Bez potem .....

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut kada ar medicinisko izglitibu vai stradajosa bernu darza vares man atbildet precizi.
Ja es visu esmu sapratusi pareizi tad pie mums potes ir rekomendejamas ne obligatas .... un b/d , ari privatajam ir japienem mans berns ar izzinu no arsta , ka esmu atteikusies no valsts piedavatajam potem ... Pareizi ?
06.07.2016 11:01 |
 
Reitings 134
Reģ: 12.05.2009
Man jaunākā māsa bērnībā cīnījās ar dažādām alerģijām, tādēļ vecāki bija ļoti piesardzīgi par papildus vielu lietošanu, potēm. Māsa arī netika ne pret ko potēta, jo sarunā gan ar ārstiem,gan arī vecāku un vecvecāku viedoklis bija tāds, ka bija lielāka iespējamība no potes vielu nepanesamības, t.i. alerģiskas reakcijas, nekā no iespējamās saslimšanas ar konkrēto slimību. Protams, varbūt šis ir atsevišķš gadījums un "veselam" bērnam tas ir jāizvērtē citādāk, taču nevajadzētu visus mest vienā maisā par nepotēšanos. Kā šajā gadījumā - no potes lielāks ļaunums, nekā labums.
06.07.2016 16:57 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
UN tie komentāri par to, kāds risks ir hepatītam un tuberkulozei mūsu sabiedrībā - pupu mizas. Nē, ok, es protams saprotu, ka mazulim vecāki var atnest tos baciļus, bet nu - es tiešām nesaprotu, kur tas briesmas tik ļoti apdraud zīdaini, ja es dzīvoju privātmājā, pastaigājos ar mazuli tikai mūsu pagalmā un man ir iespēja tikt pie ārsta nesēžot ar bērnu tajās rindās. Nu neapgrozos es marginālu (rusicism, nezinu, vai īsti pareizs) sabiedrībā.

Nu nopietni? Cik daudz ir tādu mammu, kuras tikai sēž mājās un nekur neiet? Maz. Un nevajag apgrozīties sazinkādā sabiedrībā, pietiek iekāpt tramvajā un stāvēt blakus tuberkulozes slimniekam. Uz pieres nevienam nav rakstīts, ka tuberkukoze. Piekrītu par to, ka jo vairāk šādu nepotētāju, jo lielāka iespēja atgriezties un izplatīies smagajām slimībām.
06.07.2016 16:41 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Dabiskā atlase vismaz strādās labāk nevakcinējoties :D
06.07.2016 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Kaut arī saprotu, ka šajā gadījumā mums darīšana visticamāk ir nevis ar viedokli, bet gan pasaules redzējumu, pret kuru nekādi argumenti nelīdz, nenoturējos.
Pašām vajag domāt ar savu galvu, nevis paļauties uz mūsdienu medicīnu, kurai vispār nav sajēgas par cēloņiem un sekām un par to, kad un kāpēc rodas slimības.

Mīļā, tikai pateicoties mūsdienu medicīnai, cilvēki nemirst kā mušas, tādos plaši izplatītos gadījumos kā, piemēram, augoņi, kaulu lūzumi u.tml. Nemaz nerunājot par infekcijas slimībām!
06.07.2016 16:35 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Bloom komentārs precīzi apraksta situāciju ar ērču encefalīta poti. Ērču encefalīts bieži tiek pārslimots cilvēkam pašam par to nezinot un ir līdzīgs parastai gripai. Un saslimušo tiešām ir niecīgs procents. Un tā ir gana vienkārši ārstējama.
Pret pašu briesmīgāko ērču pārnēsājamo slimību - laima slimību jeb boreliozi potes nav!

mazpasaule, varbūt tad uzraksti reālus faktus? Cik cilvēki gadā saslimst ar ērču encefalītu, un cik cilvēkiem gadā ir vakcīnu izraisītas smagas komplikācijas?
06.07.2016 16:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Palasiet vecos romānus - kāpēc mira bērni agrā vecumā. No rīta saslima, vakarā jau izdzisa. Tiešs sakars ar potēm.
06.07.2016 16:24 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Līna, tieši tā, es uzskatu ka katrs dara kā vēlas, bet ja tas kļūst par modes tendenci, tad tas nav atbalstāmi. Tas ka Tavs bērns neslimo un diez vai slimos ir pateicoties tam ka mazs procents ir tādu kas nevakcinejas, bet ja tādu kļūs vairāk, iespējama slimības izplatība būs daudz lielāka, varbūt ne šodien, ne rīt, bet pēc 20 - 30 gadiem reāli
06.07.2016 16:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Jo vairāk būs tādu nepotētāju, jo ātrāk uzliesmos slimības un nepotētie tās nodos citiem nepotētajiem. Tāpēc, modernie vecāki, lūdziet Dievu, lai jūsu ir maz!
Atcerieties, ka daudzi no mums ir dzīvi tikai tāpēc, ka ir izgudrotas vakcīnas! Citādi būtu mirusi daļa mūsu senču, un mēs nemaz nebūtu piedzimuši.
06.07.2016 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 424
Reģ: 25.08.2011
Ir daudz vecaku kuri izvelas savus bernus nevakcinet .... es neesmu tada vieniga ....

Tieši tāpēc pateicoties "ekomāmiņām" ātri vien visas Latvijā izskaustās vai līdz minimumam ierobežotās slimības atkal izplatīsies.
Ir taču jādomā arī par kolektīvo imunitāti, nevis tikai pašiem par sevi!
Un jā, arī es uzskatu, ka nav vajadzīgas visas vakcinācijas kalendārā iekļautās potes. Uzskatu, ka pret papilomas vīrusu, rota vīrusu, gripu vakcinēties nevajag.
Tāpat es uzskatu, ka arī pret vējbakām bērnus vakcinēt nevajadzētu. Vējbaku vakcīnas iedarbība nav uz visu mūžu, antivielas organismā atrodas 10 (?) gadus. Pēc tam risks saslimt ar vējbakām atkal palielinās. Slimot ar vējbakām pieaugušajam nav forši, ņemot vērā to, ka jo vecāks cilvēks, jo smagāka ir šīs infekcijas slimības izpausme. Un vispār ar vējabakām saslimst arī vakcinēti bērni.
Es pati neesmu slimojusi ar vējbakām, godīgi sakot, tas mani nedaudz biedē!
06.07.2016 15:50 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Bloom komentārs precīzi apraksta situāciju ar ērču encefalīta poti. Ērču encefalīts bieži tiek pārslimots cilvēkam pašam par to nezinot un ir līdzīgs parastai gripai. Un saslimušo tiešām ir niecīgs procents. Un tā ir gana vienkārši ārstējama.
Pret pašu briesmīgāko ērču pārnēsājamo slimību - laima slimību jeb boreliozi potes nav!
Un vēl - es savus bērnus potēšu, tikai lielākā vecumā nekā tas ir paredzēts šobrīd tajā standarta kalendārā. Jūs neļaujat vispār izveidoties dabīgajai imunitātei.
Un ja jūs zinātu, kādas komplikācijas potes spēj atstāt centrālai nervu sistēmai. Pat pieaugušajiem.
UN tie komentāri par to, kāds risks ir hepatītam un tuberkulozei mūsu sabiedrībā - pupu mizas. Nē, ok, es protams saprotu, ka mazulim vecāki var atnest tos baciļus, bet nu - es tiešām nesaprotu, kur tas briesmas tik ļoti apdraud zīdaini, ja es dzīvoju privātmājā, pastaigājos ar mazuli tikai mūsu pagalmā un man ir iespēja tikt pie ārsta nesēžot ar bērnu tajās rindās. Nu neapgrozos es marginālu (rusicism, nezinu, vai īsti pareizs) sabiedrībā.
06.07.2016 15:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Atkal skandaloza tēma no wee :-D
Visvairāk man patika arguments - kā zīdaiņa organisms tiks galā ar "visām tām potēm pret mistiskām slimībām". Labāk lai zīdaiņa organisms tiek galā ar īstu tuberkulozi, hepatītu un difteriju, vai ne? Labāk pieļaut iespēju, ka nevakcinēts zīdainis saslims un nomirs no slimības, pret kuru ir sen un pārbaudīta pote. Jā, tā ir brīvprātīga izvēle.:-)
06.07.2016 14:18 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Es gan esmu ļauno farmācijas industriju sponsorētais ārsts, tādēļ droši vien nedrīkstu izteikties, bet nu labi.
Es savu bērnu esmu vakcinējusi pret visu izņemot rota vīrusu. Ir viegli spriest par procentiem- cik bērni saslimst ar poliomielītu un cik maz procentiem no tiem ir smagas sekas, bet es sev nekad nespētu piedot, ja mans bērns manas vainas dēļ būtu starp šiem 1-2 %. Protams Latvijā šī slimība jau sen nav sastopama, bet tas ir tieši vakcīnu dēļ.
Ir viegli spriest par procentiem, ja šīs slimības nav redzētas. Tieši šī iemesla dēļ es zinu, ka ja izdomātu atteikties mans vīrs spertu zemes gaisā, jo viņš nāk no valsts, kur šīs slimības ir vēl retu reizi redzamas, jo vakcīnas ne vienmēr ir pieejamas. Pietiek pāris reizes redzēt, kā cieš mamma, kura nav varējusi savu bērnu vakcinēt un kurš ir saslimis, lai šādas diskusijas šķistu pilnīgi nesaprotamas.
Tāpat ar vējbaku vakcīnu vakcinēju, jo man tuvā ģimenes lokā zināms bērns no nevainīgajām vējbakām gandrīz nomira, jo tās beidzās ar vējbaku encefalītu. Bērns bija vesels un arī tagad ir veselīgs bērns, bet arī tā var gadīties.
Pret papillomas vīrusu, rota vīrusu, gripu ne sevi ne bērnu gan nevakcinēju. Laikam vairāk vajag pastudēt "farmācijas biznesa koncernu" sponsorēto izglītību. :-D
Bet nu lai nu kā mani neuztrauc un netraucē, ja mans bērns bērnudārzā iet kopā ar nevakcinētu bērnu- savu bērnu esmu vakcinējusi tādēļ zinu, ka nesaslims. Tā ir katra vecāka paša izvēle. Ir bērnudārzi, kas nedaudz šantažē uz nezināšanu un cenšas vecākus piespiest vakcinēt sakot, ka neuzņems, ja nebūs vakcinēts, bet vakcīnas patiešām nav obligātas līdz ar to viņi nedrīkst atteikties uzņemt.
06.07.2016 13:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
jūs vispār saprotat, kas ir pote, no kā viņa sastāv??

protams , tapec ari mana izvele ir tada kada ta ir ...
tas paris reizes, kad man vajadzeja slimibas lapu rikojos lidzigi kaa Bloom, ejot pie arsta es zinu kadas zales man vajag un cik ilgu slimibas lapu .... un ziniet vel nekad neesmu kludijusies ...
06.07.2016 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Nu, lielākajā daļā gadījumu esmu gudrāka par ārstiem. Eju un tā arī saku - raksti man to, to un šito. Un dod slimības lapu uz tik un tik, jo attiecīgi jūtos.
Žēl, ka man nav sertifikāta, lai mani uz vajadzīgo laiku, kamēr slikti jūtos no darba atbrīvotu, zobus pati labot nemāku un žēl, ka uztriepi nevaru pati paņemt, un vēl žēl, ka man savas laboratorijas nav.
Oj, atkal sāku kļūt histēriska. Man tā gadās pie medicīniskām tēmām. Un tas ir katru reizi, kad eju pie kāda ārsta un viņi man nonsense stāsta. Un tik sprauž batonus ausīs..
06.07.2016 13:26 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
jūs vispār saprotat, kas ir pote, no kā viņa sastāv??
06.07.2016 13:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
*redzetu
06.07.2016 13:14 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Pašām vajag domāt ar savu galvu, nevis paļauties uz mūsdienu medicīnu, kurai vispār nav sajēgas par cēloņiem un sekām un par to, kad un kāpēc rodas slimības.

:D
Slimības rodas galvā! Tieši tā! Iemāciet bērniem jau no zīdaiņa vecuma neielaist sevī negatvīvo enerģiju. :D
06.07.2016 13:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
un iedomajies , ari bernu nevedu , sedet profilaktiski poliklinikas , kur cum un muz no slimibam un virusiem ... pedejo reizi skiet biju , kad meitai bija 1/2 gads ... tiesam uzskatu sevi par pietiekami kompetentu , lai recetu vai manam bernam , kas kais vai ne .... nosvert un nomerit varu ari majas ;-)
06.07.2016 13:13 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Rowan, medicīnu veido mediķi. Bet mediķi kļūst par mediķiem skolās, augstskolās, "pilnveidojas" semināros utt. Taču medicīnas izglītību (un jebkuru oficiālo izglītību) sponsorē korporācijas... farmācijas koncerni. Tā tas notiek ASV un visā pasaulē. Tā ir sistēma. Tas ir bizness. Kā radās kontracepcijas tabletes? Farmācijas koncerni sāka lobiju, līdz tas nonāca medicīnas izglītībā un šodien jau tā ir norma. Vēl turpināt? Viss, ko tu patērē un ko domā, ka tas ir baigi labi un ārsti iesaka, tas viss ir bizness, vitamīni, kontracepcija, potes utt
06.07.2016 13:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tad neej pie ārstiem vispār, ja jau tie neko nesaprot.

es ari neeju :-D:-D:-D:-D:-D
06.07.2016 13:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits