Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Karjera

 
Reitings 69
Reģ: 13.02.2016
Kā jūs izdomājāt, kas dzīvē gribat būt? Uzreiz skaidri zinājāt, vai tomēr ne? Studējāt to, kas patīk, vai varbūt tikai papīra pēc, vai tādēļ, ka profesija vienkārši pieprasīta? Varbūt pusceļā pārdomājāt, un sapratāt, ka tomēr piemērots būtu kas cits? Varbūt jau ir darbs utnl, bet ir šaubas, vai esat īstajā vietā? Vai pilnīga pārliecība, ka tas ir tas, kas vajadzīgs?

Es pēc vidusskolas domāju gadu pastrādāt, jo nebija ne jausmas, ko gribu. Negribējās studēt ķekša pēc, izgrūst laiku un tūkstošus un beigās pārdomāt. Pastrādāju, bet tagad vēljoprojām nezinu. Varbūt ir kāda, kurai bija tāda pati mess, un tad vienā dienā nāca apskaidrība, ko vēlas dzīvē? :D
15.02.2016 22:41 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Pastrādāju, bet tagad vēljoprojām nezinu.


Pastrādā vel...
Es divas reizes esmu studējis, tad sparatu, ka nav mans, tahad iešu studēt trešo reizu, šitais toč ir mans...laikam :D
15.02.2016 22:46 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Zināju skaidri ko gribēju. To arī panācu.
Ir divi diplomi. 1- Mārketingā, bet otrs - Uzņēmējdarbībā.
15.02.2016 22:46 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Ir divi diplomi. 1- Mārketingā, bet otrs - Uzņēmējdarbībā.


Un kā tev iet ar bizbizwomanismu? :)
15.02.2016 22:47 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Procesā.
15.02.2016 22:50 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Skaidri zināju no bērnības. Vecāki atbalstīja manu izvēli visas dzīves garumā. Arī vidusskolas mācību programmu izvēlējos atbilstošu savām interesēm un nākotnes profesijai. Šobrīd joprojām mācos un ne mirkli neesmu nožēlojusi savu izvēli. Studēju medicīnu. Protams, vienmēr bija varianti B un C, un D. Ja nu nesanāks, ja nu nespēšu.
15.02.2016 22:50 |
 
Reitings 69
Reģ: 13.02.2016
tahad iešu studēt trešo reizu, šitais toč ir mans...laikam


haha. :D

Es labā ziņā apskaužu tos, kuri skaidri zin, ko vēlas. :)
15.02.2016 22:55 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es vēl joprojām nezinu. Nu, varbūt kādreiz uzzināšu. Man gan patīk mācīties arī vienkārši mācīšanās pēc, jo citādi brīvajā laikā uz tik lielu garīgu piepūli sevi droši vien nepiespiestu. Mani saista pa druskai viss, tikai ātri apnīk. :D Man ir sociālo zinātņu bakalaurs, esmu pastudējusi vienu semestri tūrismu, tagad studēju humanitārās maģistratūrā. Vēl gribētu kaut ko no sporta pedagoģijas, sociālās zinātnes citā sfērā, jurisprudenci, filozofiju, vēsturi. Nu, visas tās sfēras, kurās cilvēki naudu nepelna. :D
Manuprāt, ir labāk kulties simt virzienos, noskaidrojot tos 99, kuri "nav tev", ar cerību, ka 40 gados atradīsi to 1, kurš ir, nekā citu spiediena dēļ iet pa taisno un tad 40 gados saprast, ka tas nav tev . Abrakadabra, pusmūža depresija klāt.
15.02.2016 22:56 |
 
Reitings 69
Reģ: 13.02.2016
Īstenībā man tagad bija lielisks darbs- alga, apstākļi, izaugsmes iespējas, nekādu papīru nevajadzētu, bet dēļ veselības nākas iet prom. Tagad sēdēšu bezdarbniekos. Jūtos nožēlojami. :D bet nu.. varēs to laiku veltīt sevis pilnveidošanai.
15.02.2016 22:59 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Es nekad neesmu studējusi un arī negrasos. Darbā, kurš man patīk un ir tuvs sirdij, izglītībai nebija izšķirošā loma. Drīzāk - kreativitātei, oriģinalitātei un jaunām idejām. Jau agrāk zināju, ka nestudēšu, īsti nejūtos kaut kādā ziņā sliktāka par tiem, kuri ir studējuši.
15.02.2016 23:07 |
 
Reitings 69
Reģ: 13.02.2016
Jau agrāk zināju, ka nestudēšu, īsti nejūtos kaut kādā ziņā sliktāka par tiem, kuri ir studējuši.


Vot jā, vienmēr, kad kādam pasaku, ka nestudēju, ir tas izbrīns- a kā tā?

Es, protams, negribu gudri runāt, vēljovairāk tāpēc, ka pati nestudēju, bet manuprāt, no studijām ir jēga tikai mediķiem, inženieriem utml profesijām ,kur bez tā nekā, turklāt vēl dzirdot, cik pavirši tas daudzviet ir. Taču ir tik daudz vietu, kur nemaz nevajag nekādu papīru, kur svarīgāk esi tu pats. Tie paši programmētāji- tie, kas apguvuši pašmācībā, var būt daudz spējīgāki par izglītību ieguvušajiem jo tā taču tik pieprasīta profesija. Un es uzskatu, ka svarīgāk ir vienkārši mācēt sevi parādīt un izsisties. Bet es saprotu, ka mani tagad uzskatīs par stulbu aitu, jo man nav izglītības. :D
15.02.2016 23:20 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Vidusskolas laikā uzradās varianti/ virzieni, kur un ko varētu studēt. Šī brīža izvēli nenožēloju, jo man patīk tas, ko daru, taču noteikti grūtāk būs ar darba atrašanu. Bet nu, kas necīnās, tam nekas arī nespīd! :)
16.02.2016 00:01 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
minkabinka, jā, Tu uzrakstīji tieši to, ko domāju es pati. Savulaik vēlējos studēt, bet pirms studiju uzsākšanas nolēmu izmēģināt veiksmi, nosūtot savu pliko CV sev interesējošajiem uzņēmumiem. Rezultātā tiku pie darba un pēc kāda laika strādāju tajā pašā profesijā, kurā būtu strādājusi tad, ja būtu pabeigusi studijas. Protams, viss atkarīgs no paša cilvēka, viņa prasmēm, arī veiksmes un reizēm arī no būšanas īstajā vietā un laikā - tādā veidā var tikt pie darba pat tad, ja nekad konkrētajā specialitātē nav studēts. Tai pat laikā no ielas neviens neņems, piemēram, ārstu, kuram nav ne mazākās sajēgas par to, ko viņš dara. Tā teikt - uzskatu, ka ir virzieni, kuros noteikti nepieciešamas studijas, ir profesijas, kurās palaimējas tikt arī bez tām. Protams, ar to visu nevēlējos teikt, ka studēt būtu slikti - jebkāda veida zināšanu iegūšana/paplašināšana ir apsveicama lieta. :)
16.02.2016 01:54 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Dzīve mani nolika īstajā vietā. Pēc vidusskolas nebija ne jausmas ne tikai par to, ko gribu darít, bet pat pat to kā tas ir strādāt, visu dienu būt ofisā. Nomainīju divas darba vietas (katrā nostrādāju mazliet vairāk kā 2 gadus) un tad nonācu savā sfērā. Strādāju pavisam citu darbu, nevis to, ko izmācījos sākotnēji, bet tagad esmu ieguvisi arī izglītību savā sfērā. Atkārtoti mācīties gan nolēmu, kad jau biju 6 gadus nostrādājusi sfērā, jo gribēju virzīties pa karjeras kāpnēm, kas man arī lieliski izdevās.. Šodien man darba intervija, lai virzítos vēl tālāk.. |-)
16.02.2016 05:49 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Liidere, lai veicas :)!
16.02.2016 08:17 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Studēju to, kas patīk. Virzienu, kurā iet, izdomāju 9. klasē. Nenožēloju.
16.02.2016 08:49 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
minkabinka Pilnīgi liekas ka, manu dzīves stāstu pastāstīji. :-D Bet nē, nopietni. Man tāda pati situācija, ka nemitīgi kuļas domas par galvu - ko es darīšu un kur būšu pēc pieciem vai desmit gadiem. Liekas, ka vasara, līdz dokumentu iesniegšanai vēl tālu tālu, bet patiesībā tuvojas ar joni...un atkal ir otrais gads pēc kārtas, kad domāju ''bāc, ko darīt!''
Esmu dabūjusi labu darbu ar labu, stabilu atalgojumu. Strādāju visas piecas dienas nedēļā, pilnu slodzi. Apzinos, ka ja stāšos augstskolā, tad no šī darbiņa būs jāatsakās, diemžēl. Vienmēr esmu apbrīnojusi cilvēkus, kas pilnas slodzes darbu spēj apvienot ar studijām, cik citiem ir augsts enerģijas līmenis.
Ja studēšu šogad, tad tikai mēģināšu tikt budžetā un meklēšu pusslodzes darbu. Doma par studiju kredītiem man vienmēr derdzas.
16.02.2016 09:05 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
arieta Paldies!! Nu jau viss aiz muguras. Tagad jāgaida vai sańemšu piedāvājumu! (l)
16.02.2016 10:26 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
man jau darba vieta bija nodrosinata, vajadzeja tik papiru, bet sakuma tur negribeju stradat, gaju citur, tagad sezhu nodrosinataja darba vieta. :D
16.02.2016 10:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es esmu vairākas reizes mainījusi studiju programmu, neteiktu, ka kāda no tām bija "īstā". Šobrīd strādāju profesijā, kuru agrāk nekad nebūtu domājusi, ka izvēlēšos. Un jāsaka, profesija izvēlējās mani, nevis es viņu. Joprojām domāju pārkvalificēties un pievērsties IT :D Bet nu, ne pirmo gadu domāju, tā ka, visticamāk domāšanas līmenī arī paliks.

Bet nu jā, apgalvot, ka man ir baigā KARJERA es neņemšos :) No otras puses, maksā OK, darbs ļoti patīk.
16.02.2016 10:38 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Mana sfēra ir ļoti plaša, bet jā, jau no bērnības zināju, ka gribu tieši to mācīties, jo sapratu, kuri mācību priekšmeti man patīk un kas padodās.
21 g.v. sāku strādāt savā sfērā pēc bakalaura studiju beigām un šobrīd nebūtu tur, kur esmu, ja man nebūtu arī maģistra grāds.
16.02.2016 10:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits