Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Haļava

 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Jūs arī pazīstat tādus kuri dzīvo haļavā? - uz pabalstu vai citu rēķina cepuru kuldami.

Nezinu, lai jau katrs dara kā vēlas bet viens paziņa man totāli nepatīk kā dzīvo, jo labi apzinos ka savā ziņā es ar saviem godīgi maksātajiem nodokļiem viņu uzturu.
Tas laikam ir kāds dabas dots talants, mācēt dzīvot pats neko īsti tikpatkā nedarot. Cilvēks pastrādā 1 gadu un iet bezdarbniekos kur atsēž visus 9 mēnešus un tiaki tad atkal meklē citu darbu kur atkal taspats un šādi jau pamanās iziet 4 apļus. Bet tas vēl nav viss - pieteicās čipa kā mazturīgais uz valsts dzīvokli ko arī dabūja. Līdzīgi pamanās dabūt visvisādos pabalstus. Un par dzīvi nesūdzās, bezdarbnieku laiku uzskata par ikgada lielo atvajinājumu, citus pabalstus - kādēļ neņemt ja var dabūt.
Šito visu klausoties metas slikti jo apzinos ka tas viss uz citu rēķina savā ziņā - arī mana rēķina.
24.01.2016 14:29 |
 
Reitings 442
Reģ: 24.01.2016
Mani šādas pārdomas nenomoka :D
Katrs dzīvo kā vēlās. Ja konkrētais cilvēks uzskata ka viņam pietiek no pabalstiem, valsts piešķirtu dzīvokli. Tad lai viņš tā dzīvo.
24.01.2016 14:37 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Nu un cik tad tajos pabalstos kopaa sanaak? 300 eur? 400? Es taa nevareetu dziivot tikai taadeelj, ka pabalsti ir smiekliigi mazi. Buutu vismaz 1500eur vareetu padomaat :-D

Ja tev no taa metas slikti tad kur probleema pasuutiit vinju 5 maajas taalaak? Vai vnk pateikt, ka neveelies tajaa visa klausiities?
24.01.2016 14:42 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
west
Pabalstos kopā sanākot tāds cipars no kura var mierīgi dzīvot nedomājot par finansēm. Jo kā jau minēju pamanās netikai bezdarbnieku pabalstu vien dabūt bet arī citus pabalstus un atvieglinājumus. Pat tādus pabalstus vai atmaksas par kurām pati nekad nebiju dzirdējusi.
24.01.2016 14:46 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Pa lielam teiksim vai cilvēkam jāīrē dzīvoklis vai jādzīvo teju vai bezmaksas valsts dzīvoklī starpības jau nav - tikai tāda ka par valsts dzīvokli tikpatkā nekas nav jāmaksā atšķirībā no īrēta dzīvokļa.
24.01.2016 14:48 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Un vēl labāk ja šo valsts dzīvokli dabū atjaunotā mājā !
24.01.2016 14:49 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Dzīvo teju vai gandrīz jaunajā projektā kuru gandrīzvai pa velti dabūja, vairāk kā pusi dzīvi sponsorē valsts.
Kamēr citi no kuru nodokļiem vispār tas tiek sponsorēts, cīnās lai vispār dabūtu sev kur dzīvot, strādā gadiem no vietas utt.
24.01.2016 14:51 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Pat izstudēja kautkādu tur profesiju par valsts naudu + maksāja par to vēl stipendiju ka vispār mācās, tas viss paralēli vēl bezdarbnieka pabalstam un dzīvoklim.
24.01.2016 14:52 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
izklausās,ka tev skauž

vai nav vienalga... ?

tos pašus tavus nodokļus izmanto arī valsts neloģiskām lietām, savāc sev politiķi,utt ;-) tā tas vnk ir.
24.01.2016 14:56 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Attapiigs cilveeks :-D Bet redz, vinjsh jau tikai izmanto nepilniibas muusu valsts likumos. Principaa valsts pats ir vainiiga ka lauj sevi taa chakareet. Aciimredzot visi dokumenti vinjam ir kaartiibaa. Ja skataas no eetikas viedoklja, ir tas pareizi vai nav? Tad jau ar cietumniekiem arii buutu jaasaak kas domaat, jo vinji arii dziivo no nodoklju maksaataaju naudas.
24.01.2016 14:59 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nav īsti tipisks gadījums. Lielākā daļa dzīvokļu rindā "sēž" vairākus gadus, citreiz pat desmit un vairāk. Rīgā jaunceltņu vai atjaunotu māju šiem cilvēkiem kādu laiciņu tagad nav bijis un tuvākajā laikā arī nebūšot. Sanāk gaidīt, kamēr kāds nomirs, dabūs mantojumu vai pārvāksies kaut kur citur un atbrīvos dzīvokli.
Par katru pabalstu ir diezgan jāpacīnās - jākārto papīri, jāstaigā pa instancēm, jātaisnojas, jāraksta paskaidrojumi, jāpierāda vajadzība pēc tiem.
Par bezdarbnieku pabalstu vispār grūti noticēt. Nav reāli nosēdēt 9 mēnešus uz pabalsta, jo NVA regulāri prasa atskaitīties, kā arī piedāvā vakances, apmācības un citus nodarbinātības pasākumus. Atsakoties vairākas reizes pēc kārtas, bezdarbnieka statuss tiek zaudēts.
24.01.2016 15:12 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Ne gluži skauž bet nepatīk netaisnība, jo mans draugs savā biznesā knapi velk galus maksājot lielos nodokļus un cenšas būt pareizais - bet pretī gadās šads kas tik to vien domā kā no valsts (nosacīti no mūsu pašu kabatām) tāpatvien dabūt naudu.
Protams itkā jau neko pārmest arī nevar - ja likums to paredz tad savā ziņā jau tā ir, ka kādēļ gan lai neizmantotu.

Cietumnieki cik zinu šoto jau tomēr dara - dzirdēts ka armijai tērpus šuva utt.

Manuprāt cietumnieki un bezdarbnieki zināmā noslodzē ir tomēr jāliek - teiksim bezdarbniekam neko diži netraucētu paralēli darba meklēšanai 2-3h dienā uzkopt teiksim parkus. Nejau cauru dienu sēdi intrevijās un sūti nonstopā cv. Domāju ka piekritīsiet ka bezdarbnieks lielāko daļu laika tomēr nepavada nonstopā meklējot darbu.
24.01.2016 15:15 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Mereda
Dzīvokli arī dabūja pēc vairāku gadu rindas.
Bezdarbnieku pabalstos atsēdēja visas 4 reizes pilnu laiku. Visticamāk palīdzēja tas ka profesija iegūta amatā kur īsti nav daudz to piedāvājumu un cik sapratu ja uzstāj uz savu profesiju tad nevar tev piedāvāt nepricom nesaistītu amatu un skaitīt to kā atteikumu ja nepieņem. Pret tām lapām kur jāvāc tāsa tzīmes kur biji uz intervij';am arī esot bijusi visai vieglpŗātīga attieksme. Tā vismaz stāstīja.
24.01.2016 15:19 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Nu tas ir nejau tikai Latvijā, vienmēr būs haļavas meklētāji. Ja viņiem tā patīk tāda dzīve, bez mērķiem un ambīcijam, bez pienākumiem un nākotnes potenciāla, un galvenais ir uz kāda rēķina/pabalsta padzīvot un uzskata, ka rīkojas pareizi - manis pēc. Man tas prieku nesagādātu, līdz ar to man arī neskauž un negribētu būt viņu vietā.
24.01.2016 15:21 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es līdz galam nesaprotu par ko cepiens ? nu tik pat labi varētu cepties par zupas virtuvēm ... visos laikos ir bijuši indivīdi , kuri uzskata , ka valstij viņi jāuztur....
Nu neterorizē neviens bezdarbnieku , aizej pasaki, ka biji uz 4 intervijām , bet nepārzvanīja , pamatojums, kam vajag pabalstu , arī neiztur kritiku . Tas , ka valsts piedāvā apmācības ar stipendiju, ir liels pluss un tikai apsveicami !
24.01.2016 15:28 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Par bezdarbnieku pabalstu vispār grūti noticēt. Nav reāli nosēdēt 9 mēnešus uz pabalsta, jo NVA regulāri prasa atskaitīties, kā arī piedāvā vakances, apmācības un citus nodarbinātības pasākumus.


nu šim es atļaušos nepiekrist, jo pati zinu pāris piemērus, kas dara līdzīgi - gadu pastrādā un tad 9 vai cik tur mēnešus uz bezdarbnieka un vēl šādiem tādiem pabalstiem, pie reizes pa velti iziet visādus kursus utt un paralēli tam vēl neoficiāli piestrādā pusslodzīti. kopā sanāk i nauda dzīvošanai i pat paceļošanai šur tur. ak jā, un tiešām arī pat LV ir vesela kaudze iespēju un pabalstu, par kuriem vidējais LV iedzīvotājs nemaz nezin, līdz ar to nepiesakās tā ka ja ir informācija par iespējām un pietiek nekaunības to izmantot, arī Latvijā uz pabalstiem var abi dzīvot. nemācēšu gan teikt, kas un kā, man šāds liekēdības modelis nav aktuāls.

vienīgais, par ko viens šāds liekēdis mazliet nav priecīgs ir tas, ka ar katru gadu darba intervijās kļūst arvien grūtāk izlocīties par biežajiem nenodarbinātības periodiem.
24.01.2016 15:35 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
nu šim es atļaušos nepiekrist, jo pati zinu pāris piemērus, kas dara līdzīgi - gadu pastrādā un tad 9 vai cik tur mēnešus uz bezdarbnieka un vēl šādiem tādiem pabalstiem


Nu.. līdz ar to 100% liekēdis cilvēks nav. Gadu strādājis, maksājis nodokļus, nu.. grib atpūsties un nestrādāt, ar nosacījumu, ka pabalsta apmērs apmierinās - lai taču. Jā, man tāds variants nav aktuāls, bet par citiem vienalga

Un neticu es, ka LV iespējams saņemt tādus pabalstus, lai dzīvotu kā niere taukos. Ne par mūsu valsti tas ir noteikti! Un vispār.. ja kāds izmanto visus iespējamos pabalstus un prasa no valsts to, ko vidējais iedzīvotājs neiedomājas prasīt - ļoti labi un attāpīgi.
24.01.2016 15:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un neticu es, ka LV iespējams saņemt tādus pabalstus, lai dzīvotu kā niere taukos.


bet tas taču ir tik individuāli , citam vajag karbonādi katru dienu , citam 1x gadā uz ZS...
24.01.2016 15:50 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
bet tas taču ir tik individuāli , citam vajag karbonādi katru dienu , citam 1x gadā uz ZS...


Par to jau runa! Izskatās, ka autorei kremt, ka tam paziņam pilnīgi pietiek ar karbonādi ZS, līdz ar to viņš uzskata, ka dzīve izdevusies un ne par ko nav jāraizeājas, jo 1x gadā savu karbonādi dabūs un ir par to laimīgs..
24.01.2016 15:52 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja tev skauž, dari tu un tavs draugs tāpat. Kas tev liedz?!
Es nodokļus godīgi maksāju un man nav žēl, ka citi saņem pabalstus. Ja kādam ar tiem grašiem pietiek-man prieks! Turklāt tā nav tava un tava drauga nodokļu nauda. Viņam katru mēnesi 30% no algas ieskaitīja valsts kasē. Tā arī ir tā viņa paša pelnītā nauda. Tikai ik gadu ejot bezdarbniekos uz dinamisku karjeras izaugsmi var necerēt.
24.01.2016 15:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Par to jau runa! Izskatās, ka autorei kremt, ka tam paziņam pilnīgi pietiek ar karbonādi ZS, līdz ar to viņš uzskata, ka dzīve izdevusies un ne par ko nav jāraizeājas, jo 1x gadā savu karbonādi dabūs un ir par to laimīgs..


vo vo , bet pa lielam jau sanāk, ka viņš sēž pats uz saviem nodokļiem , gadu taču viņš strādāja un nodokļus maksāja
24.01.2016 15:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits