Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pirmā auto iegāde

 
Reitings 5
Reģ: 26.06.2015
Sveikas! :) Nesen nokārtoju tiesības un grasos iegādāties savu pirmo auto, tāpēc vēlējos uzzināt, kā notiek auto pirkšana un reģistrēšana? Teiksim satiekamies ar auto pārdevēju, veicam mašīnas apskati, izmēģinam, ja viss kārtībā, kā viss notiek tālāk? Kurā mirklī vajadzētu veikt samaksu par mašīnu? Un kā ar pārreģistrēšanu? Gan pārdevējs, gan pircējs dodas kopā uz CSDD? Kā ir, ja auto iegādājos brīvdienā, turklāt citā pilsētā? Vai to var pārreģistrēt vēlāk, teiksim nākamajā darba dienā bez iepriekšējā īpašnieka? Es tiešām nezinu, kā tas notiek. Paldies jau iepriekš par sapratni un informāciju! :)
29.01.2016 18:15 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nav jāiet pārreģistrēt kopā, neatceros gan, ko tieši iepriekšējam īpašniekam bija jādara, bet CSDD lapā izdara kaut ko un tad viena pati vari iet pārrakstīt uz sava vārda.
29.01.2016 18:22 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Pirmais padoms - nevajag sasteigt. :) Ja esat auto apskatījuši, viss it kā patīk, vediet uz servisu pārbaudīt. Tehniskajā apskatē nepārbauda tik daudz, cik servisā varēs pateikt, tāpēc TA nav garantija, ka mašīna būs labā stāvoklī.
Samaksu par mašīnu veiciet tad, kad esat ieguvuši savu tehnisko pasi. Protams, tas ir gadījumā, ja pārreģistrāciju veicat kopā CSDD.
Vēl ir iespēja, ka iepriekšējais īpašnieks noņem auto no uzskaites, tad var pārreģistrēt bez auto īpašnieka klātbūtnes. Par šo variantu gan es neko daudz nezinu, varbūt kādam citam ir pieredze šeit.
29.01.2016 18:26 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man draugs nesen pārdeva mašīnu, uz nekādu CSDD nebrauca, atceros tikai, ka CSDD lapā gāja, vadīja arī jaunā īpašnieka datus, lai viņam pašam nav nekur jāiet, tikai jāatdod tehniskā pase līdz ar auto, bet jaunais īpašnieks uz CSDD devās viens pats. Ja ir vēlme pavisam konkrēti zināt, varu vēlāk pajautāt, bet nekas sarežģīts.

Gan tad, kad pirkām auto, gan tad, kad pārdevām, maksāšana notika pēc pārrakstīšanas.

Un piekrītu par aizvešanu uz servisu - tam būtu vienmēr jābūt kaut kam pašsaprotamam, jo pērk pietiekami dārgu mantu.
29.01.2016 18:31 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
uz CSDD var doties abi, tas nez kāpēc man liekās izdevīgākais variants. Ja auto noņemts no uzskaites, tad tāpat ir jāveic distances pārreģistrēšana par ko vēl ir jāmaksā. neatceros gan , kam bija jāmaksā pircējam vai pārdevējam. Esmu vairākus auto pirkusi/pārdevusi. Nezinu precīzi kā bija kādreiz(bet man teica, ka kādreiz esot bijis tā, ka nav bijusi nepieciešama distances pārreģistrēšana , ja auto noņemts no uzskaites) tagad ir, pamatojot ar to, ka tomēr viņi nezin pie kā atrodas auto un tas var bēdīgi beigties pārdevējam(kāds sataisa sodus utt) tie iet tomēr uz veco īpašnieku, ja auto noņemts no uzskaites. var arī rēķins uzziņa, šis pakalpojums ir dārgāks, bet nav vajadzīga nekād distances pārreģistrēšana(ja noņemts no uzskaites).
bet visā visumā visizdevīgākais ir kopā doties uz csdd. varbūt auto ir vēl kādi maksājumi par ko īpašnieks nav brīdinājis. man vienreiz bija , ka bija ņemta vienas dienas atļauja. tas jau sīkums, nemaksāja tik daudz, bet ja nu kādi sodi?
ja nu auto noskati citā pilsētā un brīvdienā, tad ņem līdzi auto tehnisko pasi, un nodod savus datus īpašniekam, lai tas uztaisa distances pārreģistrēšanu. man šis variants vienmēr licies nedrošs, ja nu pārdevējs nav godīgs un vēlāk sastāsta, ka auto esi nozagusi? paliksi bez naudas un bez auto.
29.01.2016 18:45 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Ir divi varianti autobpārrakstīšanainjeb īpašnieka maińai:
1. Abi kopā ar īpašnieku braucat uz CSDD un pārrakstat;
2. Attālinātā pārrakstīšana, īpašnieks ar CSDD e- pakalpojumu palidzibu parraksta mašīnu uz Tevi, pėc tam Tev (ja nemldos 2ned. laikā), jāiet uz CSDD un janokarto tehn. pase;

Naudu maksā, parasti pēc pārrakstīšanas vai pirms, kā vēlas.
Tikai noteikti nem līdz kādu, kas kaut ko saprot mašīnās. Pati noteikti nevaresi noteikt masinas realo stavokli un ari es ieteiktu vest uz servisu jebkada situacija, auto tirgońi piestasta pilnu galvu!
29.01.2016 18:51 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Ja auto nońemts no uzskaites vai nav šasijas nukura, tad pie katras darbibas javeic numuru salidzinašana, kad jau ir ilgaks čakars.
29.01.2016 18:52 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Kauns par kłudām!:-D

* šasijas numura
29.01.2016 18:54 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.01.2016
Vasarā iegādājos savu pirmo automašīnu - viss notika ļoti ātri un operatīvi, dažu stundu laikā.

Ar īpašnieku satikāmies, kopā devāmies uz CSDD, kur izgatavoja automašīnai izgatavoja jaunu tehnisko pasi ar mainītajiem datiem.

Bet, manuprāt, tā kopā iešana nav obligāta, to var darīt arī atsevišķi.
29.01.2016 19:02 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Chocco1 pareizi saka!
Man nesen bija jāzvana par šo lietu! Un teica, kā pieminētajā komentārā!
29.01.2016 19:51 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Ja auto nońemts no uzskaites vai nav šasijas nukura,


šajā gadījumā ir VAI / UN ? jo esmu divus no uzskaites noņemtus auto, man jautāja vai vēlas numuru salīdzināšanu, uz ko atbildēju, ka nē.
29.01.2016 20:20 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, par numuru agregātu salīdzināšanu - ir daudz dažāda gadījumu un situāciju,kad to vajag.
Ja ir vienkārši noņemts no uzskaites, bet pēc pa tiešo no pārdevēja (nāk abi kopā vai distance) salīdzināšanu nevajag,ja vien nav speciālas VIN+ atzīmes, kas atrodas reģistrācijas apliecības otrā pusē, sadaļā piezīmes (bet arī ne visos gadījumos) vai arī VIN nav, kā jau minēja.
Ja auto iegādājas ar trešās puses starpniecību (auto veikals, aprdrošinātāji, tiesa, ZTI, maksātnespējas administrators ar izsoli utt.)-arī tad vajag salīdzināšanu un vienalga auto ir vai nav uzskaitē.
29.01.2016 20:35 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
*bet pērc pa tiešo no pārdevēja

Par nākšanu vai nenākšanu kopā - kā jau minēts, tad labākais variants ir ierasties abiem kopā, jo tad viss tiek noskaidrots, ja iepriekšējam īpašniekam ir kādas saistības utt. Otrs variants ir distances uzsākšana nodaļā vai caur e-pakalpjumiem (un vienalga vai auto ir vai nav uzskaitē) - vecais īpašnieks samaksā un norāda,kas būs jaunais īpašnieks, bet uz viņu ir visa atbildība, kamēr jaunais neatnāk uz sev ērtu nodaļu un nepiereģistrē uz sava vārda, atzīme derīga 30 dienas, ja jaunais neatnāk, viss dzēšas un tāpat paliek uz vecā īpašnieka vārda (distance tomēr ir ērta, ja tiešām uzticas jaunajam īpāsniekam).
Otrs variants nenākot kopā ir izmantot auto tirgotāju starpniecību, tad vecais īpašnieks noņem no uzskaites, nodod visus dokumentus tirgotājam un jaunais īpašnieks iegādājas no veikala, tad ir obligāti jāveic numuru salīdzināšana. Šis gadījums ir drošāks vecajam īpašniekam, jo nododot auto tirdzniecībai, atbildība pāriet uz tirgotāju un datu bāzē saglabājas dati par to, kas ir jaunais pircējs. Bet reālās īpašumtiesības mainās, kad jaunais īpašnieks auto uz sevi reģistrē.
29.01.2016 20:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits