skolotāju algas

 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Skolotāju algas pieaugs par 200-300 eiro

Kādas prognozes? Cik ilgā laikā jutīsim uzlabojumu izglitībā?
25.04.2016 08:27 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
+ pievienojos KristīnaA! par bezpriģelu, kas valda skolās. Iepriekš minētais draugs ir mājturības skolotājs. Un viņam liek taisīt skolai galdus, joptvai. Un ja salūst zāģis, tad viņam ārpus sava darba laika ir jābraukā pa firmām un jāmeklē kura taisīs, nevis saimniecības vadītājam.
25.04.2016 13:08 |
 
Reitings 97
Reģ: 24.03.2016
Par LIZDU sen nedomāju, jo tik arī domā tik par saviem makiem.. Īstenībā, ļoti nesakārtota sistēma. Nesaprotu kā vienā bērnudārzā bērnu skaits grupā noteiktais drīkst būt viens, bet citā cits.
Vispār, jo tālāk, jo gribas prom. Bet, diemžēl, darba pieredze tikai ar bērniem. Citu darbu atrast nav nemaz tik viegli.
25.04.2016 13:09 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Mana māsa ir skolotāja, saņem 800 eiro uz rokas par 1,5 slodzi un uzskata, ka pedagogiem Rīgā ir grēks sūdzēties. Nesen redzēju sludinājumu, kur tika meklēts anesteziologs-reanimatoligs mazpilsētā par 350 eiro. Kam nu tiešām ie jāceļ algas, tad tie ir mediķi.
25.04.2016 13:11 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Atcerējos, ka esam nesušas solu uz 2.stāvu. (pēc vasaras remonta). No sērijas, ka kaut kā jau jānodarbina! :D
Bet kopumā, kamēr nauda neieripos skolotāju makos, tikmēr neticēšu, ka pieliks! :)
25.04.2016 13:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man mamma ir skolotāja un ārpus Rīgas uz rokas saņem virs 800 eur, manuprāt, nav ko sūdzēties. Tas saistīts ar to, ka: a) strādā lielā skolā, b) māca priekšmetu ar lielu stundu skaitu un darbu labošanas piemaksām.
Manuprāt, skolotāju atalgojuma sistēma kā tāda ir negodīga, jo "nauda seko skolēnam", lielajās skolās skolotājs var saņemt 1000+ eur, bet mazajās skolās labi, ja minimālo. Plus par tiem priekšmetiem, kuros ir lielāks stundu skaits nedēļā (latviešu valoda, matemātika, utt.) ir piemaksas par darbu labošanu. Attiecīgi, RV1Ģ matemātikas skolotājs, visticamāk, pelna labi. Bet iztēlojieties, ka jūs esat vizuālās mākslas skolotāja Latgalē, nu tur Strūžānu pagasta vai Vaboles pagasta skolā ar 150-250 bērniem un attiecīgo stundu skaitu. Neticu, ka alga uz rokas būs virs jau nosauktajiem 350 eur. Un ko tam cilvēkam darīt? Nu OK, var piekabināt klāt vēl kādu priekšmetu, piemēram, mājturību. Ja pretimnākošs direktors - varbūt kādu pulciņu uztaisīt. Man visvairāk patīk arguments "meklē papildus darbu!" Pat tad, ja mēs iztēlojamies, ka tai skolotājai ir B kat. AV apliecība un mašīna, kas jau ir maz ticams, ja vien viņai nav turīgāki vecāki vai vīrs, pat, ja mēs pieņemam, ka viņai ir ok braukt uz darbu uz citu pagastu 50 vai 70km dienā, tajos citos pagastos tač arī strādā skolotāji ar tādu pašu algu un brīvu vakanču vienkārši nav!
25.04.2016 13:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par izglītības kvalitāti runājot: neticu! Padomājiet pašas par sevi! Ja jums būtu +300 eur alga, jūs uzreiz daudz kvalitatīvāks veiktu savus darba pienākumus? Pēkšņi paliktu gudrākas un apķērīgākas? Laipnākas? Varbūt uz 1 mēnesi... dažas... Tas skolotājs ir tāds, kāds viņš ir, viņš protams var kaut ko piemācīties klāt, aiziet uz kursiem, atpūsties SPA vai apmeklēt teātri, bet viņš tieši tāpat brēks uz bērnu, kurš šķībi dzied vai neatpazīst bemolus un diēzus.
Es tikai nesaprotu, kāpēc skolotājiem paceļ algas, remontē skolas, pērk interaktīvās tāfeles, darba burtnīcas pa 7 eur, kāpēc bērniem liek līdz vēlai naktij pildīt mājasarbus (atceros sevi, katru dienu bija jāraksta esejas un domraksti, nereti pat 2-3), bet, kad man pirms 2 gadiem videni beidzis cilvēks piesakās darbā, viņa CV ir pilns ar pareizrakstības kļūdām, darba intervijā nespēj divus vārdus salikt kopā. No visiem kandidātiem izvēlos piemērotāko, bet viņš krieviski neprot neko, angliski prot tikai ar google translate un prasa man elementāru vārdu tulkojumus, nemaz nerunājot par matemātikas prasmēm - excelī neprot veikt elementāras funkcijas. Un te pat nav runa par algu. Tai pat laikā saka, ka jauniešus bez pieredzes nekur neņem darbā. Bet arī bez pieredzes taču ir jāprot vismaz e-pastā teikumu sākt ar lieli burtu.
25.04.2016 14:05 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Par slodzēm runājot - ne jau visiem skolotājiem sanāk tās divas slodzes un tas smukais cipars.
Piemēram, ja skolā ir pa klasei no 8., 9., 10., 11. un 12. tad fizikas skolotājam sanāk 14 saskares stundas (pa 2 8. un 9.klasei, pa 3. 10. un 11. klasei un 4 12. klasei), ķīmijas un bioloģijas skolotājiem ir līdzīgi. Ja pieliekam klāt burtnīcu labošanas stundu un konsultācijas, tad ar lielu stiepšanu varbūt viena slodze sanāk.
Tā kā tie piemēri 800+ algu vienā skolā nav tik daudz, tie ir tie, kas runā, bet mazo skolu skolotāji ko lai dara?
25.04.2016 14:07 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Manupraat, tupam cilveekam visizcilaakais skolotaajs nepaliidzees.
25.04.2016 14:09 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1

un atkal mēs nonākam pie tā, ka tikai skolotājam ir pienākumi, bet skolēniem un viņu vecākiem ir tikai daži no tiem. Skolotājs nevar iespraust savu USB skolēnam starp acīm un ielādēt zināšanas. Ja pašam nav vēlmes, un daudziem nav, tad tur pat ar sišanu nekādas zināšanas neiesist!
25.04.2016 14:09 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja jums būtu +300 eur alga, jūs uzreiz daudz kvalitatīvāks veiktu savus darba pienākumus?


Ne, neveiktu. Bet, ja mana alga +300 eiro liktos iekārojama kādam, kas ir labāks speciālists, neka es - mani ātri vien atlaistu, un manā vietā strādātu šis labākais speciālists.

Šobrī ir izplatīta situācija (ko tur šobrīd, man jau 90-o beigās 2 gadus meklēja vienam priekšmetam skolotāju!), ka skolās atsevišķos priekšmetos skolotāju trūkst. Tad nu nākas turēt jebkuru iedzērāju/atvaļinājuma foto rādītāju. Ar konkurētspējīgām algām stipri vien palielinās varbūtība, ka uz skolām sāks nākt labāki speciālisti.

Par bērnudārza audzinātājām - pazīstu tādas, kas strādā divos bērnudārzos, t.i., vairāk, nekā vienu slodzi.

Pie tam, tie VISI ir skolotāji, gan bērnudārzos, gan augstskolās (tur labi saņem profesori, bet ierindas lektori - ne visai). Nevajag nostāties pozā - ja bērnudārza audzinātājām nepalielina, tad lai pārējie arī cieš! Ņemat bariņā arī lektorus, un piketēt!
25.04.2016 14:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
aie Z-O
Pilnīgi piekrītu katram Tavam vārdam, vienīgā iebilde no manas puses - kāpēc tad tie gudrinieki ir sekmīgi? Kāpēc viņi tiek labās augstskolās budžetā? Kāpēc CE ir tik viegli? Es pat esmu prasījusi sekmju izrakstu, vieni devītnieki, bet reālā darba situācijā komatus neprot salikt. Saku - uzraksti pētījumam formulu ar diviem mainīgajiem, parādu piemēru. RV1Ģ absolvents stāv un plikšķina acis.
25.04.2016 14:15 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Izskatās, ka dažām te ir sāpīte par to algas palielināšanu. Jums reāli sliktāk paliek, ka skolotāji dabūs vairāk? Ja Jums profesija zemu apmaksāta, tad mēģinat darīt kaut ko lietas labā. Varbūt pēc gadiem pacels arī jums.
Man prieks, ka vismaz dažas profesijas dabūs augstāku algu. Super! Varbūt šis motivēs skolotājas palikt draudzīgākas.. kad vēl mācījos vidusskolā, mums lielākā daļa skolotāju bija ar dzīvi neapmierinātas vecmeitas :-D
25.04.2016 14:19 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1

Elementāri - sekmīgi viņi ir, jo nauda seko skolēnam. Skolotājs var ielikt divi, bet tas nenozīmē, ka mācību pārzine vai direktors paskatoties uz skolēnu nepateiks, ka viņš vielu apguvis uz 5 un neizlabos atzīmi un nepaliks savu parakstu apakšā?
25.04.2016 14:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
No manas vidusskolas, no manas paralēlklases viena meitene aizgāja studēt Stradiņos. Viņai bioloģijā un ķīmijā bija četrinieki. CE nokārtoja uz C līmeni, toreiz vēl bija līmeņi.
Tai pat laikā mana mamma stāstīja, ka visai klasei esot salikusi pieciniekus un sešiniekus kontroldarbā, jo tā klase principā bija ne sevišķi sekmīga, bērni no nelabvēlīgām ģimenēm utt., tiešām nemācījās, mājasdarbus nepildīja. Direktors izsauca un pateica, ka vidējai atzīmei jābūt 7, viss. Viņa saka - viņi nevelk uz 7 pēc standarta, dod mājasdarbus, piedāvā konsultācijas, dažus piespiedu kārtā tur pēc stundām, bet nu nemācās. Direktors pateica: nu tad dod vieglāku kontroldarbu! 7. klasei dod 5. klases kontroldarbu! Mums šogad akreditācija.
25.04.2016 14:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es esmu tikai par to, lai skolotājiem paceļ algas, bet diskusijas tēmā ir rakstīts: Kādas prognozes? Cik ilgā laikā jutīsim uzlabojumu izglitībā?
Tad nu arī sniedzu savas prognozes un sašutumu par kvalitāti. Galu galā ne jau visi skolotāji ir tādi. Man bija labs fizikas skolotājs, es elektrības slēgumu arī tagad varu uztaisīt kādu vajag. :-D
25.04.2016 14:22 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Daenerys1, es gan uzskatu, ka tad, kad skolotājiem maksās LABAS algas (šobrīd to pašu Cosmo klasisko 1000), tad lēnām sliktos skolotājus no skolām izēdīs labāki. Ne šogad, ne nākamgad, bet pēc 10 gadiem efekts būs jūtams.
25.04.2016 14:26 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man prieks, ka pacels, mammītei būs vieglāk, viņa man skolotāja.
Un mamma arī teica, ka skolotāju cepiens ir ne tikai un ne tik daudz par algām, cik par nesakārtoto sistēmu.
25.04.2016 14:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
cepiens ... par nesakārtoto sistēmu


Jā, tas arī. Tikai skolotāji risina to latviska garā izlamā valdību un iet labot mājasdarbus. Arodbiedrības cīnas par algām, likmēm, finansējuma modeļiem, bet kur skolotāju organizācijas, kas cīnas par metodikas un sistēmas izmaiņām?
25.04.2016 14:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
kad skolotājiem maksās LABAS algas (šobrīd to pašu Cosmo klasisko 1000), tad lēnām sliktos skolotājus no skolām izēdīs labāki. Ne šogad, ne nākamgad, bet pēc 10 gadiem efekts būs jūtams.

Jā, bet tas nenotiks uz 1 piemaksas rēķina, skolotāju algas jāindeksē katru gadu. Tad kvalitāte tiešām celsies. Plus, nepieciešamas izmaiņas sistēmā pēc būtības - "nauda seko skolēnam" nekam neder, rupji rēķinot sanāk tā: lielā skolā ir vieglāk mācīties un izšmaukt bez zināšanām.
25.04.2016 14:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, 200-300 plusā - tas ir sen nebijis pielikums! :) Varbūt pēc gada pieliks vēl!
25.04.2016 14:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits