Beztēma OKTOBRA/NOVEMBRA 2016 bēbjiem

 
Reitings 165
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Eksperimentālā kārtā izdomāju, ka varētu punčbēbju mammas pulcēties pa termiņiem. Tad nu redzēs, kas mums sanāks (l)

Apspriežam visu, kas uz sirds-kā jūtamies,kā ar pārbaudēm, arī attiecībām utml.

Nu tad sākam....(l)
11.03.2016 15:55 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
kad jus sakat parmazgat drebites!??

Es jau pārmazgāju vienu daļu, sagludināju, lai gan ir vēl tikai 33. nedēļa. Bet tā kā nākošnedēļ ir pēdējā USG, tad domāju pēc tās arī sākt lēnām krāmēt dzemdību somu, jo nevar jau zināt, kad tas brīdis būs. Man gan vēl jāsapērk daži komplektiņi un drēbītes, tā ka vēl daļa būs jāmazgā un jāgludina.
ka jums, istaba jau gatava un pasas!?

Istabas mums bērnam savas nav un pašlaik arī nebūs. Gultiņu, laikam, stellēs tad, kad nāks tuvāk dzemdības. Mums vēl istaba nedaudz jāpārkārto, lai gultiņu dabūtu iekšā. Labi, ka pieminēji gultiņas, atcerējos, ka man nav gultas veļas :D Pati it kā esmu gatava, bet vēl ir šādi tādi sagatavošanās darbiņi un līdz USG es kaut kā vēl neiespringstu. Tā ļoti lēnām un slinki šo to iepērku, bet gan mamma, gan draugs skubina visu darīt nedaudz laicīgāk(s)
man besi, ka visi ari saka, a, tu tik liela!!! brieziem gribs atcirst, ka, laikam grutnieces nav redzejusi, ja doma, ka esmu liela!! jo, salidzinot, kad esmu dzemdibu nama, redze, ka ir tacu meitnes ar tiesam lieliem punciem!

Ai kā piekrītu. Es no visiem dzirdu standarta frāzi - tu tik sīciņa, bet puncis tiiiiik liels, wowowowww. Tā vien gribas visus aizsūtīt uz ikmēneša vizītēm pie manas dokas, lai paskatās, kādi punči ir citām(t)
31.08.2016 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Man akal visi saka, ka izskatās, ka man vēl kādi divi mēneši vismaz jāstaigā.:-D Kad pasaku, ka iet jau pusē 35.nedēļa, tad brīnās.
Šodien pie dakteres biju. Klausījās toņus, sīkais traki bumsīja. Bija labi viss. Tad daktere izspaidīja vēderu un pateica, ka guļ joprojām ar galvu uz leju. Nekādu iemeslu mocīt viņu vēl ar usg pēc toņiem nebija, tādēļ sarunājām, ka iešu pēc divām nedēļām pie viņas atkal un paskatīsimies caur usg kā tur iekšā iet.
Mums gulta jau salikta stāv, rati stāv, viss ir gatavs sagaidīt savu iemītnieku. :-D Istabas atsevišķas šobrid nebūs.
Es arī tagad domāju, kad tad lai sāk mazgāt tās drēbītes.Gribētos jau nākamnedēļ sākt kārtot somu.
31.08.2016 16:17 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Es te sāku lasīt, ka itkā Obl. vajag pirms dzemdībām pārbaudīt redzi, jūs dakteri sūtīja uz pārbaudi? Manējā nav pat ieminējusies:-/
01.09.2016 22:30 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Nē, manējā nav neko minējusi ne par zobārstu, ne acu ārstu. Neizskatās, ka arī pēdējās nedēļās kaut kur sūtīs, jo nu var arī neuzspēt, ja ir rinda utt. Redze gan man ir pasliktinājusies, skatoties tālumā ļoti bieži nevaru saskatīt skaidri, bet tā diezgan miglaini. Iepriekš bija perfekta redze(t)
01.09.2016 22:34 |
 
Reitings 213
Reģ: 04.01.2013
Man gan ārste ieteica lidz trešajam trimestrim aiziet pie zobārsta vai higiēnista (pie zobārsta jau biju, šodien higiēnists tieši). :) Par redzi pati viņai uzplijos vienreiz, jo man jau pirms grūtniecības bija redze paslikta, un tā kā esmu lasījusi, ka dažos gadījumos dabiski dzemdējot tas var izraisīt nopietnākas redzes problēmas, vai nevajadzētu pārbaudīt? Viņa man teica, ka pie acu ārsta tad jēga iet tieši pēc kādas 34.nedēļas.
Meitenes, jūs apmeklējat gan ginekologu, gan vecmāti, vai ejiet tikai pie viena no speciālistiem? (Nu ja neskaita USG) Man vienkārši ir tikai ginekoloģe, pie kuras līdz šim gāju, bet tagad nedēļas aug un domāju vai nevajag vecmāti arī, ar kuru tieši dzemdību lietas izrunāt utt. (Bet neplānoju slēgt līgumu ar vecmāti dzemdībām)
02.09.2016 08:03 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Es eju tikai pie savas ginekoloğes/dzemdību speciālistes. Pie vecmātes neeju un neiešu. Manis izvēlētajā slimnīcā nenotiek līgumu slēgšana un uz visiem jautājumiem atbild mana daktere, daudz ko pati stāsta.
02.09.2016 08:33 |
 
10 gadi
Reitings 5030
Reģ: 29.01.2009
Manējā daktere pēdejā vizītē iedeva nosūtītjumu pie acu ārsta, bet es tāpat pie viņa tikšu labākajā gadījumā pēc mēneša, t.i. kādā 35.nedēļā.
Vecmāte man nav, tikai ginekoloģe. Visu par dzemdībām uzzināšu kursos (cerams :D). Līgumu neslēgšu.
02.09.2016 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Man vizītes arī tikai pie dakteres, ar vecmātēm tiekos kursos. Līgumu slēgšu tikai par atsevišķu palātu :-)
02.09.2016 10:18 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es te sāku lasīt, ka itkā Obl. vajag pirms dzemdībām pārbaudīt redzi, jūs dakteri sūtīja uz pārbaudi? Manējā nav pat ieminējusies

Kad biju stāvoklī Latvijā, tad ginekoloģe nosūtīja pie acu ārsta, man ir -4,5. Kad te, Norvēģijā, ģimenes ārstam paprasīju, vai man vajag iet pie acu ārsta, man pateica, te ka pie tāda grūtnieces nesūtot.
02.09.2016 10:33 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Redze gan man ir pasliktinājusies, skatoties tālumā ļoti bieži nevaru saskatīt skaidri, bet tā diezgan miglaini. Iepriekš bija perfekta redze

Ja tevi nosūtītu pie acu ārsta, tad acu ārsts pārbaudītu, vai nav kādu pataloģiju, kas dzemdību dēļ varētu pasliktināties.
02.09.2016 10:36 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Meitenes, jūs apmeklējat gan ginekologu, gan vecmāti, vai ejiet tikai pie viena no speciālistiem?

Norvēģijā neiet pie ginekologa (ja nav sarežģījumu), bet gan pie ģimenes ārsta un vecmātes - viena vizīte pie ārsta, nākamā - pie vecmātes.
02.09.2016 10:38 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
lidz septitajam menesim visas medikalas vizites bija pie gimenes arstes/ginekologes + ugs dzemdibu nama, tagad lidz dzemdibas visas medicalas vizites pei vecmatem dzemdibu nama! ir forsak, vismaz man, jo es ari nekdus ligumus neslegsu (man liekas, ka mana dzemdibu nama nemaz nevar ta), lidz ar to man ir iespeja iepazit visas vecmates + vel kursos vinas mainas, lidz ar to nebus ta, ka kada neredzeta, busu visas vairak vai mazak redzejusi un zinasu aptuveni kads ir vinu temprerements, bet lidz sim, man loti visas patik! :)
beidzot sanemu savu pedejo bebisu pacinu, tad no su nedelas nogali ies vala mazgasana un koferu kramesana!! vel jaiziet cauri listei un jaieperk lietas sev (man pat nav naktskreklu, kur nu vel tadu ar kuriem varetu barot!! lidz sim vienmer gulu plika vai maza kreklina un sortos, bet... oktobri, dzemdibu nama.... nebus isti, vajadzes iepirkt paris "vemammas" tipa naktskreklus!)
02.09.2016 10:53 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Ja tevi nosūtītu pie acu ārsta, tad acu ārsts pārbaudītu, vai nav kādu pataloģiju, kas dzemdību dēļ varētu pasliktināties.

Ar ārsti gan domāju par šo aprunāties, bet vispār esmu dzirdējusi ļoti daudzus viedokļus, ka grūtniecības laikā mēdz pasliktināties redze un parādīties sausums acīs, kas pēc dzemdībām pāriet.
02.09.2016 12:30 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
Manā slimnīcā atkal ir tā, ka tiklīdz ir apstiprinājusies ziņa, ka esi stāvoklī, tad nākamās ikmēneša tikšanās, konsultāciju un sarunas ir ar ginekaloģijas nodaļas vecmāti (dzemdības viņa nepieņem, tikai gatavo tām, vada kursus un ikmeneša tikšanās ar grūtnieci). Un USG ir pie ginekoloģes un arī, ja ir nepieciešamas kādas iekšējas pārbaudes. Ir iespēja slēgt arī līgumu ar dzemdību nodaļas vecmātēm, bet es to nedarīšu. Būs pirmais bērniņš, pieredzes ar tām vecmātēm man nav, tāpēc arī nemaz nezinu iemeslu kāpēc man būtu līgumu jāslēdz ar nezināmu cilvēku. Vadīties pēc atsauksmēm arī nevar, jo kas vienam labs, tas otram ir garām. :-)
Runājot par istabas gatavību...esam uzsākuši kosmētisku remontiņu (jo kaķene bija piebeigusi tapetes :-D). Pati esmu aizsūtīta trimdā pie drauga vecākiem, lai nav jādzīvo putekļos :D Tad nu drēbītes sākšu pārmazgāt pēc kad viss būs beidzies, tagad nav jēgas. Ā, un bebsteram savas istabas pagaidām nebūs...dzīvosimies vienā (l)
03.09.2016 15:02 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
Un pie acu/zobu ārsta mani nav sūtījuši, pat nav ieminējušies.;-)
03.09.2016 15:06 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Miss_Tiina, tev ir brilles? Ja redzei problēmu nav, tad jau nav iemesla iet pie acu ārsta.
03.09.2016 15:15 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
tiri zinkaribas jautajums- tam, kuras saka, ka sacvas istabas pagaidam bebitim nebus, tas ir, ka pirmo menesi nedelas bebitis gules ar jums kopa gulta vai ka vina gultina bus jusu istaba? un pec tam, kad bisku apvelsies, tad dosies uz savu istabu vai ari, ka dzivojama platiba ir tada, ka nebus/nav pavisam savas istabas!?
mums ir bebitim sava istaba, bet tapat pirmo menesi vins tur nedzivos, pavadis gulamlaiku musu gulta ar mums, diendusas varbut gulesim vina istaba, bet vina mantas utt, gan staves vina istaba!
03.09.2016 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 5030
Reģ: 29.01.2009
Šobrīd bērna gultiņa ir piestumta mūsu gultai, tā kā gulēs tepat blakus :) Domāju, ka līdz gada vecumam gulēsim vienā istabā un tad ar vīru pārvāksimies uz viesistabu. Kaut kā tā, pagaidām nezinu, nebiju vispār par to domājusi, jo nezinu kā būs! Bet maziņu bēbīti uz citu istabu noteikti nesūtīsim un man arī nebūtu ērti celties pa nakti, kaut kur pa miegu iet, meklēt mazo, tad nākt atpakaļ, utt. :) Esmu pārāk slinka tādā ziņā, labāk lai guļ blakus :)
03.09.2016 15:41 |
 
Reitings 213
Reģ: 04.01.2013
Mums būs mazajam sava istaba, bet sākotnēji to izmantosim viņa mantu uzglabāšanai utt., jo drošvien kādu pirmo gadu mazā gultiņa būs mūsu guļamistabā,tuvāk gultai, lai man būtu ērtāk barot, uzmanīt elpošanas utt..Kā arī mazajam domāju, ka būs labāks miegs, ja jutīs, ka mēs esam netālu. Kad naktī ilgāk gulēs un nebūsim mēs tā vajadzīgi, tad dosies uz savu istabu :)
03.09.2016 18:24 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sākumā domājam dēliņa gultu likt savā istabā. Nevaru iedomāties nakts vidū staigāt uz citu istabu. Ir arī daudz drošāk, ja bērns atrodas vienā istabā ar vecākiem.
Sākumā bērniņi raud diezgan klusu, ja uzreiz liek citā istabā, tad ir vajadzīgs monitors.
mums ir bebitim sava istaba, bet tapat pirmo menesi vins tur nedzivos, pavadis gulamlaiku musu gulta ar mums, diendusas varbut gulesim vina istaba, bet vina mantas utt, gan staves vina istaba!

Pēc tam pieradināt gulēt savā gultiņā varētu būt problemātiski.
03.09.2016 18:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits