Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neplānota grūtniecība - kauna lieta?

 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Vai no neplānotās grūtniecības ir jākaunās? Nerunāsim par tām, kuras taisa abortu, bet par tām, kuras bērnu patur. Vai viņas ir ar kaut ko sliktākas par tām, kuras savu grūtniecību plānoja un gaidīja. Un kāpēc ir iesakņojies uzskats - ja grūtniecība neplānota, tad bērns negribēts un nemīlēts?
P.S.: es saprotu, ka mans gadījums principā ir individuāls, tāpēc nemaz nav vērts apspriest tieši mani, piedāvāju tomēr vispārināt.
Un jā, pieļauju, ka tie ir tikai mani hormoni un problēma ir izzīsta no pirksta. Principā uz šo tēmu mani pamudināja viens nejauks uzbrauciens no vienas dakterītes puses.
26.08.2016 22:00 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Potato, patiesībā loti interesanta doma. :)
29.08.2016 00:47 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kakadu minēja, ka "galu galā viña nevar pārzināt visas nianses". Man liekas, ka tieši tas būtu iemesls apsvērt, vai komentēt un KĀ komentēt par cilvēka izvēli, īpaši jau darba apstākłos. Var jau gadīties, ka ārste nebija gribējusi tā teikt, ticu arī, ka teikto var pārprast, bet esmu novērojusi, ka daudzi lepojas ar savu 'teikšanu acīs, kā ir'. Šis gan ir attiecināms uz sabiedrību kopumā, ne tikai medicīnu (man paveicies sastapt 99% fantastiskus medicīnas speciålistus), un, manuprāt, šāda negatīva veida komentēšana, nezinot situāciju, ir pilnīgi lieka un pat riskanta.
28.08.2016 18:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Pa lielam ārstēšana, ja neskaita tās dažas izņēmuma situācijas, likumiski nav piespiedu pasākums. Pacientam/grūtniecei ir tiesības nepieņemt ārsta ieteikumus. Ārstam pacienta izvēli vajadzētu respektēt jeb patiesās emocijas paturēt pie sevis.
Vienmēr ir svarīgi padomāt, kāds ir darbību vai izteikuma mērķis. Gluži kā sūtot cilvēku uz gastroskopiju ..ar domukaut ko atrast vai izslēgt.. tā arī taisot grimases un sperot ārā komentārus.. ir vērts apdomāt, kāds ir to mērķis.. Ja māmiņa, par spīti riskiem, ir stingri izlēmusi paturēt mazuli, ko dos komentārs par bezatbildību? Vai mērķis ir sabojāt omu? Šķiet, ne tā cēlākā rīcība..
Dr. House dzēlības ir interesanti skatīties ekrānos, bet sadzīviski ar tādu attieksmi sastapties pacientam/grūtniecei nav forši..
P.S. Mans komentārs varbūt nav tieši raidīts konkrētās situācijas virzienā.. tam vairāk ir vispārīgs raksturs :)
28.08.2016 17:44 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pietiek ar to, ka ārsts neieteica grūtniecību, bet autore nolēma, ka būs, tādējādi pārkāpjot ārstes priekšrakstus.

Tad, kad ārsts sūta pacientu pie nepareizajiem speciālistiem un rezultātā pacients mirst arī ir ārsta priekšstats. Un? Ne vienmēr ārsts zina vai dara to labāko pacientiem.
Viņas situācija acīmredzot nav tik nopietna, lai visi speciālisti ieteiktu abortu, bet konkrētā ārste ir cilvēks, kas neuzņemas to, kas varētu prasīt vairāk pūļu, tāpēc arī ieteica abortu.
Tas, ka tā ir ārste, nepadara viņas viedokli par absolūti patiesu, jo šī ārste acīmredzot ir bezkaunīga un bezmugurkaulaina rupekle, kas vienmēr meklē vieglāko ceļu.
Vai autore prasīja šīs būtnes viedokli par neplānotām grūtniecībām, jo realitātē vismaz puse visu grūtniecību ir neplānotas.
Skarbums un tiešums, lai cik nepatīkams tas būtu, nav rupjība.

1. skarbums un tiešums nav viens un tas pats;
2. skarbums nevietā ir bezjēdzīgs un neproduktīvs;
3. šī ārste acīmredzot pati ir morāli degradējies, vājš, uz negatīvo centrēts cilvēks, kas nav spējīgs objektīvi novērtēt situāciju - tādiem nevajadzētu tuvoties medicīnas jomai :-|
28.08.2016 13:20 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Tad tiešām nav ko uztvert tik saasināti un jāpriecājas, ka ar viņu nebūs darīšana. Galu galā viņa nevar pārzināt visas nianses, turklāt viņai tā sanāk papildus atbildība par ne savu pacientu.
28.08.2016 13:10 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Kakaduu - tikai žēl, ka tu neņem vērā to, ka šī nebija mana ārstējoša ārste, kad nākamajā dienā ieradās mans ārsts, saņēmu jūru pozitīva un piebildi, ka pareizi vien izdomājām par labu bērnam.
28.08.2016 12:53 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Pietiek ar to, ka ārsts neieteica grūtniecību, bet autore nolēma, ka būs, tādējādi pārkāpjot ārstes priekšrakstus. Ja nepatika ārstes viedoklis šajā jautājumā, bija jāmeklē cits speciālists vēl pirms palikšanas stāvoklī, jo neplānota šī grūtniecība, kā sapratu ir tikai formāli.
Autores pārstāstā par ārstes viedokli nekā rupja nesaskatīju. Skarbums un tiešums, lai cik nepatīkams tas būtu, nav rupjība.
28.08.2016 12:42 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Bet kopumā - paldies par jūsu domām, paldies par atbalstu.
28.08.2016 12:40 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
potato - es nekad neesmu nosodījusi abortus, es vienmēr iestājos par to, ka sievietei jābūt šādai izvēlei unnevienam nav tiesību viņu par šādu lēmumu nosodīt. Nevajag izdomāt muļķības.
Un vēlreiz - es tak nesaku, ka es uztraucos, ko nu domās sabiedŗiba, galu galā nevienam, izņemot ārstus un mūsu vecākus mēs nestāstījām un nestāstīsim, ka mēs šo bērnu neesam plānojuši, turklāt mēs esam jau ļoti ilgi kopā, sen esam precējušies un mums jau ir bērniņš.
Es prasīju jūsu viedokli par neplānoto grūtniecību vispārināti. Jo tiešām, bieži vien, izdzirdot, ka kāda palikusi stāvoklī neplānoti, cilvēki smin un uzskata šādas mātes/vecakus par bezatbildīgiem.
28.08.2016 12:36 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kakaduu, autore nav konkrēti minējusi, kādas ir tās veselības problēmas, tāpēc nav iespējams precīzi komentēt. Bet tu laikam esi ārsts? (t)
Die Kleine Hexe salika visu pa plauktiņiem un, ja šķita tik ļoti nepatīkami, acīmredzot viņa vismaz daļēji trāpīja mērķī.

WTF? :-O Ja dietologs tev rupji pateiks - tu esi resna cūka un ko tu vispār te dari, kā vispār var tā norīties? Tas būs ļoti produktīvi un palīdzēs tev? Ja ir cilvēki kā tu, kas šādu rupjību uzskata par normu, nav brīnums, ka tāda attieksme eksistē. :-/
Diekleinehexe nav normāla. Tas, ka jūsu viedokļi sakrīt.... ;-) :-D
28.08.2016 12:18 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Par kaunu labi uzrakstīja 57days, taču par neapdomību un vieglprātību neplānotu grūtniecību bieži var saukt. Tiesa, ja izsargāšanās bijusi ar pārtraukto, labi apzinoties, ka tā īsti nav nekāda izsargāšanās un bērns pat tiek gaidīts, manuprāt, to vairs nevar uzskatīt par neplānotu grūtniecību.
Bet citādi - Die Kleine Hexe salika visu pa plauktiņiem un, ja šķita tik ļoti nepatīkami, acīmredzot viņa vismaz daļēji trāpīja mērķī. Neko sliktu viņa nenovēlēja, atšķirībā no vairākām komentētājām-cukuriņiem. Protams, ka ārsts nepriecājas, ja sievietei veselības apsvērumu dēļ ieteikts izvairīties no grūtniecības, bet viņa izlēmusi pa savam. Un saprotams, ja šī sieviete vēl paziņo, ka bērns nebija plānots, ārsts viņai uzreiz iesaka abortu.
Zinu gadījumu, kad sievietei ar iedzimtu sirdskaiti ārsti kategoriski neieteica otru grūtniecību, taču viņa ļoti gribēja otru bērnu un ārstus neklausīja - rezultātā 2 bērni bez mātes, jo, lai gan bērnu viņa veiksmīgi iznēsāja un dzemdēja, gada laikā pēc dzemdībām viņa izdzisa. Vai bija vērts?
28.08.2016 11:54 |
 
Reitings 26
Reģ: 10.04.2016
Domāju, ka šādā situācijā ikviena saprātīga sieviete veiktu abortu.

Principā jā, bet, ja bērnu vēlas, un vecāki labprāt atbalsta, gan savādāk.
Bet interesanti, ka autore tā uztraucas par sabiedrības viedokli attiecībā uz neplānotu bērnu (šeit piekrītu iepriekšminētajam- neplānots nav negribēts+ citi to nezinās), bet caur puķēm nepatīkami izskatās par tām, kas veikušas abortu.
Inga88, man mīļs un interesants likās raksts par to, ka divas sievietes iznēsāja viena otras mākslīgi apaugļotās olsūnas. Man nav ne jausmas par cenām/iespējamību šeit utt, vnk padalos par lasīto. :D
27.08.2016 23:28 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
DieKleineHexe, par šādu izrunāšanos Tev derētu nonākt autores lomā, varbūt tad apjēgsi, ka visu, ko savā trulībā vari izdomāt, nav jāsaka skaļi.

Labāk nevajag. Ja jau šādi spēj runāt, tad gan jau nav gatava bērniņam. :-)

mazpasaule, Tu šobrīd esi trausla, pēc visa kas pēdējā laikā noticis. Dakterīte ļoti neprofesionāli attiecās pret tik delikātu situāciju. Es tavā vietā mainītu ārsti, jo grūtniecībai jāpaliek atmiņā kā skaistām dzīves periodam. :-)
27.08.2016 23:10 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
DieKleineHexe, par šādu izrunāšanos Tev derētu nonākt autores lomā, varbūt tad apjēgsi, ka visu, ko savā trulībā vari izdomāt, nav jāsaka skaļi.
27.08.2016 22:21 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nē, neplānota grūtniecība nav kauns! Varbūt tas var būt apgrūtinājums, bet, manuprāt, ne kauns. Nedzīvojam jau Padomijā. Mums kā reiz ģimenē viena neplānota grūtniecība rit pilnā sparā :D (ne man)
27.08.2016 22:18 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
mazpasaule, man tādi slimie, kā DieKleineHexe ir bloķēti. Viņas komentārus neredzu. Tādu nevesalu cilvēku komentāri tavā stāvoklī nav ieteicami, tāpēc arī iesaku bloķēt ;-)
27.08.2016 21:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un dakterei bija plaukstinjas jaasit par "augsta riska" gruutnieciibu, par kuru veel princese pazinjo, ka taa iisti plaanota nebijusi
Ja gribeeji, lai daktere izliekas, ka sit plaukstinjas, tad vajadzeeja teikt, ka plaanojaat un dikti centaaties

Ārsta pienākums ir informēt par iespējamiem riskiem. Tomēr gala lēmumu šādā situācijā viennozīmīgi pieņem topošā māmiņa.
Vīpsnāšana un aizvainojošu komentāru mētāšana parāda tikai ārsta neprofesionalitāti komunikācijā ar pacientu vai grūtnieci.
Protams, var jau būt, ka daktere pasaka frāzi bez negatīva nodoma, kura tiek saasināti uztverta (grūtniecības hormoni utt.)
27.08.2016 20:24 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
NordicBelle
vēl pavisam nesen gan ar vīru, gan citā sakarā ar draugiem esam runājuši, ka būtu baigi forši tagad nejauši "ielidot", jo, ja cilvēkam ir personība ar tieksmi visu analizēt un gaidīt no sevis perfekciju, tad apzināti ieplānot brīžam ir dikti bailīgi un grūti. Tas apmēram kā tie stabilie pāri, kuri izmanto pārtraukto, lai izsargātos - it kā jau bērnu netaisa, tajā pat laikā tā pa īstam jau arī neuzmanās

Vienozīmīgi piekrītu katram vārdam.
+++
27.08.2016 18:49 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Ja tev neplānoti piedāvā tavu ideālo darbu, tas uzreiz nozīmē, ka tas darbs ir negribēts un nevēlams? :)
27.08.2016 13:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kaunēties pašam kaunēšanās pēc, manuprāt, ir idiotisma kalngals, savukārt sabiedrība nekad nezinās, vai tavs bērns ir plānots vai neplānots, uz pieres jau nav rakstīts. Ja vien tev nav 14 gadi un tu nemācies pamatskolā. :-D
27.08.2016 12:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits