Vai ticat? Maģija, māņticiba u.tml

 
Reitings 41
Reģ: 25.04.2016
Sveiki.
Parunāsim ticību, maģiju whatever.
Kāpēc cilvēks tic visām šīm lietām? Kāpēc tic tam ko nekad nav redzējis? Dievs, vrb NLO, cits vispār bez horoskopiem iztikt nevar, un tic visam.
kam jūs ticat, un kāpēc?
cheers
05.08.2016 19:52 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Es ticu spokiem, jo esmu tādu redzējusi. Ticēju arī tiem vēl pirms ieraudzīšanas.
06.08.2016 20:15 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Ticu tikai zinātniski pierādītām lietām- aura, magnētiskais lauks+ starojums, gravitācija, ēna utt. Neticu visam, kas nav pierādīts- dievs, spoki, nlo.
Neticu arī visam cilvēku izdomātajam- taro kāršu izlikumiem un skaidrojumiem, horoskopiem (lai gan šos man patīk palasīt un papētīt, kā tādiem neticu) utt.
07.08.2016 00:16 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
es ticu ka kkas ir augstaks par mumz, bet kas vēl jānoskaidro. ticu enerģētikām, enerģijām,egregoriem. aurām utmlidzigam lietam gan neticu, jo ka gan var ticet kam tādam ka pieradijumu nav :)
07.08.2016 01:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Gan piramīdu būvniecība ir sen jau kā smalki izpētīta, gan arī visu to tavu pārējo penteri par "citu planētu enerģijām" (ko tu btw domā ar šo terminu?), debesu ķermeņu ietekmi uz cilvēku personību un ikdienas paradumiem, nemaz nerunājot par mehānismiem, kas šādus fenomenus veido, akadēmiķi ir sen jau kā gan labi izpētījuši, gan aprakstījuši. Vajag tikai mācēt izvēlēties grāmatas.
NordicBelle, kurā sektā var dabūt tādas grāmatas? :D
07.08.2016 04:57 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Lielākajai daļai cilvēku neatkarīgi no reliģiskās piederības Dievs asociējas ar kaut kādu materiālu subjektu, kurš vada pasauli. Šāda subjekta existence ir pretrunā kaut vai ar Bībeli, jo tajā teikts, ka Dievs radīja pasauli. Tātad, būtu jāpieļauj, ka Dievs radījis pats sevi. Tāpat arī tas ir pretrunā ar vienu no Mozus baušļiem: "Tev nebūs sev darināt nekādu elku tēlu nedz no tā, kas ir augšā debesīs, nedz no tā, kas ir apakšā virs zemes, nedz no tā, kas ir ūdenī zem zemes." Ar vārdu Dievs apzīmējama pati daba, kosmoss ar visiem fizikas un cilvēku dzīves likumiem, tāpēc jautājums par ticību Dievam ir gaužām muļķīgs.
Māņticības pamatā ir bailes. Cilvēks nevar atrast nekādu reālu līdzekli nevēlamu parādību novēršanai, tāpēc sāk izgudrot kaut kādas neesošas lietas, kas būtu darāmas, jo tad ar savu darbošanos iepretim bezdarbībai ir cerība novērst to nevēlamo lietu.
Astroloģija ir zinātne, kuras pētījumus var tiešā veidā pārbaudīt. Pietiek būt pazīstamam ar ļoti daudziem cilvēkiem. Diemžēl, tas ir grūti izdarāms, un horoskopu apraksti bieži vien tiek sastādīti tik vispārīgi, ka tie attiecināmi uz jebkuru cilvēku. Bet, ja ņem nopietnus aprakstus, tad izskatās, ka cilvēku iedalījums pēc 12 zodiaka zīmēm caurmērā ir pareizs, kaut gan trūkst pietiekami daudz informācijas, lai es varētu būt par to pārliecināts. Tātad, sliecos domāt, ka cilvēka temperaments un tā nianses tiek noteiktas piedzimšanas brīdī, taču vismaz pagaidām neatbalstu ideju, ka cilvēka darbību nosaka planētu stāvoklis, diennakts laiks un atrašanās vieta, kam par iemeslu ir tas, ka līdz šim vēl neviens no pietiekami daudziem cilvēkiem nav atzinis, ka tajos dienu horoskopos būtu rakstīta patiesība. Var jau būt, ka minētie faktori patiešām arī nosaka cilvēka darbību, taču vismaz tie rakstiņi avīzēs un internetā to neapstiprina.
Daži atsaucas uz kaut kādiem fiziķiem, kas esot izskaidrojuši, kā būvētas Ēģiptes piramīdas. Lai iztēlotos dažādas būvniecības metodes, nemaz nav jābūt fiziķim. Taču ikvienam fiziķim liksies diezgan nereāli ar tā laika tehniku pacelt līdz pat 146 m augstumam 2.5 t smagus akmeņu bluķus vidēji 1 bluķi 2 minūtēs. Un šajā laikā tie bluķi būtu arī jānoslīpē. Teorētiski jau to varētu, bet jāņem vērā, ka tad būtu nepieciešamas pietiekami garas un izturīgas sviras un pietiekami daudz cilvēku, kuriem fiziski nebūtu, kur novietoties.
Cilvēks ar savu pārliecību spēj uzveikt dažādas slimības, uzlabot veselību utt. Tā nav mistika, bet pavisam parasta organisma funkcionēšana.
Pareģošana būtu iedalāma divās daļās: pareģošana bez tieša sakara ar pareģojumu un novārdošana. Pirmajam gadījumam pagaidām izskaidrojumu nezinu. Bet otrajā viss ir ļoti vienkārši - cilvēks tiek psiholoģiski ietekmēts.
Gaišredzība un telepātija varētu tikt skaidrota ar visparastāko elektromagnētisko viļņu pārraidi no viena cilvēka uz otru, taču atsaukties uz experimentiem nevaru.
07.08.2016 07:26 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Aizmirsu salikt kaut kādus atdalošos norādījumus starp rindkopām, jo šeit pēc "uzlabojumiem" divi vai vairāki paragrāfa simboli tiek aizstāti ar vienu. Lūdzu administrāciju izlabot šo kļūdu.
07.08.2016 07:29 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja skatās globāli, tad par ateistiem sevi uzskata 1/7 daļa pasaules iedzīvotāju.
Kāpēc lielākā daļa pasaules iedzīvotāju ir ticīgi. Neskatoties uz zinātnes atklājumiem, par labu ateismam. Laikam jau cilvēkiem tas ir vajadzīgs.
Var savākt tūkstošiem liecību kur ticīgi cilvēki apliecina dieva esamību, ka ar viņiem ir notikušas lietas kas nav savādāk izskaidrojamas. Ateisti vai nu uzskata ka tas viss ir meli, vai nepievērš tam uzmanību.
Ticēt tikai tam ko esi aptaustījis vai redzējis ? Daudzi cilvēki jūt nepieciešamību ticībai, lai arī viņi, it kā pilnīgi varētu iztikt bez tā.
Bieži vien ticībai pievēršas cilvēki kas jau ir gados, tā būt jaunam ateistam, nenozīmē, ka mūža otrā pusē nekļūsi ticīgs.
Kāpēc tas viss ir vajadzīgs, ja precīzi nezini ka tā tas patiešām ir ?
Uz šo jautājumu atbildot ir jāskatās dziļāk un plašāk, tad arī to var saprast.
07.08.2016 12:22 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man prieks, ka vismaz gravitācija netiek apšaubīta. Tikai nesaprotu kāds sakars tai ar maģiju. (t)
"Manu sektu" parasti dēvē par akadēmiķiem. Re, iesākumam ~10 000 grāmatiņu https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_2_12?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=egyptian+history&sprefix=Egyptian+his%2Caps%2C268&rh=n%3A283155%2Ck%3Aegyptian+history :-D Kas attiecas uz tavu apjukušā fiziķa argumentu, ja tu zinātu ko vairāk par piramīdu celšanas procesu, tad zinātu arī, ka ne jau gaisā pakārtus tos bluķus slīpēja. Tepat kaut kur iepriekšējā lapā es biju ielikusi linku uz mazu rakstiņu, varbūt 1000 vārdu, par šo tēmu, īss, populārzinātnisks pārskats par jaunākajiem atklājumiem eģiptoloģijā. Ja nevar pat tik daudz izlasīt, tad jau ir bišķi problēma.
Kas attiecas uz pierādījumiem, tad tur gan ir jāpierāda jums, nevis man, jo jūs nevis es nākat klajā ar fantastiskiem apgalvojumiem.
Par to, ka Dievs =Daba, kapēc tādā gadījumā lietot šo bezjēdzīgo terminu? Jo daba ir daba un tās īpašības nekādi nemainās no tā kā mēs to dēvējam. Bet, ja tu būtu kādreiz lasījis Bībeli, tad zinātu, ka norādes uz Dieva spriestspējīgo subjektu ir visur. Dabai spriestspēja nepiemīt.
Ak jā, astroloģija pilnīgi noteikti NAV zinātne :-D:-D:-D
07.08.2016 12:29 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Dionīsij, tas tapēc, ka cilvekiem bail no nāves, jo cilvēki ir vienīgie dzīvnieki, kas apzinās savu mirstību.
Tapēc cilvēka psihe ir tāda, kas meklē mierinājumu fantāzijās par dzīvi pēc nāves un māna sevi ar ārkārtīgi kompleksām fantāziju sistēmām. Lielākai daļai nepietiek ar vienkārši neredzamo draugu, bet ir vesels pulks ar komplicētu hierarhiju un attiecībām savā starpā.
Redzi, lielākā daļa šobrīd dzīvojošie cilvēki IR ateisti attiecībā uz dievībām, kas tikušas pielūgtas laika gaitā. Reti kurš vairs tic Ra, Amonam, Dionīsijam, Atēnai, Odinam vai Toram. Citējot Ričardu Davkinsu, kapēc gan neiet vēl vienu dievību tālāk ;-)
07.08.2016 12:38 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionīsij, tas tapēc, ka cilvekiem bail no nāves, jo cilvēki ir vienīgie dzīvnieki, kas apzinās savu mirstību.

Cik cilvēks ir stiprs ir atkarīgs cik viņš ir stiprs garīgi. Garīgi salauzt cilvēku ir diezgan viegli.
Alkoholisms, narkotikas un citas atkarības ir tikai no cilvēka garīgā vājuma.
Ja ticība un reliģija palīdz cilvēkam būt garīgi stiprākam, tad ar to vien tā ir ļoti vērtīga un vajadzīga.
07.08.2016 12:52 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Tas, ka ideja par kaut ko ir vērtīga un vajadzīga, vēl nepadara to par patiesību.
07.08.2016 13:00 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tas, ka ideja par kaut ko ir vērtīga un vajadzīga, vēl nepadara to par patiesību.

Viss nāk ar laiku...
07.08.2016 14:08 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Bērnībā es ticēju Ziemassvētku vecītim. Ticēju tāpēc, ka vecāki man stāstīja, ka tāds patiesi eksistē, man nebija iemesla neticēt saviem vecākiem. Nebija arī tā, ka es viņu nekad nebūtu redzējis, šad tad viņš arī reāli atnāca un iedeva dāvanas, nevis tikai nometa dāvanu maisu durvīm un aizbēga.. Tagad es esmu pieaudzis un esmu pilnīgi pārliecināts, ka Ziemassvētku vecītis eksistē. Tiesa gan, ne gluži tāds kā es viņu iztēlojos bērnībā. Tagad arī man pašam nākas piepalīdzēt, lai viņš turpinātu eksistēt arī manos Ziemassvētkos. Tieši tāpat arī es esmu pārliecināts, ka eksistē Dievs.
Es patiešām arī ticu, ka uz citām planētām ir dzīvība (un pat saprātīgas dzīvības formas, nevis tikai vienšūņi) un nesaskatu tur it neko mistisku vai pārdabisku. Visums ir tik neaptverami milzīgs (droši vien vajadzētu teikt bezgalīgs, bet es nespēju iztēloties tādu izmēru), ka būtu pārāk egoistiski un naivi domāt, ka mēs esam vienīgās saprātīgās būtnes Visumā.
07.08.2016 14:32 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Astroloģija nav astronomija. Kur ir pierādīti tie astrologu pētījumi? 150 gadus viņi cenšas " pierādīt " modernajai zinātnei savus apgalvojumus. Kaut kā nav sanācis(l)
07.08.2016 16:14 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
NordicBelle, maini atpakaļ bildi! Fiksi! Paldies!
07.08.2016 16:14 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Ticu nlo jo būtu looti aprobežoti neticēt. Tas vienkārši ir loti tupi domāt ka esam vienīgas dZīvās būtnes visā plašajā visumā. Spokiem arī ticu. Magijai un lāstiem gan neticu.
07.08.2016 16:29 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Un jā par piramīdām sen jau ir pierādīts ka cilvēks tas nekādā gadijumā nevarēja būt cēlis. Pat ar mūsdienu tehnologijam šādas pirmadīdas nav iespējams izveidot. Tad kādā veidā to varēja izdarīt 12500 atpakal?? Turklāt gan egiptiesu, gan citu seno civilizaciju rakstos un zimejumos var redzēt loti lidzigas figuras NLO un musdienu kosmonautiem. Kā tu NordicBelle izskaidrosi to?
07.08.2016 16:32 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Un arī visi aprakstītie dievi patiesība bija citplanētieši, kas gan tehnologiju, gan prāta zinā bija daaaaudz atistītāki par cilvēkiem. Atlidoja uz šo zemi lai mācītu tā laika cilvēkiem garīgo pasauli. Un ka kari neko neatrisina. Tikai mīlestiba. Bet senās civilizācijas visu ko nevarēja izskaidrot, sauca par dieviem.
07.08.2016 16:34 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es arī gribu zināt, ko NordicBelle uz to atbildēs. :D fakti diezgan neapgāžami. :D
07.08.2016 16:54 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Rādi redzēt tos kosmonautus!
Problēma ar to "izskaidrošanu un pierādīšanu" gan ir tajā, ka jāizskaidro un jāpierāda jau ir jums nevis man. Realitāte ir pietiekami labi zinātniski aprakstīta un izskaidrota, tapēc tiem, kuri nāk klajā ar fantastiskām teorijām, kas ir pretrunā dabas likumiem būtu jāspēj arī sniegt pierādījumus. Kā teica nelaiķis Karls Sagāns: "Extraordinary claims require extraordinary evidence".
07.08.2016 16:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!