Ko darīt,ja nepatīk mans vārds ?

 
Reitings 4
Reģ: 16.01.2016
Ir neliela problēma.Man nepatīk mans vārds..Esmu Ksenija.Man nepatīk visādi saisinājumi-Ksjuša,Ksjuha utt.Viņi skan riebīgi un man ir latviešu uzvārds.Krievu vārds+Latviešu uzvārds=just great (t)Tagad man ir 18,mācos Latviešu vidusskolā,draugi ir gan latvieši,gan krievi.Krieviem patīk mans vārds,bet pārējie izturās diezgan negatīvi pret to un vienmēr sauc mani par Seniju :-/Ko darīt,ja man tiešām nepatīk šīs vārds ?Mainīt es gan negribētu...
16.01.2016 22:19 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Lollipopn - Mārcis, Edžus un Krišs ir personvārdi paši par sevi...

Varētu domāt, ka arī rkeiveim nav atseviķu jau pasē rkastītu Sašu, Žeņu utt. Bet jā, visi šie ir sākumā bija saīsinājumi un Māriņus var suakt par Mārčiem, ja viņiem tas tīk.
17.01.2016 12:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Esmu latviete, bet man ĻOTI patīk vārds Ksenija. Izrunāt arī nav problēmu.

Vienkārši neļauj sevi saukt par Ksjuhu, un problēma atrisināta.

Ir pilns ar Ievām Medvedjevām, Zanēm Muhinām utml., kāda vaina Ksenijai Liepiņai - man nav skaidrs.

Otrs variants, lūdz, lai tavi draugi tevi turpmāk sauc par MissMarple (vai kā pati gribi), pazīstu pietiekoši daudz cilvēkus, kurus ikdienā lielākā daļa cilvēku uzrunā NE tajā vārdā, kas rakstīts pasē.

Un, ja tic wikipēdijai, vārdam ir grieķu saknes. https://en.wikipedia.org/wiki/Xenia_%28name%29
17.01.2016 12:44 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Lollipopn - Mārcis, Edžus un Krišs ir personvārdi paši par sevi...

Varētu domāt, ka arī rkeiveim nav atseviķu jau pasē rkastītu Sašu, Žeņu utt. Bet jā, visi šie ir sākumā bija saīsinājumi un Māriņus var suakt par Mārčiem, ja viņiem tas tīk.

Edžus ir senāks vārds kā Edgars, tāpat arī Krišs ir senlatviešu izcelsmes vārds.
17.01.2016 12:50 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, Lollipop domāja tos gadījumus, kad par Edžiem sauc Edgarus un Eduardus, Edvardus, par Krišiem Kristapus, Krišjāņus, Kristiānus, viņa jau nenoliedz, ka tie arī paši par sevi ir personvārdi. Skaties, kā gribi tas ir tas pats, ko krievi dara ar saviem personvārdiem.
17.01.2016 12:53 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Varētu domāt, ka arī rkeiveim nav atseviķu jau pasē rkastītu Sašu, Žeņu utt.


Nu varbūt Baltijas krievi tā arī kāds dara, bet Krievijā, Baltkrievijā tā nav tendence.
17.01.2016 12:55 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja jau saruna aizvirzījās par saīsinājumiem: man personīgi nekad nebūs skaidrs, kāpēc vecāki izvēlējās meitai iedot vārdu Ingrīda, ja abi divi (un arī visi pārējie radi) ikdienā sauc šo sievieti par Ingu.
17.01.2016 13:02 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Tev ir ljooooti skaists vaards! :-)

Mans vaards ir tikpat skaists, cik rets. Katrs kam nav slinkums izdomaa manam vaardam dazhaadus idiotiskus saiisinaajumus. Tas besii.
Es tev ieteiktu dariit taa, kaa dariiju es. Ja Jaanis tevi sauc par Seniju (un tev tas nepatiik), sauc vinju par Aani. Liigu, piemeeram par Piigu un Maartinju par Kaartinju.
Manaa gadiijumaa tas nostraadaaja un cilveeki aatri vien saprata, ka nav ko kjeemot manu vaardu (t)
17.01.2016 13:11 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Man atkal šķiet, ka ir samērā liela atšķirība un būtu nepieciešams izšķirt:
1) Saīsinājumu, mīlināmo formu lietošana - Pāvels - Paša. Latviskā versijā Kristīne - Kriksis, Brigita - Bigija, utt.
2) Citu personvārdu lietošana - te jau minētie gadījumi Ingrīda - Inga, Mārtiņš - Mārcis.
17.01.2016 13:17 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man arī nepatīk mans vārds. Ļoooti nepatīk. Bet tas laikam vairāk tādēļ, ka mani neviens vārdā īpaši nav saucis, jau no bērnības, izņemot reizes, kad savārīju kādas ziepes. Tādēļ man mans vārds asociējas ar nepatikšanām un, ja kāds mani nosauc vārdā, es automātiski salecos. Tas gan attiecasd pārsvarā uz izrunātu vārdu, ar rakstīšanu man problēmu nav.
Esmu cilvēks, kuram ļoti līp iesaukas, tādēļ arī neesmu vēl joprojām pieradusi, ka mani uzrunā vārdā.
17.01.2016 13:27 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tie krievu saīsinātie vārdi vispār ir fenomens. Tiem taču ar īsto vārdu bieži vien sakrīt tikai 2 burti :D (Aleksandrs un Saša, Jevgenijs un Žeņa) Nekādas loģikas. Un tad liekas - kāda jēga likt tādu skaistu tradicionālu vārdu, ja ikdienā tāpat sauks kaut kādā citā īsā vārdiņā? Beigās cilvēkam ir 2 paralēli vārdi. Bet tā ir tāda kultūras īpatnība, ko mums nesaprast. Es esmu par to, ka cilvēks jāsauc pilnā vārdā, bet iesaukās viņu sauc tikai tuvākie cilvēki, kas tās iesaukas paši izdomājuši, turklāt ne visu laiku.
17.01.2016 14:04 |
 
Reitings 35
Reģ: 19.09.2015
Man patīk vārds Ksenija. Vārdam nav ne vainas, turklāt visas Ksenijas, kuras pazīstu ir karotājas kā no seriāla. :D Loģiski ir tas, ka kaut kas ir jāmaina, bet vai vārds, šaubos. Lai vārds pieskaņojas Tev, nevis tu vārdam. Jo man ir tā, ka vārds Jolanta, mans vārds, ir bez rakstura, magais, nekāds, pašai ļoti nepatīk. Un, ja godīgi, es arī tāda esmu - ļoti mīļa un dažreiz vajadzētu parādīt vairāk raksturu. Sāku savādāk uzvesties, attieksmi pamainīju. Tagad tik ļoti nebesī, kad mani sauc vārdā vai vēl labāk par eglīti -Jolka. :D
17.01.2016 14:51 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.12.2015
Senija nav pareizi..vienkārši pasaki, lai tā vairs nesauc. Bet ja tā, tad Ksenija tiešam skaists vārds.
17.01.2016 17:38 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Šausmas, cik cilvēkam var būt garlaicīgi, lai piesietos otra vārdam!
Beidz, Tev ir skaists vārds! :) Tiešām :)
17.01.2016 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Ksenija ir feins vārds. ;)

Atceros, kā man sākumskolā riebās mans vārds. Un tad vēl uzzināju, kāds priekšmets ir mans vārds..oi...ilgi dusmojos uz vecākiem..:-D Un tad noskatījos Sprīdīti un man tik ļoti iepatikā princes Zeltītes vārds. Pēc tam vēl ilgi prātoju,ka tad, kad izaugšu liela nomainīšu savu vārdu uz Zeltīte. :-D
18.01.2016 13:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits