Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vajadzīgs ārsta padoms.Ceļgali

 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Sveiki.
Man ir vajadzīgs padoms. Sākšu ar to,ka neesmu Latvijā, tāpēc meklēju info internetā.
Tātad pirms gada jūtu diskomfortu savos ceļgalos, jau tajā brīdī likās, ka kaut kas īsti nav kārtībā. 2 nedēļas jutu sāpes pēc ilgām pastaigām. Uz to brīdi uztaisīju KMR,bet vēlāk biju tik aizņemta, lai meklētu rezultātus un kur nu vēl atrast laiku pašam ārstam. Šobrīd esmu ārzemēs un strādāju fizisku darbu. Un man sākuši sāpēt abi ceļgali, un ne pa jokam. Uzkāpt un nokāpt pa kāpnēm nav iespējams, piesēst, piecelties. Viss ar sāpēm. Vairāk sāp no rītiem un pa dienu,kamēr celis nav iestaigāts. Satraukumā liku ģimenei sameklēt rezultātus par pagājušā gada izmeklējumiem. Vai kāds var paskaidrot?
1. PKS sastiepums
2. Mediala meniska dorsāla raga 2.pak. bojājums.
Mani biedē fakts, ka tas bija gadu atpakaļ, kad celis beidza sāpēt. Un tagad es jūtos 10x sliktāk, vai var būt kas plīsis, bojājums aizgāja tālāk? Tikai nākamajā nedēļā būs iespēja sazināties ar ārstu, caur ģimeni. Bet pagaidām, vai kāds var paskaidrot,cik tas nopietni ir? Vai būs vajadzīga operācija?
Paldies
06.07.2016 02:16 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Varbut trukst kadi vitamini? Man nav celgalos gluzi sapes, bet nevaru stradat uz kajam nonstopaa atri paradas kramji bet otraa galaaa (locitavas aiz celgalliem) Iespejams vitaminu trukums
06.07.2016 02:36 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Meniska bojàjums, pats no sevis nesalabosies, ej tachu pie àrsta! Apgaismoshu - àrzemès ir àrsti, veic operàcijas, izraxta slimības lapas, slimības lapas tiek apmaksàtas, par to no darba neizmet! Gribi galīgi sabeigt sev kàjas? Man tagad vienam draugam nedaudz sàp celjgals, veiks nelielu meniska operàciju, nekas sarezhgīts, kamér nav ielaists
06.07.2016 03:06 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja tev gadu atpakalj menisks jau bija bojàts, bez operàcijas cauri netiksi
06.07.2016 03:07 |
 
Reitings 140
Reģ: 29.06.2016
pie ārsta ej. Tas ir viss, ko varu pateikt, jo mēs Tev šajā situācijā nevaram palīdzēt. :)
06.07.2016 03:39 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Es tač lieliski saprotu,ka jāiet pie ārsta. Bet šeit man nav naudas tam. Doma bija sakrāt un braukt atpakaļ uz LV. Tagad skatos,ka situācija ir mainījusies un var būt būs jāatgriežas ātrāk. Vnk vajadzēja padomu par pašu kaiti,no zinošiem cilvēkiem!
Var būt ģimenei,draugiem, paziņām kas līdzīgs bijis.
Kamēr neesmu informēta no sava ārsta, vēlējos padomu
06.07.2016 09:41 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Kaite ir mehānisks defekts meniskam - skrimslim, kas atbild par ceļgala kustību un noturēšanu vietā. Neesi teikusi, vai KMR taisīta vienam vai abiem ceļgaliem, bet, ja arī bojāts ir tikai viens, sāp parasti abi, īpaši, ja ilgāku laiku necenties novērst problēmu.
Padoms? Gatavojies operācijai, ja vēlies normāli staigāt, šis pats no sevis nesadzīs, ilgtermiņā vari sabojāt ceļus līdz tādai pakāpei, ka arī operācijas var nepalīdzēt - ja meniskus izoperē pavisam, celis jebkurā brīdī var "izkrist no vietas".
Dzer glikozamīnu, vēlams, sīrupa nevis tablešu veidā, ja ir pieejams. Ēd gumijas lācīšus, kam sastāvā dominē želatīns vai vienkārši dzer želatīnu. Ēd auksto gaļu. Pret sāpēm nepalīdzēs, bet glikozamīns palīdz atjaunoties skrimšļiem.
06.07.2016 09:52 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Mazliet izklausās pēc reimatoīdā artrīta. Rīta stīvums, funkciju ierobežojums, tūska, karstāka ādas temp. ceļu rajonā, sāpes - ja kkas no šī ir, tad var domāt par tādu dg. To diagnosticē ar rtg un asins analīzēs skatoties reimatoīdo faktoru. Ja ir akūta fāze vajag ievērot mieru, var likt aukstuma pakas uz ceļiem un iedzert ibuprofenu. PKS - ir priekšējās krusteniskās saites sastiepums. Un meniska asaras - atlūzis maziņš meniska gabals , menisks atrodas uz apakšstilba lielā lielkaula virsmas, strādā kā amortizētājs. Dažreiz no viņa atlūzt gabaliņš, kurš, ja ieķeras locītavspraugā dod ļoti asas nepatīkamas sāpes un neiespējami iztaisnot celi. Viņu tādās situācijās var censties "iebīdīt" atpakaļ, saliec celi , atrod locītavspraugu un vietā kur sāp ar pirkstiem tā kā spied uz iekšu, viņu var arī sajust.
06.07.2016 11:16 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Vienīgi varu ieteikt iet pie ārsta, ja negribi palikt par invalīdu.
06.07.2016 15:27 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
LiRu,KMR taisīja vienam celim, bet sāp pašlaik abi. Paldies par padomu(
06.07.2016 21:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits