Vai ticat? Maģija, māņticiba u.tml

 
Reitings 41
Reģ: 25.04.2016
Sveiki.
Parunāsim ticību, maģiju whatever.
Kāpēc cilvēks tic visām šīm lietām? Kāpēc tic tam ko nekad nav redzējis? Dievs, vrb NLO, cits vispār bez horoskopiem iztikt nevar, un tic visam.
kam jūs ticat, un kāpēc?
cheers
05.08.2016 19:52 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
Kāpēc tic tam ko nekad nav redzējis?

Tu esi kādreiz redzējis savas izjūtas?
Spokiem ticu, neesmu redzējusi, bet esmu izjutusi to klātbūtni, dzirdējusi, redzējusi lietas kas ir pilnīgi pārdabiskas. Bieži redzu sapņus kuri piepildās un tie sapņi nekādīgi nevarētu būt saistīti ar zemapziņu, kā to skaidro "zinātnieki". Sava pieredze, kas citiem varbūt liekas pilnīgs izdomājums, jo tie citi nekad neko tādu nav pieredzējuši, liek ticēt, ka pasaule ir pilna ar neizskaidrojamām lietām. Kāds tās sajūt, saredz mazāk, kāds vairāk, kāds vispār nekad neko pārdabisku un maģisku savā dzīvē nepiedzīvo.
05.08.2016 22:08 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
Un par to, ka kāpēc nevar noliegt neticamas lietas. Tāpēc ka pasaulē ir vēl ļoti daudz lietu kas nav pierādītas, izskaidrojamas, bet eksistē. Kā spilgtāko piemēru var paņemt tās pašas Ēģiptes piramīdas. Viņas pat Tev par prieku var redzēt! ;D
Vēl joprojām nav pierādīts kā viņas radās, kas viņas uzcēla, bet fakts kā tāds, ka viņas pastāv ir neapgāžams.
Te varētu piekabināt klāt ticību horoskopiem. Protams visi tie vispārīgie dienas pareģojumi ir pilnīgs fufelis, bet tas, ka ļoti liela daļa cilvēku horoskopu zīmju pamatā tiešām ir līdzīgi savā starpā arī ir neapgāžami. Protams, cilvēki kuri padziļināti neinteresējas par astroloģiju (nepēta cilvēkus kā to dara astrologi, vai vienkārši cilvēki ar pastiprinātu astroloģijas interesi, kuri pēta savus draugus, radus, kolēģus utt.), tādiem cilvēkiem pašsaprotami tādas lietas nesaprast, jo viņi vienkārši par to nemaz padziļināti neinteresējas.
Astroloģija arī ir radusies no tiem pašiem "ēģiptiešu" laikiem no kuriem itkā piramīdas ir cēlušās. Un ja tajos laikos kādam bija tādas iespējas, lai uzceltu piramīdas (kas vēl joprojām pat mūsdienās nebūtu iespējams), tad kāpēc, lai nebūtu bijis tāds spēks, lai izveidojot cilvēci ņemtu palīgā citu planētu enerģiju?
Vai arī Tu tiešām tici, ka tās pašas piramīdas uzbūvēja tādi paši cilvēki kā mēs?
05.08.2016 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Bieži redzu sapņus kuri piepildās un tie sapņi nekādīgi nevarētu būt saistīti ar zemapziņu, kā to skaidro "zinātnieki".

Varbūt stulbs jautājums, bet vari, lūdzu, paskaidrot šo apgalvojumu sīkāk? Ar ko vēl sapņi vispār var tikt saistīti, ja ne ar zemapziņu?
05.08.2016 22:47 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nikki, tu to visu nopietni??? :-O
Gan piramīdu būvniecība ir sen jau kā smalki izpētīta, gan arī visu to tavu pārējo penteri par "citu planētu enerģijām" (ko tu btw domā ar šo terminu?), debesu ķermeņu ietekmi uz cilvēku personību un ikdienas paradumiem, nemaz nerunājot par mehānismiem, kas šādus fenomenus veido, akadēmiķi ir sen jau kā gan labi izpētījuši, gan aprakstījuši. Vajag tikai mācēt izvēlēties grāmatas.
Jā, smadzenes joprojām lielā mērā ir neizpētīta teorija un tas ir fascinējoši, bet tajā pat laikā tas nav iemesls pieslieties misticismam.
05.08.2016 22:54 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Btw, "savas izjūtas" ir viena no tām lietām, ko redzēt un izmērīt var pat ļoti vienkārši 8-)
05.08.2016 22:56 |
 
Reitings 41
Reģ: 25.04.2016
Kada sakars piramīdai ar spoku?
Kā radās, tam nav nozīmes, neviens to nepateiks, bet nu, ne jau ciklops būvēja :D
Man liekas nikki, tev ļoti patīk fantāziju filmas.
Citu planētu enerģiju, hmm, skan smieklīgi.
Horoskopi, nekas vairak par biznesu tas nav.
05.08.2016 22:58 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Interesanti, ka Tu uzcepi tēmu, lai nevis veidotu diskusiju, bet noliegtu jebkādus viedokļus. Kā jau iepriekš minēju- es, piemēram, hiromantijā saskatu loģiku. Reliģijā, dievā- nē.
Ja nedaudz par sapņiem- tad tur gan es neko pārdabisku neaskatu. Manuprāt tas ir veids, kā smadzenes nakts laikā restartējas. Tā sūta signālus cauri dažādām smadzeņu vietām, lai aktuvizētu to darbību nakts laikā. Ir pierādīts, ka cilvēks savos sapņos nekad neko jaunu neizgudro, bet vienmēr sapņi tiek sakompilēti no kaut kā kaut kur redzēta vai dzirdēta. Tad nu saliek visādus fragmentus nesaistīti kopā un veidojas jauns story.
05.08.2016 23:02 |
 
Reitings 41
Reģ: 25.04.2016
Excite, par sapņiem piekrītu, tur tiešām nekā tāda,
Bet ka ar DejaVu?
Man liekas, ka paris gadus atpakaļ dzīvoju tāda DejaVu, itka redzēju rītdienu sapni
Pat bija tā, ka aizdomājos, šo situāciju es kaut kur biju redzējis. ...
Sapnī.
Ka jums?
05.08.2016 23:10 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
Neiekarota Pilsēta, es tiešām nezināšu atbildi uz Tavu jautājumu. Man pašai tā ir sava veida mistika, vienīgi pašai tas sen jau ir pierasts un vairs neliekas nekas īpašs.
Taču varu kā piemēru izstāstīt savu pēdējo sapni kas piepildījās. Sapnī redzēju draugu kuru ļoti sen nebiju satikusi, nezināju par viņa tagadējo dzīvi pilnībā neko! Sapnī redzēju, ka viņš nopērk sev dzīvokli un stāsta man kas viņam viņā neapmierina. Sapnis bija tik ļoti spilgts, ka domāju jāuzraksta, nez kā šim vispār iet, kurā pasaules malā tagad dzīvo. Uz manu jautājumu kā iet, viņa atbilde bija - baigi labi, vakar dzīvokli sev nopirku.
Mana zemapziņa nekādīgi to nevarēja zināt. Mums nav kopīgu draugu, kas ko tādu varētu ieminēties, viņš facebookā ir maksimāli slēpts, nekad neko nepublicē.
05.08.2016 23:11 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
NordicBelle, man būtu ļoti interesanti uzzināt piramīdu būvniecības pierādījumus (nevis tikai ticamas teorijas), ar ko tieši tika uzceltas? Kas un kā viņas uzcēla?
Citu planētu enerģijas bija domātas pie astroloģijas/horoskopu tēmas.
05.08.2016 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Mana zemapziņa nekādīgi to nevarēja zināt.

Nu, es par to nebūtu tik pārliecināta. Jebkurš sapnis, manuprāt, ir zemapziņas produkts. Un, lai nu kā, bet zemapziņa ir viena no tām mūsu daļām, pār ko mēs vismazāk valdām, ko vismazāk pārzinām.
Bet paldies par atbildi! :-)
05.08.2016 23:27 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es īsti neizprotu tavu prasību pēc neapgāžamiem pierādījumiem, bet arheologi, fiziķi un būvnieki joprojām dara savu darbu. Grāmatas neieteikšu, jo nedomāju, ka tu vēlēsies veltīt tik daudz laika, lai noskaidrotu šo vienkāršo jautājumu, bet šeit links uz jauku, populārzinātnisku rakstiņu - http://www.livescience.com/32616-how-were-the-egyptian-pyramids-built-.html.
Kad es pirms gandrīz 15 gadiem LU studēju vēsturi, nevienam šādi jautājumi nešķita aktuāli. Mēs gari un plaši apspriedām ēģiptiešu izglītības sistēmu, tirdzniecību, ikdienas paradumus, alus brūvēšanu, piramīdu cēlāju streikus, jo laikā netika piegādāta melnā acu krāsa (kas kalpoja kā alternatīva saules brillēm žilbinošajā tuksneša saulē) un citas detaļas, jo ēģiptiešu ikdiena un dzīve mums ir ārkārtīgi labi zināma. Tur nav nekā mistiska! Ar astronomiju viņi nodarbojās, lai mēģinātu paredzēt (un zināmā mērā kontrolēt) plūdus Nīlā.
Kas attiecas uz "citu planētu enerģijām astroloģijas kontekstā", tad tas ir pilnīgi nelietojams termins. Neliels ievads astrofizikā šeit būtu stipri palidzīgs :-)
05.08.2016 23:39 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
Neiekarotā Pilsēta, nu es pēc saviem sapņiem esmu 100% droša, ka daudziem sapņiem nav nekāda sakara ar zemapziņu, bet ar kaut ko tas protams tāpat ir saistīts un tas kaut kas iespējams arī ir tikai daļa no mūsu smadzenēm, kura vēl nav atklāta. Vai varbūt ir, bet vienkārši vēl neesmu informēta, takā nelasu visas jaunākās zinātnes grāmatas :)
05.08.2016 23:39 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Ticu maģijai un pārdabiskajam.
05.08.2016 23:56 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
NordicBelle, nu nav īsti jēgas mums diskutēt. Mēs uz šīm tēmām skatamies no pilnībā citādiem skatu punktiem. Tu uz vēsturi skaties no skolās pasniegtā. Savukārt es no visiem nesenākamajiem materiāliem kas ir pieejami un kas stājas pretī tam ko māca skolās.
Priekš manis šīs mūsdienu teorijas liekas tuvākas patiesībai. Kā jau minēji, arheologi, fiziķi un būvnieki joprojām dara savu darbu, tātad nekas vēl nav pierādīts. Tās visas ir tikai zinātnieku teorijas. Katrs izvēlas sev pieņemamāko.
Pēc pēdējiem pētījumiem ko skatījos, šīm lielajām pirmīdām vispār nav nekāda sakara ar ēģiptiešu/faronu laikiem kā to māca skolās.
Kas attiecas uz "citu planētu enerģijām astroloģijas kontekstā", tad tas ir pilnīgi nelietojams termins.

Un šis atkal ir tikai tāpēc, ka mēs runājam "dažādās" valodās :)
Man nav interesanti godīgi sakot kaut ko skaidrot. Tas ko es saku skaidrs, ka nav akmenī kalts pieradījums. Tas ir tikai viedoklis no mana skata punkta.
06.08.2016 00:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Tu uz vēsturi skaties no skolās pasniegtā. Savukārt es no visiem nesenākamajiem materiāliem kas ir pieejami un kas stājas pretī tam ko māca

Ko? Kādiem materiāliem?:-O
Nē, es saprotu, ka paliek grūti diskutēt, ja oponents uzstāj uz konsekventu terminu lietošanu un kaut kādu nebūt argumentu lietošanu, nevis vienkāršu vāvuļošanu, bet tas, ka "tev tā liekas" nav pietikams pierādījums.
06.08.2016 00:05 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es noteikti sliecos vairaak uz Nikki pusi!Ticu noteikti kosmiskaam energijaam,citplaneetiesu ietekmi uz mums utt
06.08.2016 00:10 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Vai varbūt ir, bet vienkārši vēl neesmu informēta, takā nelasu visas jaunākās zinātnes grāmatas

Savukārt es no visiem nesenākamajiem materiāliem kas ir pieejami un kas stājas pretī tam ko māca skolās.

Tad tu lasi vai nelasi tos jaunākos pētījumus? :-D
nu es pēc saviem sapņiem esmu 100% droša, ka daudziem sapņiem nav nekāda sakara ar zemapziņu

Fenomenāls apgalvojums, bet neiešu strīdēties. :-)
06.08.2016 00:12 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
es nezinu, man šķiet, ka es vairāk neticu, nekā ticu. noteikti nekādas tur raganas un pūšļotāji neinteresē, bet mans gada horoskops tik tāl gan ir piepildījies :D
06.08.2016 00:14 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kumu, man šķiet, ka zināmās aprindās tēze "es ticu, ka citplanētieši mani ietekmē" būtu neslikts pamats piespiedu hospitalizēšanai :-D
Bet jā, es šajā tumsonībā vainoju izglītības sistēmu! (t)
06.08.2016 00:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)