Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā viss notiek ?

 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Čau :) esmu Norvēģijā pirmā vizīte jau pie ginekologa bijusi - pateica esmu 5/6 nedēļā BET

Pārvācos no šejienes uz Latviju martā!

Dakteris teica ka ap to laiku varetu but 9.5 nedēļā, tātad

Jautājums sekojošs : kā viss notiek Latvijā ? Vai If valsts apmaksāti ārsti vai labak izvēlēties

privāto? Izmaksas gr laikā , cik biežas vizītes? Kā notiek

Stāšanās uzskaitē ar kādiem izdevumiem jārēķinas ?

Paldies mīļās !!(l)
05.02.2016 16:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai tad tev LV nebija sava ārsta pirms pārcēlies uz ārvalstīm? Tā ir tava izvēle - valsts vai privātais. Valsts ir bez maksas, privātais par maksu. Tā arī ir visa atšķirība.

Jāstājas uzskaitē līdz 12. nedēļai. Vizītes, ja pareizi atceros, ļoti bieži un daudz visādas analīzes un izmeklēšanas.
05.02.2016 16:44 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Man 23 gadi , ārzemēs dzīvoju jau 5us , tāpēc tas viss man bus jaunums :)
05.02.2016 16:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu vnk uzzvani kādam veselības centram, kas tev būs tuvāks, un piesaki vizīti pie ginekologa. Ja valsts ginekologs, tad pirmā vizīte izmaksās dažus Euro, nākošās būs bez maksas (tā vismaz bija agrāk). Kad ieradīsies pie ārsta, pasaki, ka esi grūtniece - tevi izmeklēs, konstatēs grūtniecību, aprunāsies vai lieto medikamentus, ieteiks kaut ko varbūt, atbildēs uz taviem jautājumiem un visticamāk nosūtīs uz pirmo USG, nosvērs, nosūtīs uz urīna analīzēm, asins analīzēm un paņems uztriepi (visticamāk). Nu un līdz tai 12. nedēļai gan jau būs vēl viena sarunāta vizīte un tad tev iedos mātes pasi un būsi oficiāli stājusies uzskaitē.
05.02.2016 16:50 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Nu ok, paldies . Dzīvošu Ventspilī tur manliekas baigā izvēle ārstu ziņā nemaz nav :(
05.02.2016 16:53 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Neons tas , ka tev viegli gaajis , nenozimee , ka citaam ir arii kaa shkaudiens . Citaam arii gruutnieciiba noris smagi un baidaas lieku reizi palekties . Nemetiisim te visus vienaa maisaa .
Man skumiigi vairaak paliek par tiem stabiliem paariem , kuri gadiem censhaas , ir veseli , bet kaa nav taa nav . Bet taadaam mazgadiigaam losiiteem viss aatri sanaak . |-)

Man liekas , ka informaacijas ir tieshi vairaak kaa vajadzeetu . Atceros savu 4 . klasi , jau tad meitenes kjikinaaja un viena otrai jautaaja " vai zini , kam domaats prezervatiivs ? " Un taa , kura mulsa , to izsmeeja . Un veel taas nepaartrauktaas runas , kursh savus vecaakus sadzirdeeja (t) Tas notiek jau 4-5 . klasee .
Iemesls tam visam ir sabiedriibas , vienaudzu spiediens paklauties tam , ka visu jaadara peec iespeejas agraak , tad tu esi pieaudzis un kruts . Ja neieklaujies , tevi apsmej un uztver par beernishkiigu .
Man liekas , ka vecaakiem ir vairaak jaaudzina savos beernos stingru raksturu un nebaidiities buut tas , kas tu esi.
05.02.2016 17:02 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Uzskaitē jāstājas līdz 12 nedēļai. Vizītes vidēji reizi mēnesī. 12 un 20 nedēļā obligātie skrīningi. Valsts vai privātais, tas individuāls.
Es eju pie privātās, jo ar valsts ārstu iepriekšējo bērniņu zaudēju. Bet nesaku, ka visi valsts ārsti ir slikti, tik ļoti jāseko līdzi un jāsaprot vai tam ārstam tu uzticies. Tagadējai ārstei uzticos un viņa ļoti iedziļinās manā sarežģītājā gadījumā, kā arī atklāja iemeslu iepriekšējai neveiksmei.
Lai viss izdodas!(l)
05.02.2016 17:02 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
piedoshanu , ne tur ierakstijos (s)
05.02.2016 17:02 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Līdz 12. nedēļai svarīgi stāties uzskaitē, lai dekrēta atvaļinājums sāktos ātrāk (ja strādāsi) un varētu atbilstošajā nedēļā veikt pirmā trimestra skrīningu. Bet jebkurā gadījumā arī vēlāk uzskaitē tevi paņems, par to neuztraucies.
Arī daudziem privātajiem ārstiem tomēr ir līgums valsti, līdz ar to grūtnieču aprūpe būtu bez maksas.
Cosmo ir dāmas arī no Ventspils, iespējams kāda varēs ieteikt labu ārstu.
05.02.2016 17:48 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Visi ieteikumi pareizi. Šobrīd vēl papildus uzmanība jāvērš tad, ja izvēlies privātu ārstu, bet kas ir ar NVD slēdzis līgumu, piemēram, privāta poliklīnika VC4, ārsti noslēguši līgumu ar valsti, grūtniecēm viss tiek apmaksāts, bet tas līgums šogad ir tikai līdz maijam. Kas būs pēc tam, nezina. Tā, ka ja negribi grūtniecības vidū mainīt ārstu, tad uzreiz jāizvēlas valsts poliklīnika. Man tā šobrīd ir. Ārsts VC4, maijā plānotas dzemdības, bet, ja vajadzēs, tad par pēdējām vizītēm samaksāsim tos 35eur par reizi, bet ja tas būtu vairāk kā 3x, tad nāktos mainīt ārstu, jo ar tādu naudu nebijām rēķinājušies ārstiem.
05.02.2016 18:09 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Labi, bet tad ar ko sākt vispirms, vai atrast , piemēram ginekologu Ventspilī, vienkārši uzzvanīt, teikt ka esmu stavoklī un sarunāt pirmo vizīti ? Vai tas notiek caur ģimenes ārstu?
Un meitenes, varbut te kada kr no ventspils un var padalīties par pieredzi ar ārstiem ? (s)
11.02.2016 12:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits