Fantasy žanrs

 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dzīve smaga, gribas kaut ko vieglu. Iesakiet!

No šī žanra patika:




Gredzenu Pavēlnieks drusku par "episku" šodienas noskaņojumam.

Kaulu pilsēta (un pārējās daļas) nepatika (visi pārāk tīneidžeri, pārāk skaisti, un pārāk daudz incesta tematikas), Krēslu neesmu lasījusi un neplānoju. Īsumā, seksīgo tīņu grāmatu nevajag. Vēl kaut kas labs? Gramatnīcā nav būts simtu gadu.
01.05.2016 18:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...Bet visām paldies! Ja sāk meklēt pēc konkrētiem nosaukumiem, tad lec ārā arī daudz līdzīga žanra grāmatu, kas arī var ieinteresēt.
01.05.2016 20:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dāmas.. kā ar Game of Thrones? Seriālu neskatos, bet ka ta ir kulta lieta, to zinu. Ka ir ar grāmatu? Nav pārāk "episka"? Ja ir ļoti daudz varoņu, man sāk jukt, kurs ir kurš. Wheel of Time tādā ziņā jau bija drusku problemātiska.
01.05.2016 20:27 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Geimens man šķiet bērnišķīgs, nu labi - tīņiem domāts.
No Lukjaņenko interesants šķita arī šis

Pārsteidz, cik daudz pasaules variantu viņš spēj izdomāt. Runā gan, ka viņa labā jau darbojas vesels autoru kolektīvs.
Pilnīgi smadzenes nenoslogojoši ir Лабиринты Ехо.
Aizraujoša šķita Steven Brust "Taltos" sērija, vismaz pirmie romāni.
Glena Kuka (Glen Cook) romāni par privātdetektīvu Garetu.
Jautri un dīvaini Roberta Asprina Myth sērija.
Ne fantasy bet fantastikas žanrā iesaku Lois McMaster Bujold Vorkosigan saga
Latviski šajā žanrā maz atrodams, bet labs bija Suzannas Klarkas "Džonatans Streindžs un misters Norels"
01.05.2016 20:40 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Džordža Martina Song of Ice and Fire ir visnotaļ episka. Daudz iespaidīgāka par Wheel of time. Ļoti reāla, bet tāpēc arī ļoti smaga. Turklāt, no būtiskiem varoņiem autors atbrīvojas ar vieglu rokas mājienu. Ļoti spēcīga. Wheel of time, jo tālāk lasīju, jo klišejiskāka šķita un varoņi vienveidīgi - lai cik daudz, rakstura ziņā ļoti līdzīgi.
Galvenais, lai tiktu pabeigta - Džordans pats tā arī savu ratu nepaspēja pabeigt.
01.05.2016 20:50 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Es pirms kāda laiciņa izlasīju visas Maze Runner grāmatas, man personīgi ļoti patika. Noturēja uzmanību. Lasīju klāt arī ceturto, kas skaitās Prequel (notikumi pirms pirmās grāmatas) un tā likās kā punkts uz i. Bet, ja to lasa, tad jālasa kā pēdējā, savādāk visa intriga, kas tiek uzturēta pašā triloģijā, tiek sabojāta.
Līdzīgā kategorijā liktu kā Hunger Games, kas man arī ļoti patika. Tagad plānoju lasīt Divergent triloģiju. Cik saprotu, tas arī ir kaut kas līdzīga veida.
Lai gan liekas, ka žanrs viens, tomēr katrā no tām, ko esmu lasījusi, ir kaut kas savādāks, kas notur uzmanību, un teiktu, ka ir vērts lasīt
01.05.2016 20:53 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Divergent ir līdzīga kā Hunger games, lasīt patika...sevišķi pirmā grāmata...pēdējā gan nepatika un beigas vispār galīgi garām:-D...Game of thrones latviski bija ļoti grūti lasīt, likās slikti iztūlkota...nopirku angļu valodā, patika daudz labāk..ir viņa episka un ar daudz personāžiem, tas gan...:-D... True blood sērijas viegli lasījās... ne no fantasy žanra patika Dark places, Sharp objects un Gone girl...
01.05.2016 21:18 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
Ja negribas neko pārāk smagu un episku, ir jau arī Zvaigzne ABC izdotie latviešu jauno autoru fantāzijas un fantastikas stāstu krājumi "Purpura karaļa galmā" un "Zilie jūras vērši".
01.05.2016 21:50 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.05.2013
man patika visas grāmatas no
a) Divergent triloģijas
,
b)Maze runner
sērijas - arī labas!
c)Vēl viena triloģija
The Red Queen
Cruel Crown
Glass Sword

d)ĻOTI patika Svešzemneice
http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/73264-sveszemniece.html
e)Kasandras Klēras

Kaulu pilsēta, 1
Pelnu pilsēta, 2
Stikla pilsēta, 3
http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/saraksts/?author_id=228332


Bet vispār rekkur saraksts ar similar books:-)-
https://www.goodreads.com/book/similar/1121748-the-amulet-of-samarkand
un , ja tev patika howl's moving castle, tad iespējams patiks pārejās autores gramatas
http://www.bookdepository.com/author/Diana-Wynne-Jones
02.05.2016 09:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Izlasīju arī visas citas Diana Wynne Jones grāmatas :) Ja man iepatīkas konkrēts autors, tad izlasu visu, kam tieku klāt. Tāpēc visvairak patīk ieteikumi, kur ir veselas sērijas.
02.05.2016 18:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!