Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

OK

 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Vai Juus piekristu lietot, lai arstetu galvassapes, PMS, sapigas MR?
27.03.2016 19:22 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
Es Jūs šokēšu, bet "hormons" ir ļoti plašs jēdziens un tas pats L-tiroksīns, ko daudzas sievietes lieto vairogdziedzera pazeminātas funkcijas dēļ arī ir hormons :D
31.03.2016 19:47 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
starp citu, tās kuras te saka, ka nekad nav lietojušas hormonus un nekad to nedarīs, vai jūs nekad neesat lietojušas pretiekaisuma zāles? ārstējušas bronhītu, pneimoniju? :) Glikokortikoīdi, kas ir ļoti spēcīgi un ātri palīdz pret iekaisumiem, ir tie paši hormoni, kas mums izdalās virsnierēs. Un iespējams katra otrā te ir tos lietojusi, tikai mētā apkārt ''es nekad neesmu hormonus ēdusi'' :-D

bet ja par tēmu, tad OK tikai kā kontracepciju otro reizi vairs negribu lietot, bet ja man būtu tādas spēcīgas MR un galvas sāpes, krampji- tad lietotu, ja citu variantu nebūtu.
31.03.2016 13:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Sākusies cosmo klasika. Nu mums ir ne vien nekaitīguma eksperti, bet arī specs, kas pārzina pārējo lietotāju ēdienkarti :D

Neviens taču ar likumu neaizliedz lietot tās tabletes... relax :D
31.03.2016 13:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Meh, man nav nekas pret OK, ja man viss būtu ideāli, būtu turpinājusi lietot, nedomājot, ka ilgtermiņā tam būtu kaut kādas sekas, jo nekas vairs nav veselīgs, pat gaiss.
31.03.2016 11:03 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Haha, protams, ka ne. Es jau iepriekš teicu, ka katram organisms uz hormoniem reaģē citādāk, vienam der, otram ne. Libido zudums laikam ir diezgan izplatīta blakusparādība OK un, ja vienīgais OK lietošanas iemesls ir izsargāšanās no nevēlamas grūtniecības, tad jēga maza. :D

Gaļā un OK nav vieni un tie paši hormoni, bet fakts kā tāds - daža te bļauj tā, ka varētu padomāt, ka lielāka ļaunuma kā OK pasaulē nav, bet tajā pašā laikā mierīgi apēd savu gaļas gabalu gan pusdienās, gan vakariņās nemaz nepievēršot uzmanību visiem sū, kas tur ir iekšā. Bet, ja hormoni tiek uzņemti tabletītes veidā, tad gan ir šausmas.
31.03.2016 10:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Hippie, bet man no gaļas libido nezuda... :D Lai gan, ja Tu tā ierunājies, varbūt gaļa pie vainas... :D
31.03.2016 10:48 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
lindadada, man vienkārši patīk cilvēki ar dubultajiem standartiem, nu tādi kā tu. Un, kad beidzas argumenti, sākas neloģiski pārspīlējumi.

Es ne gaļu ēdu, ne piena produktus lietoju un vienīgie hormoni, ko uzņemu, ir OK, tā kā man viss ir līdzsvarā. :D
31.03.2016 10:47 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
nu jā, vienmēr jau kādam patiks pārspīlēt :D Tā taču katra paša izvēle - lietot vai nē. Negribi stūķēt hormonus nu nestūķē, bet tāpēc nevajag pārmest citiem, kuri izvēlas stūķēt :D
31.03.2016 10:18 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Ja jau pienaa un galjaa ir hormoni, kaapeec tad nestuukeet sevii veel lielaakas devas hormonu, ne? :D taapat kaa smeekeetajiem - ja jau indee sevi ar cigareteem, tad tikpat labi saac lietot arii heroiinu!
31.03.2016 10:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Hippie Chick, es zinu , kas ir nenomāli sāpīgas mr , es esmu pat ģībusi aiz sāpēm , cerēju , ka dzemdības šo atrisinās - neko neatrisināja . Kā jau minēju , es neesmu kategoriski pret OK , bet manuprāt , tikai kā kontracepcija , tas nav labākais variants , pavisam cita lieta , ja ar to ārstē veselības problēmas.
31.03.2016 09:47 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Nu katram jau organisms reaģēr savādāk uz OK. Un jāatrod ir īstās, no kurām nav nekādu baigāko blakusefektu. Es arī lietoju, jo man MR pazuda vispār un ārsts teica, ka diez vai arī pašas no sevis parādīsies. Tāpēc sāku lietot OK. Un mani viss apmierina. Pirms tam arī bija sāpīgas/stipras MR, bet tgd vispār nesāp nekas. Varbūt dažas dienas pirms viņām galva tāda padullāka, bet tas arī viss.


Tieši arī gribēju teikt, ka visur ir homroni klāt - gaļā, piens utt :D tā kā no viņiem mūsdienās izbēgt tāpat nevar. Bet nu protams, ir taču izvēle, kas negrib, tas nelieto, kas grib, tas lieto. Tas tak tāpat kā ar alkoholu un smēķēšanu. Arī nav labi, bet dara vienalga :D
31.03.2016 09:42 |
 
Reitings 67
Reģ: 23.02.2015
Man tieši no OK pirmajos mēnešos nežēlīgi bieži un stipri sāpēja galva, pieņēmos svarā (ar to vēl tagad cīnos un netieku tajā svarā,kāds kādreiz bija) un vismaz reizi 3 mēnešos bija piena sēne.. Diezgan briesmīgas sajūtas, vairs droši vien nekad nelietošu. Vienīgi tajā laikā ļoti reti uzmetās kāda pumpa, bet man ar to arī nelietojot OK nav baigo problēmu.
30.03.2016 18:23 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Nelietojot Ok, arsti doma, ka vienigais risinajums ir izrakstit kaudzi ar pretsapju lidzekliem vai antidepresentiem, pagaidam izvelos pirmo, bet nez vai tas arii ir labi.
30.03.2016 18:19 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
wee, ir baigi forši, ja organisms pats visu regulē kā nākas, bet, ja mēnešreizes ir ļoti neregulāras, mēdz izkrist un tās pavada sāpes, kurām komplektā nāk ģīboņi un vemšana, tad es labāk piesummēju vēža risku, kurš man tāpat varētu būt un varētu arī nebūt, nekā 2-3 dienas mēnesī neesmu spējīga funkcionēt. Tie, kam tā nav bijis, protams, to saprast nespēj un domā, ka ar pretsāpju līdzekļiem būs labi, bet nav.

Saprotu, ka tās, kas ir pret hormonālo kontracepciju visu redz melnbaltu. Tomēr gribētos pajautāt, vai esat tik kategoriskas pret visiem hormoniem vai tikai tiem, kas OK? Gaļā un pienā ir hormoni un antibiotikas, kas arī pavisam noteikti nav ne veselīgi ne cilvēka organismam vajadzīgi, bet Latvijā nav daudz to cilvēku, kas izvēlas bioloģiski audzētu gaļu un pienu no bioloģiski audzētām govīm, jo tā ir lieka naudas šķērdēšana, nemaz nedomājot par to, kas ir tajā gaļā no lielveikala vai tirgus, bet OK gan nedzers, jo rezultāts pēc gadiem nav paredzams..
30.03.2016 17:59 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Es piekritu. Daudzas, kuras saka "nekad" nezin, kas ir nopietnas MR sāpēs.

Man tās sāpes ir tādas, ka melns gar acīm iet (parasti pirmo pusotru dienu pēc MR sākuma). Vairākus gadus dzīvoju no recepšu pretsāpju medikamentiem. Pārsvarā dzēru maksimālo atļauto devu. Bez medikamentiem vienīgais glābiņš bija gulēt gultā ar karstu termosu pie vēdera, bet tikai embrija pozā, pakustoties vienīgi ejot uz WC...

Negribēju lietot "hormonos" bet man izveidojās alerģija no pretsāpju līdzekļiem.Nevaru atļauties vienu dienu mēnesī pavadīt gultā (sevišķi, ja šo dienu nevar ieplānot brīvdienā). Man arī jau sāka psiholoģiski tas viss ietekmēt - nepārtrauktas bailes par to kad sāksies un kur būšu...

Teikšu kā ir, ļoti negribēju dot hormonu devu ķermenim, lai gan man ir patstāvigs draugs un dzimumattiecības. Bet vairs vienkārši nespēju izturēt dzīvot ar to murgu.

Es gan lietoju Nuvaring nevis tabletes, mēnesis vēl nav pagājis, tad jau redzēšu kādas būs nākamās MR. Pagaidām jūtos super, nekādas izmaiņas neredzu un Nuvaring vispār izdala daudz mazāku hormonu daudzumu. Iesaku!
30.03.2016 17:41 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Jā. Esmu ilgstoši lietojusi ārstnieciskos nolūkos, domāju atkal atsākt.
30.03.2016 15:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
daudzas lietas palielina riskus , tad kapēc apzināti tos riskus summēt , ja to var nedarīt
30.03.2016 15:14 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
jā.. galvassāpju dēļ nu noteikti.
Vispār es arī lietoju OK ārstnieciskos nolūkos - hormonu savešanai kārtībā. Tā kā dažkārt to izmanto arī tā.
30.03.2016 15:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Hippie Chick, var jau tās OK mazgāt baltas cik uziet, bet eksistē pacientu populācija, kas cīnās ar anovulatoru ciklu pēc OK lietošanas.. kā arī čupa sieviešu, kas cīnās ar citām OK lietošanas sekām :)

Un tā pati krūts vēža statistika ir graujoši liela, lai tomēr piedomātu par riskiem :)

Protams, ir sievietes, kas izsargājas ar hormonu palīdzību un viņām sūdzību nav.. tomēr neviens (pat gudrākais ārsts ne) nevar garantēt to, ka OK neatstās sekas man, Ilzītei, Ieviņai utt. :)
Tā ir katra personīga izvēle - lietot/nelietot. Es, personīgi, izvēlos nespēlēties ar šo uguni :)
30.03.2016 15:07 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Nu OK princips ir tāds, ka tu dzer nelielās devās hormonus, kas izdalās sievietēm grūtniecības laikā. Tādā veidā tu savu organismu māni, ka esi jau stāvoklī un tāpēc nenotiek olšūnu nobriešana un iespēja viņas apaugļot. Protams, ka nekas pozitīvs tas nevar būt, jo tu turi savu organismu tādā kā stresa stāvoklī. Arī libido krišanās ilgtermiņā un svarā pieņemšanās ir saistīti ar to, ka organisms gatavojas dzemdībām.

Man gan OK ir jālieto, jo bija problēmas ar olnīcas cistām. Šīs cistas var veidoties tikai tad, ja nobriest olšūnas, tāpēc OK ir risinājums. Izmantoju to arī kontrasepcijas metodi, jo būtu šobrīd grūti iedomāties seksu ar prezervatīvu. Man personīgi ir olnīcu sāpes un neregulāras mēnešreizes ar visu OK lietošanu, bet nevaru atbildēt, kas tam ir pie vainas, arī ginekologam nav skaidrs. Tieši no OK simptomiem man ir libido krišanās, bet tas, protams, nav visām.

Ir savi + un -. Es arī nedomāju, ka nav pareizi bļaut, ka OK ir lielākais ļaunums, jo zinātniski tas nav pierādīts. Tas, ka tu izjauc kkādā veidā harmoniju savā organismā, ir patiesība.
30.03.2016 14:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits