es ķipa esmu nīkulis, bet vēstījums ir tas, ka ja esmu nīkulis starp džekiem, es tomēr varu izpildīt parastos, bet to nedrīkstu. Kamēr nīkules starp meitenēm drīkstēja nepildīt normāli, bet gan ''viltus'' pumpēšanos. Par to es stāstīju, ka jau skolas laikā ir šāda dalīšana, lai gan visiem zināms, ka ne visi džeki piedzimst ar fiziskām dotībām, tāpat ne visas meitenes ir fiziski vājas. Uzskatu, ka pareizi būtu ja normatīvus pildīti katrs pēc savu spēju robežas.
Varat saukt mani par nīkuli vai kā, bet es labi apzinos, ka fiziskajā ziņā esmu vājāks par lielāko daļu džeku kā rezultātā es fiziski nevaru izdarīt to pašu ko vairākums.
Tāpat nekaunos atzīt, ka ir sievietes, kas ir ne tikai par mani spēcīgas, bet spēcīgākas par dažu labu cosmietes vīru.
Tas ir tas ko es gribu pateikt. Bet dotais piemērs bija no manas pieredzes, bet ne doma par mani.
16.09.2016 10:53 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
LV
Nevajag to nespēju pievilkties pasniegt kā iedzimtu defektu. :) Sievietes nespēj pārveidot savas smadzenes, lai kā viņas to negribētu, tās ir iekārtotas savādāk nekā vīriešiem. Tas nenozīmē, ka viņas ir sliktākas, tas nozīmē to, ka starp sievietēm vnm būs mazāk ģēniju nekā starp vīriešiem un viņu domāšana ir savādāk orientēta.
Savukārt fizisko uztrenēt var jebkurš vīrietis vai sieviete, vajag tikai gribēt. Bet, protams, arī fiziski sieviete nevar sacensties ar vīrieti. Bija viens čalis, profesionālais tenisists, kurš mainīja dzimumu un sāka startēt kopā ar sievietēm. Ja kā vīrietis viņš malās pa reitinga otrajo simtu, tad kā "sieviete", pat neskatoties uz to, ka lietoja sieviešu hormonus (testostorona palika mazāk), mierīgi cīnījās pirmajā desmitniekā.
16.09.2016 11:03 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Caloo es negribu novirzīties no tēmas, bet...
Ektomorfie cilvēki izskatās trausli un smalki, viņi ir izstīdzējuši un šauri plecos. Tomēr, lai gan ektomorfie cilvēki ir smalki veidoti, viņu skelets ir labi izteikts, un tas kopā ar gandrīz pilnīgo tauku trūkumu ļauj izcelties visām muskuļu šķiedrām. Viņu vairogdziedzeris darbojas pārlieku aktīvi un līdz ar to paātrina vielmaiņu. Tāpēc, ja ektomorfie cilvēki vēlas pieņemties svarā, viņiem nākas daudz ēst. Ja šādi cilvēki mēģina attīstīt muskulatūru, viņi var trenēties daudzas reizes nedēļā, jo viņu organisms ātri atjaunojas un atgūst spēkus. Ektomorfajiem indivīdiem muskuļu tonuss bieži vien ir pazemināts. Starp viņiem bieži var sastapt salīkušus cilvēkus ar slimīgiem mugurkaula izliekumiem (kifozi, lordozi, skoliozi). Šīs slimības ir radušās muguras iztaisnotājmuskuļu un vēdera nepietiekamā spēka dēļ. Turklāt šī vājā vēdera muskulatūra bieži vainojama arī vēdera apakšējās daļas noslīdējumā, jo vēdera siena vairs nespēj noturēt iekšējos orgānus. Lai labotu stājas defektus, šādiem cilvēkiem ir jātonizē sava muskulatūra.

Tāds esmu piedzimis, to nevar izmainīt. + manā gadījumā būtu ļoti sarežģīti ko mainīt (uztrenēt), jo man ir minētā skolioze. Tāpat ir sievietes, kas atbilst šim tipam:
Mezomorfie cilvēki ir muskuļoti indivīdi ar spēcīgu skeletu un masīvām locītavām. Lielie atslēgas kauli un muskuļotie pleci piešķir ķermenim spēcīgu izskatu. Mezomorfo cilvēku krūškurvis salīdzinājumā ar vidukli ir ļoti masīvs, kas ir pretstatā endomorfo indivīdu platajam viduklim un apaļajam vēderam. Viena no mezomorfo indivīdu uzkrītošākajām īpatnībām ir tāda, ka viņiem īpaši spēcīgi attīstās no rumpja tālāk esošās locekļu daļas. Viņiem ir ļoti spēcīgi kāju ikri un apakšdelmi. Viens no testosterona izraisītajiem efektiem ir muskuļu apjoma palielināšanās, tādēļ mezomorfais tips biežāk sastopams vīriešiem. Tomēr nedaudz testosterona izdala arī virsnieres. Ja sievietēm šie dziedzeri darbojas ļoti aktīvi, rodas mezomorfā jeb muskuļu tipa sievietes, tomēr viņu ķermeņa uzbūve nekad nav tik izteikti mezomorfa kā vīriešiem. Mezomorfā tipa plašo izplatību starp vīriešiem ir nodrošinājusi dabiskā izlase, kas miljoniem gadu ilgās evolūcijas laikā saglabāja tikai visspēcīgākos tēviņus, kuri bija spējīgi medīt, piekļūt mātītēm, padzīt vājākos tēviņus, aizstāvēt mātītes un viņu pēcnācējus no draudošajām briesmām. Tādēļ pēcnācējus radīja galvenokārt tēviņi ar spēcīgu muskulatūru un skeletu, labi attīstītu sirdi un artērijām, kas ļāva viņiem enerģiski rīkoties, lai izdzīvotu un vairotos. Mezomorfie indivīdi parasti ir visai kustīgi, viņi spēj gūt panākumus visos sporta veidos. Relatīvi lielā muskuļu masa viņiem dod zināmas priekšrocības tādos sporta veidos, kas prasa īpašu izturību, piemēram, distanču skriešanā. Izņemot gadījumus, kad mezomorfie indivīdi pārlieku daudz ēd, viņiem reti mēdz būt liekā svara problēma, un pat mērens treniņš ļauj viņiem saglabāt atlētisku izskatu un labu tonusu.

Tātad gan mana tipa (starp citu cosmites, daļa, gribētu piederēt pie šī tipa :-D ) vīrieši, gan otra tipa sievietes ir ''novirze'' no normas. Tā vnk ir, bet to jūs negribat saprast.
...............
Lai vai kā ne pa to tēma.
16.09.2016 11:14 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ektomorfie nav novirze no normas. ;) Tādi cilvēki ir norma un ir bijuši visos laikos. Ja Tu ietu uz trenažieru zāli 3-4 reizes nedēļā, es Tev garantēju, ka Tu pievilktos 10 reizes pēc 2 mēnešiem, vēl jo vairāk, ka Tev nav liels svars...
16.09.2016 11:23 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Esmu par dzimumu vienlidzibu. Protams, sievietei ir jaizverte savu fizisko un garigo sagatavotibu tai pasa policijaa ,armija ,ugunsdzesejos. Cita lieta ir ja virietis ar sievieti kopaa..dzivo un sieviete viena stiepj smagumus un dara blakuslietas kamer vecis suc alinus..ir dazi tadi tirlini satikti..neko nedara dzer..varbut paremonte tehniku..parejais viss sievietei jadar.
16.09.2016 11:37 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Lai vai kā ne par to tēma. Tēma ir par feminismu, par vienlīdzību. ar to piemēru es gribēju tikai norādīt uz būtisku faktu, ka ne visi vīrieši ir tikpat fiziski attīstīti kā citi, kā rezultātā sporta stundās un darbā tiek mazliet diskriminēti, jo ja sieviete ir vājāka par citām sievietēm, tad saņem atlaides gan sporta stundās, gan darbā.
Vnk ja feministes iestājas par dzimuma līdztiesību, tad lai apkaro arī šādu netaisnību. Vai nu labākajā gadījumā dara katrs cik ir pa spēkam vai arī vismaz vājākās sievietes nesaņem nekādas atlaides, jo šobrīd sanāk: esi fiziski vājš vīrietis - pats vainīgs, esi fiziski vāja (pret citām sievietēm) sieviete - viss ok. Bet tā vietā klūp man virsū, tā parādīdamas ka tomēr šīs feministes nav par vienlīdzību.
.......................
Skola ir viens, tas ir sīkums, bet vistrakākais sākas darba tirgū, kad šīs feministes tevi neņem darbā tāpēc, ka tu esi džeks + piedāvā krāvēja un tamlīdzīgus darbus.
........................
Bet nu tā ir tikai viena šķautne. Ir daudz un dažādas šķautnes kur feministes neredz tālāk par saviem iedomu murgiem. Jā, vārdos viss skaisti, atbalstāmi, bet realitātē darbos paveras cita aina.
16.09.2016 11:37 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bet, mīļās dāmas, visi uzņēmi, ko pazīstu, darbinieku atalgojumu nosaka pēc to padarītā darba, nevis vecuma vai dzimuma. Nespēju iedomāties, ka kādas AS valde, nosakot amata aprakstu, vienu atalgojumu paredz darbiniekam-vīrietim, bet citu (zemāku) - sievietei. Tas taču ir smieklīgi!
Kādēļ sievietes vidēji saņem mazāku atalgojumu? Jo viņas gluži vienkārši ir sliktāk izglītotas un kvalificētas, salīdzinot ar vidusmēra vīriešiem. Uzsveru - vidusmēra! Nav jau vīriešu vaina, ka sievietes reti izvēlas studēt eksaktas un tehniskas programmas.
Runājot par bērniem, es saprotu, ka sievietes jūtas diskriminētas, bet aicinu paraudzīties uz šo jautājumu no otras puses. Pieņemsim, ka esmu 18 gadus vecs puisis, kas dzīvo UK un vēlas apdrošināt tikko iegādāto Mercedes-AMG GT sporta auto. Saprotams, ka apdrošināšanas prēmija man būtu astronomiska. Kādēļ? Jo apdrošinātāji uzskata, ka man ir daudzkārt lielāks risks izraisīt CSNeg, salīdzinot ar gados vecāku cilvēku, kas vada mazāk jaudīgu auto. Vai tas ir godīgi? Varbūt es brauktu nesalīdzināmi piesardzīgāk un uzmanīgāk par nevērīgu pensionāru, nekad nepārkāptu ātruma ierobežojumus, tādēļ apdrošināšanas prēmijai, objektīvi vērtējot mani, vajadzētu būt niecīgai. Protams, realitātē nevienam neinteresē mans viedoklis vai izvēle - esmu jauns cilvēks, bet jauni cilvēki pēc definīcijas brauc pārgalvīgi. Attiecinot to uz sievietēm, nevienam jau neinteresē, vai sieviete vispār plāno bērnus tuvākajos 10 gados; nē, viņa ir jauna, bet jaunai ir lielāka varbūtība palikt stāvoklī - tas arī viss.
16.09.2016 11:39 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Nu tad varbūt sportā arī neizdalīsim vīriešu un sieviešu katerogijas? Nezinu, kaut kā muļķīgi oponēt tam, ka sievietes var tikpat daudz.
Es noteikti esmu par vienādām iespējām, manuprāt, feminisma kustība ir darījusi ļoti, ļoti daudz, tas ir iemesls, kapēc mēs, rietumnieces, varam teikt, ka tagad ir labi tāpat, bez saukļiem. :-|
16.09.2016 11:43 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Likteņa vēstnesi, tātad, normāli ir mezomorfie vīrieši un ektomorfas sievietes? Endomorfie visi nenormāli? (t) :-D
16.09.2016 11:47 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Salomē kurš te runā par sportu? Te iet runa par sporta stundām. Godīgi būtu ja nebūtu tādi strikti noteikti normatīvi, bet gan skatītos individuāli cik var izpildīt.
Loģiski ka vīrietis, pat tāds kā es, varu daudz ko ātrāk/vairāk izdarīt nekā sieviete. Bet tāpat normāli nav ja ir sievietes, kas izmanto to, ka ir sieviete un dara mazāk nekā vajadzētu. Atvainojiet, bet uz celīšiem es varu izdarīt simtiem. Kāds labums? Lai taisa parastos! Vai arī ja nevar, tad saņem slikto atzīmi tāpat kā džeks, kas nevar pievilkties.
Ir starpība starp sievieti un vīrieti fiziskajā ziņā, bet tas nenozīmē, ka sieviete var būt nīkule un to izmantot. Ar ko viņa ir labāka par citiem?
.................
Bet es uzsveru neieciklējaties uz to piemēru. Tas ir tikai viens piemērs, pat ja var tā teikt sīks sīkums.
....................
Ja kas tad latvietes nav rietumeiropietes, bet gan ziemeļeiropietes. Pamācies ģeogrāfiju!
Ja skatās no politiskā konteksta, tad austrumeiropietes.
..................
Neviens nenoliedz, ka feministes dara arī labu, bet reizē viņas nav līdz galam par vienlīdzību, bet gan tikai lai sievietei būtu labi. Tā kā...
16.09.2016 11:58 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Varbūt Tev tā sāpe no sporta stundām citu iemeslu dēļ? :) Mums, cik atceros, neatšķīrās normatīvi "nīkulēm" un "nenīkulēm". Tāpat arī puišiem. Un, starp citu, par to pievilkšanos - tā taču bija summārā ieskaite, nesekmīgu atzīmi tikai par pievilkšanos neviens nelika...
16.09.2016 12:02 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Likteņa vēstnesi, tātad, normāli ir mezomorfie vīrieši un ektomorfas sievietes? Endomorfie visi nenormāli?

???
Pēc vidējās cosmietes ektomorfie vīrieši nekam neder. Mezomorfās sievietes ir lasīts, ka šajā forumā vaid ka viņas tādas ir, attieksme no citām sievietēm neitrālipozitīva. Endomorfie? Kad es saku, ka viņi ir neriktīgi?
Sarkasmu saproti? No mana skatupunkta visi ir normāli, bet no sabiedrības skatupunkta pieņemts, ka vīrietim jābūt mezomorfam (šajā pat tēmā bija par V veida ķermeņa uzbūvi), bet sievietei ektomorfai. Lai gan realitātē dzimums nenosaka kas tu būsi pēc šī iedalījuma. Ok, ja gribam precīzi būt, tad vīrietim ir lielākas iespējas piedzimt par mezomorfu, bet sievietei par ektomorfu.
........................
Aug labi muskuļi? Tu nevari tur neko mainīt. Labi aug klāt tauki? Mūžīgā cīņa par svaru. Esi caurbira? Jāpieliek milzu pūles lai izmainītu fizisko izskatu, bet vienalga nekad nebūs tāds kā ja esi no dabas muskuļains.
........................
Bet tā jau ir pavisam cita tēma!
16.09.2016 12:08 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Salomē man zini skolā bija divi mīļi priekšmeti: vēsture un sports:-D Tā kā man nav nekāda sāpe. Es sportā ''mācījos'' uz 6. Nesūdzos.
Vismaz manā skolā, gan meitenes varēja izvēlēties vai pareizi vai uz celīšiem pildīt pumpēšanos. Zēniem uz atzīmi pamatskolā (profenē gan bija) pumpēšanās nebija, bet gan pievilkšanās un tur nekādas atlaides kā meitenēm nebija.
Tieši tā summētā atzīme, bet visu atzīmi novelk uz leju, jāpriecājas, ka beigās izdodas dabūt 4 vai 5.
..................
Toties citās ieskaitēs bija, kad biju starp labākajiem:-D piemēram futbola ieskaitēs man bija 7 vai 8 parasti:-) Tā, kā ja tev nepadodas fiziskie vingrinājumi, tas nenozīmē, ka citur tas pats.
16.09.2016 12:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!