Angļu valoda tupam cilvēkam.

 
Reitings 743
Reģ: 22.11.2015
Kā lai iemācās angļu valodu tups cilvēks?
Nu nifiga nesaprotu, kaut skatos filmas angļu valodā. Kā vispār tādā veidā var iemācīties? Vai tiešām tikai ar 100 reižu viena vārda atkārtošanu un kalšanu var iemācīties?
Apskaužu tos, kuriem valodas viegli padodas. Ticiet man, augstākā matemātika man ir daudz vieglāka.
27.04.2016 13:17 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Es tuvojos tuvu 30 un tikai tagad mācos krievu valodu :)
Es vispār iekalt vārdus nevaru, bet spēlējoties ar programmām un skatoties komēdijas vai šovus palīdz.
29.04.2016 10:17 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Bet ja uzduršos uz kādu rakstu ar zinātnisku pētījumu medicīnas vai IT jomā, es domājams, saprast katru teikumu nevarēšu, tikai jēgu kopumā. Tad ir jautājums, vai ir godīgi teikt, ka es saprotu tādu un tādu valodu, ja realitātē no 100 teikumiem rakstā nespēšu iztulkot pilnībā kaut pāris.


Pēc šā kritērija es neprotu arī latviešu valodu. Nevajag pat zinātnisku pētījumu - izdomāju iegūglēt kaut kur dzirdētu vārdu un rekur wikipedia raksta sākums par to:
Lielais hadronu pretkūļu paātrinātājs jeb Lielais hadronu kolaiders (angļu: Large Hadron Collider, LHC) ir Eiropas kodolpētījumu centra CERN (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) lieljaudas daļiņu paātrinātājs hadronu (protonu un smago jonu) paātrināšanai. Viens no LHC projekta pamatmērķiem ir tā saucamā Higsa bozona eksistences eksperimentāla pierādīšana. Tiek plānota arī W un Z bozonu īpašību, sevišķi augstas enerģijas kodolu mijiedarbības, smago t un b kvarku rašanās un citu, tai skaitā ārpus Standartmodeļa esošu fizisku parādību izpēte. Ar šī pretkūļu paātrinātāja palīdzību zinātnieki cer pierādīt vai apgāzt supersimetrijas teoriju.

Kas ir hadrons, pretkūlis, kolaiders, bozons, kvarks, supersimetrija nav ne jausmas. Un ko šis viss īsti teksts kopumā nozīmē manās acīs -Kolaiders ir ierīce ar kuru zinātnieki cenšās pierādīt vai noliegt vienu teoriju.
29.04.2016 10:30 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Nevajag ieciklēties uz vecumu, valodas var iemācīties jebkura vecumā! Tas mans komentārs vairāk bija domāts tadā ziņā, ka nevag salīdzināt sevi pieaugušā vecumā ar bērnu/tīni, kas iemācās valodu kā spēlējoties, skatoties multenes, čatojot vai klausoties mīļāko mūziku un tad justies slikti. Cilvēki, kas iemācījās angļu valodu agri tieši šādā veidā, bez lielas piepūles, un kas tagad saka, kā var nesaprast, kā var neiemācīties arī nekādi nepalīdz, tikai liek justies sliktāk. Nav ko tādus komentārus ņemt vērā. :-)

Bērniem palīdz iedzimtās, vecuma noteiktās fizioloģiskas spējas. Mums pieaugušajiem valodas jāmācās tāpat kā jebkura cita teorētiska UN praktiska spēja, kā piemēram autovadīšana, dejas, sarežģītu ēdienu gatavošana utml. - vispirms izprotot teorētiskos principus, un tad mēģinot, mēģinot, un vēlreiz mēģinot līdz spēja izteikties svešvalodā kļūst automātiska.

Ceļš līdz tekošai runai vai vienalga, kas ir tavs mērķis (ka jau 57 days norādīja, ko īsti nozīmē "prast valodu" ir ļoti strīdīgs jautājums), nav stingri nosprausts, un šo mērķi var sasniegt ejot ļoti dažādus ceļus, viss atkarīgs no cilvēka personības, talanta, uztveres īpatnībām, motivācijas, u.c. praktiski neskaitāmiem faktoriem. Galvenais ir kaut ko darīt, un pie tam regulāri. Te jau izskanēja neskaitāmas ļoti labas idejas kā mācīties svešvalodas. Es vēl varu piebilst, ka tagad ir tik daudzas aplikācijas un spēles, ko var lejupielādēt telefonā, ka svešvalodu var mācīties jebkad un jebkur. Kaut vai tas pats Duolingo (būs labs iesācējiem) un Memrise vārdu apguvei jebkurā līmenī, abas bezmaksas programmas. Tiesa gan abas šīs spēles prasa labas citas valodas prasmes, piemēram, krievu, jo latviski satura tur nav daudz.
29.04.2016 20:59 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
runat saku vēlu, bet kā sāku runāt tā arī krievu valodu apguvu :D
29.04.2016 21:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits