Bez potem .....

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut kada ar medicinisko izglitibu vai stradajosa bernu darza vares man atbildet precizi.
Ja es visu esmu sapratusi pareizi tad pie mums potes ir rekomendejamas ne obligatas .... un b/d , ari privatajam ir japienem mans berns ar izzinu no arsta , ka esmu atteikusies no valsts piedavatajam potem ... Pareizi ?
06.07.2016 11:01 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tagad ir moderni pīt teorijas par farmācijas uzņēmumu un ārstu sazvērestībām.
Ārsti pierunā vakcinēties, farmācijas kompānijas nopelna, cilvēkus muļķo.
Un vēl mīts par to ka ārsti paši nevakcinējās.
Var nevakcinēties, tas ir tas pats kā braukt ar auto bez drošības siksnas. Var nobraukt visu mūžu un nekas slikts nenotiks, var nosisties.
Vakcīnas ir papildus drošība veselībai.
Man ir pazīstama sieviete kas bērnībā izslimoja encefalītu un palika uz mūžu ratiņkrēslā. Varbūt vakcīna, pirms tam, būtu to novērsusi.
Var būt blaknes, var būt saasinājumi vakcinējoties, bet vakcīnas ir izglābušas miljoniem dzīvību.
07.07.2016 11:30 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nekur bērnu bez mammas ziņas nestiepj un nepotē. Ja dzemdībās nav sarežģījumu, tad mazais paliek ar mammu kopš pirmās minūtes. Pēc dzemdībām tik nomēra, nosver, pēc Apgares skalas novērtē.
Ja bērns visu laiku ar mammu, un mamma nes pie māsiņām un kur tik vēl vajag, tad kurā brīdī maz ir iespēja sapotēt? Pirmajās stundās potē pret B hepatītu tikai tad, ja tāds ir mātei vai kāds cits risks. Pārējiem pirmā ir tuberkulozes pote izrakstīšanās dienā. Prasiet, kāpēc potē tik mazam? Jo mazulis gan puncī ir stiprinājis imunitāti, gan ar pirmpienu un vēlāk pienu saņem tādu imunitātes devu, ka organisms ir spējīgs cīnīties. Pieaugušajiem nav šādu imunitātes "bombu".
07.07.2016 11:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
wee, nē, nē, es to nesaku par tevi. Es vispār par paranoju attiecībā uz ārstiem! Dažiem tā aiziet galējībās. Labi, ka tev nav tik traki!
07.07.2016 11:19 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tapat arī hotmonāls tabletītes nelietoju. Kā jau wee minēja, nav ko sevi piebāzt ar hormoniem... Un nēsmu vakcinējusies arī pret dz.k. vēzi, jo tā ir nepārbaudīta vakcīna. Turpredī tuperkalozes vakcīna, jau sen ir tirgū un manuprt labāk potēties nekā nepotetie. Ja brauktu uz kadu no malārijas reģioniem 100% potētos. :-D
07.07.2016 11:18 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nezinu. Strīdīgs jautājums. Esmu pa vidu :-D
Katram sava vajadzība un dzīvesveids.
Mēs esam saņemuši vakcīnas gan pret ērču encifalītu, gan singumkrampjiem. mums ir ļoti aktīvs dzīvesveids.
Turpretī nepotējamies pret rota vīrusu ( jā nav patīkami, bet ar katru saslimšanas reizi paliek mazāki. Pirmajā reizē bija smagi, bet nākamajās ( vīrusa ceļošanas periodā ) tas redzami ilgst tikai vienu dienu vai dažas h ) un gripu ( neredzu jēgu katru gadu potēties ).
07.07.2016 11:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nerea, kapec tu doma , ka es uzskatu , ka antibiotikas ir sliktas .... Man tas stav majas vienmer .... es tiesam nesaprotu vai es nekorekti rakstu vai vienkarsi jus neuztverat domu !
es neesmu pret zalem , pret medicinu, operacijam u.t.t .... bet nu es saprotu , ka nav verts ....
07.07.2016 11:02 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nevajag būt tik paranoiskām. Ja es klausītu tādus cilvēkus, es reiz, kad man bija nāvējoša infekcijas slimība, atteiktos no antibiotikām un ārstētos ar tējiņām, un visdrīzāk nomirtu. Jo tāds paranoisks cilvēks man to uzstājīgi ieteica. Sauca ārstus par muļķiem. Labi, ka klausīju tikai ārstus, kas mani ātri izārstēja ar "šausmīgajām" antibiotikām, un tagad viss kārtībā.
07.07.2016 10:57 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Stradinos neko neprasa , pat neprasa atlauju analizem , vismaz taa bija pirms 1/2 gada . kad mana draudzene tur dzemdeja.
DzN , man personigi stastija mulkibas uz kuram es diemzel pavilkos , tjipa bez potes neizrakstis - tas ir likumparkapums un ta teikt nedrikst .... Es ieteiktu jau pasa sakuma pabridinat personalu , ka velies , lai tevi informe par jebkuram manupulacijam , kuras tiks veiktas ar tavu bernu .....
Es sita sapsihojos uz dzemdibu galda , kad vini saka , vilkt ara visadus instrumentus un man neko nesakot velejas tos pielietot - aizspiedu kajas ciet un pateicu kamer nekomentes katru savu kustibu , es neko nelausu darit , vecmate sapsihojas un aizgaja , atnaca cita - tiiiiiiiik jauka , visu izstastija , katru savu elpas vilcienu aprakstija :-)
07.07.2016 10:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Pieņemu, ka pēc dzemdībām būšu bezspēkā vai vispār atrubījusies. Kā es varēšu nokontrolēt, kur manu bērnu aizved un ko ar viņu dara?
Ja jau daudzas sievietes atzīst, ka tikai kaut kad pēc tam iedod bērna pošu pasi, un viss jau ir izdarīts, tad es pieņemu, ka nekas netiek ne prasīts, ne saskaņots ar māti?
Kā rīkoties, lai tas nenotiktu?
07.07.2016 10:50 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Andzelija
Ja Tavam bērnam izdara kādu manipulāciju bez Tavas piekrišanas, kā ir kriminālatbildība. Tomēr ņemot lietas nopietnību, es no mazā neatietu ne mirkli, ko shis nav izdurt ausīs caurumus, tas ir veselību, pat dzīvību apdraudošs pasākums.
07.07.2016 10:42 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
temas pieteikums bija vienkars jautajums, bet viss izvertas par loti interesantu temu- paldies par to!!
pati esmu poteta visam klasiskajam, bet nu jau labu laiku nekadas potes neesmu atkartojusi, iznemot pret stingumkrampjiem, jo ir loti biezi saskare ar sarusejusiesm metala prieksmetiem un zemi!!:)
Bet, paldies velreiz par temu, jo esmu gaidibas un sis man lika aizdomaties ka bus ar manu bernu, tad nu sodien aprunajos ar viru un nakamja vizite runasu ari ar gimenes arsti, lai redzetu kada ir vinas nostaja, bet paldies, jo sapratu, ka saja jautajuma man pietrukst informacijas un to noteikti velos iegut un velos, lai potesana/nepotesana ir un paliek mana izvele!
07.07.2016 10:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Var nelietot vakcīnas, tikpat labi var nelietot arī antibiotikas, tās ir vēl sliktākas organismam.
Lai viss notiek dabiski, ja organisms uzvar tad labi, ja neuzvar tad nomirst.
Tas ir normāls iznākums smagai infekcijai.
Nesaprotu kāpēc cilvēki tik ļoti baidās no vakcīnām ?
Tie ir novājināti vīrusi kas imūnsistēmai palīdz izstrādāt antivielas, lai infekcijas gadījumā būtu vieglāk ar to cīnīties. Gadās blaknes, kā daudzām zālēm, vakcīnas nav brīnumlīdzeklis.
Kārtējā modes lieta.
07.07.2016 10:28 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
tb dzemdību vietās :)
07.07.2016 10:21 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, bet kā ir dzmedību vietās? Vai tiešām ārsti/māsiņas bez vecāku ziņas drīkst veikt tādas manipulācijas kā potēšana? Respektīvi, vai nav jāsaņem vecāku atļauja? :-O
Vai labāk pirms dzemdībām to ir izrunāt ar ārstu vai kā labāk darīt?
07.07.2016 10:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Patiesība ir kaut kur pa vidu!
Gan medicīna ir pliks bizness daudzos aspektos, gan sabiedrība nav pietiekoši izglītota, gan intuīcijai ir daļa taisnības.
Es tomēr neriskēju ar to, ka bērnus nepotēju pavisam. Potēju, no dažām potēm atsakos (rota vīruss, piem.), bet novelku šo potēšanas laiku un starplaikus maksimāli ilgi, lai nav tā, ka 2 mēnešus vecam mazulim sagrūž organismā 4 potes. Vados pēc sava grafika un noteikti izvēlos laiku, kad bērns ir absolūti vesels un spēka pilns - ne iesnu, ne nogurums, laba apetīte un aktīvs utt.
07.07.2016 10:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es savā brīvajā laikā nemēdzu iet uz antivakcinācijas forumiem mēģināt pierādīt acīmredzamas lietas, tāpat neklauvēju pie Jehovas liecinieku durvīm un nestāstu, ka asins pārliešana mēdz būt nepieciešama

es ari ...
bet man jau apnika atkartot vienu un to pasu .... ja daudzas slimibas apkaroja pateicoties vakcinam , bet apstakli pie kadiem tas uzliesmoja pirms 100gadiem bija savdaki .... Tagad ir butiski paaugstinajusies dzives kvalitate, visas jomas ... Jopcik, kadreiz galma damam bija kocini ar ko dzenat utis un ta faktiski bija norma, bet cilvekiem klustot tirigakiem un augot sadzives apstakliem , utis apkaroja .... ( ja , ja ...tagad ari ir sastopamas utis )
tuberkulozes uzliesmojumi bija loti liela mera del nekvalitativa , netira dzerama udens ... ari tagad ta pa lielam ir netiribas slimiba ( protams, protams var saslimt ari tirigi un kartigi nonakot saskarsme ar slimajiem ) , bet tomer tira vide slimibas izplatas krietni mazak ....
https://www.aslimnica.lv/lv/content/infekcijas-slimibas-pazimes-inficesanas-riski-arstesana
luk , popularakas infekcijas slimibas ( gan jau kadai tas ari bus apsaubams avots , bet nu tomer .... )
palasiet , ka pie tam var tikt un kaa taas izplatas, kada ir to arstesana un sekas .....
Dumji ir man piesut it ka eko maminas statusu tikai tapec , ka neredzu vajadzibu sevi indet ar OK un savu bernu potet zidaina vecuma .... Lai man labak 1x menesi pasap veders , neka es edisu hormonus , es esmu parliecinata , ka zirga deva hormonu labakaja gadijuma noved pie piena senes , bet principa tas ir viens no iemesliem kapec musdienas audzeji ir nu tiiiiiiiiiiiik izplatiti ( par so pat augsti stavosi profesori stridas ) , nu kas var but labs triekt sev ieksa zirga devu hormonu un cakaret biologisko pulksteni .... Un kads tam visam sakars ar vinu ? Ja , es izvelos apzinati pipet, dzert un darit vel citas lietas , no kuram 90% cilveku mati stavus sacelas , tad es to daru apzinati un apzinos savus riskus .... lidzigi ar vakcinam , es apzinos riskus , bet izvelos to nedarit , jo tas tapat man nedod 100% garantiju ... Vakcina nav vienigais profilakses veids pret infekcijas slimibam ....
Bet nav verts , ne man ne jums .... neviena no pusem savas domas nemainis , lai ko jus vai es neteiktu , es tapec nesaksu potet savu gimeni , bet jus nebeigsiet poteties .... Gan jau , ka patiesiba ir kaut kur pavidu ....
07.07.2016 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Par rota vīrusu ir tā, ka tam ir ļoti daudz paveidu. Man puikam 2 gadi un nesen dabūja vēdervīrusu pat bijām slimnīcā, bet braucām tikai tāpēc, ka viņam sāpēja vēders un ārsti teica, ka nav ko jokot ar vēdersāpēm. Bet stāsts ne par to, bet ārste man slimnīcā jautāja vai esmu potējusi pret rota vīrusu es teicu, ka nē un jautāja man kāpēc, tad arī teicu, ka viņam ir tik daudz paveidu, un tas ir viens no iemesliem kāpēc nē. Bet man puikam bija vieglā formā un analīzēs arī neuzrādījās, ka tas būtu kāds vīruss.
Savu bērnu esmu potējusi izņemot rota vīrusu, gripu, un pagaidām arī ērču encifalītu nē. Iespējam, ka nākamgad iepotēšu viņam to ērču poti, jo pati arī esmu potējusies.
Par to slimošanu un potēšanos. Esmu bērnībā potēta pret visu, kas nu bija tajos laikos. Sākot iet dārziņā izslimoju visas tipiskās bērnu slimības, bet nu pēc tam skolā vairs nē, pat kad bija gripa, tad gandrīz biju vienīgā, kas bija skolā. Arī esmu uzaugusi laukos un ēdusi burkānus no dobes.
Mana pārliecība ir, ka imunitāte iedzimst, vai arī veidojas katram individuāli un tam nav nekāda sakara vai potē, vai nē, vai baro pati, vai ar maisījumu.
07.07.2016 10:02 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vakcīnas nav nekāds brīnumlīdzeklis pret infekcijām, tā ir tikai palīdzība organisma imūnsistēmai ar infoformāciju.
Cilvēces vēsturē, pēc vakcīnu ieviešanas tika uzveiktas daudzans epidēmijas, kas paņēma miljoniem dzīvību. Bakas, poliemelīts, trakumsērga u.c
Domāju noteikti vajadzetu vakcinēties pret ērču encifalītu, jo ja to dabū tad sekas paliek uz visu mūžu. Tāpat pret B hepatītu,
Mana ģimene ir potējusies pret daudz ko, nav nekādu problēmu ar blaknēm. (Protams daudzi tūlīt teiks, ka nav potējušies pret neko un arī viss ir labi)
07.07.2016 09:13 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Manuprāt, ir slimības pret kurām ir obligāti jāpotējas, un ir tādas, pret kurām patiesi nav milzīgas vajadzības. Kad man būs bērni, arī skatīšos, nevis ļaušu šļircēt savā bērna vakcīnas vienu pēc otras.
07.07.2016 09:12 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Kā jūs domājat kā apkaroja infekcijas slimības? Pats no sevis?
07.07.2016 09:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits