Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kad gribas labi pelnīt, bet riebjas matemātika

 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Pašlaik studēju komercdarbību, bet esmu sapratusi, ka pēc studiju beigšanas noteikti "nelekšu iekšā tajā un neveidošu savu uzņēmumu uzreiz". Studijas šajā programmā izvēlējos vairāk tāpēc, lai aptaustītu, kas ir grāmatvedība, lietvedība, cik sarežģīta vai vienkārša ir statistika, cik vienkārši vai grūti ir veiksmīgi uzturēt biznesu. Esmu nonākusi pie secinājuma, ka nevēlos šajā padziļināti urbties, tikai pabeigt un labprātāk mācītos, piemēram, valodas. Labprāt būtu tulks, bet ar to vien nepietiktu. Labprāt veiktu divus vai trīs darbiņus paralēli, kuri katrs neprasa pārāk daudz laika. Veiktu kādu darbu, kas noteikti nepieprasa regulāru aprēķinu veikšanu, tomēr gribās nākotnē darbu, kur vismaz 1000 pati varu sev nopelnīt(protams laika gaitā šī summa var salīdzinoši likties nekas īpašs, ja atbilstoši FM prognozēm minimālo algu ar katru gadu plāno paaugstināt). Ieteikumi?
28.02.2016 10:46 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Un varbūt pēc pieredzes? Ir meitenes, kurām vidusskolā riebusies matemātika un augstskolā ja bijušas kādas formulas "tumša bilde", bet tomēr ikdienā, darba ar finansēm/ skaitļiem sanāk operēt un ir ok? :)
28.02.2016 10:47 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pat ja ir labas matemātikas zināšanas, darbu jomās, kur tā lieti noder, dabūt nevar.
28.02.2016 10:58 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man gan matemātika nekad nav riebusies un tīri labi padevās vidusskolas laikā, studijas pabeidzu ar matemātiku pavisam nesaistītā jomā, taču tāpat strādāju finanšu jomā :D Tas, ka finanšu joma/ekonomika/grāmatvedība utt. nenozīmē, ka tagad katru dienu obligāti būs jāizmanto augstākā matemātika. Īpaši ņemot vērā, ka daudzas kompānijas savus procesus modernizē un robotizē, pašam cilvēkam tur atliek pietiekami maz no netīrā darba. Lai gan atkal - saku to ļoti vispārīgi tikai no savas pieredzes.
28.02.2016 12:15 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kad varēsi izskaitļot kāda būs tavas uzņēmējdarbības peļņa un reāli saņemt to, tad matemātika kļūs interesanta.
29.02.2016 09:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Veiksmīgai biznesa vadīšanai, sevišķi mazā biznesa, trigonometrija un integrāļi nav nepieciešami. Jābūt apjēgai par to, no kurienes nauda nāk, kur aizplūst, un kā to visu noturēt līdzsvarā.

Gramatvedību arī, principā, ved caur speciālām programmām, attiecīgi, nekādas formulas nav jāzubrī, drīzāk būtiski ir sekot līdzi visiem jaunajiem noteikumiem un spēt atrast izdevīgākos risinājumus (kuriem arī pilnība pietiek ar matemātikas zināšanām, ko apgūst līdz 9. klasei).

Ap 20 gadu vecumu būt pilnīgi bez nojēgas, ko gribi dzīvē darī ir absolūti normāli. :)
29.02.2016 09:28 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Es gan nepiekritīšu, ka veiksmīgu biznesa vadīšanu var nezinot matemātika, grāmatvedību utt... Tieši tie vadītāji ir tie kurus apkrāpj un iznes cauri. Vadot tiešām veiksmīgu biznesu ir jāsaprot par ko ir runa, paskatoties uz atskaitēm ir jāzin kas tur notiek un, vajadzības gadījumā, jāredz vai grāmatvedībā nav pieļautas kļūdas.

Bet par pašu tēmu - noteikti var pelnīt ap 1000 arī bez matemātikas.

Man gan ir daži draugi, kuri pelna daudz vairāk par 1000 (gan Latvijā, gān ārzemēs) un 90% nāk no ekzaktām zinātnēm. Darba tirgū ļoti pieprasīti.

Es tomēr uzskatu, ka ir jādara tas, kas patīk. ja riebjas tad neej uz to. Atrodi kas patīk un nauda arī nāks :)
01.03.2016 23:21 |
 
Reitings 51
Reģ: 12.01.2016
Pilnīgi sasmējos,- man tieši otrāda situācija, - man vidusskolā riebās matemātika, izmācījos par tulku, bet strādāju ar grāmatvedību/finansēm un nez vai iešu prom no šī sektora.
Ja grib kā tulks labi pelnīt, tad vajag piedāvāt interesantākas valodu kombinācijas par LV-ENG-RUS, turklāt tēmēt uz mutisko tulkošanu. Strādājot no mājām ar rakstiskajiem tulkojumiem vien tūkstoti mēnesī arī var nopelnīt tikai atsakoties no ēšanas un gulēšanas.
21.03.2016 20:31 |
 
Reitings 2
Reģ: 07.04.2016
Varbūt tev nepieciešams kaut kas kreatīvāks, piemēram http://2bb.lv/pakalpojumi/logo-izstrade/ Ir paziņas kas piepelnās ar grafisko dizainu, haltūras tiešām atrast nav tik grūti. Un matemātika tur tev nebūs vajadzīga. ;-);-)
08.04.2016 08:21 |
 
Reitings 13
Reģ: 13.03.2009
Ja šobrīd nevēlies darbu, kas saistīts ar izglītību, vari mēģināt pastrādāt, piemēram, šeit:
https://www.cvmarket.lv/spelu-prezentetajs-a-riga-evolution-latvia-sia-169452
Tur ņem arī bez darba pieredzes, jo apmāca, turklāt maksā labi (ja nemaldos, summa grozās ap Tevis nosaukto ciparu). Labi darba apstākļi esot, bezmaksas sporta zāles apmeklējumi un vēl visādi bonusi, bet tur atkal jāskatās, vai nebūs sev jākāpj pāri, jo darbs tomēr saistīts ar azartspēlēm. Nu jā, un angļu valodu labi jāzina.
Es arī nestrādāju savā profesijā, un mani pilnībā apmierina patreizējais darbs.
Veiksmi! ;)
06.12.2016 11:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Labi mārketinga un reklāmas speciālisti labi pelna, matemātika nav jāzina. Tur gan jābūt labai gaumei, izdomai, radošumam, trenētai acij uz dizainu un visām tām lietām, utt. Ja nav ne matemātikas, ne radošuma, tad atliek paļauties uz veiksmi.
06.12.2016 12:12 |
 
Reitings 6
Reģ: 22.02.2017
Arī tulki var labi pelnīt, ja tiek uz ES amatiem vai izveidou savu biroju. Dari to, kas tev sirdslieta un padodas. Ja būsi labākā, panākumi neizpaliks.
28.02.2017 17:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!