Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Karma/Bumeranga effekts/ Vēl..

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Laba diena visām!!!
Man uzradies jautājums, saistībā ap Karmu,Jūsuprāt!

1. Vai ticat Karmai? Kāpēc?

2. Vai ticat Bumeranga effektam? Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.

3.Vai cilvēkiem nāk atpakaļ sagrēkotie grēki? Vai tas ir tikai tāds mierinājuma teiciens?!

4. Vai spētu jaukties pa vidu, citu cilvēku attiecības, sava labuma pēc?

5. Spētu nodzīvot tālāk bez vainas apziņas, kad esat iegāzuši cilvēku, lai gūtu savu veida labumu (lai tiktu paslavēts, cik Jūs esat godīgs cilvēks/ Un esat ieguvis kāroto)?
05.06.2016 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 73
Reģ: 23.03.2012
1. Tā kā ar ezotēriku/metafiziku nodarbojos ļoti nopietni, tad, jā, par karmu ir izveidojusies izpratne, kura ir pat dziļāka par ticēšanu. Lielākā daļa cilvēku pārprot karmas jēdzienu, jo skata tikai vienu tās aspektu.
2. Arī šeit ticība nav nepieciešama. Viss atkarīgs no apziņas plašuma un perspektīvas. Pārsniedzot zināmu robežu, darīt pāri citiem nozīmē to pašu, ko darīt pāri sev. Bez noilguma.
3. Tas atkarīgs no grēka definīcijas un sirdsapziņas mēra – kādam nāk, kādam nenāk.
4. Nē, tādā veidā labumu nav iespējams gūt.
5. Ja tāda situāciju būtu radusies, es to risinātu tik tālu, lai vainas apziņai vairs nebūtu pamata.
05.06.2016 16:23 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
1. Neticu , jo tas nav pieraadiits . Kas nav pieraadiits , tas paliek ticiibas robezhaas kaa religija .

2. Neticu , jo zinu un noveeroju , ka ne visi maitas sanem peec nopelniem . Bumeranga efekts atkariigs no pasha cilveeka , respektiivi vai taa maita ir gudrs vai stulbs . Stulbs sanems bumeranga efektu bet ne jau taapeec , ka ieprieksh nodariija sliktu bet vienkarsi taapeec , ka pats ir stulbs un palika galvu zem asmena . Gudrie maitas loti reti sanem peec nopelniem .

3. Mierinaajuma teiciens un tikai . Skat . ieprieksheejo atbildi .

4. Nee , neesmu maita .

5. Taa kaa neesmu maita , tad ar mani tas nav iespeejams . Bet jebkaadus nebuutiskus paaridariijumus citiem izjuutu loti speciigi un vienmeer paluudzu piedoshanu .
Ja cilveeks ir maita , vinam buus pfig sirdsapzina , jo taadas vinam nav . Cinikjis pa dziivi un tieshi ar shaadiem visspilgtaak redzams , ka nekaada karma , nedz bumeranga efekts taadus neskar .

welcome to reality . (t)
05.06.2016 16:38 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Karma nav ne laba, ne slikta, tā ir cēloņu-seku ķēdīte, nevis ieriebšana kādam speciāli. Nu nesēž neviens debesīs, neseko līdzi visu 7 miljardu grēkiem un nedomā, kā viņus pārmācīt vai uzvest uz ceļa. Klasiskā izpratnē ne.

Kuram tad Karma bojā dzīvi? Mūsu Ego. Tad, kad apklusināsim personīgo "man, man un tikai man", karma vairs nespēs MAN nodarīt pāri.

Mana soģis ir mana sirdsapziņa. Dzīvoju nevis bailēs no karmas, bet rūpēs par sirdsapziņas tīrību.
05.06.2016 16:43 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dots devējam atdodas. Šī atziņa nav sveša ne senlatviešiem, ne Bībelei, ne Austrumu mācībām. Būtībā, cilvēks, darot otram ļaunu, nodara ļaunumu sev pašam - to izskaidrot var pavisam vienkārši pēc visparastākajiem dabas un psiholoģijas likumiem.

Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.
Bet, ja otrs to prasa - ko tad? :-D
05.06.2016 16:46 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
1. Vai ticat Karmai? Kāpēc?
Jā. Pēc pieredzes.

2. Vai ticat Bumeranga effektam? Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.
Jā.

3.Vai cilvēkiem nāk atpakaļ sagrēkotie grēki? Vai tas ir tikai tāds mierinājuma teiciens?!
Nāk. Ja ne šajā, tad nākamajā dzīvē.

4. Vai spētu jaukties pa vidu, citu cilvēku attiecības, sava labuma pēc?
Nē.

5. Spētu nodzīvot tālāk bez vainas apziņas, kad esat iegāzuši cilvēku, lai gūtu savu veida labumu (lai tiktu paslavēts, cik Jūs esat godīgs cilvēks/ Un esat ieguvis kāroto)?
Nē.
05.06.2016 17:40 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man nevajag māņticību un bailes no soda, lai es būtu labs cilvēks.

05.06.2016 18:03 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Ticu karmai un bumeranga efektam, dzīvē pierādīts. ( kaut iespējams tikai sakritība)

Visvairāk citu domu spējam, kā arī vārdiem ko runājam.
Tāpēc dzīvē vienmēr domāju ko un kā saku.
Manuprāt visspēcīgākie mūsu nezināmie ieroči ( vārdi un domas)!
05.06.2016 18:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Man nevajag māņticību un bailes no soda, lai es būtu labs cilvēks.
Te var papildināt, ka tas, kurš mēģina būt labs aiz bailēm, ir gaužām nožēlojams cilvēks. Un var iebilst, ka tas viss ir nevis māņticība, bet dabas likumsakarības. Ja daudzi to (tāpat arī jebkuru dievu) uztver kā kaut kādu mistiku, tad tas jau ir cits jautājums.
05.06.2016 18:30 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
1. Vai ticat Karmai? Kāpēc?
-Jā, ticu Karmai. Jo, darot vairāk laba citiem, pats arī pretī saņemsi daudz vairāk labā. Esmu šo piedzīvojusi. ;)

2. Vai ticat Bumeranga effektam? Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.
-Jā, arī šim ticu. Tagad jo īpaši gribētos ticēt, jo esmu apkrāpta, turklāt mani apkrāpa laba draudzene. Nevēlu viņai ļaunu, bet tomēr ticu, ka šī viņas rīcība kādreiz nāks atpakaļ. :)

3.Vai cilvēkiem nāk atpakaļ sagrēkotie grēki? Vai tas ir tikai tāds mierinājuma teiciens?!
-Arī par šo saku - domāju, ka, jā, nāk.

4. Vai spētu jaukties pa vidu, citu cilvēku attiecības, sava labuma pēc?
-Nē, šo nespētu nekad. Esmu bijusi situācijā, kur man bija iespēja izjaukt attiecības, jo redzēju, ka manai labākajai draudzenei tajās bija slikti, bet nolēmu paklusēt un ļaut viņai izlemt pašai. Tas gan īsti nebija mana labuma pēc, bet tāpat nejaucos citu cilvēku attiecībās, jo negribētu, lai kāds jaucas manās. :)

5. Spētu nodzīvot tālāk bez vainas apziņas, kad esat iegāzuši cilvēku, lai gūtu savu veida labumu (lai tiktu paslavēts, cik Jūs esat godīgs cilvēks/ Un esat ieguvis kāroto)?
-Noteikti nē! Man vainas apziņa ir tik ļoti attīstīta, ka bieži vien jūtos vainīga par lietām / notikumiem, pie kuriem nemaz neesmu vainīga. :D Tajā pašā laikā ticu, ka lielākoties mērķis attaisno līdzekļus, bet, iegūstot sev labumu, iegāžot / apkrāpjot cilvēkus, nespētu dzīvot tālāk, nejūtoties vainīga.
05.06.2016 21:43 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
1. Vai ticat Karmai? Kāpēc?

Jā, jo agri vai vēlu mēs visi saņemam pēc nopelniem. Jo esmu arī par saviem grēkiem saņemusi un pelnīti ;)

2. Vai ticat Bumeranga effektam? Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.

Protams, es parasti nedaru citiem to , ko nevēlos sagaidīt pretī.

3.Vai cilvēkiem nāk atpakaļ sagrēkotie grēki? Vai tas ir tikai tāds mierinājuma teiciens?!

Viss agri, vai vēlu nāk atpakaļ, ja ne darbos, tad kur citur!

4. Vai spētu jaukties pa vidu, citu cilvēku attiecības, sava labuma pēc?

Nē, man ir savi dzīvē principi, kur māku novilkt robežas. Šajā gadijumā likt ciest vēl kādam cilvēkam, priekškam man to?

5. Spētu nodzīvot tālāk bez vainas apziņas, kad esat iegāzuši cilvēku, lai gūtu savu veida labumu (lai tiktu paslavēts, cik Jūs esat godīgs cilvēks/ Un esat ieguvis kāroto)?

Nē, nespētu. Ja gadijumā to būtu izdarījusi, pēc iespējas ātrāk domātu, ka varu nesāpīgi atzīties.
12.06.2016 10:59 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nē, neticu. vismaz ne tādā primitīvā karmas izpratnē. citiem nedaru pāri, jo negribu, lai viņiem ir slikti, nevis aiz bailēm, ka "viss nāk atpakaļ".
pa lielam, labais un sliktais neeksistē, ir vienkārši kā ir un labais-sliktais kategorijas rodas no cilvēku perspektīvas.
ja kāds tev nodara pāri, bet šim cilvēkam nav tādas pašas izpratnes kā tev, viņam neliekas, ka būtu darījis ko sliktu, tad vari visu mūžu gaidīt, kad karma viņam atdarīs un piktoties pat netaisnību pasaulē, ja tā nenotiek :)
12.06.2016 11:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
1.2.3.: Es šaubos, ka augstāks spēks teiks - ahaa.. Tu savārīji gana daudz podus.. tagad uzsūtīsim Tev problēmas! Drīzāk cilvēks ar savu nepatīkamo rīcību un attieksmi pakāpeniski sev rada to ''bumeranga efektu'' (patīkamam cilvēkam pastāv lielāka iespēja, ka problēmu gadījumā, kāds sniegs palīdzīgu roku.. nekā tādam, kurš citiem špļauj virsū)..

4. Man grūti iedomātis, kādai būtu jābūt situācijai, lai es tā rīkotos..
5. Man psiholoģiski nebūtu nekāds ieguvums pacelt sevi.. noliekot zemāk citu.. Es uzskatu, ka var iegūt labumu sev, nenodarot citiem pāri :)
12.06.2016 11:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atticībā par 5. punktu.. esmu izbaudījusi uz savas ādas, kā tas ir, kad kāds noliekot zemāk sevi paceļ. Protams, tas nav nekas patīkams. Tiesa.. man pat nedaudz žēl ir tādu cilvēku, jo tas tikai liecina par to, ka bez citu rēķina viņi nemāk plūkt slavas laurus..
12.06.2016 11:36 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
1. Vai ticat Karmai? Kāpēc?

ticu, jo esmu dabuujusi atpakalj par to, ko esmu nodariijusi citiem. gan labo, gan slikto..

2. Vai ticat Bumeranga effektam? Respektīvi, citam nedarīt to , ko pašam negribētos sajust uz savas ādas reiz, kas varētu nākt atpakaļ.

vairaak nee, nekaa jaa. jo tieshi tas pats gan atpakalj nav naacis.

3.Vai cilvēkiem nāk atpakaļ sagrēkotie grēki? Vai tas ir tikai tāds mierinājuma teiciens?!

nez, man shkjiet, ka cilveeks vairaak sanjem to, ko ir pelniijis.

4. Vai spētu jaukties pa vidu, citu cilvēku attiecības, sava labuma pēc?

vairaak nee, nekaa jaa.. liidz shim veel neko taadu neesmu dariijusi :P

5. Spētu nodzīvot tālāk bez vainas apziņas, kad esat iegāzuši cilvēku, lai gūtu savu veida labumu (lai tiktu paslavēts, cik Jūs esat godīgs cilvēks/ Un esat ieguvis kāroto)?

atkariigs no situaacijas un cilveeka. neesmu ljauna, bet, ja vajag varu taada kljuut.
12.06.2016 18:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
1. Neticu karmai, dzīve ir mūsu pašu rokās. Ja nu vienīgi instant karma - piemēram, nolamāju kādu bez pamata un tad tajā pašā dienā dabūju atpakaļ neveiksmes veidā. Bet ne jau iepriekšējo dzīvju sastrādātais, tas man šķiet pilnīgs absurds.
2. Nu, principā tā pati instant karma, lai gan esmu ievērojusi, ka visiem tomēr nedarbojas.
3. Nē, cilvēkiem nenāk atpakaļ grēki. Pieredze rāda, ka ir gana daudz cilvēku, kuri visu dzīvi rīkojas cūcīgi un nekādas problēmas viņus nevajā. Ja atkal ir runa par iepriekšējo dzīvju piestrādāto - neticu nekam tādam.
4. Nē, citu attiecībās pa vidu nekad neesmu jaukusies un nejaukšos, tas ir tabu.
5. Nav man raksturīgi citus iegāzt, lai uz viņu rēķina izsistos tālāk, tā ka laikam jau nē. Uz to skatos divējādi - no vienas puses, nejauka rīcība. No otras - reizēm tas, uz kura rēķina kāds izbrauc, to ir nopelnījis vai nu ar savu stulbumu, vai ar slikto raksturu.
12.06.2016 18:54 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nē, neticu karmai un "dots devējam atdodas". Bet ticu, ka cilvēki, kas bieži rīkojas slikti, ap sevi pulcē līdzīgus morāli degradētus tipus un arī no normāliem cilvēkiem izdabū ne to labāko atbildes reakciju, tāpēc arī parasti viņiem miera nav.
12.06.2016 18:56 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Bumeranga efektam ticu, viss, ko daram citam, agrāk vai vēlāk pie mums atgriezīsies un uzsveru agrāk vai vēlāk, varbūt pat ne vairs šajā dzīvē.
12.06.2016 19:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits