.

 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Nezinu ko lai iesāk,
Lieta tāda, ka kam īpašumā tikusi (ne pirkta bet kā dāvinājums) dāčas māja + nedaudz zeme, mājai nepieciešams jumta seguma nomaiņa jo ziemā un lietus laikā vietām nedaudz tek jumts un lēnām metas puve uz sienām.
Bet realitātē uz šo dāčiņu aizbraucam labi ja dažas reizes pa vasaru tīri piknikā ja labs laiks.
No vienas puses šo naudiņu ~2000 eur varētu sagrabināt bet nevaru saprast cik tas būs lietderīgi, jo būtībā ne mēs tur dzīvojam un dzīvosim un parādamies tur tiešām reti - pa nakti paliekam vēl retāk. No otras puses muļķīgi lēnām laist postā. Aizķakstināt caurumus ar pagaidu materiālu arī atkrīt - bija aju novērtēt meistars un teica ka sijas arī dažas tāpat jāmaina jo tās vietām izpuvušas, un ja kāps uz jumta ko darīt tad visai ticami var ielūzt un tad jau būs steidzami tas nepieciešams.
Pārdot būtu variants bet tas atkrīt dēļ viena lieguma.
Naudas man nav daudz lai tāpatvien izmestu tādu summu - ja dikti vajadzētu un tas būtu tiešām "degoši" protams nauda atrastos.
18.01.2016 20:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ja vēlas lai māja būtu cauru gadu apdzīvojama ar visām ērtībām tad būtībā kā aju pati minēju jāremontē pilnībā (ieskaitot visticamāk otrā stāva pilnībā jaunu izbūvi) viss izņemot to vienkārtaino ķieģeļu sienu.


Un cik tas maksātu - teica?
18.01.2016 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
bet nu wc tur nekas cits pa lielam neatliks kā sausā bedre (vara rī protams slapjo bet tas ļoti ātri izpildīs bedri). Netīrie notekūdeņi kur utt.

Nu to arī var atrisināt. Mūsdienās tā vispār nav problēma. Protams, centrālo kanalizaciju nedabūsi, un tas viss maksā, bet ir risināms.

Nu es drošī vien vispirms skatītos, vai man patīk tā vieta. Ja netālu ir jūra, vai foršas vietas, kur staigāt, iziet pastaigāties, droša vide, tad domātu tālāk. Paši agrāk tādu māju atjaunojām..nav tik traki, viss ir izdarāms. Bet nu jāsaprot, ko pati tu velies.
18.01.2016 22:04 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
57days
Konkrētu ciparu nevarēja nosaukt jo tas atkarīgs no ļoti daudziem faktiem kas jālemj. Piemēram no tā vai vispār būvēs un ja būvēs tad cik apjomīgu otro stāvu vai toemēr meklēs iespējas izbūvēt 1. stāva piebūvi. Ko darīs ar grīdu - liks pilnībā jaunu vai mēģinās atjaunot esošos dēļus. Ko izlems ar labieriecībām - vai boileris, kāda apkure malkas kur tik viena krāsns vai tomēr radiatori katrā telpā kas atkal vilkt trubas utt, kas ar wc - vienkārši taisīt bedri vai tomēr skatīs cik tālu jāvelk trubas kur varētu novadīt liekos netīros ūdeņus utt. Pat tas vai plīts būs elektrību vai gāzes balonu maina izmaksas remontā.
Minēja ka neko jaunu nebūvējot bet uzliekot jaunu jumtu un vienkārši atjaunojot esošo (wc vienkārši sauso bedri un apkurei atstāt virtuves esošo krāsni kuru tikai nedaudz palielinātu lai dod lielāku siltumu) + nosiltinot + ūdeni pumpētu no pazemes bez atsevišķas uzsildes būtu ~ 8-10k eur. Ja vēlas kādas konforta lietas kā teiksim siltā ūdens uzsildes boileri ievilkt utt tas jau papildus maksās
18.01.2016 22:05 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
joselyn
Kā jūs atrisinājāt wc lietu?
18.01.2016 22:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Paskaties ss.lv, cik tajā rajonā tāda tipa mājiņas normālā stāvoklī ar zemes pleķīti maksā.
18.01.2016 23:05 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015

Tiny house living kustība tieši šobrīd uzņem apgriezienus. Paskaties kādas jums ir iespējas pārvākties un cik tas izmaksātu tad, kad par pilsētas dzīvokli vairs nebūtu jāmaksā.
Daudz dažādu tehnisko risinājumu, plānu un padomu ir šai tēmai veltītās lapās, sākot no "raķeškrāsns" un beidzot ar iebūvējamu jebko. Foršai dzīvošanai nevajag obligāti lielu māju.
18.01.2016 23:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Zinot savu mīlestību pret dāčām... noteikti ieguldītu gan materiālos līdzekļus, gan arī pozitīvo enerģiju, lai padarītu namiņu dzīvojamāku un omulīgāku. Tad arī biežāk gribēsies uz turieni braukt :)
18.01.2016 23:31 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Būšu skarba - bet tādu cilvēku dēļ, kā Tu, skats braucot uz laukiem paveras ļoti skumjš. Es saprotu, ka nav brīvo līdzekļu, bet kur ir vēlme saglabāt, kopt, attīstīt vai vienkārši savest pieklājīgā kārtībā? Atrast tajos laukos kādus meistarus, palēnām visu atjaunot. Uzlikt to jumtu no sākuma. Restaurēt visu lēnām un beigu beigās iesēt skaistus ziedu krūmus! Bet nē, te nevienu nekas neinteresē, galvenais, ka viss ir ļoti problemātiski, dārgi un nevienam nevajadzīgi. Man izskatās mantojumā arī paliks tieši tāda pati dāča un es ar prieku ķeršos klāt, cik manos spēkos, lai vēl mazbērnus turp aizvestu un rādītu, kā cilvēki agrāk dzīvoja. Bet nu jums jau labāk zināt - kā atdot, pārdot, neko nedarīt. Skumjākais, ka nākamajiem saimniekiem to visu darīt arī nebūs intereses, tad nu mājele stāvēs tā, kamēr sapūs. Un tā aina ir nu gaužām bēdīga. Cienu tos saimniekus un cilvēkus laukos, kam mājiņas koptas stāv.
19.01.2016 08:43 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
Es atjaunotu. Nav jāizremontē visa mājiņa uzreiz. Var lēnām, vispirms vienu tad otru, ņemot vērā,kuri darbi ir steidzamāki. Un meistaru noteikti neņemtu, censtos paši tik cik, vai palīdzība no draugiem, kas arī kaut ko saprot.
Mēs ar draugu jau tagad atjaunojam māju - atjaunoja grīdu, ielika siltinājuma vati, reģipsi utt.
Vajag painteresēties kā kurš darbs izdarāms! Ir grāmatas un internets.
19.01.2016 09:03 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
Ūdeni ievilkt prasa darbu, bet arī nav neiespējami.
19.01.2016 09:05 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
Man vienai vasarnīcai bija līdzīgs variants- tecēja jumts, tas bija vēl "treknajos" gados, kad cipari bija neadekvāti par darbu, bet pašam laika nebija nemaz- uzklāju divās kārtās biezo plēvi, 3 gadus nostāvēja uz urrā, pēc tam pats pāris ar pāris palīgiem nomainīju jumtu par adekvātām izmaksām.(salīdzinājumā- prasīja ap 2000Ls, iekļāvos 400Ls ):-D
19.01.2016 09:14 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
NordicBelle
Pat ja izlemtu tur dzīvot (minēju gan ka nav mums tādi plāni) - nedomāju ka 44kvadrātos var ērti sarūmēties 4-5 cilvēku ģimene.

57days
Ko mums dod tā cena ja to īpašumu tāpat nevaram pārdot?

Boss
Atjauno pa lielam tie kuri tur reāli arī dzīvo vai vismaz uzturas vērā ņemamu laiku. Atrast meistaru - tas viss maksā. Jua minēju ka man no ikmēneša algas ~95% aiziet dzīvei (rēķini, pārtika utt), ko gan var izdarīt ar brīvajiem ikmēneša ~30-35 eur. Jā meistaram samaksāt par 1 dienas darbu. Tā to dāču tur kopsi vius mūžu un vēl nepabeigsi- taipaša laikā pato dzīvosi knapi galus vilkdama maksājot par dzīvokli kur pati dzīvo bet vius brīvo naudu iztērējot par platību kur nedzīvo.
Pati guldītu līdzekļus iekšā katru mēnesi knapi velkot galus finansēs par īpašumu kurā pati nedz dzīvo nedz arī plāno dzīvot un parādies tur tikai 3-4x gadā pamatā uz pāris stundām pabūt vienkārši pie dabas?

Luella
Arī ja visu dara pats - tas maksā. Pirmais ar ko būtu jāsāk ir jumts jo nav jēgas teiksim atjaunot grīdu vai sienas ja virsū joprojām tek ūdens. Jumts bez darba materiālos vien maksā ~ 1000-1200 eur + darbs tur ir ~14-15 pilnām dienām. Mums kā iesācējiem gan jau tas ietu lēnāk un būtu visas 3 nedēļas. Nu ko norakstīsi vius atvajinājumu vai pusgadu liksi jumtu pa 6dienām un svētdienām dzīvojot bez brīvdienām?
Un atkārtošu faktu ka mums tur nav plānos dzīvot pat ja būtu jau izremontēts. Attālums no Rīgas (darbs abiem Rīgā), bērnudārzs un skolas tur arī nav, pat pārtikas veikaala tur nav, ziemā tur ir totāla pamestība jo no visiem īpašumiem tur reāli uz vietas cauru gadu dzīvo tikai 3 un 2 no tiem trim dzīvo veci cilvēki. Nu nav mums dzinulis dzīvot teju vai meža vidū un braukāt katru dienu ar auto pāri 100km uz darbu, plānot kā savākt un kur likt bērnus no skolas kuriem tā beidazs ātrāk utt
19.01.2016 09:22 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
Manuprāt būtu lietderīgi ieguldīt, jo (bet tā esmu tikai es) tad ja ne dzīvošanai, tad dārziņu ierīkot! Augļu koki, ogu krūmi, sakņu dārzs.. tas atvieglo ēdiena izmaksas! Un kā Kubiete rakstīja - svētku svinēšana ģimenes lokā. Mājīgi. Bet katrs redz tā, kā iztēlojas :-)
19.01.2016 09:34 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
19.01.2016 09:36 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nu, ja godīgi, es laistu postā, ja nevēlētos tur dzīvot. 60 km no Rīgas, ja Rīgā strādā, ir gana daudz, lai negribētos tur dzīvot. Turklāt šie mazdārziņu kooperatīvi ir neērti dzīvošanai (pati tādā dzīvoju), tuvumā var nebūt pilnīgi nekādas ērtības, pakalpojumi. Protams, jāskatās, kur tieši tas atrodas.
Kas nav saskārušies ar šo lietu, var domāt, ka tas neizmaksā daudz, bet reāli tā pati spice, sūknis, jumts, boileris, vispār to māju remontēt - tie būtu tūkstoši.
19.01.2016 09:49 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Luella
Ko gan tas ekonomēs ēdienu ziņā ja līdz tai dāčai jāmēro turp un atpakaļ ~130km un dārzs ir arī jāravē, jašēj, raža jānovāc. Teiksim ja pa vasaru dēļ dārza vien jāizbrauc būtu dāča 5-6x tad tur pat ražā kaut tonna kartupeļi neatmaksāsies kā pirkt vienkārši veikalā - nemaz par darbu un laiku ko dārza ravēšanai veltīsi nerunājot. Un pa kuru laiku tad vēl māju remontēsi ja vēl d';arzs arī jākopj - tā točna tu norakstīsi sev visas bŗivdienas pēc kārtas teju vai cauru gadu.
19.01.2016 09:51 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
virdzinija
Jā, tā tas ir, vienīgā ērtība ir pievilkta elektrība, tas arī viss. Kanalizācijas protams nav visam ciemam, svētīgi ka vismaz ūdeni var no pazemes sūknēt jo tuvumā ir purvs. Ne skolas, ne bērnudārzi pat ne pārtikas veikala tur uz vietas nav. Ziemā no sniega tīra tikai ciematiņa 2 galvenās ieliņas - mūsu dāča ir šķērsieliņā un līdz ciema "maģistrālei" ir ~150 metri kas ziemā pie totālas snigšanas var reizēm sanākt ka ar auto nemaz nevar izbraukt ja netīra pats (jau minēju ka ziemā tur uz vietas gandrīz neviens cits nedzīvo).
19.01.2016 09:56 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
Man ņemšanās pa dārzu ir kā meditācija :-D Ja nav vēlmes, tad jāmeklē veids kā atbrīvoties no īpašuma.
19.01.2016 09:57 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Un pat tā vienīgā elektrība samērā bieži īslaicīgi pazūd. Iedomājos ja teiksim visas ērtības (plīts, boileris, apkure utt) liktu uz elektrību.
19.01.2016 09:57 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Luella
Nju un tu šādi meditēt būtu gatava visas savas brīvdienas caurām dienām?
19.01.2016 09:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!