Veģetāriešu un vegānu VIENOTĀ TĒMA.

 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Šī būtu tēma, kur nevis strīdēties par to, kurš no "ēšanas dzīvesveidiem" ir pareizāks, bet tēma receptēm, padomiem, pieredzes apmaiņai.

Pati neēdu gaļu teju 8 gadus, pa retam gadās uzkost laša fileju vai garneles, bet labprāt gribētu pilnībā aizmirst arī par zivīm. Tas, kas no tā attur: izdomas trūkums un, atzīstu, dažkārt arī slinkums. Ir vienkāršāk uzstutēt uz brokastu maizītes laša šķēli, nekā veltīt dažas minūtes avokado "sviesta" pagatavošanai. Zinu, ka internets ir pārpilns recepšu, uzturvielu skaitītāju utt., u.t.jpr., pet labprāt uzklausītu tieši šejieniešu "dzīvās", "reālās" pieredzes. Ko ēdat brokastīs? Kā pagatavot sātīgas pusdienas? Kādas ir Jūsu iecienītākās uzkodas?

Lai mums laimīga un garšīga dzīve! :-)
12.03.2016 15:13 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Elmo, man, piemēram, sātīgas liekas sēnes, graudaugu izstrādājumi un olas (tās gan daudzi veģetārieši neēd).
12.03.2016 16:30 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Kvinoja ļoti patīk, kā receptē uz vienas no sarkanās kvinojas paciņām:
kvinoja + apgrauzdēti valrieksti vai pekanrieksti + pavisam nedaudz saberztu apgrauzdētu griķu (var bez tiem, bet interesantāk ar) + fetas siers, viss pārliets ar citronu sulas, olīveļļas (pieņemu ļoti labi iederēsies arī valriekstu eļļa) mērci, pēc garšas sāls (mierīgi bez), cukurs (man prasās citrona sulas līdzsvarošanai).
12.03.2016 16:35 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Vairākus gadus biju veģetāriete , bet nu ,veselības dēļ, esmu pārgājusi uz pilnībā vegānisku uzturu (l)
Brokastīs parasti ēdu pilngraudu auzas (vienkārši apleju ar verdošu ūdeni un paturu uz 5 min) ar datelēm, ogām, un dažādiem augļiem) vai arī augļu smūtiju, vai arī pankūkas.
Ilgi meklēju recepti garšīgām un veselīgām pankūkām un nu esmu to atradusi:
1 porcijai : blenderī ieliek 2 nogatavojušos banānus, glāzi auzu, 3/4 glāzes ūdens vai vaniļas sojas piena, ēdamkaroti vai divas vaniļas cukura vai jebkāda cita cukura un kādas 4 ēdamkarotes miltu (es parasti lieku kviešu miltus). To visu sablenderē un pankūkas cep tā kā parastos biezpiena plācenīšus. Sanāk zeltainas un debešķīgi smaržojošas pankūkas (l):-D Kad ciemojoties pie radiniekiem pagatavoju šīs pankūkas viņi neticēja ,ka tās ir vegāniskas :-D:-D
Labākais deserts,ko esmu atradusi ir banānu saldējums. ( Banana nicecream - ja kāda meklē internetā)
Es parasti 3-4 nogatavojušos banānus sagriežu nedaudz sīkāk un lieku maisiņā vai noslēgtā traukā un lieku saldētavā vismaz uz 4 stundām. Pēc tam lieku blenderī, pievienoju nedaudz cukura un sablenderēju. Blenderējot banāni pārvēršas blatā krēmīgā saldējumā (l) Ja nav slinkums, tad izrotāju ar šokolādes sojas krēmu un kraukšķīgām kakao pārslām.
Pusdienās bieži gatavoju rīsus ar burkāniem,sīpoliem, tomātiem, papriku un pupiņām. Vai arī ceptus kartupeļus vai makaronus ar dārzeņiem (kad ir slinkums vienkārši pielieku saldēto dārzeņu maisījumu). Ja ir vairāk laika tad pagatavoju kraukšķīgos kartupeļus krāsnī vai arī picu ar papriku tomātiem , kukurūzu un ananasiem.
12.03.2016 16:37 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tortillas gatavošā ir jāpiešaujas , bet ja tai ir īstās proporcijas un pareizi izcepta tā ir dievīga . Manas meitas viens no mīļākajiem ēdieniem:-)
12.03.2016 17:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kā vispār ir iespējams paēst bez galas? Kas ir jāēd?
Elmo, ēdot pākšaugus.. diezgan ātri piemeklē sāta sajūta :)

Bieži vien rodas iespaids, ka veģetārieši nevar kārtīgi pieēsties, jo maltīte daudziem asociējas ar lielu gaļas gabalu, klāt nedaudz kartupeļiem/makaroniem (utt.) un tad kaut kādā stūrīti simboliska ēdamkarote salātu :) Pie šādas ēšanas manieres noņemt gaļas gabalu būtu bezmaz katastrofa :)
Tomēr ēšanas pasaulē valda ļoti liela daudzveidība..
12.03.2016 17:05 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
tortillas gatavošā ir jāpiešaujas , bet ja tai ir īstās proporcijas un pareizi izcepta tā ir dievīga . Manas meitas viens no mīļākajiem ēdieniem

Viss...es zinu ko es rītā ēdīšu:-D:-)
12.03.2016 17:06 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Esmu vegāne, nu jau pāris gadus, iepriekš biju veģitāriete.
Parasti brokastīs gatavoju smūtiju:
1. Spināti, sojas piens, kale jeb lapu kāposts, divi banāni;
2. Auzu pārslas, divi banāni, sojas piens.
Vai arī izvāru auzu pārslas vai arī kvinoju ar sojas pienu, putrām parasti pievienoju sastampātu banānu, rozīnes, avenes vai arī melenes, vai arī ābolu.
Tad vēl viens no brokastu variantiem ir pilngraudu maize ar avokādo (sastampātu) pa virsu uzberu nedaudz sāli un piparus.
Launagā parasti apēdu kādu augli, vai arī maizīti ar avokādo, salātlapu, tomātu.
Pustdienās ir kādi tvaicēti dārzeņi, vai arī salāti, vieni no mīļākajiem salātiem ir kvinoja meksikāņu gaumē;Sastāvdaļas
1 gl. dzeltenās kvinojas
2 gl. dārzeņu buljona
1 maza zaļā paprika
1 gl. novārītu (konservētu) sarkano vai melno pupiņu
1/2 sarkanā sīpola
2 ķiploka daivas
1 gl. saldētas vai konservētas kukurūzas
3–4 tomāti
čili (pēc garšas, bet vispār ēdienam būtu jābūt asam)
1 tējk. raudenes (oregano)
1 tējk. kumīna (romiešu ķimeņu)
mazliet eļļas
Pagatavošana
Buljonā novāra kvinoju.
Papriku iztīra, sagriež kubiņos. Sīpolu, ķiploku nomizo, sakapā. Tomātus sagriež kubiņos.
Eļļā apcep kuminu, sīpolu, čili, ķiploku. Pieliek papriku, maisot pacep pāris minūtes. Tad pievieno visas pārējās sastāvdaļas, uzkarsē.(recepte ir no vegan.lv)

Vai arī citreiz gatavoju dārzeņu salātus ar pilngraudu makaroniem;
Sastāvdaļas:
Pilngraudu makaroni
Ķiršu tomātiņi
Gurķis
Paprika
Burkāns
Humus
Lapu salāti
Makaronus izvāra, nokās, ļauj atdzist, pa to laiku sagriež visus dārzeņus, burkānu sarīvē, tad pievieno makarus un humusu un visu samaisa.
Vakariņās citreiz gatavoju ir krāsnī cepts saldais kartupelis ko pasniedzu ar sviesta pupiņām, un salātiem, vai arī taisu kādas zupas, piemēram, tomātu krēmzupu tikai bez saldā krējuma, vai arī pupiņu zupu, bet bez gaļas, viena no mīļākajām zupām ir šitakī sēņu, sviesta pupiņu, rīsu nūdeļu, kartupeļu zupa ar bio buljonu, un nedaudz soju, vai arī vakariņās taisu darzeņu sacepumu krāsnī ceptu, vai arī suši tikai bez zivs, picas ar paštaisītu vegānu mīklu, pa virsu, tomātu pasta, šampanjoni, spināti, ķiršu tomātiņi, vai arī gatavoju kartupeļu pankūkas bez olas, rīsus ar dažādiem dārzeņiem, ganjau vēl daudzko bet visu nespēju atminēties.

Un no saldajiem našķiem ļoti garšo auzu pārslas samaltas blenderī ar datelēm, tā lai masa turētos kopā to veidojot bumbiņās un apviļātas kokosriekstu skaidiņās, pāris stundas jāpatur ledusskapī, un sanāk burvīga vegānu rafaelo versija.(l)

Atvainojos par pareizrakstības kļūdām, ja tādas ir, rakstīju no telefona.
12.03.2016 17:09 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Varbūt kāda kura ir gatavojusi kādu riktīgi garšīgu vegānu kūku, varētu padalīties ar receptēm?(l)
12.03.2016 17:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt kāda kura ir gatavojusi kādu riktīgi garšīgu vegānu kūku, varētu padalīties ar receptēm?

Olīvija4, es reizēm pagatavoju raw mango-banānu kūciņu :)
Sastāvdaļas pievienoju ''uz aci''.. pamatnei dateles un sasmalcināti rieksti (man patīk mandeles.. bet gaumes lieta). Izveido pamatnīti ar piepaceltām maliņām. Tad pievieno pildījumu (sasmalcināti banāni+mango+kokosriekstu eļļa - stingrumam).

Dateles iesaku pirkt šādas (LV arī esmu manījusi):

Tās ir ļoti mīkstas.. var viegli saķipināt ar riekstiem, ja tehnika pieviļ :)

Uz kūkas vienmēr bagātīgi salieku ogas... cits skats un labāka garša :)
Paturu to aukstumā kādu laiciņu, lai kļūst stingrāka :)
12.03.2016 17:35 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Cormeum- Paldies, būs jasaglābā recepte un jāizmēģina tuvākajā laikā, izklausas ļoti garšīga. (l)
Es gan Latvijā nedzīvoju, bet gan jau ka šeit arī tadas dateles ir.
12.03.2016 18:08 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Varbūt kāda var ieteikt pākšaugu receptes? Problēma tāda, ka garšo praktiski tikai konservētā veidā, zirņi arī svaigā. Nav arī problēmu, ja ir nelielos gabaliņos, nedaudz pievieno, piemēram, meksikāņu ēdieniem. Humuss garšo ļoti, bet cenšos izvairīties no maizes, ar ko to ēst?

Beidzot sāku ko sajēgt no sabalansēta uztura, cenšos aizpildīt tukšos laukumus ēdienkartē.
12.03.2016 23:17 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
cassandra kāds ir tas Himalaju sāls? Ar ko atšķiras no parastā galda sāls?:-)
12.03.2016 23:21 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Jautājums spinātu & salātu ēdājām...jūs pērkat tos paciņās? Kā jūs viņus mazgājat, jo pēc mazgāšanas tie spināti tādi noplukuši. Ja atstāju uz nākošo dienu, tad vispār garšo kā slapja, pastāvējusi zāle.
12.03.2016 23:45 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Brokastīs parasti ēdu auzu pārslu putru vārītu kādā augu pienā, klāt pielieku banānu un čia sēklas.
Pēdējā laikā gan biežāk sanāk ēst kellogsus, jo ne vienmēr ir laiks to putru uzvārīt. :D
Citreiz uztaisu smūtijus: banāns + dateles/ banāns + zemenes vai mellenes/ banāns+ dateles+ spināti+zemesriekstu sviests. Klāt sojas/mandeļu piens un čia/kaņepju sēklas.

Pusdienās šodien ēdu makaronus gvakamoles mērcē (avokado +loki +sāls). Vakar bija rīsi ar tofu zemesriekstu mērcē.
12.03.2016 23:47 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
autumn, es pērku paciņās un mazgāju tikai tik, cik tobrīd ēdīšu.

Šogad gribu nopirkt sēklas ieskapēt tantei, lai laukos iesēj spinātus un rukolu - nebūs eko, bet tomēr dabīgāki par no tālām zemēm nākušajiem.
12.03.2016 23:58 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
nopirkt sēklas un ieskapēt tantei
12.03.2016 23:59 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Ja jūs runājat par salātu maisījumiem paciņās, kā Rimi nopērkamie (Bistro, Provansas, Vidusjūras), tie skaitās gatavi leitošanai un jāmazgā nav.
13.03.2016 00:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Neesmu veģetāriete, bet gaļu pērku ļoti reti, gatavoju vēl retāk.

Man garšo sēņu plovs, domāju, recepti pašas izdomāsiet :) Nav nekas sarežģīts. Sēņu plova "versijas" var taisīt no grūbām, bulgura.

Kīnva (kvinoja) man garšo ar minitomātiņiem, avokado, un garneļu mērci.

Jebkuru zupu var pagatavot bez gaļas (esmu sliktā mājsaimniece, lietoju veģetāro eko šmeko buljona kubiņu, ja slinkums zupā likt vairāk, nekā 2-3 sastāvdaļas). Dajebkurš dārzenis, blenderis + kokosa piens = lieliska krēmzupa. Var arī likt saldo krējumu vai kausēto sieru, ja pārliecība atļauj.

Omletes var taisīt ar dajebko - tomātiem, sēnēm...

Ar smalkajiem sausās sojas gabaliņiem un labi daudz tomātu mērces sanāk forši "makaroni po flotski" bez gaļas.

Vairāk nekas nenāk prātā...
13.03.2016 12:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
BROKASTIS:

Es personīgi tādas neēdu, bet par tēmu "putra" man ir ieteikums.

Putra ir ļoti forša, ja tai vārīšanās laikā (es beru vienlaikus ar auzām) pieber sēkliņas, riekstus utml. Piebērt sēkliņās/riekstus pēc tam nav tas. Garša pavisam cita. Ja sēkliņas ir vārījušās putrā, tad tās ir mīkstas, uzbiedrušas, maigas... Es putras vāru ūdenī un bez cukura (man ta garšo vienkārši), un, ja ir klāt sēkliņas/roeksti, var ēst tāpat (citādi man prasas klāt pus burciņa ievārījuma).
13.03.2016 12:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!