Beztēma OKTOBRA/NOVEMBRA 2016 bēbjiem

 
Reitings 165
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Eksperimentālā kārtā izdomāju, ka varētu punčbēbju mammas pulcēties pa termiņiem. Tad nu redzēs, kas mums sanāks (l)

Apspriežam visu, kas uz sirds-kā jūtamies,kā ar pārbaudēm, arī attiecībām utml.

Nu tad sākam....(l)
11.03.2016 15:55 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
raven, es viņu nevis modinu, bet vienkārši uzmanīgi paceļu, šis snauž uz pleca un atrauga iznāk. Tad uzmanīgi lieku gultiņā un ceru, ka gāzes nemocīs.:-D
23.11.2016 15:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja mazais pie krūts aizmieg, jūs viņu modināt, lai sagaidītu atraugu?
23.11.2016 15:51 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
havaja e pamēģināšu. Man arī ar klasisko galīgi nekas nesanāk :-( Ceru, ka izdosies.. Citādāk viņam pēc tam ir gāzītes, ko grūti izspriest :-(
23.11.2016 15:50 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Parasti viņš pa dienu švaki guļ jau kādas 2 nedēļas, vienīgi atlūst nespēkā ratos laukā. Un tad ap 20.00 līdz kādiem 2.00-3.00 guļ un tad sākas lielākā spiešana. Tad nu ar vīru gandrīz netiekamies nomodā, jo es eju gulēt tajos 20.00. Pagaidām tāds režīms.
Tagad piemēram mazais raud, jo grib gulēt, bet iemieg uz 10min un uzmostas ar lielām acīm un sāk spiest.:-|
23.11.2016 11:49 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Es reāli nevaru sagaidīt,kad viņš iemacīsies izspiest savas kakas un purksķus. Čalis visu laiku spiež. Pagulēt normāli arī nevar, kaut redzu,ka viņš visu laiku grib gulēt!!! Bet nu jāgaida, visādi jau cenšamies palīdzēt.
23.11.2016 11:39 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
man no sakuma likas, ka mums nemaz nav tada problema, lidz kaut ka saka but regularak un ari atraudzina nenaa klasiskaja par plecu pozicija. ar viru nemoties atklaj magisko pozu- turot bebiti rokas vinam dem paduse( bisku zemak, lai nespiez uz padusem, bet tur sanos), ta it ka gribetu, lai vins stiaga, bet vienkarsi atbalstot vinu pasu uz vina karijam! pec paris sekundem vins salimst uz celiem, ta ka iesezas vai nu pietupiena vai salimst uz celiem- tad parasti ir purkski vai kaka ( mums ir spradzienveidigas skidras kakas!!!) vai ari, ja vins galvinu uz prieksu saliec it ka grbetu pats vel pieliekties, tad iznak atrauga!!
tagad ar so pozu, divu minusu laika tiekam gala ar visu, kam jatiek gala, bet galvenais princps ir laut vinam pasam saliekt kermeni ka vajag, lai sev palidzetu, pieturot vai nu pie saniniem, bet sekojot lidzi vina kustibam!
ja nu kadai noder!
23.11.2016 11:10 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Manējais vēl mokas ar punci, bet pieļauju, ka tas tāpēc, ka esam pārgājuši tikai uz maisījumu. Cīnījāmies ar aizcietējumu, tagad nomainīju maisījumu un skatīšos kā būs. Gāzītes viņam nāk, bet kaka gan aizkavējas reizēm.
23.11.2016 00:51 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Rebel* kad uzzināsi, pastāsti man arī. Mans dēliņš tāpat. Vistrakāk ir, ja tās gāzes moka naktī :-(
22.11.2016 23:36 |
 
Reitings 41
Reģ: 06.07.2016
Kā Jums, meitenes, mazajiem ar punčiem? Vēl ir gāzītes, vai jau pārgājušas? Mums katru dienu no rīta līdz vakaram spiež purkšķus un tad tik pa rokām grib dzīvoties, citādi lielā brēka ir. Mēģinam visādus pilienus, bet vieglāk nepaliek. Vairs pat nezinu, ko darīt :-/
22.11.2016 20:30 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Kukuruza, pēc apraksta spriežot Tavam mazulim ir hormonālās pumpiņas, kas parādās aptuveni mēneša vecumā. Citam bērnam tās ir izteiktākas, citam atkal mazāk izteiktas. Pāris nedēļu laikā tās parasti pazūd.
21.11.2016 17:08 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Kukuruza
manam jau no dzimsanas ik pardienas te ir te pazud mazas sarkanas pumpinas ar baltu galu, dzemdibu nama teica, ka tas normali, jo ada pielagojas gaisam un visam, edu es visu ko un ik pa likam ir vairak, ik pa likam nav ne maz!
bet vispar manam dikti sametas, kad ir ta kartigi pagulejis uz mani ar seju pret manu adu, sasvidis, sasutis, pec tam ir mums abiem pumpinas, bet tapat pariet tas pec kadaml divam dienam!
man liekas, ka nav ko iespringt, ja nav izteikti daudz, kuras vairojas vai niez!
21.11.2016 16:00 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Mani nomoka neziņa no kā metas pumpiņas dēlam un sejas. Pierakstu ko ēdu, tad izslēdzu viskaut ko no ēdienkartes, kas šķiet ir pie vainas, bet nekā. Nu dikti daudz jaunas nav sametušās, bet nu tāpatās visu laiku kaut kas ir uz sejas. Neko tādu ekstrēmu arī it kā neēdu.
Kā jums - bēbīši ar tīrām sejiņām?
21.11.2016 15:35 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
SantaMa, 90% bija norvēģiski, to, ko nezināju pateicu angļu valodā, ja nesaprata, ta prasīju vīram, lai pārtulko kādu vāru. Smieklu gāze efektā laikam runāju ar vīru angliski :-D
..
Šis ir mūsu pirmais bērniņš, Latvijā man bija grūtniecības pārtraukšana medicīnisku iemeslu dēļ 19 nedēļā. Un attieksme no vecmātēm bija briesmīga.
19.11.2016 15:14 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Lielisks stāsts raven !
Pilnīgi izdzīvoju to,
gribeju jautāt par norvēģiju, kādā valodā komunicēji slimnīcā ? Man dažas polenes stāstīja , ja runā angliski, attieksme ir manāmi sliktāka , bet tas Bergenas slimnicā, daža labs pat nav mācējusi ne angliski, ne norvegiski , pa poliski kko kliegusi, protams, ka ārsti nesaprot,
tad laikam tulku piesūta :D
Un tad jautājums par lv vecmātēm, Tev ir vēlviens bērniņš , kas dzimis lv? Vai kas notika? (Ja nevēlies, vari neatbildēt )
Vismīļākie sveicieni Tev, dēliņam un vïram :) esat stipri , veseli, un galvenais apbruņojies ar LIELU pacietību un gribasspēku !! (l)
19.11.2016 14:26 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Peekaboo1, interesanti bija lasīt, jo sākums dzemdībām mums ir bijis līdzīgs.
..
Biju izfantazējusi, ka manas dzemdības sāksies ar kontrakcijām, kas paliks biežākas un stiprākas, nevis kā filmās - ar augļūdeņu noplūdi.
..
Tātad, mans stāsts (būs diezgan detalizēti.. un gari :-) diemžēl nevaru īsumā pastāstīt par dzemdībām, kas ilgst 32h kopš augļūdeņu noiešanas): 11.11. no rīta pamodos agrāk un nevarēju aizmigt, guļot gultā sajutu tādu kā paukšķi, kam sekoja augļūdeņi. Aizgāju līdz tualetei un atklāju, ka patiešām tie ir augļūdeņi. Nopriecājos, jo domāju, ka jau tajā dienā satikšu savu dēliņu.
Mans prieks samazinājās, kad pēc pāris stundām vēl nejutu pilnīgi neko. Pazvanīju uz slimnīcu, izstāstīju, kas noticis, uz ko man atbildēja, lai gaidu, kad sāksies kontrakcijas, jo pagaidām vēl nav nepieciešams doties uz slimnīcu, kā arī, es jutīšoties labāk esot mājās. Tā arī domāju. Zinu, ka Latvijā mani uzreiz pieņemtu slimnīcā. Norvēģu brošūrās arī bija rakstīts, ka pēc ūdeņu noiešanas jādodas uz slimnīcu, bet praksē notika citādāk.
..
Vakarā sāku just kontrakcijas, bet neregulāras. Pazvanīju uz slimnīcu,man piedāvāja doties, ja uztraucos, bet teica, ka labāk jutīšos esot mājās. Paspēju jau uztaisīt pētījumu internetā, kā stimulēt dzemdības, ja noiet ūdeņi :-) Turpināju kustēties uz bumbas un stimulēt krūšu galus.
..
Vēlāk naktī kontrakcijas bija tik pat neregulāras, bet jau sāpīgākas. Mēģināju, bet nevarēju aizmigt. Vīram teicu, lai izguļas, tāpat nevar palīdzēt un viņam vajadzēs spēku nākamajā dienā, lai man palīdzētu :-)
Pirms pusnakts pazvanīju uz slimnīcu, informēju par kontrakcijām, kas neļauj gulēt, bet tā kā kontrakcijas nebija regulāras, man piedāvāja labāk palikt mājās un no rīta braukt uz slimnīcu. Mēģināju aizmigt un pa miegam vēl reģistrēt kontrakcijas. Tās dažas stundas, ko dabūju pagulēt likās nedaudz sirreālas.
..
Pirms deviņiem bijām slimnīcā. Tur man pārbaudīja tonīšus un kontrakcijas, diemžēl vēl joprojām neregulāras. Tam sekoja atvēruma pārbaude. 2-3 cm un mazā galviņa jau ļoti tuvu, bet vecmātei nepatika manu augļūdeņu krāsa. Viņa devās konsultēties ar ārstu un mums ieteica pastaigāties stundiņu pa slimnīcu. Tā nu mēs devāmies paēst brokastis. Kontrakcijas nāca, bet neregulāri.
..
Kad atgriezos, tiku informēta, ka dēļ augļūdeņiem nāksies stimulēt. Vecmāte uzreiz piedāvāja atsāpinošos līdzekļus - kompreses, smiekl gāzi un epidurālo. Kontrakcijas palika daudz regulārākas, ik pēc 1-2 minūtēm. To laikā vīrs masēja man muguru un es mēģināju ieņemt pozas, kas palīdzētu dēliņam ātrāk virzīties uz leju. Tā kā man nebija ne vemšanas ne caurejas pirms dzemdībām, izlēmu par labu klizmai. Vecmāte teica, ka tā vēl paātrinās dzemdību procesu.
..
Pēc stundas šķita, ka sāpes neizturēšu. Paprasīju smieklu gāzi. Nezinu, kā tā iedarbojas uz citiem, bet es sāpes jutu tik pat intensīvi, vienīgi pēc kontrakcijas bija sajūta, ka esmu absolūti piedzērusies. Vīrs arī pamēģināja gāzi :-D Vecmāte samazināja gāzes koncentrāciju un vairs nebija tik slikti, bet sāpēm, diemžēl tas nepalīdzēja. Sajutos pat nedaudz nelabi no tās.
..
Vēl pēc stundas un vilšanās gāzē, pateicu vecmātei, ka gāze nepalīdz. Man pat nebija jāprasa, viņa devās pēc ārsta ar epidurālo. Tā kā tā nebija pirmā reize kad to saņēmu, informēju ārstu, ka man no tās nekādu blakusparādību nav. Cerēju, ka tagad varēšu pagulēt, bet nekā...
..
Uzreiz pēc epidurālās saņemšanas sāku just neciešamu spiedienu. Vecmāte man ieteica kontrakciju laikā dziļi elpot ar vēderu. Tā arī darīju. Ik pa laikam vēl paņēmu smieklu gāzi, kas pret sāpēm un spiešanu nepalīdzēja, toties novērsa uzmanību, jo koncentrējos uz dziļu gāzes elpošanu, bet starp kontrakcijām varēju atslābināties.
..
Atvērums bija jau 9cm, Nevarēju sagaidīt, kad beidzot man dos zaļo gaismu spiešanai.
Nedaudz vairāk kā stundu pēc tam, kad atvērums jau bija 9 cm, vecmāte teica, ka atvērums ir pilns un kontrakciju laikā varu spiest. Nebiju īpaši pārliecināta, vai spēšu noteikt, kad ir kontrakcijas, bet pēc vecmātes teiktā, spiedu tieši kontrakciju laikā. Izspiešanas process ilga aptuveni 45 minūtes, izmantoju visas jogas elpošanas prakses :-) Vecmāte vēl paslavēja, ka tik labi man padodas.
..
Pirms dzemdību sākšanās vīram vēl teicu, ja nevēlas, lai iziet ārā uz izspiešanas laiku, bet kad tas pienāca, tieši viņš bija tas, kas palīdzēja pieturot man muguru spiežot. Viņasm vēlāk sāpēja roka .. Domāju, ka viņš skatās uz mani, bet mirklī, kad viņš pateica "spied vēl nedaudz", es sapratu, ka mana seja nebija tas, uz ko viņš skatījās.. Manas emocijas tajā mirklī: :-O(t):'-((e)(s)|-).. *smieklu gāzes efekts* :-D
..
Vecmāte iedeva pataustīt dēliņa galvu. Un drīz pēc tam jutu, kā tā jau ir daļēji laukā. Vecmāte teica, ka ir svarīgi, ka tagad spiežu tikai kontrakcijas laikā. Palūdzu vīram, lai paseko monitoram un pasaka man, kad sākas kontrakcija, jo dedzinošās sajūtas dēļ neko citu nejutu. Vecmāte visa šī procesa laikā vēl lika siltas kompreses un smērēja eļļu, lai būtu pēc iespējas mazāk plīsumu. Tā rezultātā man bija tikai viens mazs iekšējais plīsums.
..
Uzreiz pēc tam, kā jutu, kā dēliņš ir laukā, visas sāpes pazuda. 3 stundas pēc tam, kad atvērums bija 5cm, es rokās turēju savu dēliņu (l) 52 cm garu un 3,300kg smagu. Man šķita, ka neko skaistāku savā mūžā neesmu redzējusi (l)
..
Salīdzinot savu pieredzi ar Latvijas vecmātēm un vecmātēm Norvēģijā, diemžēl jāsaka, ka Latvijā neko labu nepiedzīvoju :-(
..
Turpinājumā vēl bija diennakts kardioloģijas nodaļā, dēļ sliktām asins analīzēm, ko vecmāte veica dēļ preeklemsijas riska. Viņi uztraucās, ka vaina varētu būt sirdī vai plaušās. Galu galā viss izrādījās kārtībā :-)
17.11.2016 19:21 |
 
Reitings 200
Reģ: 30.12.2013
Peekaboo1-nu kamer nebusu dzemdejusi dabiski,tikmer nesapratisu kadas sajutas ir pec tam.Tagad tik zinu,ka nakamo bernu negribesu laist pasaule ar keizaru.Pec operacijas,likas,ka sapnoju,jo peksni man uz krutim uzliek mazu kunkuliti.Kka nebiju tam gatava moralBiju sagatavojusies pardzivot lielas sapes utt.bet redz ka sanaca.Rit jau dosimies majas!Beidzot...(l)
17.11.2016 16:02 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nezinu,gan ka ir pec dabiskam dzemdibam,bet nakamo bernu noteikti negribu laist pasaule ar keizargrieziena palidzibu!

Man pēc dabiskam dzemdībām tieši pretējas domas, ja būs vēl, tad gribu ķeizaru :D
Varu ari padalīties ar savu stāstu :)
5.novembris..parasta sestdiena, staigāju pa veikaliem un pēkšņi sāk tecēt ūdeņi, man jau sākās satraukums, tā nu devāmies mājās, saliku pēdējās mantas somā un braucàm uz slimnīcu. Sāpes man vispār nebija, pateica ka atvērums tik kāds 1cm. Bija kkur 5 vakarā...tā līdz kādiem 10iem nekas nenotika, tik klausijas sirdstoņus un beigās atnāca un pateica ka dos man zāles lai aizmiegu, jo vēl ilgi nekas nenotikšot tā izskatās, sabaroja mani lai ķipa guļu un kkas pa to laiku iet uz priekšu..draugu aizsūtija gulet un palātu, protams baigi nepagulēju, ap 24.00 jau sākās regulāras sāpes tā nomocijos līdz kadiem 4 rītà līdz pasaucu vecmāti, sāpes tik kļuva stiprākas un arī atverums jau bija kādi 6cm. Draugu pamodināja un tā vēl kādas stundas mocijos nenormālās sāpēs, kkas neaprakstàms, viņš teica ir kā filmās, gandriz roku viņam izlauzu :D
Cik bija pulkstens vairs neatceros, man lika spiest jau gultā, draugs nevarēja izturēt un gāja arā gaidīt. Tad liks iet uz galdu, un tur sākās problēmas, man vispār nebija spēka, nekas negāja uz priekšu, man tas galds, krēsls, vienalga, bija tik neērts plus vēl es tāda vārgule..man jau sāka draudēt ar vakūmu...beigu beigās..es pat nezinu kà...bet man izdevās un mazā 8:53 bija klāt man uz punča..visas sāpes bija atņemtas kā ar roku. Pārgriezu arī nabassaiti.
17.11.2016 13:29 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Meitene-Zeltene - vismīļākie sveicieni ar mazās peciņas piedzimšanu! Pats galvenais, ka bērniņš sveiks un vesels. Bet tu centies būt stipra un domāt tikai labas domas!
17.11.2016 13:18 |
 
Reitings 200
Reģ: 30.12.2013
Nu ko,beidzot esmu gatava padalities ar savu stastu.14.novembri devos uz Stradiniem,uz dzemdibu ierosinasanu.Ierodoties Stradinos mazajai veica tonu merisanu.Tonisi bija slikti,tapec tos atkartoja pec stundas.Kad devos jau gulet,ieskreja dakterites un teica,ka steidzigi veiksim keizaru.Biju parbijusies,raudaju.Kad nedaudz nomierinajos sazvaniju viru,kurs steidzami atbrauca.Mani tikmer sagatavoja keizaram.Ta bija pirma mana operacija un cerams,ka ari pedeja.Nespeju izteikt tas emocijas,kas parnema mani,kad dzirdeju mazo iekunkstamies un raudam.Pirmais mans jautajums-vai ar bernu viss labi,uz ko sanemu apstiprinosu atbildi.Pec tam pajautaju vai tas ir puisitis vai meitenite.Ta nu 00:43 ieradas mana maza saulite,3,565 kg smaga un 55 cm gara.Vel joprojam esam slimnica,apgustam krutsbarosanu un esam jau pienemusas svara par 20 gramiem.Pati jutos drausmigi,jo paiet normali nevaru,nenormali sap krutis un ari veders streiko,bet tas ir ta verts.Nezinu,gan ka ir pec dabiskam dzemdibam,bet nakamo bernu noteikti negribu laist pasaule ar keizargrieziena palidzibu!
17.11.2016 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Super, apsveicu abas (l)
16.11.2016 13:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits