Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieksme pret naudu

 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Kāda ir jūsu attieksme pret naudu? Esmu novērojusi, ka daudziem tā ir slikta, tāpēc arī naudas nav. Pastāv uzskats, lai nopelnītu, ir daudz un smagi jāstrādā. Visi, kuri braukā ar dārgām mašīnām, ģērbjas zīmola drēbēs, ir zagļi un ārišķīgi, sekli cilvēki. Nauda valda pār pasauli, tāpēc viss iet uz galu, jo nekas cits vairs neinteresē. Gribēt daudz naudas ir sekli. Nauda ir jātaupa nevid jātērē. Es nekam no šī nepiekrītu, visbiežāk mana pieredze liecina, ka tā uzskata cilvēki, kuriem naudas nav. Un vai tas nav tāpēc, ka ir šī negatīvais priekšstats ieaudzināts.
18.08.2016 12:05 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Naudai patīk, ja to kustina. Pēc tāda principa arī dzīvoju. Protams, katru mēnesi noteikta summa aiziet uz krājkontu un uz zeķi nebaltām dienām, bet kopumā neteiktu, ka būtu skrupuloza taupītāja. Izvēlos kvalitāti.
18.08.2016 12:10 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Man nauda tērējas viegli uz saldumiem un ēdienu, taupu es uz visām pārējām lietām :D Man viņa aiziet praktiski vējā, bet es apzinos, ka tā ir mana vaina un pašai tas jāmaina :)
Gribu sākt taupīt, bet liekas, ka pārāk čakarīgi tos visus čekus saglabāt un sekot iztērētajām summām līdzi :D
18.08.2016 12:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
galīgi neesmu taupītāja , nauda nāk un iet , tā taču ir tikai nauda , vismaz, man dzīvē ir svarīgākas lietas par to ....
18.08.2016 12:11 |
 
Reitings 328
Reģ: 21.01.2013
Pazīstu dažus cilvēkus, kas uzskata, ja viņiem nebūtu jāpelna (šai vietā tiek veltīts daudz "skaistu" apzīmētāju) nauda, tad viņi būtu laimīgākie cilvēki pasaulē. Jā, lai kā raujas pa darbiem, bet naudas nav un nav. Reiz vienam no viņiem pajautāju, ja viņš tā uzrunās savu brūti, kā naudu sauc, vai tad viņa turpinās priecīgi nākt pie viņa. Uz brīdī likās, ka aizdomājās, bet ne ilgtermiņā.
18.08.2016 12:17 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, no naudas ir jēgas tikai tad, ja to tērē. Es nemēdzu kaut kam histēriski krāt un atlikt un nenopirkt ko šobrīd. Dzīve ir īsa un es TAGAD gribu gan skaistas lietas, gan atpūsties, gan garšīgi paēst. Vienmēr visam pietiek un nauda atnāk, kad to vajag, traģēdijām nākotnē nekrāju.
18.08.2016 12:20 |
 
10 gadi
Reitings 6194
Reģ: 01.04.2009
Man nepatīk tērēties sīkumiem, kas sniedz īsu prieku, tāpēc neviļus sanāk taupīt. Nauda noteikti nav pats galvenais man, labi, ja tā ir, bet izmisusi nejūtos arī tad, ja tās ir mazāk.
18.08.2016 12:21 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
samurajs
Neaizmirsti, ka naudai patīk, ja viņai izdomā personvārdus. Vēl es dzirdēju, ka naudai patīk sarkanā krāsa, ir vajadzīgs sarkans maks un vajag uzmest sarkanās apakšbikses uz lampu, tad nāks nauda.
/sarkasms par doma spēka iesaistīšanu naudas lietās
18.08.2016 12:27 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Nauda ir loti svarīga. Jo vairāk naudas, jo vairāk iespēju dzīvē paveras. Bet neteiktu ka esmu loti izškērdigs cilveks,bet ari loti taupigs ne. Man patik kvalitativas lietas,bet tas kvalitativas lietas censos atrast par iespejami izdevigak cenam,lai nejustos neko parmaksajis. Dargos restoranos needu un ja ari gadas kada paest,izvelesos kaut ko kas maksas izdevigi.
18.08.2016 12:32 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
vispār man nauda ir svarīga, jo tā ir brīvība un brīvībai manā dzīvē ir baigi liela nozīme! attieksme ir tāda "viegla" un ļoti prātīga reizē - man vienmēr būs kaut kas atlikts no algas, lai neliels back up būtu, bet viss pārējais, gluži kā skaya rakstīja! naudu pelnām, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai pelnītu un tad mēģinātu izdzīvot, jo obligāti tak jāatliek kaut kas nebaltām dienām vai kaut kā sevi jāierobežo tēriņos. tās nebaltās dienas nekad tā arī var neatnākt un man svarīgi ir dzīvot tagad, jo es to naudu esmu nopelnījusi ar diezgan smagu darbu un tos augļus gribas baudīt uz pilnako :D gribu smuku kleitu - nopērku un priecājos, gribu ceļojumu - plānoju un braucu atpūsties, gribu garšīgi paēst - vācu draugus un eju uz restorānu! man liekas, ka, jo vienkāršāk attiecos pret naudu, jo vieglāk tā nāk :)
18.08.2016 12:35 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Piekrītu, ka nauda ir enerģija un tai jāļauj cirkulēt.
Pati agrāk strādāju restorānā un novēroju, ka, ja es pati biju dāsna ar dzeramnaudām, tad arī tikpat viegli tā nauda pie manis atnāca atpakaļ.
Ja man ir nauda, tad to brīvi tērēju, veikalā pērku labākos produktus un tā tālāk, ja nav, tad savelku jostu un iztieku, kamēr atkal tieku pie naudas. Tieši tik vienkārši.
18.08.2016 12:36 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es neesmu taupītāja, nekad neesmu bijusi. Ja nauda ir, es to tērēju. Ja nav, tad, protams, nē.:-D Netērēju tik daudz lietām, mantām, kā izklaidēm, atpūtai. Zinu, ka nauda tāpat vien nerodas, bet neuzskatu, ka jāplēšas vai uz pusēm, lai nopelnītu. Nav vērts ļoti saspringt uz to, nauda nāk un iet.
Arī nelaimēm nākotnē nekrāju. Vīrs ir citādāks, viņš veido mums uzkrājumus, rūpējas par finansiālo drošību.
18.08.2016 12:38 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Pastāv uzskats, lai nopelnītu, ir daudz un smagi jāstrādā. Visi, kuri braukā ar dārgām mašīnām, ģērbjas zīmola drēbēs, ir zagļi un ārišķīgi, sekli cilvēki. Nauda valda pār pasauli, tāpēc viss iet uz galu, jo nekas cits vairs neinteresē. Gribēt daudz naudas ir sekli. Nauda ir jātaupa nevid jātērē.

Nepiekrītu visam šim, vienīgais par pēdējo, manuprāt, nauda ir gan jātaupa, gan jātērē. Patīk Rene doma un man ir ļoti līdzīgi.
Nauda ir svarīga, jo, pirmkārt, tā sniedz jau pašu izdzīvošanas minimumu - pārtika, ūdens, jumts virs galvas un siltums. Otrkārt, man ir ļoti daudz mīļas izklaides, kurām ir nepieciešama nauda un kuras es sev netaisos liegt, jo esmu nopelnījusi. Tomēr man patīk arī krāt, īpaši jau, ja zinu, ka ir kāds mērķis.
18.08.2016 12:47 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Skopais maksā divreiz tas ir fakts.
Bez naudas pa veikaliem nevar iet, tad paliks vēl nabadzīgāks cilvēks.
18.08.2016 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Man nav konkrētas attieksmes pret naudu. Esmu piedzīvojusi gan ilglaicīgus nabadzības brīžus, gan laikus, kad bez 30 eiro makā veikalā negāju, bet tā kā šobrīd pati sāku pelnīt un apmēram saprast, kā nauda apgrozās - cik jātērē, lai nepaliktu sausā, cik jāiekrāj, lai varētu piepildīt kādu ideju, mana attieksme ir diezgan neitrāla. Domāju, ka to - vai nauda turās, nosaka tieši konkrēta rīcība. Zinu cilvēkus, kuriem nauda ir viena no galvenajām, ja ne pati galvenā vērtība un viņi pārgudri stāsta, ka saprot naudas nozīmi utt., utt, bet ledusskapī pele pakārusies, jo svarīgāk par gāzes rēķinu nomaksāšanu ir nopirkt šņabja pudeli vai kādu jaunu gadžetu.
Beidzot sāku saprast arī to, ka tā vietā, lai tērētu desmitiem vai pat simtiem eiro par lietām / dāvanām / vajadzīgiem un nevajadzīgiem štruntiem, bieži vien var pielikt roku uz pusstundu pats, kaut ko salabojot vai pagatavojot pašrocīgi un gan ietaupīt, gan gūt gandarījumu. Paveicies, ka dzīvoju ar cilvēku, kuram rokas neaug no pakaļas.
18.08.2016 13:03 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Mana attieksme ir vienkārša, zinu ja vajadzēs būs tieši tā summa, vai apstākļi iegrozīsies tieši tā kā man vajag.
Nestresoju, nedomāju,ka jācenšās pelnīt tūkstoši vai miljoni iespītējoties. Pietiek ar to, ka tu zini, ka kādreiz pelnīsi daudz vairāk.
18.08.2016 13:24 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ekonomika kapitālismā var pastāvēt tikai tad ja cilvēki daudz tērēs, ja pieaug ienākumu - tad tērēs vel vairāk, ja pietrūkst, tad aizņemies.
Cilvēku psiholoģija ir pakļauta mārketingam un cilvēki gūst lielu baudu ja var iztērēt kaut kam daudz naudas. Pat ja to īsti nevajag, vai pēc laika izmetīs ārā.
Jauni modeļi, jauni izstrādājumi, mode, jauni risinājumi, u.t.t veco met ārā pērc jaunu - uz cilvēki to paklausīgi dara.
Un galvenais ieborēt visiem, ka tu vari dzīvot labāk, ja pelnīsi vairāk, vairāk varēsi tērēt un būsi laimīgāks nekā citi.
18.08.2016 13:38 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es vienmēr smejos par mammas sarkano maku - viņai vienmēr ir nauda, pat tad kad nav naudas. :D
Oh well, esmu izšķērdīga... :-|
18.08.2016 13:44 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
nauda nāk un iet , tā taču ir tikai nauda , vismaz, man dzīvē ir svarīgākas lietas par to ...

Es ar neuztraucos par naudu, ja vajag varu sažmiegties, ja vajag, varu iepirkties sev, gandriz, neko neatsakot, beet nauda, nu mainiga vertiiba, tadelj man vienaldziga. Bet man patik kraat naudu. Jaa.
18.08.2016 16:49 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Kāda ir manis attieksme pret naudu? Nauda manī raisa tikai pozitīvas emocijas. :-)
Ja runājam par tās iegūšanu, tad diemžēl varu tikai kārtējo reizi paliecināt, ka "nauda kokos neaug" un, lai to iegūtu, spēkus, pūles un laiku taupīt nedrīkst.
Pilnīgi piekrītu autorei, ka liela daļa hronisko neveiksminieku bez apstājas īd, ka visi veiksmīgie cilvēki ost "zagļi", valsts - arī tā esot nozagta, visi - valdība, VID, bankas, policija, krievi, bēgļi, policija, darba devēji utt. - ir vainīgi pie šo cilvēku nelaimēm, atskaitot viņus pašus. Ziniet, es netērēju savu laiku, komunicējot ar īdētājiem. Uzskatu, ka jebkuram cilvēkam ir dota izvēle: rīkoties vai īdēt. Jau sen pagājuši 20. gs. 90. gadi, kad pietika vien ar iniciatīvu un spītīgu neatlaidību; mūsdienās ļoti daudz nosaka cilvēka prāts, veiklība, kontakti u.tml.
Manuprāt, pie mums nav "vecās naudas": viss turīgais slānis ir vairāk vai mazāk jaunbagātnieki. Domāju, ka visus laikos šī sociālā grupa ne vienmēr ir izcēlusies ar to labāko gaumi.
Man ļoti patīk turīgi cilvēki - tieši tie, kas savu kapitāli veidojuši saviem spēkiem, nevis mantojuši, laimējuši u.tml. Ir ļoti patīkami uzturēties tādu cilvēku sabiedrībā, turklāt tas ļoti motivē.
Manuprāt, būt taupīgam un spēt ieturēt fiskālo disciplīnu personīgajā budžetā - tā ir cilvēka brieduma pazīme. Daži man pazīstamie cilvēki pauž izbrīni, ka iepērkos "lētajos" pārtikas veikalos un izmantoju mazcenas aviosabiedrību pakalpojumus, taču, godīgi sakot, mani tas maz uztrauc, jo lietas, kuras tiešām vēlos, arī iegūstu savā īpašumā.
Es domāju, ka nauda jātērē savam priekam, nevis lai ko pierādītu citiem. Ļoti daudziem cilvēkiem izpaužas "nabadzīgās bērnības sindroms" - šie cilvēki, ieguvuši pirmos ienākumus, steidz "mētāties" ar naudu, lai kompensētu sevī agrāk cietu trūkumu. Man viņu patiesībā ir žēl.
18.08.2016 17:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Žēl vai ne žēl, bet tā ir, ja cilvēkam nekā nav bijis, kad viņš iegūst naudiņu, viņš grib tērēt, tērēt daudz, jo tiešām grib kompensēt to, kā nav bijis...
18.08.2016 17:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!